خودرو

آموزش نحوه تعمیر باند ماشین، ساده و کم هزینه، در منزل

نحوه تعمیر باند ماشین

نحوه تعمیر بلند ماشین به شما کمک می کند تا بتوانید مشکلات مربوط به سیستم ماشین خود را خودتان حل کنید.

لذا آموزش تعمیرات باند خودرو و نحوه تعمیر باند پاره ماشین به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید آن را تعمیر کنید.

باند ماشین از قسمت های مهم در سیستم می باشد که عدم کارکرد نادرست آن ممکن است مشکلاتی را برای سیستم ماشین به وجود آورد. لذا تعمیر این محصولات به شما کمک می کند تا از صرف هزینه های بسیار زیاد برای خرید مجدد با آن جلوگیری کنید چرا که قیمت ها در بازار بالا می باشد و خرید مجدد آنها برای شما به صرفه نیست و همین دلیل بهتر است و در ادامه مطلب با ما همراه باشید و نحوه آموزش باند ماشین را یاد بگیرید.

باند ماشین ممکن است پاره شود اما راه حلی برای تعمیر پارگی وجود دارد.

همان طور که می دانیم ممکن است بلندگو هم خودرو آسیب ببیند اما ممکن است این آسیب های وارد شده آسان باشند.

چرا که ممکن است به علت آسیب دیدن بلندگوی خودرو شما گیر کردن اشیا مابین مخروط موجود در بلندگو می باشد یا ممکن است خواب بلندگو صدمه دیده باشد. لذا باید توجه کنید که این مشکلات را فایده آن به راحتی می توانید در خانه تعمیر کنید.

بلندگوی عقب خودرو مدل s6600 مناسب برای پراید

بلندگوی عقب خودرو مدل s6600 مناسب برای پراید
اندازه میدرنج
۱۰۰x۱۰۰x۹۰ میلی‌متر
تعداد
۱
سایز
۴ اینچ
عمق نصب
۱۱ میلی‌متر
نوع بلندگو
چهارگوش

تعمیر بلندگو و باند ماشین با استفاده از وسایل های ساده مانند چسب و قلم مو امکان پذیر می باشد. بیشتر افراد دچار مشکل در بلندگو خودرو خود می باشند چرا که سیستم صوتی یکی از موارد بسیار مهم در هر خودرو مخصوصاً برای افرادی که یک ماشین باز حرفه ای است می باشد. خراب شدن این بلندگو ها ممکن است باعث آسیب رساندن به سیستم صوتی ماشین شود. به همین دلیل سالم بودن بلندگو ها بسیار مهم می باشد. لذا در این مطلب این نکته را ذکر می کنیم که بسیاری از مشکلات و آسیب های وارد شده به بلندگو ها قابل تعمیر هستند اما ممکن است مشکلاتی و صدماتی به بلندگو وارد شود که نشود به راحتی آنها را تعمیر کرد لذا در این رابطه می‌ توانید آنها را به متخصصان بسپارید یا اینکه اقدام به تعویض بلندگو کنید.

اما خوشبختانه می توان گفت وضعیت آسیب هایی که جدی نمی باشد را می توانید به راحتی تعمیر کنید لذا در این مطلب به بعضی از مشکلاتی ممکن است دارای بلندگوی ایجاد شود و قابل تعمیر هستند اشاره خواهیم کرد.‌

علت خرابی در بلندگوی ماشین ها ممکن است سوراخ شدن روکش بلندگوی ماشین باشد یا اینکه ممکن است tear بلند گو آسیب ببیند. لذا این آسیب ها آنقدر حدس نمی باشند و شما می توانید به راحتی آن ها را تعمیر کنید.

توجه داشته باشید علت خرابی در بلند موها ممکن است گیر کردن اشیا در بلند گو باشد لذا در این هنگام برای تعمیر آن باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

در درجه ی اول توجه کنید که بلند گو را در مکانی قرار دهید که به راحتی به دو طرف زلاند گو اشراف داشته باشید. لذا دسترسی به دو طرف بلند گو باعث می شود تا راحت تر بتوانید آن را تعمیر کنید.

در ابتدای کار اقدام به باز کردن قاب بلند گو کنید و سپس باید اتصالات بلند گو را باز کنید در این مرحله توجه کنید که این کار را به آرامی انجام دهید چرا که ممکن است بلند گو قدیمی باشد و به راحتی بشکند به همین دلیل رعایت جانب احتیاط بسیار مهم است.

در قسمت بعدی باید اقدام به باز کردن دو عدد سیم موجود در بلند گو کنید. توجه کنید که این کار را با دقت کامل انجام دهید. البته برای این که گمراه نشوید قبل از این که  سیم های متصل به بلند گو را باز کردید از آن ها عکس بگیرید در این حالت دیگر هنگام بستن دوباره آن گمراه  نخواهید شد.

میدرنج خودرو ترغان مدل V2 بسته دو عددی

میدرنج خودرو ترغان مدل V2 بسته دو عددی
اندازه میدرنج
۲۱۰x۲۱۰x۱۱۰ میلی‌متر
بیشینه صدای خروجی
۴۰۰ وات
تعداد
۲
سایر امکانات
ضمن عرض سلام خدمت همراهان گرامی به اطلاع می رساند میدرنج ایرانی فوق همچون مدل های گذشته از متریال با کیفیت،با دوام و هچنین ضد آفتاب جهت بهرمند شدن شما عزیزان از یک صدای باکیفیت (۹۶db نزدیک به فولرنج) و شفاف طراحی و ساخته شده است.لذا میتوان از صفحه بامتریال الیاف شیشه در آن جهت استفاده از صدای گرم(بدون جیغ) و ضد آفتاب،استفاده از بدنه دایکست(آلومینیوم)،استفاده از سیم پیچ ۱/۵ اینچ الیاژی(ccaw)،بولت فلزی،مگنت بزرگ (۱۲۰ y۳۵) و ترمینال فشاری در این محصول نام برد.
سایز
۸ اینچ

توجه داشته باشید ممکن است باند بلند گو شما پاره شده باشد ، در این مطلب به این نکته اشاره می کنیم که این مشکل هم راه حل مخصوص به خود را دارد.

همان طور که می دانیم اکثر مخروط های بلند گو با استفاده از مواد پلاستیکی طراحی شده و به تولید رسیده اند.

لذا ممکن است این باند ها پاره شوند. باید بدانید برای تعمیر آن می توانید  از کاغذ یا پلاستیک کمک بگیرید. برای این کار در ابتدای کار اقدام به پاک کردن و تعمیر کردن مخروط ها کنید چرا که ممکن است آن ها کمی خاکی باشند و روی سطح آن ها گرد و غبار وجود داشته باشد. برای این کار مواظب باشید که به باند بلند گو آسیب وارد نکنید و این کار را با دقت و احتیاط انجام دهید.

برای تعمیر پارگی توجه کنید از پلاستیک یا کاغذی که استفاده می کنید مقدار بیشتری را برش دهید. یعنی پلاستیک یا کاغذ مورد است قرار گرفته شده باید از سوراخ موجود بر روی بلند گو بزرگ تر باشد.

در مرحله ی بعدی می توانید برای چسباندن پلاستیک یا کاغذ از لاک استفاده کنید. لذا لاک ناخن باید غلظت مناسبی را داشته باشد و بعد از این کار باید لاک ناخن را دور قسمت پارگی بکشید. سپس باید همان لاک ناخن را بر دور کاغذ یا پلاستیک زده و آن را به سوراخ مورد نظر بچسبانید.

بلندگوی خودرو جی بی ال مدل GTO 609C

بلندگوی خودرو جی بی ال مدل GTO 609C
ابعاد برش برای نصب
۱۲۷ سانتی‌متر
بیشینه صدای خروجی
۲۷۰ وات
تعداد
۲
جنس ووفر
carbon-injected Plus One
سایر امکانات
- دارای قابلیت پشتیبانی از آمپلی‌فایر - دارای ووفر، تیوتر و کراس اور

در مرحله ی بعدی باید این کاغذ یا پلاستیک را با دقت بر روی سوراخ فشار دهید تا لاک به راحتی به آن بچسبد.

در این مرحله با دقت این کار را انجام دهید تا به مخروط فشار و آسیب وارد نکنید.

وقتی این کار را به خوبی انجام دادید و مطمئن شدید که سوراخ با دقت بسته شده است باید اقدام به راه اندازی بلند گو ها کنید. برای این کار باید در نظر داشته باشید که بلندگو ها را در جهت معکوس دیگری قرار دهید. در این صورت بلندگو ها در جهت معکوس یکدیگر بسته می شوند و به همدیگر متصل خواهند شد.

 

البته ممکن است علت کار نکردن بلند گو مشکل از سیستم پخش صوتی ماشین باشد. لذا باید در ابتدا تمام قسمت ها را بررسی کنید تا مشکل را پیدا کنید در این صورت می توانید به راحتی آن را تعمیر یا تعویض کنید.

توجه داشته باشد که بلند گو را نیز چک کنید تا مشکل نداشته باشد چرا که تعمیر بلند گو کار سختی نیست و نیازی به تعویض نیر ندارد چرا که به راحتی می توانید با استفاده از وسایل دم دست آن ها را تعمیر کنید.

ساب ووفر خودرو اسپیدوارد مدل SKU-12D2

ساب ووفر خودرو اسپیدوارد مدل SKU-12D2
اندازه میدرنج
۳۴۰x۳۴۰x۲۳۰ میلی‌متر
بیشینه صدای خروجی
۱۵۰۰ وات
تعداد
۱
سایز
۱۲ اینچ
عمق نصب
۱۵۰ میلی‌متر

البته ممکن است مشکل از باند ها باشد. چرا که ممکن است خروجی صدا نداشته باشید در این هنگام باید به بررسی بپردازد تا مشکل را پیدا کنید برای این کار می‌توانید فیش ها و سیم ها و کابل ها ای که با آن متصل است را بررسی

کنید لذا اگر مشکل داشت می توانید آنها را تعمیر کنید.

ولی اگر سالم بودن باید قسمت‌ های دیگر را بررسی کنید.

لذا عیب یابی از قسمت های دیگر بسیار مهم بوده و برای این کار می توانید اقدام به بررسی مادگی های ورودی باند کنید. اگر اتصال های آن ها مشکل داشت باید آن را تعمیر کنید.

البته ممکن است علت خرابی آسیب دیدن کابل سال ووفر یا تیونر باشد و ا که ممکن است این کابل ها از کراس آورر جدا شده باشند. لذا لازم است تا با وسیله ای به نام اهم متر اقدام به بررسی اتصالات آن ها کنید.

 

البته ممکن است علت خرابی در بلند خودرو شما خش خش کردن باند باشد. لذا باید بگوییم که می توانی. این مشکل را به راحتی حل کنید و فقط کافی به نکاتی توجه داشته باشید.

همانطور که می دانیم از جمله مشکلات بسیار مهم در است امر همان خش خش کردن باند خودرو باشد. لذا می توانید به راحتی اقدام به بررسی آن کنید و اگر مشکل داشت آن را تعمیر کنید.

لذا تا انتهای این مطلب با ما باشید تا نحوه تعمیر آن را با بگیرید.

میدرنج خودرو کیو اس مدل YD2-1322-R

میدرنج خودرو کیو اس مدل YD2-1322-R
اندازه میدرنج
۱۶۵x۱۶۵x۹۵ میلی‌متر
بیشینه صدای خروجی
۲۰ وات
تعداد
۱
سایز
۶.۵ اینچ
عمق نصب
۹۰ میلی‌متر

برای از بین بردن این مشکل در وهله ی اول اقدام به روشن کردن خودرو کنید. سپس باید دستگاه ضبط را روشن کرده و آن را بررسی کنید. سپس باید یک آهنگ انتخاب کنید و اگر نقص در آن بود آن را حل کنید. برای این که بتوانید علت این که باند شما خش خش می کند را پیدا کنید باید صدای سیستم را به یک حد استاندارد بگذارید. توجه داشته باشید که صدا را خیلی زیاد یا خیلی کم نکنید.

سپس باید اقدام به تنظیم کردن میزان باس و تریبل کنید. در ادامه باید امواج فرکانس  بررسی کرده و مشکل آن را متوجه شوید. توجه کنید که یک آهنگ مناسب بگذارید تا بتوانید فرکانس نامتوازن را تشخیص دهید. لذا ممکن است علت نامتوازن بودن صدا ها  خراب بودن بلند گو ها باشد.

لذا برای جویا شدن علت این مشکل باند ها را بررسی کنید.

برای این که متوجه شوید کدام بلند گو مشکل دارد در حین گوش کردن به آهنگ دانه به دانه اقدام به خاموش کردن بلند گو ها کنید در  این صورت می توانید با گوش دادن به آهنگ بلند گو خراب و معیوب را شناسایی کرده و آن را جدا کنید که تعمیر کنید. چرا که ممکن است باند ها مشکل داشته باشند و تعمیر آن باند بسیار حائز اهمیت می باشد.

برای از بین بردن مشکل می توانید اتصال را تست کنید.

لذا می توانید  اقدام به متصل کردن ن ها  به باتری های  نه ولت کنید. در این صورت در باید به صدای بلند گو گوش دهید تا مشکل را متوجه شوید. اگر بلند گو مشکل داشت باید آن را تعمیر کنید.

برای این کار باید در پوش بلند گو ها را باز کرده و اسپیکر را چک کنید. توجه کنید می توانید یک باتری نه ولت را به سیم های درون بلند گو متصل کنید و اقدام تست صدای آن کنید. البته به این موضوع دقت کنید که اگر مخروط موجود در بلند گو شما اقدام به حرکت کنید متوجه خواهید شد که مشکل تر بلند گو نیست و اتصال شما مشکل دارد.

برای بررسی بلند گو ها می توانید اقدام به تهیه ی مولتی متر کنید. این تستر ها به شما کمک می کنند تا مشکل را پیدا کنید. البته می توانید به جای ان از اهم سنج نیر استفاده کنید. این محصولات را می توانید از فروشگاه های که اقدام به فروش آن ها می کنند خریداری کنید.

توجه کنید برای استفاده از آن ها باید بلند گو هایتان را خاموش کنید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن