تکنولوژی

آموزش تعمیر اداپتور انواع لپ تاپ، با کمترین هزینه

این مطلب صرفا جهت آموزش می باشد و نمیتواند جایگزین فرد ماهر تعمیر کننده باشد.

 

 

در این مقاله می خواهیم مطالبی در مورد آموز تعمیر شارژر لپ تاپ و در مورد تعمیر شارژر لپ تاپ دل و مورد تعمیر شارژر لپ تاپ ایسر مطالبی ارائه دهیم. سوال بسیاری از افراد این است که آیا شارژر لپ تاپ قابل تعمیر است ؟ در ادامه با ما همراه باشید تا سوال شما را پاسخ گوییم.

همان طور که شما می دانید لپ تاپ یکی از مهم‌ ترین وسایلی می باشد که همه افراد از آن استفاده می کنند. این گونه محصولات برای این که بتوانند در طول شبانه روز کار کنند و عملکرد مناسبی داشته باشند باید به یک منبع تغذیه متصل شوند تا بتوانند شارژ شوند. منبع تغذیه باید به گونه‌ ای باشد تا آسیبی به لپ تاپ نرساند. در این‌ مقاله می خواهیم  مطالبی در مورد آموزش تعمیر شارژر لب تاپ دل ارائه دهیم.

در ابتدا باید بگویم برای آموزش  تعمیر شارژر لپ تاپ لنوو باید به مواردی که می گوییم به اصطلاح مو به مو  دقت کنید تا باعث شکستن قاب آداپتور و آسیب به درون آن  نشوید.

مورد اول آموزش تعمیر سیم شارژر لپ تاپ می باشد.

در واقع آموزش تعمیر سیم شارژر لپ تاپ به شما کمک می کند تا یکی از رایج ترین مشکلات شارژر لپ تاپ را بتوانید حل و فصل کنید.

همان طور که می دانید شارژر لپ تاپ از سه بخش آداپتور و  کابل و سوکت تشکیل‌‌ می شود. اصولاً خرابی در شارژر لپ تاپ از این سه بخش ناشی می‌ شود. مثلا ممکن است کابل لپ تاپ به علت استفاده نادرست ساییده و یا پاره شود و یا ممکن است آداپتور لپ تاپ به علت ضربه فیزیکی خراب شود و یا خازن درونش بسوزد و یا ممکن است سوکت لپ تاپ به علت استفاده مداوم و ناصحیح از آن آسیب ببینند. همانطور که مشاهده کردید نگهداری صحیح از شارژر لپ تاپ می تواند احتمال خرابی در این سه بخش را به حداقل برساند.

در مورد تعمیر سیم شارژر لب تاب باید بگویم ابتدا باید به جستجوی محل خرابی بپردازید ممکن است قسمتی هستیم پاره شده باشه زمانی که آن قسمت را پیدا کردید سعی کنید قسمتی از سیم که پاره شده است را تکان ندهید زیرا باعث می شود تا سیم شارژر لپ تاپ ضعیف تر شود هنگامی که قصد تعمیر سیم شارژر لپ تاپ را دارید باید از وسایل تعمیر کابل برق استفاده کنیم توجه داشته باشید اگر هیچ سررشته ای است تعمیر سیم شارژر ندارید به هیچ عنوان با آن دست نزنید و سیم شارژر به یک متخصص و تکنسین مخصوص این کار بسپارید ماه پیکر علاقه به همچین کاری ندارید می توانید به راحتی شارژر لپ تاپ خود را تعویض کنید

مورد دوم آموزش تعمیر آداپتور لپ تاپ ایسوس و دل و لنوو وغیره می باشد. همان طور که می‌ دانید آداپتور لپ تاپ یکی از اجزای مهم در شارژر به حساب می آید، این گونه محصولات با استفاده از مدار الکترونیکی کار می کنند. برای این که در ادامه با آموزش تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس و دل آشنا شوید با ما همراه باشید.

کابل برق سه پین آداپتور لپ تاپ 1.5 متری

کابل برق سه پین آداپتور لپ تاپ 1.5 متری
مشخصات
- مناسب برای لپ تاپ دارای آداپتور تغذیه با ورودی سه پین - مناسب برای منبع تغذیه رایانه - مناسب برای مانیتور رایانه - مغذی کابل مس خالص - دارای استاندارد RoHS - مقاوم در برابر نویز - مقاوم در برابر گرما

بیان این نکته ضروری است که باید بگوییم ممکن است در طول زمان بر اثر استفاده نادرست از آداپتور این محصول خراب شود و یا کارکرد آن کاهش پیدا کند. دلایل زیادی برای خراب شدن آداپتور لپ تاپ وجود دارد. مثلاً ممکن است بر اثر استفاده زیاد خراب شود.  همان طور که می دانید اگر از آداپتور لپ تاپ را در طول زمان زیادی استفاده کنید و به آن استراحت ندهید باعث داغ کردن آداپتور می شود‌.

اگر شما متوجه شدید که آداپتور شما داغ شده است و حرارت آن بالا رفته است بهتر است کمی به آن استراحت دهید. برای انجام این کار کافی است آداپتور را از منبع تغذیه جدا کنید و بعد از چند ساعت دوباره از آن استفاده کنید. توجه کنید که برای اینکه آداپتور شما عمر طولانی داشته باشد حتماً به آن استراحت دهید و پشت سر هم از آن استفاده نکنید.

علاوه بر این یکی دیگر از مشکلات رایج که برای آداپتورها پیش می آیند کار نکردن آداپتور لپ تاپ می باشد. یعنی ممکن است شما آداپتور را به برق متصل کنید اما متوجه شوید که  لپ‌ تاپ شما شارژ نمی شود.  در این صورت باید به بررسی داخلی آداپتور بپردازید و آداپتور را باید باز کنید و سپس آن را عیب یابی کنید.

البته اگر شما بعد از اینکه لپ تاپ را به برق متصل کردید و متوجه شدید که شارژر لپ تاپ شما به خوبی کار نمی کند و قطع و وصل می شود و یا شارژ نمی کند باید ابتدا به بررسی کابل شارژ و پریز برق بپردازید، زیرا ممکن است مشکل از آداپتور شما نباشد و منبعی که برای شارژ کردن لپ تاپ خود انتخاب کردید مشکل داشته باشد.

پس در این صورت بهتر است شارژ را به یک پریز دیگر متصل کنید و اگر متوجه شدید که دوباره کار نمی کند سپس باید به کابل و سوکت شارژر لپ تاپ توجه کنید. زیرا ممکن است سوکت شارژر  تنظیم نشده باشد و در این صورت لپ‌ تاپ شما کار نمی کند.

اما اگر متوجه شدید که کابل و سوکت لپ‌ تاپ کاملاً سالم می باشد و تنظیم هستند،  در اینجا باید متوجه شوید که مشکل از آداپتور شما است. البته در ابتدا حتما باید در کابل خروجی آداپتور را بررسی کنید. زیرا ممکن است مشکل از آنجا باشد. علاوه بر این باید بیان کنیم که رایج ترین مشکلی که برای شارژر لپ تاپ پیش می آید مشکل در کابل خروجی آداپتور می باشد. زیرا ممکن است کابل پاره شده باشد و یا یک سیم آن قطع شده باشد. در این صورت باید کابل را تعویض کنید.

بعد از اینکه کابل شارژ را به طور کامل بررسی کردید، در قدم دوم باید به بررسی سلامت آداپتور بپردازید.

در این مرحله باید بعضی از موارد را در آداپتور تست کنید تا متوجه شوید که مشکل از کدام قسمت آداپتور می باشد. مثلا ممکن است مشکل از قطعی و یا جریان و یا ولتاژ باشد، زیرا اگر ولتاژ آداپتور مناسب نباشد نمی تواند لپ تاپ شما را به خوبی شارژ کند.

کابل برق سه پین منبع تغذیه کامپیوتر مدل 1.5 متری

کابل برق سه پین منبع تغذیه کامپیوتر مدل 1.5 متری
مشخصات
- مناسب برای لپ تاپ دارای آداپتور تغذیه با ورودی سه پین - مناسب برای منبع تغذیه رایانه - مناسب برای مانیتور رایانه - مغذی کابل مس خالص - دارای استاندارد RoHS - مقاوم در برابر نویز

در این مرحله ابتدا باید  از آداپتور تست ولتاژ بگیرید.  این کار به وسیله مولتی متر امکان پذیر می باشد. زیرا ممکن است دستگاه شما ولتاژ صحیح ندهد. در واقع زمانی که شما با استفاده از ولت متر یا همان مولتی متر از آداپتور خود تست ولتاژ گرفتید متوجه شدید که عددی که مولتی متر نشان می دهد کاملا نرمال است، باید بدانید که دیگر مشکل از ولتاژ آداپتور نمی باشد بنابراین باید اقدام به تست قطعی کابل کنید. این کار هم مجددا به وسیله مولتی متر و یا ولت متر انجام می پذیرد.

مولتی متر کلمپ مدل DT-266

مولتی متر کلمپ مدل DT-266
ابعاد
۳۳×۹۶×۲۳۳ میلی‌متر
وزن
۳۲۰ گرم
ولتاژ DC
تا ۶۰۰ ولت ولت
دامنه جریان AC
۱۰۰۰ ~ ۰ آمپر
دامنه جریان DC
ندارد

اما اگر شما همه مراحل را انجام دادید و متوجه شدید که تنها مشکل از آداپتور شارژر لپ تاپ می باشد، بهتر است در ادامه با ما همراه باشید تا مطالبی برای آموزش تعمیر شارژر لپ تاپ ایسوس ارائه دهیم تا شما در در مورد این موضوع اطلاعات کامل داشته باشید.

ولت متر یونیتی مدل UT18C

ولت متر یونیتی مدل UT18C
ابعاد
۹۰x۳۰x۲۸۰ میلی‌متر
وزن
۲۸۰ گرم
منبع تغذیه
باتری
سایر توضیحات
دارای تستر باطری - اندزاه گیری ولتاژ DC تا ۳۶ ولت - اندازه گیری مقااومت تا ۶۰ مگا اهم - اندزاه گیری ظرفیت خازنی تا ۱۰۰ میلی فاراد - رنج اتومات - تست دیود و تست پیوستگی - نور پس زمینه تست قطبیت دیود زنر خاموشی خودکار

 

اگر آداپتور شما به گونه‌ ای مشکل پیدا کرده که باید آن را باز کنید شما می توانید با استفاده از پیچ گوشتی دوسو اقدام به باز کردن آداپتور خود کنید،  البته اگر شما در مورد تعمیر آداپتور شارژر لپ تاپ اطلاعات کافی ندارید بهتر است از انجام این کار خودداری کنید. زیرا ممکن است باعث ایجاد خسارت های احتمالی شوید و آداپتور شما به طور کامل از کار می‌ افتد، بنابراین اگر اطلاعات کافی ندارید اقدام به تعمیر آداپتور لپ تاپ نکنید.

در ادامه شما زمانی که آداپتور را به طور کامل باز کردید با یک محافظ فلزی مواجه می شوید باید آن را به آرامی از روی صفحه آداپتور جدا کنید، در این مرحله  شما باید عیب یابی کنید که مشکل آداپتور شما چه می باشد؟  زیرا ممکن است مشکل از خازن دستگاه باشد. بیان بیان کنیم که خازن قابل تعمیر نیست بلکه باید آن را تعویض کنید‌.

برای تعویض خازن هم باید ابتدا دو عدد خازن نو و جدید خریداری نمایید و سپس با استفاده از هویه خازن های قدیمی و سوخته شده را از مدار آداپتور جدا کنید و سپس دو خازن جدید را به دستگاه با استفاده از لحیم متصل کنید. بعد از آن می توانید آداپتور شارژر را ببندید و آن را تست کنید ببینید آیا کاری که انجام دادید درست بوده است و دستگاه شما مجدداً شارژ می شود یا نه. توجه کنید که بیشتر مشکلاتی که در شارژ نکردن شارژر لپ تاپ ها پیش می آید به علت آسیب‌ هایی است که به آداپتور لپ تاپ وارد می شود و به همین علت ما به شما توصیه می کنیم تا با آداپتور لپ تاپ با ملایمت رفتار کنید و از آسیب های فیزیکی که به آن وارد می‌ شود جلوگیری کنید.

علاوه بر این باید توجه کنید که زمانی که کار شما با شارژر لپ تاپ تمام شد آداپتور کابل را از پریز برق جدا نمایید. زیرا اگر بگذارید آداپتور برق بماند باعث داغی آداپتور و خرابی آن می شود. به این صورت می توانید از کاهش عمر آداپتور خود جلوگیری نمایید. علاوه بر این می توانید از خسارت های وارده به لپ‌ تاپ خود هم جلوگیری کنید‌.

خازن مدل K2 بسته 50 عددی

خازن مدل K2 بسته 50 عددی
ابعاد
۵x۲۰x۵ میلی‌متر
قابلیت ها
بسته ۵۰ عددی در ۵ رنج مختلف ۱۰ تا ۲۲۰ میکرو فاراد ۱۰ ولت
ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
آموزشی
صنعتی
عمومی
سایر توضیحات
۱۰ ، ۳۳ ، ۴۷ ، ۱۰۰ و ۲۲۰ میکرو فاراد

نکته بسیار مهمی که باید در هنگام تعمیر آداپتور به آن دقت کرد این است که هنگامی که شما می خواهید لپ تاپ را باز کنید باید توجه کنید که کابل و کانکتور لپ تاپ به طور کامل از پریز برق کشیده شده باشد. توجه داشته باشید هنگامی که می‌ خواهید قالب آداپتور را از یکدیگر جدا کنید به آرامی و با دقت این کار را انجام دهید.  برای همین بهتر است برای باز کردن قالب آداپتور از کاردک پلاستیکی استفاده نمایید. البته اگر آداپتور و یا کابل شارژر لپ تاپ شما و یا به طور کل شارژر خراب شده است و نیاز به تعمیر اساسی دارد بهتر است اقدام به تعویض آن کنید. زیرا اگر آداپتور دستگاه شما به خوبی تعمیر نشود، می تواند به لپ تاپ شما آسیب سخت‌ افزاری بزند و باعث شود تا هزینه‌ های زیادی برای تعمیر لپ تاپ تان بدهید. پس بنابراین بهترین و کم هزینه ترین راه تعویض شارژر لپ تاپ تان می باشد.

اگر می‌ خواهید شارژر لپ تاپ خود را به صورت تخصصی تعمیر کنید و سر رشته ی زیادی در تعمیر شارژر ندارید پیشنهاد می شود که حتماً این کار را به کسانی که در این کار تخصص دارند بسپارید و در آخر بهتر است بگوییم که شما باید سعی کنید تا از سیم شارژر لپ تاپ خود به نحوی نگهداری کنید که مانع از آسیب دیدن آن شوید. مثلاً همواره سعی کنید سیم شارژر خود را در محل پر طرفدار قرار ندهید همواره سعی کنید بعد از استفاده از سیم شارژر و آداپتور خود را از برق بکشید در محیط امن نگهداری کنید و از پیچ خوردگی سیم شارژر خودداری کنید مهمترین نکته‌ای که مورد توجه باید قرار بگیرد این است که سیم شارژر خود را داده است کودکان و اطفال قرار ندهید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن