تکنولوژی

آموزش نحوه تعمیر اف ام پلیر، سریع و آسان در منزل

این مطلب صرفا جهت آموزش می باشد و نمیتواند جایگزین فرد ماهر تعمیر کننده باشد.

اف ام پلیر از جمله محصولاتی می باشد که در چند دهه اخیر وارد بازار شده اند و توانسته اند توجه زیادی را به سمت خود جذب کنند. این محصولات به صورت نسخه بلوتوثی نیز وجود دارند. نمونه های بلوتوثی این محصولات دارای ویژگی های بسیار بالایی می باشند‌. این محصولات دارای مزیت های قابل توجهی هستند و از سطح کارایی بالایی برخوردار هستند. نسل جدید این محصولات کار را برای کاربران راحت تر کرده است. این نسخه های جدید نیاز به رم یا فلش ندارند و لذا به راحتی می توانید با بلوتوث از آن ها استفاده کنید‌. به همین دلیل می توانید به راحتی قابل های صوتی خود را با استفاده از این محصولات به بلوتوث متصل کرده و از روی موبایل خود اقدام به گوش دادن آهنگ ها در سیستم پخش خودرو کنید.

در این نسخه های جدید مزیت های بسیار بالا تری وجود دارد به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از این محصولات به آسانی تماس تلفنی  تان را نیز جواب بدهید. امکان پخش وایرلس فایل های صوتی نیز به این محصولات اضافه شده است. در این دستگاه کنترل هایی تعبیه شده است که به آسانی می توانید با استفاده از این ریموت ها اقدام به کنترل و مدیریت و حتی جواب دادن به تماس تلفنی خود کنید.

این گونه‌ محصولات همچنین دارای ویژگی های ممتاز دیگری نظیر امکان اتصال هندزفری و غیره می باشند. لذا می توانید به صورت بلوتوثی با هندزفری به تماس های تلفنی خود پاسخ دهید.

امکان شارژ کردن نیز از مزایای دیگر این محصولات می باشد. لذا این مزیت باعث شده است تا دیگر نیازی به خریدن فندک جدا برای ماشین خود نداشته باشید. حتی دیگر نیازی به خرید پاور بانک نیز نخواهد بود.

این محصولات چند منظوره می باشند و از سطح کیفیت بالا توجهی برخوردار هستند. این گونه محصول با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا به تولید رسیده شده اند و یک دستاورد بسیار عالی در فناوری های روز دنیا و تکنولوژی می باشند. این محصولات با توجه به آپشن های که دارند از جمله محصولات بسیار کاربردی و چند کاره به شمار می روند.

این محصولات همچنین به جای فندک ماشین متصل می شوند و امکان پخش آهنگ ها را در گوشی و کارت حافظه ی موبایل شما را در خودرو شما دارند.  داشتن امکانات بسیار جالب در مورد این محصولات باعث شده است تا دیگر نیازی به خرید بسیاری از وسایل دیگر که مربوط به ماشین می شود مانند ضبط خودرو و شارژ کم موبایل ماشینی و غیره نمی باشد. چرا که این محصولات چند کاره در آن واحد همه ی کار ها را انجام می دهد.

یعنی علاوه بر این که می توانید آهنگ ها را در  خودرو خود با بهترین کیفیت گوش دهید می توانید گوشی خود را نیز شارژ کنید و از آپشن های دیگر این محصول چند منظوره استفاده کنید.

 

برای استفاده از این محصولات باید در ابتدای کار اقدام به روشن کردن رادیو ی خودرو ی خود کنید. در این قسمت باید به مورد توجه ویژه ای داشته باشید که رادیو در موج اف ام قرار دسته باشد. در مرحله ی بعدی کافی است تا این دستگاه چندین منظوره و کاربردی را به جا فندکی موجود در خودروی خود وصل کنید. سپس در ادامه کار می توانید فلش مموری یا کارت اس دی را به این دستگاه وصل کنید. در این کارت اس دی یا فلش مموری آهنگ های مورد علاقه شما وجود دارد. در این قسمت باید به جست و جوی رادیو اف ام ماشین خود بپردازید.  در این مرحله با جست و جوی شما فرکانس پخش آهنگ. پیدا می شود و بعد از این که آن را جست و جو کردید اقدام به ذخیره سازی آن کنید.

توجه داشته باشید که ممکن است این دستگاه ها خراب شوند. اما جای نگرانی نمی باشد چرا که می توانید آن ها را تعمیر کرده و  به راحتی از آن ها استفاده کنید. آموزش تعمیر اف ام پلیر به شما کمک می کند تا این محصولات را به راحتی تعمیر کنید. در این مطلب آموزش تعمیر اف ام پلیر ماشین انجام می گیرد تا شما بتوانید این محصولات را تعمیر کنید.

 

استفاده کردن از این محصولات بسیار آسان می باشد چراکه فقط کافی است تا آنها را به درگاه خودرو خودتان متصل کنید و سپس با استفاده از مانیتوری  که بر روی این محصولات وجود دارد می توانید به راحتی اقدام عوض کردن آهنگ ها و فایل های صوتی خودکار تا به آهنگ و فایل صوتی مورد نظر خود برسید و دسترسی کامل را به این  قسمت ها داشته باشید. همچنین یک سری کلید مالتی مدیا نیز بر روی سطح این دستگاه وجود دارد لذا با استفاده از این کلید ها  می توانید اقدام به تنظیم آنها کنید و با توجه به ریموت کنترلی که در کنار اف ام پلیر عرضه شده است به راحتی می توانید کنترل جامع و کامل بر روی تمام فایلهای صوتی و موسیقی خود داشته باشید و بتوانید آن ‌ها را تغییر دهید و تعویض کنید به عقب جلو ببرید یا اینکه اقدام به انتخاب فایل صوتی و موسیقی مورد نظر به دلخواه خود کنید. لذا این دستگاه دارای درگاه کارت حافظه بر روی بدنه خود می باشد و یک محصول بسیار کامل است که از کاربرد قابل توجه برخوردار می باشد.

برای تعمیر این محصولات در درجه اول باید به این موضوع توجه داشته باشید که علت خرابی در دستگاه اف ام پلیر شما چه میتواند باشد و به چه علت دستگاه اف ام پلیر شما خراب شده است یا از کار افتاده است. لذا شناخت علت خرابی بسیار مهم می‌ باشد چرا که با شناخت و دلایل خرابی در اف ام پلیر می توانید به راحتی اقدام به تعمیر و تعویض آنها کنید. همان طور که می دانیم این دستگاه ها با استفاده از یک سیم رابط مورد استفاده قرار می گیرند که شاید در مدل‌ های جدید و نسخه های جدید تر این محصولات وضعیت فرق کند. لذا ممکن است این سیم یا رابطه که به صورت دو طرفه است که به آن کابل آیو ایکس می‌ گویند خراب باشد‌. توجه داشته باشید که علت خرابی در ام پلیر شما ممکن است خرابی در این سیم یا کابل باشد لذا به راحتی می توانید اقدام به تعویض آن کابل کنید. در مورد این محصول باید بگوییم که جنس بدنه آن پلاستیک فشرده است.

همچنین این محصولات قابل تنظیم بوده و به هر زاویه ای که مایل باشید می توانید آن را تغییر زاویه دهید .

آی سی صدا مدل kia6283

آی سی صدا مدل kia6283
ابعاد
۸*۲*۱ میلی‌متر
قابلیت ها
یک IC تقویت کننده قدرت صوتی است که می توان از آن در یکی از کاربردهای پل (باس) و یا دوبلندگو (استریو) در دستگاه های ضبط و صوت قابل حمل استفاده کرد.
ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
آموزشی
صنعتی
عمومی

 

در مورد تعمیر آن باید گفت ، ممکن است علت خرابی در  یا کار نکردن اف ام پلیر شما مشکل از برق فندک ماشین شما باشد.

به همین دلیل بهتر است اقدام به بررسی کردن آن کنید.

چک کردن همه قسمت های که مربوط به اف ام پلیر بسیار ضروری می‌ باشد چرا که با بررسی و چک کردن قسمت متوجه علت خرابی در دستگاه خودتان خواهید شد و آن را رفع و رجوع می کنید.

البته ذکر این نکته نیز ضروری می باشد که امکان این موضوع وجود دارد که قطعه هایی از دستگاه یا اف ام پلیر تان مشکل داشته باشد قابلیت تعویض نداشته باشند، لذا در این صورت دستگاه شما قابل تعمیر ندارد و باید یک دستگاه جدید را جایگزین آن کنید. البته قسمت‌ هایی که قابل تعویض هستند را بعد از این که علت را شناسایی کردید می توانید  تعویض کنید.

آی سی TTL مدل SN74HC373N

آی سی TTL مدل SN74HC373N
ابعاد
۲۰x۷x۱۰ میلی‌متر
قابلیت ها
تعداد مدار : ۸ عدد خروجی : ۱ عدد مینیمم تغذیه : ۲ ولت ماکزیمم تغذیه : ۶ ولت تاخیر : ۲۰۰ نانو ثانیه
ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
صنعتی

توجه داشته باشید که ممکن است دستگاه شما با خاموش شدن ماشین آهنگ را به اول برگرداند در این صورت ممکن است مشکل از آی سی  موجود در داخل دستگاه شما باشد. لذا برای حل این مشکل و تعمیر آن باید اقدام به تعویض آن کنید.  البته دلایل گوناگون دیگری برای خرابی این محصولات وجود دارند.

آی سی مدل CD4013 بسته 2 عددی

آی سی مدل CD4013 بسته 2 عددی
ابعاد
۸۰x۷۰x۳۰ میلی‌متر
قابلیت ها
طراحی و تعمیرات
ویژگی‌های قطعات الکترونیکی
صنعتی

دستگاه اف ام پلیر شما ممکن است به دلایل مختلف و اشتباها خراب شده باشد ، خراب شدن این محصولات باعث می شود تا آی سی موجود در آن ها بسوزد یا بترکد. در این صورت امکان اینکه شماره ها خوانده شوند وجود ندارد. برای تعمیر آن ها باید اقدام به خرید ای سی نو با همان شماره  کنید. توجه کنید که آی سی 7805 است .

کابل aux فنری مدل mh12 به طول 1.5 متر

کابل aux فنری مدل mh12 به طول 1.5 متر
نوع کابل
۳.۵ میلی‌متر
طول کابل
۱۵۰ سانتی متر

برای این کار که ببینید مشکل از چه می تواند باشد باید آن را تست کنید.  برای تست آن می توانید منبع تغذیه آن را به خروجی های آی سی رگولاتور متصل کنید. در این صورت می توانید متوجه شوید که آیا اف آن پلیر و دستگاه شما مشکل دارد یا سالم است.

کابل AUX دبلیو یو دبلیو مدل R116 طول 1 متر

کابل AUX دبلیو یو دبلیو مدل R116 طول 1 متر
درگاه‌های ارتباطی
۳.۵ میلی‌متر
نوع کابل
AUX
طول کابل
۱۰۰ سانتی متر

البته ممکن است ای سی به مدار های دیگر آسیب وارد کرده باشد . لذا برای حل مشکل آن باید به بررسی آن بپردازید و ببینید کدام قیمت از مدار آسیب دیده شده است. بعد از این که علت آسیب را شناسایی کردید توجه کنید که باید ببینید آیا آن قسمت و قطعه قابلیت تعویض دارد یا این که قابلیت تعویض ندارد.  اگر قابلیت تعویض داشته باشد می توانید با خرید یک قطعه جدید اقدام به تعویض و تعمیر آن کنید.

اگر ام اف پلیر شما کار نکند ممکن است مشکلات قسمت کنترل باشد و برد بالایی که سه عدد سیم به رنگ سبز طلایی و قرمز یا آبی رنگ وجود دارد و تغذیه متصل می باشند لذا کردن این قسمت می توانید علت خارجی را جویا شوید. لذا آنها را تست کنید اگر مشکل از آنها بود می توانید اقدام به تعویض آن را کنید.

لذا ممکن است وقتی دستگاه خود را به ماشین متصل می کنید تصویر را خاموش شود در غیر اینصورت مشکل از آی سی می باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن