خانه و سبک زندگی

آموزش نحوه تعمیر اتو بخار تفال، آسان و کم هزینه

 

این مطلب صرفا جهت آموزش می باشد و نمیتواند جایگزین فرد ماهر تعمیر کننده باشد.

 

ما در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه تعمیر اتو بخار تفال، نحوه تعمیر ترموستات اتو مطالبی ارائه دهیم.

اگر اتو شما خراب شود شما می‌ توانید به راحتی اقدام به تعویض قطعات آن کنید. مثلا اگر مشکل از ترموستات آن باشد، می توانید اقدام به تعمیر ترموستات اتو کنید و یا اگر مشکل است صفحه اتو بخار باشد می توانید اقدام به تعویض کفی اتو بخار کنید. به همین جهت باید بگویم که خرابی اتو مشکل بزرگی نمی باشد و به راحتی قابل حل است.

اتو بخار چیست؟

اتو یکی از محصولات پر مصرف در هر خانه ای به حساب می آید. همان طور که می دانید این گونه محصولات کاربرد ویژه‌ ای دارند و بودن در هر خانه الزامی می‌ باشد‌. زیرا وظیفه اتو ایجاد نظم در هر لباس می باشد. در مورد این محصول باید بگوییم که اتو انواع مختلفی دارد که یکی از آن اتو بخار می باشد. اتو بخار در واقع یکی از رایج ترین انواع  اتو هایی می باشد که افراد اقدام به خریداری آن می‌ کنند. همان طور که می‌ دانید در قدیم اتو ها به صورت معمولی تولید می‌ شدند که به آنها اتو خشک می گفتند. در واقع با استفاده از اتوی خشک امکان سوزاندن لباس افزایش پیدا می کرد و به همین علت در طول زمان با پیشرفت تکنولوژی اقدام به تولید محصولی کردند که با استفاده از آب اقدام به تولید بخار می کرد و به آن اتو بخار گفته اند. در حقیقت با استفاده از اتو بخار امکان سوزاندن لباس به حداقل رسید.

 

امروزه افراد زیادی اقدام به دریافت این محصولات کرده اند و توانسته اند با استفاده از نیروی الکتریکی به صاف کردن لباس های خود بپردازند. همان طور که می دانید عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باعث خراب شدن اتو بخار می شود و این عوامل می‌ تواند ناشی از استفاده نادرست  مصرف‌ کنندگان از اتو بخار تفال باشد. به همین جهت ما می خواهیم در این مقاله آموزش تعمیر اتو بخار تفال بپردازیم، البته شما می توانید در سایت های گوناگون به مشاهده فیلم آموزش تعمیر اتو بپردازید. اما ما در این مقاله مطالبی مختصر در مورد این موضوع ارائه می دهیم.

 

با ما همراه باشید تا در ادامه در مورد تعمیر اتو بخار مخزن دار سیلتر و نحوه تعویض المنت اتو بخار مطالبی ارائه دهیم.

در ابتدا بهتر است به قطعات اصلی اتو بخار که امکان خرابی و آسیب در آنها وجود دارد بپردازیم  تا شما در مورد این قطعات و نحوه کاربرد آنها اطلاعات کافی داشته باشید. در این صورت می‌ توانید با یادگیری روش تعمیر آن، به تعمیر اتو بخار تفال  پردازید.

اولین و مهمترین قطعه ای که در اتو بخار وجود دارد سیم برق نام دارد. همان طور که می‌ دانید سیم برق اتو در واقع  یک رابط بین پریز برق و اتو می باشد که می تواند جریان الکتریسیته را از خود عبور دهد. علاوه بر این در مورد سیم برق باید بیان کنیم که این گونه محصولات دارای یک رویه مخصوصی می باشند که از اتصالی و ایجاد برق گرفتگی جلوگیری می کنند. زیرا روی آن‌ها کاملاً نا رسانا می باشد.

سیم اتو مدل سه رشته کد 5206

سیم اتو مدل سه رشته کد 5206
ابعاد
۱۷۰x۲ سانتی‌متر
وزن
۱۶۶ گرم

به علاوه باید بگوییم که یکی دیگر از قطعات اتو بخار که بسیار مهم می‌ باشد و کاربرد به خصوصی دارد المنت آن می باشد. اتو در حقیقت به عنوان مهمترین قطعه اتو به کار می‌ رود. زیرا وظیفه آن ایجاد کردن حرارت در اتو می باشد. به همین علت به خصوصی دارند زمانی که اتو خراب شود باید آن را تعویض کرد. قطعه دیگر اتو‌، مخزن آن می باشد. همان طور که می‌ دانید اتو بخار دارای یک مخزنی است که برای نگهداری آب تعبیه شده است. قطعه دیگر که در اتو بخار وجود دارد کفه اتو نام دارد. این محصولات توسط المنت داغ می شوند و انرژی حرارتی را دریافت می کنند.

علاوه بر این باید بیان کنیم که قطعاتی که ما در این مقاله بیان کردیم قطعاتی می‌ باشند که احتمال آسیب در آنها زیاد است. به اضافه باید بیان کنیم رایج ترین مشکلاتی که برای او پیش می آید شامل این موارد می باشد، مثلاً بسیاری از افراد هنگامی که از اتو استفاده می‌ کنند، متوجه می‌ شوند که اتو نمی تواند به میزان مناسب گرم کند. علاوه بر این ممکن است افراد متوجه می شوند که اتو هنگامی که به برق متصل می شود کفی اش برق ایجاد می کند و یا هنگامی که از اتو بخار استفاده می‌ کنند متوجه می‌ شوند که اتو بخار، بخار نمی دهد و خشک عمل می کند.

سیم اتو کد 427

سیم اتو کد 427
ابعاد
۱۵۰x۲ سانتی‌متر
وزن
۸۰ گرم

البته یک مشکل دیگر در اتو ممکن است به علت استفاده نادرست پیش بیاید، پاره شدن سیم اتو می باشد. این مشکل می‌ تواند ناشی از برخورد نادرست با اتو باشد. زیرا اگر سیم اتو کشیده شود احتمال پارگی آن از درون بسیار زیاد می باشد هرچند که روی آن ضخیم باشد. یکی دیگر از مشکلاتی که برای اتو ممکن است پیش بیاید می تواند این مشکل باشد که هنگامی که شما اتو را به برق متصل می کنید فیوز می پرد. این یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است برای مصرف‌ کنندگان پیش بیاید و علت‌ های مختلفی هم دارد، به همین علت باید کلاً اتو را بررسی کنید و زمانی که آن را عیب یابی کردید، بعد از آن  اقدام به تعمیر آن کنید. مثلا اولین عاملی که موجب این مشکل می شود،  می تواند مشکل در سیم بندی مدار اتو باشد. اگر همچین مشکلی وجود داشت باید اتو را باز کنید. البته شما می توانید نحوه باز کردن اتو بخار را در اینترنت جستجو کنید و فیلم را مشاهده کنید.

__________________________________

 

یکی دیگر از مشکلاتی که برای اتو بخار پیش می آید ممکن است این مشکل باشد که زمانی که شما اتو را به برق متصل می کنید متوجه می شوید که اتو کار نمی کند و یا روشن نمی شود. این مشکل می‌ تواند ناشی از سیم کشی داخلی دستگاه باشد. برای حل مشکل باید اتو را به طور کامل باز کنید و سیم بندی داخل دستگاه را تعمیر کنید.

علاوه بر این مشکل دیگری که پیش می‌ آید می‌ تواند ناشی از المنت آن باشد. مثلاً ممکن است هنگامی که شما اتو را به برق بزنید متوجه شوید که المنت اتو روشن است به طور منظم کار می‌ کند اما لامپی که نشان دهنده روشن و خاموش بودن اتو است خاموش می باشد. در این حین شما متوجه می شوید که المنت اتو به طور کامل سالم‌ می باشد و نیاز به تعویض یا تعمیر المنت نمی باشد. اما مشکل از لامپ اتو می‌ باشد که باید تعویض شود. شما باید در ابتدا و قبل از اینکه اقدام به تعویض لامپ کنید برقی که به لامپ اتو جریان پیدا می کند را بررسی کنید. زیرا ممکن است برای آن قسمت قطع شده باشد. به همین علت باید سیم هایی که به لامپ متصل می شوند را بررسی کنید. اگر متوجه قطعی سیم شده اید اقدام به تعویض آن کنید.

سیم اتو کد 03

سیم اتو کد 03
ابعاد
۱۶۰x۰.۷x۰.۷ سانتی‌متر
وزن
۱۶۳ گرم
سایر توضیحات
دارای دوشاخه استاندارد دارای ارت

در ادامه بهتر است که بگوییم البته ممکن است افراد در حین استفاده از اتو متوجه شوند زمانی که از اتوی خود استفاده می‌ کنند اتو به لباس می چسبد و این موضوع می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد، مثلا می تواند حرارت بدن اتو بسیار زیاد باشد و باعث سوزاندن لباس شود. شما می توانید دوچرخه خواندن ترموستات حرارت اتو را تنظیم نمایید. علاوه بر این افراد ممکن است متوجه شوند که زمانی که از اتو بخار استفاده می‌ کنند از محفظه های کف اتو آب خارج می شود. این مشکل می تواند عوامل مختلفی داشته باشد که یکی از آن می‌‌تواند این باشد که شما درجه ترموستات را تغییر داده اید و درجه ترموستات مناسب نیست. به همین علت نشت آب از دستگاه می‌ تواند یکی از دلایل تنظیم نبودن ترموستات باشد.

المنت اتو مخزن دار کد 059

المنت اتو مخزن دار کد 059
ابعاد
۱۲x۱۲x۲ سانتی‌متر
وزن
۹۰ گرم
جنس
آهن

همان طور که می دانید اتو از جمله وسایل منزلی می باشد که کمتر از وسایل دیگر خراب می‌ شود و زمانی که خراب می‌ شود یک عامل بیرونی وجود دارد. زیرا بعضی از مصرف کنندگان هستند که رفتار مناسبی با اتو ندارند. همین امر موجب می‌ شود تا اتو آنها زود به زود خراب شود‌. البته تعمیر اتو هزینه زیادی نمی برد، مثلا اگر مشکل اتو شما از ترموستات باشد شما می توانید به تعمیر ترموستات اتو یا تعویض آن اقدام کنید که این کار هزینه زیادی نمی برد. مثلا ممکن است یکی از دلایلی که باعث کارکرد نامناسب اتو شود گرم نکردن آن باشد. در این مرحله ممکن است شما ناخودآگاه حواس تان نباشد و تنظیمات ترموستات اتو خود را به هم بزنید و یا ممکن است  که اتو در دست کودکان تان افتاده باشد و باعث کم کردن حرارت اتو شده باشند. به همین جهت شما در ابتدا باید ترموستات اتو خود را چک کنید. البته موارد دیگری هم وجود دارد که ممکن است باعث کم شدن حرارت اتو شود. مثلا می تواند مشکل از کابل برق باشد. البته شما می توانید نحوه تست ترموستات اتو را در اینترنت جستجو کنید. برای جلوگیری از این مشکلات باید از اتو به شیوه ی مناسب نگهداری کنید، مثلا از هر گونه آسیب و ضربه به اتو جلوگیری کنید و اتو را در ارتفاع نگهداری نکنید و علاوه بر این اتو را به دور از آب  نگهداری کنید. هنگامی که اتو داغ است سعی کنید سیم ها را به دور آن نپیچید زیرا باعث سوختن سیم می‌ شود.  همواره سعی کنید اتو را در گوشه و کنج خانه قرار دهید که خلوت باشد.

المنت اتو کد Silter+ مناسب برای اتوهای سیلتری

المنت اتو کد Silter+ مناسب برای اتوهای سیلتری
ابعاد بسته‌بندی
۱۰x۵x۳ سانتی‌متر

علاوه بر این برای جلوگیری از رسوب گذاری محفظه های کف اتو همواره سعی کنید در مخزن آن آب تصفیه شده را اضافه کنید، همان طور که می دانید یکی از مشکلات اساسی در اتو رسوب‌ گذاری محفظه های آن می‌ باشد. رسوب گذاری محفظه ی اتو می‌ تواند باعث تغییر رنگ لباس ها شود. به اضافه سعی کنید بعد از اینکه از تو استفاده کردید اقدام به خالی کردن باقی مانده آب در مخزن  های آن کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن