خودرو

آموزش نحوه تعمیر بالابر شیشه پراید با کمترین هزینه

این مطلب صرفا جهت آموزش می باشد و نمیتواند جایگزین فرد ماهر تعمیر کننده باشد.

 

آموزش تعمیر بالابر شیشه پراید به شما کمک می کند تا اطلاعات خوبی از روش تعمیر بالابر شیشه پراید به دست آورید. همان طور که می دانیم خودرو پراید از خودرو های بسیار پر طرفدار می باشد و بیشتر افراد از این خودرو استفاده می کنند اما ممکن است به دلایل مختلف شیشه ی پراید دچار خرابی شود یا این که ممکن است کند کار کند و عملکرد قابل توجهی نداشته باشد در این میان شما باید اقدام به تعمیر آن کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید اما شاید چگونگی تعمیر شیشه بالابر پراید را ندانید با توجه به این که امروزه اینترنت یک بستر بسیار مناسب برای آموزش می باشد به راحتی با سرچ طرز تعمیر شیشه بالابر پراید و نحوه تعمیر موتور شیشه بالابر پراید می توانید اطلاعات مناسبی از آموزش تعمیر کلید شیشه بالابر پراید یا موتور شیشه پراید کسب کنید و دیگر نیازی به سپردن آن به تعمیر کار ندارید.

لذا آموزش تصویری تعمیر شیشه بالابر پراید نیز در اینترنت وجود دارد و در این صورت به آسانی می توانید طریقه تعمیر شیشه بالابر پراید را یاد گرفته و خود اقدام به تعمیر آن کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا علاوه بر این که بتوانید شیشه خودروی خود را تعمیر کنید اطلاعات مورد نیازی را نیز کسب کنید که به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 

مشکلات موجود در شیشه های بالا بر باعث عدم کارکرد درست آن ها می شود. امروز بیشتر ماشین ها دارای شیشه های این مدلی می باشند یعنی شیشه های آن ها مدل بالا بر است و مانند مدل های قدیمی دستی نمی باشد. این شیشه ها دارای مزایایی می باشند اما ممکن است خراب شوند. لذا تعمیر آن ها بسیار مهم می باشد. در ادامه توجه داشته باشید که نحوه آموزش آن ها را  به شما یاد خواهیم داد. لذا مشکلات این شیشه های برقی باعث عدم کارکرد درست آن ها شده است . در ابتدا علت عدم کارکرد آن ها را باید  شناسایی کنید. لذا قبل از این که به یک تعمیر کار مراجعه کنید خودتان می توانید مشکل را حل کنید.

تقویت کننده شیشه بالابر ایران آپشن کد 10A مناسب برای پراید بسته 2 عددی

تقویت کننده شیشه بالابر ایران آپشن کد 10A مناسب برای پراید بسته 2 عددی
مناسب برای خودرو
پراید
تعداد در بسته‌بندی
۲
جنس کالا
پلاستیک
جهت نصب
چپ
محل نصب
جلو

برای تعمیر این شیشه های بالابر در ابتدا باید فیوز را بررسی کنید. لذا بررسی کردن فیوز ها باید با دقت انجام شود چرا که مشکلات برقی در خودرو ها مربوط به قطعات مختلف در  ماشین است این قطعه برقی وقتی از کار کردن بیفتد باعث می‌ شود تا ماشین و قطعات دیگر مشکل می‌ شود لذا وقتی یک قطعه مانند بالا برده کار مشکل شد بهتر است در ابتدا بررسی فیوز ها کنید. همچنین توجه داشته باشید که این فیوز ها  در زیر کاپوت خودرو وجود دارد اما ممکن است در خودرو های دیگر متفاوت باشد چرا که ممکن است در خودرو های دیگر جای این قطعه در زیر داشبورد باشد. لذا جعبه فیوز ها در داخل یک جعبه ای از جنس پلاستیک وجود دارند اما درب آن قابل باز شدن است.‌

بعد از اینکه این فیوز ها  را پیدا کردید  پیدا کنید که کدام فیوز  مربوط به شیشه‌ های بالابر می باشد بعد از این که این کار را انجام دادید و فیوز مربوط به بالابر را پیدا کردید اقدام به بررسی آنها کنید. اما توجه داشته باشید که اگر فیوز ها را پیدا کردید می توانید در داخل اینترنت سرچ کنید و فیوز های مربوطه را پیدا کنید و حتی ممکن است راهنمای نیز در دسترس باشد. لذا توجه داشته باشید که این کار را انجام دهید باید سوئیچ را خاموش کنیم و وسایل برقی در این حالت خاموش شده باشد بهتر است. در ادامه همچنین با یک چراغ قوه و یا یک منبعی که روشنایی دهد اقدام به بررسی فیوز ها کنید. لذا وقتی جعبه را باز کردید فیوزی که مربوط به شیشه های بالابر می باشد را به بالا بکشید و سپس قسمت بالایی فیوز را بررسی کنید لذا اگر فیوز سوخته باشد می توانید آن را شناسایی کنید چرا که فیوز هایی که خراب شده اند یا سوخته اند سیم اتصال آن ها خراب شده است یا سوخته است.

اما توجه داشته باشید در آن جعبه چند عدد فیوز سالم وجود دارد اما توجه داشته باشید که فیوز های سالم که ظرفیت یکسان دارند را استفاده کنید. در مرحله ی بعدی باید اقدام به بررسی کلید های بالا برنده کنید. اول آن ها را با آرامی و با دقت تمیز و پاک کنید. چرا که ممکن است در دور تا دور آن جرم وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که عدم تمیز کردن آن ها باعث می شود تا مشکلی در ادامه کار شما پیش آید.

تقویت کننده شیشه بالابر خودرو فراسلی کد 1960 مناسب برای پراید

تقویت کننده شیشه بالابر خودرو فراسلی کد 1960 مناسب برای پراید
مناسب برای خودرو
پراید
تعداد در بسته‌بندی
۱
جنس کالا
پلاستیک
جهت نصب
چپ
محل نصب
جلو

در مرحله ی بعدی اقدام به باز کردن کلید ها کنید اما سعی کنید که کلید ها را با دقت از جای آن ها خارج کنید. سپس باید اتصالات موجود در آن و سیم های که در آن وجود دارد را بررسی کنید.

تا متوجه سالم بودن و نبودن آن ها شوید.

بعد از این که این کار را کردید باید اقدام به بررسی موتور شیشه بالا بر کنید.‌ توجه کنید که قاب درب ها را باید جدا کنید. برای اینکه بتوانیم موتور را چک کنیم یا اینکه به راحتی به موضوع دسترسی داشته باشید باید در ابتدای کار اقدام به باز کردن تو دری ها کنید. لذا در این حال  می توانید به موتور های بالابر شیشه از اصلی کامل داشته باشید. توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید  آن ها را باز کنید باید ‌پیچ های و یا گیره های پنهان شده باز کنید اما توجه داشته باشید که این کار را با دقت کامل انجام دهید و پیچ ها را در جایی بگذارید که گم نشوند و سپس بعد از این کار باید قاب را با دقت از آن ها خارج کنید. در مرحله ی بعدی باید به بررسی اتصالات موتور بپردازید.‌ اما در این مرحله باید با دقت کامل این کار را انجام دهید و به بررسی تمامی اتصالاتی بپردازید که درون موتور است. لذا در این قسمت ممکن است سیمی مشکل داشته باشد و اقدام به بررسی آن ها کنید اگر مشکلی داشت و سیمی خراب بود آن را تعمیر کنید. البته بهتر است تا به قسمت های دیگر موجود در موتور توجه داشته باشید و آن ها را وارسی و بررسی کنید.

تقویت کننده شیشه بالابر یدک چی کد 13185 مناسب برای پراید

تقویت کننده شیشه بالابر یدک چی کد 13185 مناسب برای پراید
شماره فنی
۶۲۶۲۴۷۳۲۴۱۳۱۸۵
مناسب برای خودرو
پراید
تعداد در بسته‌بندی
۱
جنس کالا
پلاستیک و فلز
جهت نصب
چپ

در مرحله ی بعد باید موتور را تعمیر را تعمیر کنید و در صورت نیاز آنها را باید تعویض کنید. برای تعمیر و تعویض موتور شما باید موتور باز کنید و آن را جدا کنید برای باز کردن موتور در ابتدا باید شیشه را ثابت نگه دارید برای اینکه بتوان شیشه را به راحتی ثابت نگه دارید و تکان نخورد می توانید از چسب های پارچه ای استفاده کنید و آن را به دور تا دور قاب شیشه وصل کنیم در این صورت وقتی موتور را جدا می کنید شیشه به پایین نمی آید و نمی شکند. اما توجه داشته باشید که شاید در بعضی از ماشین ها لازم باشد تا شیشه را هم نیز جدا کنید لذا با سرچ در اینترنت می توانید از آن اطلاع پیدا کنید. سپس باید با دقت اتصالات برقی موتور را با باز کردن پیچ ها خارج کنید و سپس بعد از این که اتصالات برقی موتور را باز کردی باید اقدام به بررسی موتور کنید اگر موتور مشکل داشت می توانید آن را تعمیر کنید ولی اگر مشکل موتور بسیار بالا بود و قابل تعمیر نبود باید یک موتور جدید خریده و آن را جایگزین موتور خراب قبلی کنید. خودروهای پراید از جمله خودروهایی می باشد که امکان این که شیشه خودرو عملکرد ضعیفی داشته باشد و به کندی بالا پایین برود وجود دارد. لذا دلیل کندی بالا رفتن شیشه یا پایین آمدن آن دلایل مختلفی دارد. ممکن است قطعه ورقی یا قطعات دیگر در این امر دخیل باشند یا ممکن است فیوز شیشه بالابر خراب باشد موتور شیشه بالابر خراب باشد یا ممکن است کلید های بالا برنده یا ضرب خوردگی در خودرو علت آن باشد شما باید در ابتدا علت اینکه شیشه بالابر ماشین پراید شما خراب است را متوجه شوید سپس اقدام به تعمیر آن کنید چرا که این عواملی که به آنها اشاره کردیم و روی عملکرد شیشه تاثیر بسیار مستقیمی می‌می گذارد.

جعبه فیوز سبلان مدل PeR-01 مناسب برای پراید

جعبه فیوز سبلان مدل PeR-01 مناسب برای پراید
مناسب برای خودرو
پراید

لذا شاید لازم باشد تا شما از قطعه ای به نام تقویت کننده ی شیشه ی بالابر استفاده کنید یا این که ممکن است راه حل های دیگری برای تعمیر آن وجود داشته باشد. لذا باید در ابتدای کار را بررسی کنید مشکل اصلی را پیدا کنید بعد از این که مشکل اصلی را پیدا کرد و علت اینکه شیشه خودرو شما خراب است را کشف کردید باید اقدام به وارسی و بررسی عواملی که در خرابی شیشه شما دخیل هستند کنید و سپس  بعد از یافتن قطعه خراب باید به آرامی آن را تعمیر یا در صورت نیاز تعویض کنید.

جعبه فیوز داخل موتور خودرو اچ آی سی کد 3284 مناسب برای پراید

جعبه فیوز داخل موتور خودرو اچ آی سی کد 3284 مناسب برای پراید
مناسب برای خودرو
پراید
سایپا پراید ۱۱۱
سایپا پراید ۱۳۱
سایپا پراید ۱۳۲
سایپا پراید ۱۴۱
سایپا پراید ۱۵۱ (وانت)
پراید صبا
پراید نسیم

همان طور که می دانیم هزینه های تعمیر شیشه به مکانی که تعمیر کار بسیار زیاد می باشد و با توجه به اینکه هزینه قطعات نیز گران است پیشنهاد می شود تا افراد با آموزش این مشکل ساده بتواند آن را در خانه تعمیر کند و دیگر نیازی به صرف هزینه های زیاد به تعمیر کار نداشته باشند.

لذا پیشنهاد می شود اگر مشکل شیشه بالابر خودرو شما کندی در عملکرد آن می باشد می توانید با صرف هزینه ای آن را تقویت کنیم چرا که با تقویت کننده شیشه بالابر دیگر نیازی به آن نمی باشد تا منتظر عملکرد کند شیشه خودروی خود باشید.

اگر مشکل در موتور است می توانید با تعمیر آن از صرف هزینه ی زیاد جلوگیری کنید البته اگر مشکل از تعویض آن باشد می توانید با کسب اطلاعاتی آن را تعویض کنید و دیگر نیازی به صرف هزینه های اضافی و مازاد به تعمیر کار ندهید چرا که علاوه بر این که هزینه ای برای تعویض و خرید موتور یا قطعه ی جدید باید بپردازید یک هزینه ی مازاد به عنوان اجرت تعمیر کار نیز لازم به پرداخت می باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن