تکنولوژی

آموزش نحوه تعمیر استخر بادی، سریع و آسان

این مطلب صرفا جهت آموزش می باشد و نمیتواند جایگزین فرد ماهر تعمیر کننده باشد.

 

نحوه تعمیر استخر بادی

 

استخر بادی همواره در معرض پارگی و سوراخ شدگی وجود دارد. این محصولات ممکن است به بدنه آنها آسیب وارد شود و این موضوع امری کاملاً طبیعی می باشد، چرا که ممکن است این محصولات با استفاده از جسمی تیز پاره شوند. اما اگر این محصولات پاره یا سوراخ شوند دیگر قابلیت استفاده را ندارند و شما نمی توانید مجددا آن ها را مورد استفاده قرار دهید. اما خوشبختانه راه های بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌ توانید به تعمیر آنها اقدام کنید. همچنین با استفاده از وسایل گوناگون می توانید بدنه های نازک استخرهای بادی را تعمیر کنید. این محصولات اغلب دارای بدنه ی نازک می باشند و به همین دلیل ممکن است در معرض سوراخ شدگی قرار گیرند. از طرف دیگر این محصولات با متریالی به نام پی وی سی به تولید می رسند و به همین دلیل در برابر انواع فاکتور ها دارای سطح مقاومت نسبی می‌ باشند. اما بر خلاف این که در برابر رطوبت و آفتاب مقاومت قابل توجهی نشان می دهند در برابر. انواع آسیب و سوراخ شدگی مقاوم نمی باشند.  اما از سطح کشسانی قابل توجهی برخوردار هستند. لایه این محصولات ممکن است سوراخ شوند اما جای نگرانی وجود ندارد،  چرا که می توانید این استخر های بادی را به راحتی تعمیر کنید و طریقه تعمیر استخر بادی بسیار آسان و راحت می باشد و فقط کافی است تا به چند نکات در مورد آن توجه داشته باشید. آموزش تعمیر استخر بادی به شما کمک می کند تا  این محصولات را بتوانید به صورت مجدد استفاده کنید. نحوه تعمیر استخر بادی را در این مطلب انجام می دهیم تا بتوانید به راحتی به تعمیر استخر بادی خود بپردازید.

________________________________

برچسب تعمیرات لوازم بادی اینتکس کد 596311

برچسب تعمیرات لوازم بادی اینتکس کد 596311
طول
۵ سانتی‌متر
عرض
۵ سانتی‌متر
ارتفاع
۱ سانتی‌متر
وزن
۰.۱ کیلوگرم
مناسب برای
۶تا ۱۰۰

ممکن است در اثر عوامل گوناگون استخر بادی شما سوراخ شود. برای تعمیر این محصولات باید چندین نکته را به خوبی رعایت کنید تا بتوانید به راحتی از آن ها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید این روش ها برای پاره شدگی بیش از حد استخر بادی کاربرد ندارد چرا که آن استخر بادی ها دیگر غیر قابل استفاده نمی باشند. آیا به این فکر کرده اید که وقتی استخر بادی خودتان خراب شود چه کاری می کنید ؟ آن را دور می اندازید ؟ مجددا اقدام به خریداری می کنید ؟  در این مطلب ما به شما خواهیم گفت که خوشبختانه می توانید به راحتی استخر بادی خودتان را تعمیر کنید و پیکر نیازی به هزینه مجدد برای خرید استخر بادی وجود ندارد.

ممکن است این گونه شما بر اثر برخورد با یک جنس خارجی آسیب ببیند یا این که لایه‌های آن سوراخ شود لذا باید در نگهداری این محصولات توجه بسیار زیادی داشته باشید به این نکته اشاره می کنیم که می توانید این محصولات را با روشی بسیار کاربردی به نام پنچر گیری تعمیر کنید.

برای تعمیر این محصولات به نکات زیر باید توجه داشته باشید.

 

1_ برای تعمیر این محصولات در درجه اول کاری که می‌ کنید این می باشد که استخر‌بادی خود را خالی کنید. آبی که در استخر بادی شما وجود دارد را کاملا خالی کنید چرا که خالی کردن آب باعث می شود تا فشار کمتری به قسمت سوراخ شده وارد شود.

دومین نکته که با آن باید توجه داشته باشد این می باشد که برای استخر بادی خود به چند عدد وسیله نیاز دارید.

برای نیاز به این محصولات به مقداری چسب و برچسب تعمیر نیاز دارید. خوشبختانه بسیاری از فروشگاه ها می باشند که لوازم تعمیر این گونه محصولات را به فروش می رساند و به راحتی می توانید با آن فروشگاه ها مراجعه کرده و لوازم تعمیر این‌ گونه محصولات را خریداری کنید.

چسب تعمیر تجهیزات بادی سعید اینتکس کد 59632

چسب تعمیر تجهیزات بادی سعید اینتکس کد 59632
طول
۸ سانتی‌متر
عرض
۱ سانتی‌متر
ارتفاع
۱ سانتی‌متر
مناسب برای
۶-۱۰۰
ظرفیت وزنی
۵ گرم

3_ در مرحله بعدی باید قسمتی از این محصولات که آسیب دیده اند را پیدا کنید.  شاید قسمتی که سوراخ شده است را نمی دانید در کجای استخر بادی می باشد، برای پیدا کردن این قسمت کافی است تا مقداری از صابون را در یک سطل بزرگ به همراه آب ریخته و کف درست کنید. البته می توانید درون قوطی هایی که قابلیت اسپری کردن دارند نیز بریزید.  در مرحله ی بعدی این محلول صابون و آب را بر روی استخر بادی بریزید و هر جا که کف کرد یا شروع به حباب دادن کرد متوجه می‌شوید که آن قسمت از استخر بادی سوراخ است. البته باید توجه کنیم که استخر بادی نباید خالی شده باشد. این کار را بر روی سطح کلیه استخر بادی انجام دهید تا قسمت های سوراخ آن را پیدا کنید. بعد از این که قسمت هایی که سوراخ است آن را پیدا کردید با استفاده از یک ماشین دور آن خط بکشید تا آن را گم نکنید. همان طور که اشاره کردیم به وسایلی مانند چسب پی وی سی و برچسب مخصوص این محصولات نیاز دارید.

چسب و لیبل تعمیرات مدل 59632

چسب و لیبل تعمیرات مدل 59632
وزن
۰.۰۵ کیلوگرم
اقلام همراه
رول پلاستیکی با چسب مایع

در این مرحله با یک پارچه تمیز بر روی سطح استخر بادی بکشید تا کاملا سطح آن خشک شود و عاری از هیچ گونه رطوبت باشد، چرا که باید چسب بر روی آن بچسبد و اگر خیس یا مرطوب باشد چسب بر روی بدنه استخر بادی نخواهد چسبید.

 

4_ بعد از اینکه مراحل مقدماتی را به خوبی انجام دادید و قسمت های سوراخ شده را پیدا کردید باید به سراغ پنچرگیری بروید. به وسایلی که در قسمت قبل اشاره کردیم در این قسمت نیاز می‌ شود لذا باید برچسب مخصوص را گرفته و قسمت پلاستیکی زیر آن را کنید و این برچسب را با استفاده از قیچی به شکل هندسی دایره برش دهید. بعد از این که برچسب را برش دادید آن را با استفاده از چسب مخصوصی که در قسمت قبل نام بردید چسبی کنید اما توجه داشته باشید که میزان چسب استفاده شده نباید آنقدر زیاد باشد و نه باید آنقدر کم باشد که باعث خراب شدن برچسب شود. به همین دلیل مقداری از چسب را به اندازه استاندارد بر روی برچسب یافته و آن را بر روی قسمتی که سوراخ شده است بگذارید و به قسمت سوراخ شده محکم فشار دهید تا بتوانم به یکدیگر به راحتی بچسبند. برای اینکه کارشان و محکم در بیاید، بهتر است یک جسم نسبتاً سنگین را بر روی قسمت سوراخ شده که با استفاده از برچسب پنچرگیری کرده اید بگذارید تا به مدت یک روز بماند تا چسب به خوبی به استخر بادی بچسبد و از آن جدا نشود.‌

برچسب تعمیرات تجهیزات بادی کد 62091 مجموعه 10 عددی

برچسب تعمیرات تجهیزات بادی کد 62091 مجموعه 10 عددی
طول
۶.۵ سانتی‌متر
عرض
۶.۵ سانتی‌متر
ارتفاع
۰۱ سانتی‌متر
وزن
۰.۰۵ کیلوگرم
مناسب برای
۳تا۱۰۰

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که استخربادی شما باید کاملا خالی از باد باشد و چسبی که برای پنچرگیری و سوراخ گیری در آن استفاده می کنید بسیار قوی باشد تا بتواند پنچرگیری را به درستی انجام دهد. ذکر این نکته ضروری می باشد که باید حتماً از چسب مخصوص استفاده کنید چرا که دیگر چسب های موجود در بازار باعث خراب شدن استخر بادی شما می باشد به همین دلیل بهتر است از چسب هایی که مخصوص برای این کار هستند خریداری کرده و از آنها استفاده کنید.‌

اما اگر می خواهید تا پنچرگیری که کردید تا مدت طولانی دوام داشته باشد باید توجه کنید که مراحل را به خوبی انجام دهید. این روش برای استخرهای کوچک و استخر های بزرگ کارساز باشد اما اگر استخر خانوادگی شده که بسیار بزرگ است دچار سوراخ شدگی شد باید مقدار برچسب که برش می دهید به اندازه سوراخ باشد و توجه داشته باشید تا برچسب شما باید بزرگتر از سوراخی باشد که بر روی سطح استخر بادی وجود دارد.

ذکر این نکته ضروری می‌ باشد که خالی کردن استخر های بسیار بزرگ و خوانوادگی کمی دشوار می‌ باشد به همین دلیل می‌ توانید این استخر ها را تا جایی که سوراخ را پیدا کردید خالی کنید و اقدام به تعمیر کردن و پنچر گیری آن ها کنید.

چسب پی وی سی رازی مدل Gl06 حجم 100 میلی لیتر

چسب پی وی سی رازی مدل Gl06 حجم 100 میلی لیتر
وزن
۱۱۰ گرم
حجم
۱۰۰ میلی‌لیتر
نوع بسته‌بندی
تیوپی
نوع کاربرد
پلاستیک
لوله‌کشی

به این نکته نیز توجه کنید که کل استخر بادی را تست کنید تا سوراخ دیگری در آن وجود نداشته باشد و اگر سوراخ دیگری در آن پیدا کردید می توانید دوباره این مراحل را طی کنید و اقدام به پنچرگیری آن کنید.

البته این نکته نیز حائز اهمیت می باشد برای اینکه بتوانید راحت‌ تر استخر بازی را تعمیر کنید بهتر است و آن را باز کنید. زیرا در این صورت برچسب راحت تر بر روی سطح استخر بادی خواهد چسبید و در این صورت استخر بادی شما همه راحت تر پنچرگیری می شود و هم بهتر پنچرگیری خواهد شد. چرا که وقتی کار پنچرگیری را انجام داده و اقدام به پنچر گیری آن کنید ممکن است وصله از روی استخر بادی شما جدا شود.

 

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید وارد می باشد که ریختن چسب پی وی سی بر روی سطح استخر بادی باید به یک اندازه باشد و کافی است آن را به اندازه یک لایه نازک در اطراف سوراخ ریخته و بمالید. البته پیشنهاد می باشد وقتی که وصل را چسباند اید مقداری از چسب پی وی سی را بر دور آن ریخته و پخش کنید تا خشک شود. در این صورت کار شما تمیز تر خواهد شد و پنچر گیری زمان بیشتری ماندگاری خواهد داشت.

 

در آخر باید بگوییم که مقدار سوراخ بودن استخر بادی بسیار مهم می باشد ، چرا که هر چه سوراخ کوچک تر باشد راحت تر می توانید پنچر گیری کنید. اگر سوراخ خیلی بزرگ باشد بهتر است از تعمیر آن صرف نظر کنید و اقدام به خرید مجدد استخر بادی کنید. ذکر این نکته نیز ضروری می باشد که نگه داری از استخر با ی بسیار مهم است و بهتر است از آن طوری نگهداری کنید تا سوراخ نشود.

 

البته دقت کنید تا استخر بادی را جوری تعمیر کنید تا باعث سوراخ شدن مجدد  و بیشتر آن نشوید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن