دکوراسیون

برچسب ترانسفر را از کجا بخریم

تا به الان فکر کرده اید که برچسب ترانسفر چیست و چه کاربردی دارد؟ در حقیقت برچسب ترانسفر کاربرد زیادی به منظور دکوپاژ بر روی انواع ظروف دارد و در مدل عکس برگردان و ساده عرضه شده است. این کاغذ نایلونی بوده و در سال های اخیر توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.برچسب ترانسفر ضد آب به منظور تزیینات بر روی انواع ظروف مانند سرامیک ، چینی، شیشه، پلی استر و چوب و… استفاده می شود.

کاغذ ترانسفر را می توان یک نوع کاغذ تزئینی و دکوری دانست که در ساخت مصنوعات تزیینی و دکوراسیون داخلی کاربرد فراوانی دارد. برچسب ترانسفر به دلیل جنس نایلونی که دارد بیشتر برای تزیین محصولات دکوراتیو کاربرد دارد، اما نباید زیاد در معرض عوامل بیرونی باشد. به طور مثال می توانید از برچسب ترانسفر پشت چسب دار طرح سال نو یا نوروز برای تزیین ظروف سفالی یا سرامیکی هفت سین استفاده کنید. همچنین می توانید از برچسب ترانسفر طرح شب یلدا مانند طرح انار برای تزیین ظروف مخصوص شب یلدا استفاده کنید.

امکان دارد بعد از خواندن این مقاله با خود فکر کنید که برچسب ترانسفر از کجا بخرم ؟ شما به راحتی می تواند انواع نقش و نگار برچسب ترانسفر کوره ای را از سایت های مختلفی چون دیجی کالا ، ترب یا وبسایت های فروش آنلاین سفارش دهید. تنها کافیست کلید واژه های چون برچسب ترانسفر دیجی کالا،برچسب ترانسفر ترب و… را سرچ نمایید.

برچسب ترانسفر را باید مطابق با اصول و قواعدی بر روی بستر مورد نظر خود بچسبانید. فرایند دکوپاژ، فرایندی است که کاغذ های ترانسفر را در طرح های مختلف را بر روی بستر مختلف منتقل می کنند. برای انجام این فرایند ابتدا باید شئ مورد نظر خود مانند انواع پلاستیک ، شیشه، پلی استر و… را از هرگونه آلودگی و کثیفی پاک کنید. زمانی که می خواهید از انواع برچسب ترانسفر استفاده کنید باید با استفاده از رنگ اکریلیک لایه زیر کار را رنگ آمیزی کنید تا زیبایی کار شما افزایش‌ یابد.

سپس کاغذ یا برچسب ترانسفر را داخل ظرف آب بی اندازید تا زمانی که مقوای سفید از پشت آن جدا شود. سپس با استفاده از چسب ترانسفر کاغذ بی رنگ ترانسفر را بر روی شئ مورد نظر خود بچسبانید. زمانی که برچسب ترانسفر پلیمری خشک شود کاملا ثابت و بی رنگ می شود و می توانید آن را شستشو دهید. می توانید در پایان کار از اسپری فیکس کننده استفاده کنید تا مقاومت کار افزایش یابد.

امروزه برچسب ترانسفر در طرح های متنوعی تولید شده است تا بتوان از آن برای تزیین محصولات دکوراتیو و… استفاده کرد. این طرح ها به صورت ساده و عکس برگردارن موجود هستند. برچسب های ترانسفر رنگ های مختلفی دارند که می توان به برچسب ترانسفر صورتی، برچسب ترانسفر طلایی، آبی، بنفش، سبز و… اشاره کرد.

 

با استفاده از دستگاه های چاپ بر روی کاغذ ترانسفر طرح های مختلفی چاپ می کنند که هر کدام می تواند ویژگی های مختلفی داشته باشد. بر روی کاغذ ترانسفر می توان طرح های متنوع و مختلف با رنگ بندی گوناگون چاپ کرد لذا کیفیت چاپ این کاغذ ها بسیار بالا بوده و هیچ محدودیتی در چاپ آن ها وجود ندارد. از کاغذ ترانسفر می توانید برای تزیین ظروف یا هر وسیله ای که در خانه دارید استفاده کنید. تصاویری که بر روی برچسب ترانسفر چاپ شده است شامل برچسب ترانسفر پروانه، برچسب ترانسفر عاشقانه، پرتره، گل و گیاه، طبیعت، مدل ببر و حیوانات و… است. می توانید از برچسب ترانسفر وان یکاد یا برچسب ترانسفر شعر برای تزیین دیوار کوب استفاده نمایید. البته از برچسب ترانسفر می توانید بر روی اجسام سختی چون فلز دیوار چوب، سفال هم استفاده نمایید.

 

بعد از دکوپاژ بر روی سطوح مختلف می توانید از وارنیش فیکساتیو یا کیلر و کریستال سرورنیک و… برای محافظت از سطوح مختلفی که بر روی آن ها فرایند دکوپاژ را انجام داده اید استفاده کنید.محصولاتی با ترانسفر دکوپاژ می کنید نسبت به محصولاتی که با دستمال کاغذی دکوپاژ یا کاغذ دکوپاژ می شوند مقاوم تر هستند، چرا که در برابر رطوبت و گرد و غبار و تغییر دما آسیب نمی بینند.

 

طرز استفاده از برچسب ترانسفر

کار با برچسب ترانسفر بسیار آسانتر از آن چه که در ذهن شما است می باشد. اگر تصمیم دارید از کاغذ ترانسفر کادنس استفاده نمایید باید لایه شفافی که پشت آن وجود دارد را جدا کنید سپس بر بستر مورد نظر خود بچسبانید و با استفاده از دستمال پارچه ای را با آب گرم مرطوب کرده و بر پشت برچسب به آرامی بکشید تا برچسب بر سطح کار به خوبی بچسبد. در مرحله بعد لایه کاغذ را بردارید و با استفاده از یک قلم و چسب ترانسفر، سطح کار را چسب بزنید.

 

در پتینه کاری از طرح های استفاده می شود که آماده هستند و دارای طرح و نقوش مختلفی می باشند که کار را زیبا تر جلو می دهند. ترانسفر ها هم جزو این دسته از محصولات آماده هستند که بر روی شمع یا سایر محصولات خام استفاده می شوند.محصولات مورد نیاز برای چسباندن برچسب ترانسفر روی چوب شامل کاغذ ترانسفر، قلم موی سرگرد، رنگ اکریلیک و سی چوبی است.

 

کار با برچسب ترانسفر بر روی طرف شیشه ای

از برچسب ترانسفر پشت شیشه می توانید برای طراحی ظروف شیشه ای استفاده کنید. به منظور استفاده از برچسب ترانسفر روی ظروف شیشه ای باید برچسب را به مدت چند دقیقه درون آب غوطه ور سازید. سپس لایه پشت ها را جدا کرده و پشت ظرف بگذارید و با استفاده از یک دستمال لطیف پست ترانسفر بکشید تا آب بین شیشه و ترانسفر باقی نماند و حباب نزند. در روش دوم می توانید برچسب را به اندازه ظرف شیشه ای برش بزنید و آن را پشت ظرف شیشه ای قرار دهید، سپس از یک دستمال مرطوب کمک گرفته و و ترانسفر را خیس کنید و بعد از مدتی باید لایه روی آن را جدا نمایید. برای برداشتن ترانسفر باید لایه رویی آن را به صورت کشویی جدا کنید. توجه کنید لایه را به سمت بالا نکشید، چرا که ترانسفر چروک می شود و ممکن است از سطح ظرف جدا شود. با استفاده از دستمال نرم یا یک ابر پشت آن را دستمال بکشید تا دیگر هیچ حباب و آبی بین شیشه و ترانسفر باقی نماند.‌ اگر متوجه شدید حباب های ریزی بین ترانسفر و شیشه وجود دارد با استفاده از یک سوزن کمک بگیرید و به آرامی بر روی حباب بزنید تا حباب ها از بین بروند.‌ سپس با قیچی ترانسفر را از دور تا دور ظرف مرتب و منظم کنید. توجه کنید که اگر ترانسفر خشک شود ممکن است با قیچی کردن کار، لایه ای از ترانسفر جدا شده و بین آن هوا برود. اگر ترانسفر های خشک شد باید از یک پارچه نمدار کمک بگیرید و بر پشت ترانسفر بکشید تا مجدد خیس شود، بعد دور کار را قیچی کنید.

 

آموزش دکوپاژ شمع با ترانسفر

برای طراحی برچسب ترانسفر روی شمع به وسایلی چون پارافین، فیتیله، ترانسفر با طرح دلخواه ، قالب شمع و کاتر نیاز دارید. نخست به روش بن ماری پارافین را بر روی حرارت ملایم ذوب کنید. سوراخی بر کف قالبی که قرار است شمع را در آن بسازید ایجاد کنید و فیتیله را از آن را رد نمایید و با چسب حرارتی با کاغذی دو طرف فیتیله را بپوشانید تا از این قسمت پارافین نشتی نکند. البته اگر شما به قالب های شمع سازی دسترسی ندارید می توانید از لیوان های کاغذی یا سایر محصولات دیگر استفاده کنید. بعد از ذوب شدن پارافین صبر کنید تا پارافین از حرارت بی افتد. سپس پارافین از حرارت افتاده را درون قالب مورد نظر خود بریزید. توجه نمایید که باید اطراف فیتیله را ثابت کنید تا حرکت نکند. مجددا مقداری پارافین ذوب کنید تا اطراف فیتیله را گودگیری نمایید. برای این کار پارافین ذوب شده را دور فیتیله بریزید. بعد از گذشت 7 الی 8 ساعت با فشار و ضربه ملایم شمع را به آرامی از قالب جدا کنید. از کارتر برای صاف کردن ناهمواری ها و قسمت های ناصاف شمع استفاده کنید و قسمت اضافه فیتیله را با قیچی کوتاه نمایید.

بعد از درست کردن شمع، برچسب ترانسفر را در داخل آب بیندازید و و بعد از مدتی ترانسفر طرح دلخواه خود را بر روی شمع قرار دهید. بعد از قرار دادن بر چسب ترانسفر بر روی شمع قسمت کاغذی را به آرامی جدا کنید و با دستمال تمام حباب ها را از بین ببرید. دکوپاژ شمع با ترانسفر به پایان رسید شما می توانید از ترانسفر با طرح تولد یا طرح های عید های ملی مانند نوروز و یلدا و… برای طراحی شمع استفاده کنید.

 

برچسب ترانسفر لباس

برای چاپ برچسب ترانسفر طرح مورد نظر بر روی یک کاغذ چاپ شده و با دستگاه پرس با حرارت بر روی پارچه مورد نظر منتقل می شود. به روش های دیجیتال و افست می توان طرح را روی کاغذ چاپ کرد اما توجه کنید که کیفیت چاپ افست بالاتر است. البته برای تنظیم کردن رنگ باید تخصص و مهارت بالایی داشته باشید تا بتوانید با در نظر گرفتن نوع پارچه، جنس کاغذ و مرکب، میزان حرارت و زمان بهترین طرح را بر روی لباس چاپ نمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن