تکنولوژی

آموزش نحوه تعمیر ماشین اصلاح موزر، سریع و آسان در چند دقیقه

این مطلب صرفا جهت آموزش می باشد و نمیتواند جایگزین فرد ماهر تعمیر کننده باشد.

نحوه تعمیر ماشین اصلاح موزر

 

ماشین اصلاح موزر از جمله وسایل های بسیار مهم در بین مردان می باشد. این محصولات  از کاربردی بسیار بالا برخوردار است  و حتی در آرایشگاه های مردانه نیز استفاده می شود. این محصولات از ساختار نسبتاً ساده برخوردار می‌ باشند. اما ممکن است ماشین اصلاح موزر خراب شود. در این هنگام  مشکلی که پیش می آید این است که کارایی خود را از دست می دهد. اما خوشبختانه شما می توانید اقدام به تعمیر آن ها کنید و دیگر  نیازی به خرید مجدد آن ها نداشته باشید. البته توجه داشته باشید در ابتدا باید نحوه آموزش و طریقه تعمیر ماشین ریش تراش موزر را بدانید. لذا در این مطلب به آموزش و نحوه تعمیر ماشین اصلاح موزر می پردازیم. آموزش تصویری تعمیر ماشین اصلاح موزر نیز بسیار کار ساز بوده و به شما در تعمیر این محصولات کمک می کند. چگونگی تعمیر ماشین اصلاح موزر به صورت تصویری و فیلم آموزش تعمیر ماشین اصلاح موزر را می توانید در گوگل و سایت های گوناگون پیدا کنید.  البته تعمیر ماشین اصلاح موزر غرب تهران

و تعمیر ماشین اصلاح موزر در مشهد و تعمیر ماشین اصلاح موزر شرق تهران تعمیر ماشین اصلاح موزر در کرج و تعمیر ماشین اصلاح موزر اصفهان نیز در مراکز معتبر انجام می گیرد.

 

_________________________________

 

تعمیر ریش تراش بسیار مهم می باشد چرا که این وسیله ی برقی برای  اصلاح صورت مردان کاربردی می باشد و حتی در خانه یا مسافرت و غیره استفاده می شود. از طرف دیگر این محصول برای پوست دارای خواص بسیار زیادی می باشد و تعمیر آن باعث می شود تا در هزینه های تان صرفه جویی کنید و برای زمان بیشتری از این محصول استفاده کنید.

برای تعمیر این محصولات باید به این نکته توجه داشته باشید که این محصولات بر اساس کاربردی که دارند به دو دسته قابل تقسیم می باشند. همان طور که می دانیم ریش تراش ها به دو صورت تیغ نوسانی و تیغ چرخشی تقسیم بندی می شوند. به همین دلیل شیوه های تعمیر این دو محصول متفاوت می باشد.

برای مثال برای تعمیر ریش تراش هایی که دارای تیغ نوسانی می باشند باید به روش زیر عمل کنید.

همانطور که می دانیم وقتی برق به سیم پیچ دور هسته متصل می‌ شود باعث می شود تا میدان مغناطیسی موجود که بر اثر انسان برق به وجود آمده است اهرم را دفع و جذب کند.‌وقتی به اوج میدان مغناطیسی می رسیم اهرم یا بازو جذب می شد و وقتی از آن دور می شویم اهرم به جای اول بر می گردد. این عمل دائم تکرار می شود و باعث می شود تا طی یک پروسه ای مو ها دو نصف و قطع شوند.

ریش تراش هابی که از نوع دوم می باشند یعنی دارای تیغ چرخشی هستند مانند هم زن برقی کار می کنند. یعنی اساس کار آن ها مانند این دستگاه ها می باشد. همانطور که می دانیم در در درجه ی اول برای تعمیر یک وسیله آن چه که اهمیت دارد این می باشد که دستگاه ریش تراش یا اصلاح شما چه مشکلی دارد؟ در این زمینه مشکلات زیادی ممکن است پیش آید ، ممکن است دستگاه شما روشن نشود یا این که ممکن است عمل تراشیدن ریش را به خوبی انجام ندهد. در این زمینه علت های متنوعی ممکن است وجود داشته باشد که بگوییم ریش تراش شما به آن علت خراب شده است. لذا بعد از این که  مشکل آن را متوجه شدید باید عیب یابی کنید. برای عیب یابی کافی است تا احتمالات مختلف را در نظر بگیرید. بعد از این که احتمالات را در نظر گرفتید آن ها را چک و بررسی کنید در تیم هنگام شما متوجه ایراد و عیب ماشین ریش تراش یا اصلاح می شوید و آن را تعمیر یا تعویض می کنید. ما در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بتوانید با راحت‌ ترین راه ماشین ریش تراش خود را اصلاح کنید. برای این کار به ادامه ی متن توجه داشته باشید.

در ابتدا این مورد را در نظر می گیریم که ماشین ریش تراش شما روشن نمی شود.  اگر ماشین ریش تراش شما این مشکل داشت به ادامه ی متن توجه داشته باشید.

دلیل  روشن نشدن ریش تراش ممکن است به علت های گوناگون باشد. این علت می تواند به دلیل برق نداشتن پریز برق باشد یا این که ممکن است به دلیل خراب بودن دو شاخه همچنین اتفاقی افتاده باشد. البته دلایل دیگری نیز در اولین مورد دخیل می باشند مانند خراب بودن کلید تعبیه شده در ریش تراش که عمل قطع و وصل کردن را انجام می دهد. خراب بود اتصالات داخلی و سوختن موتور نیز دلایل دیگری می باشد که می توانیم برای این امر نام ببریم. در ادامه به توضیح هر یک از این ها خواهیم پرداخت و راه درست کردن و تعمیر کردن آن ها را  آموزش می دهیم.

کابل برق ماشین اصلاح کد 02

کابل برق ماشین اصلاح کد 02
ابعاد
۱۰۰x۴x۲ سانتی‌متر
جنس
سیم

روشن نشدن ریش تراش :

 

1_ همان طور که اشاره کردیم علت روشن نشدن ریش تراش ممکن است به دلیل خراب بودن پریز خانه باشد.

یه همین دلیل بهتر است تا سیم و دوشاخ دستگاه خود را در در پریز دیمزی که برق دارد قرار دهید.  خب در این قسمت اگر مشکل شما حل شد و ماشین ریش تراش شما روشن شد می توانیم بگوییم مشکل از دستگاه ریش تراش شما نبوده است اما اگر روشن نشد باید اطمینان حاصل کنید که ریش تراش شما مشکل دارد و به دنبال عیب یابی و مشکل یابی آن بیفتد.

در این زمان این احتمال را بدهید که سیم رابط ریش تراش شما معیوب است.  برای این کار در درجه ی اول باید سیم های دستگاه را به یکدیگر وصل کنید. در این هنگام متوجه می شوید که دو شاخه ی دستگاه شما مشکل دارد یا نه.

توجه کنید اگر سیم و دوشاخ خراب باشد می توانید به راحتی آن را با یک سیم دوشاخ سالم تعویض کنید و تعویض آن کار سختی نمی باشد. اما اگر مشکل این نبود احتمال بدهید که کلید قطع و وصل مشکل دارد. برای این کار در ابتدا باید دو شاخه ی ماشین اصلاح صورت را از برق جدا کنید و با یک وسیله به نام اومتر اقدام به بررسی کلید ها کنید. اگر کلید ماشین شما سالم باشد موجب می شود تا رابط های اومتر به آن ارتباط پیدا کند و باعث شود تا عقربه یه سما صفر حرکت کند  و در غیر این صورت موجب می شود  تا عقربه به سمت بی نهایت متمایل شود.

در این صورت اگر کلید شما مشکل داشت باید اقدام به تعویض ام با یک نمونه ی سالم کنید اما اگر مشکل نداشت باید به است مورد دیگر بپردازید. البته می توانید آن را تعمیر کنید اما پیشنهاد می شود نمونه ی سالم تهیه کنید و آن را تعویض کنید چرا که اگر کلید را تعمیر کنید ممکن است بازده و کارایی ماشین اصلاح صورت شما چندان خوب و جالب نباشد.

سیم برق دو پین میرا مدل Bouncy

سیم برق دو پین میرا مدل Bouncy
سایر توضیحات
-مناسب برای ریش تراش های برقی, سیستم های صوتی,پخش کننده های خانگی و DVD
طول کابل
در حالت عادی نیم متر در حالت کشیده ۱.۵ متر سانتی متر

البته ممکن می باشد دلیل دیگری در این امر دخیل باشد. یعنی ممکن است اتصالات داخلی دستگاه شما خراب و قطع شده باشد. در این حالت باید اقدام به باز کردن در پوش  ریش تراش کنید. سپس به بررسی اجزا و قطعات داخلی آن بپردازید. اگر سیمی مشکل داشت اقدام به تعمیر آن کنید.

 

در این زمان اگر دستگاه ریش تراش شما از این حیث سالم بود به بررسی موتور بپردازید. چرا که ممکن است موتور دستگاه سوخته باشد یا اینکه سیم پیچ دستگاه معیوب باشد.

اگر موتور ماشین ریش تراش شما مشکل داشت می توانید به تعمیر آن بپردازید.  اگر سیم پیچ دستگاه شما ایراد پیدا کرد نیز می توانید آن را تعمیر کنید.

توجه داشته باشید که اگر سیم پیچ شما سوخته باشد رنگ آن قهوه ای می شود و سیم های ریزی در دور آن وجود دارد چرا که بر اثر حرارت داره می شوند. برای تعمیر آن باید به رفع سیم پیچ بپردازید.

دوشاخه برق فراز مدل DB01

دوشاخه برق فراز مدل DB01
تعداد پریزها
یک عدد
حداکثر جریان انتقالی
۲۵۰ ولت
حداکثر توان قابل پشتیبانی
۱۰ آمپر

خب اگر دستگاه شما مشکل دیگری مانند داغ شدن ریش تراش داشت باید احتمالات زیر را در نظر بگیرید.

خب در درجه ق اول ممکن است تا ریش تراش شما عیب مکانیکی داشته باشد.  توجه داشته باشید که فرسایش چرخ دنده های دستگاه و خرابی فنر ها و غیره باعث می شود تا انرژی الکتریکی را تلف مند و به همین دلیل باعث می شود تا دستگاه شما داغ کند. البته باید بگوییم علت های دیمزی نیز در این امر دخیل می باشند، به همین دلیل بهتر است تا عیب آن را بررسی کنید و آن را برطرف کنید.

البته ممکن است تا موتور ماشین اصلاح صورت شما تیم سوز شده باشد. در این هنگام کلاف علی موجود پاره می شود و باعث می شود تا دستگاه شما درست کار نکند. برای رفع این مشکل باید به تعمیر موتور بپردازید.

دوشاخه برق مدل نور 202 به همراه مادگی

دوشاخه برق مدل نور 202 به همراه مادگی
تعداد پریزها
یک عدد
توضیحات پریز
- نرو مادگی دوشاخه - آمپر ۱۵ -ولتاژ۲۲۰ - وات ۲۵۰۰
طول کابل
۰
حداکثر جریان انتقالی
۱۵
جنس بدنه
واکالیت

البته ممکن است ماشین اصلاح صورت شما مشکل دیگری مانند کند بودن داشته باشد.

برای اصلاح این مشکل باید به بررسی چند عامل بپردازد.

در این باره باید بگوییم که ممکن است تا موتور شما نیم سوز باشد. چرا که نیم سوز بودن موتور شما ممکن است باعث شود تا تیغ دستگاه شما سرعت کافی را نداشته باشد.  برای رفع این مشکل باید موتور تعمیر شود.

اگر این قسمت از موتور شما مشکل نداشته باشد بهتر است قسمت دیگر را بررسی کنید.

فرسوده بودن چرخ دنده ها نیز باعث می شود تا موتور شما قدرت کافی برای اصلاح صورت نداشته باشد.

به همین دلیل بهتر است تا چرخ دنده ها را چک کنید و اگر مشکل داشت مشکل آن را برطرف کنید.‌

البته ذکر این نکته نیز ضروری می‌ باشد که ممکن است تیغ دستگاه شما کند شده باشد.

لذا بهتر است تیغ های کند را بررسی کنید و اگر مشکل از تیغ بود آن را تعویض کنید.

دوشاخه برق مدل A-305 مجموعه دوعددی

دوشاخه برق مدل A-305 مجموعه دوعددی
تعداد پریزها
یک عدد
حداکثر جریان انتقالی
۱۰
حداکثر توان قابل پشتیبانی
۲۵۰۰
سایر توضیحات
مجموعه دوعددی شامل یک عدد نری و یک عدد مادگی

البته باید بگوییم برای تعمیر این دستگاه به پیچ گوشتی نیاز دارید. پیچ گوشتی مورد استفاده چهار پخ و دو پخ باشد.

در ابتدای کار باید اقدام به باز کردن قطعه ی فلزی کنید

و وقتی ماشین تراش را بار کردید اقدام به بیرون آوردن احزاب آن یعنی تیغه های آن کنید

سپس در قسمت زیرین تیغه ها یک قطعه نرم وجود دارد ، لذا باید آن قیمت را نیز خارج کنید.

سپس با یک پیچ گوشتی دیگر اقدام به باز کردن قطعه ی پلاستیکی، دستگاه کنید. توجه داشته باشید که قطعاتی که باز می کنید را در یک جای مناسب قرار دهید تا گم نشوند.

به. تر این که بدنه ی پلاستیکی را باز کردید اقدام به باز کردن پیچ های زیرین به وسیله ی پیچ گوشتی کنید.

در این صورت شما می توانید به تمام قطعات شرف داشته باشید. در ادامه باید اقدام به باز کردن پیچ سمت راست کنید و فنری که درون دستگاه تعبیه شده است را به بیرون هدایت کنید. توجه داشته باشید دو عدد فنر وجود دارد ، لذا شما باید هر دو را بیرون بیاورید. در این مرحله  پیچ هایی که روی سیم برق وجود دارد را با دقت تمام و به آرامی به وسیله‌ ی همان پیچ گوشتی باز کنید. بعد از این کار باید با توجه با مطالبی که گفت شد عما کنید و به برزسی مشکل بپردازید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن