سفارشی

انواع نژاد سگ با خال روی صورت

خال ها و تگ های پوستی در سگ ها رایج است و به ندرت بدون آنها زندگی می کنند. این قانون در مورد چهره آنها نیز صدق می کند. برخی از خال ها عملکردی دارند در حالی که برخی دیگر عملکردی ندارند، اما در بیشتر موارد، یک ویژگی کاملا طبیعی و بی ضرر هستند.

dog breeds with moles on face

خال‌های روی صورت سگ، که احتمالاً از بدو تولد وجود داشته‌اند، نه یک نگرانی سلامتی هستند و نه یک مشکل پزشکی بالقوه. آنها ویبریسه نامیده می شوند و در زیر سطح پوست پوشیده از اعصاب حساس هستند. اینها مانند سبیل ها عمل می کنند و تصاویر حسی را به مغز سگ منتقل می کنند تا به آنها در یادگیری پیرامون خود کمک کنند.

خال ها و ضایعات پوستی می توانند در هر جایی از بدن سگ ظاهر شوند، از جمله صورت آنها. بیشتر این مشکلات پوستی جدی نیستند، بنابراین جای نگرانی نیست. این برجستگی ها و سایر ویژگی های عجیب و غریب بسیار رایج هستند و در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند.

ژرمن شپرد یکی از محبوب ترین نژادهای سگ در آمریکا است. آنها به اندازه کافی باهوش هستند که ترفندها و کارهای پیچیده را یاد بگیرند. آنها به پلیس کمک می کنند تا وظایفی مانند یافتن افراد گمشده و ردیابی بمب ها را برای حفظ امنیت مردم انجام دهند. صاحبان این حیوانات خانگی شگفت‌انگیز دوست دارند هرچه می‌توانیم درباره آنها بیاموزند، و یکی از چیزهای عجیب‌تری که ما متوجه شدیم این است که بسیاری از آنها چیزی که به نظر می‌رسد خال روی صورتشان است، جایی که گونه‌شان است، دارند. اگر متوجه این خال روی حیوان خانگی خود شده‌اید و می‌خواهید درباره چیستی آن بیشتر بدانید، به خواندن ادامه دهید (منبع: mekardo.com)

درست مانند انسان ها، سگ ها نیز می توانند روی پوست خود خال ایجاد کنند. خال ها ناحیه کوچکی از پوست برجسته هستند که معمولاً قهوه ای تیره یا سیاه است. خال ها معمولاً مو ندارند و اگر مو داشته باشند، فقط چند تار مو خواهند بود. آنها معمولاً خوش خیم هستند و برای حیوان خانگی شما خطرناک نیستند. ممکن است تقریباً در هر نقطه از بدن یک یا چند مورد ایجاد شود و با افزایش سن حیوان خانگی شما موارد جدید نیز می توانند ایجاد شوند.

خال در همه سگ ها از جمله توله سگ ها رایج است. خال‌های پوستی و خال‌ها می‌توانند در هر جایی از بدن ظاهر شوند، به همین دلیل است که این خال‌ها بسیار رایج هستند. خال روی سگ، درست مانند خال انسان، انعطاف‌پذیر یا جابه‌جایی آسان نخواهد بود.

رشد خال ها به زمان زیادی نیاز دارد و در سگ هایی که زمان زیادی را بیرون از خانه زیر نور خورشید می گذرانند، بیشتر دیده می شود. سگ ها خال های سخت و بی خطری دارند. با این حال، بررسی تغییرات در خال های جدید یا طولانی مدت، هنوز ایده بدی نیست.

پوست یکی از قابل توجه ترین قسمت های بدن سگ است. حاوی سلول های تخصصی متعددی است که مسئول حفظ سلامت سگ هستند و اولین خط دفاعی در برابر عفونت است.

سگ‌ها رنگدانه‌ها و خال‌هایی روی پوست خود دارند که بر اساس رنگ پوشش، نژاد و محل این لکه‌های منحصربه‌فرد روی بدنشان متفاوت است. با این حال، درست مانند مردم، آنها نیز با وجود لایه محافظ خزشان در بیشتر موارد در معرض خطر ابتلا به مشکلات پوستی هستند.

متأسفانه خال روی صورت سگ پتانسیل بدخیم شدن را دارد. با افزایش سن سگ ها، دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پوست هستند. و نژادهای اصیل بسیار مستعد این اتفاق هستند. تومورهای بدخیم در سگ ها ممکن است، و گاهی اوقات ممکن است به صورت خال روی صورت یا بدن شروع شوند. سگ‌ها نیز مانند انسان‌ها می‌توانند به سرطان‌های موضعی و متاستاتیک مبتلا شوند. درمان اولیه بسیار مهم است، بنابراین اگر متوجه چیز عجیبی در صورت سگ خود شدید، آن را برای آزمایش به دامپزشک ببرید تا مطمئن شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن