تکنولوژی

بهترین مارک ترازوی قطعه شمار از کجا تهیه کنیم

ترازوی قطعه شمار چیست ؟ در حقیقت ترازوی قطعه شمار یک ترازوی دیجیتالی است که در کنار توزین کالاها می تواند تعداد دقیق آن ها را محاسبه کند.

امروزه از این سیستم‌ های وزن کشی یا همان ترازوی قطعه شمار در فروشگاه های مختلفی و ابزار فروشی ها و مراکز بسته بندی استفاده می‌ شود و می‌ توان این ترازو های پیشرفته را از اصلی ترین ابزار در این مراکز به شمار آورد. ترازوی دیجیتال قطعه شمار در مدل های مختلف دقت و ظرفیت های متفاوتی ارائه شده است که در هنگام شمارش کالا ها احتمال خطا را به حد قابل توجهی کاهش داده است.

همچنین توجه کنید که دستگاه هایی که کیفیت بالایی دارند احتمال خطا در شمارش را به صفر رسانده اند. امروزه در فروشگاه های مختلف استفاده از ترازوی قطعه شما و شمردن همزمان کالاها و توزین آن ها توانسته کمترین زمان از کاربر بگیرد، به همین دلیل امروزه در این فروشگاه ها از ترازوهای قطعه شمار استفاده می شود.

توجه کنید ترازوی قطعات شمار وزن کشی در برند های مختلف در بازار عرضه شده است که در این مقاله به معرفی بهترین نمونه‌ های ترازوی قطعه شمار هوشمند می‌ پردازیم. ترازوی قطعه شمار اکسل، ترازو قطعه شمار جادور، ترازو قطعه شمار کیا، ساتریو، محک …. از نمونه های پرطرفدار ترازوی دیجیتال قطعه شمار در ایران هستند.

امروزه فروشگاه ها با استفاده از ترازوی دیجیتال قطعه شمار و شمارش همزمان قطعات توانسته اند در زمان صرفه جویی می کنند، به همین دلیل در بسیاری از فروشگاه ها و کارخانه های صنعتی از ترازوی قطعه شمار همراه با توزین استفاده می شود. زمانی که قطعاتی که هم وزن هستند را بر روی ترازوی قطعه شمار بگذارید علاوه بر اینکه وزن قطعات را بیان می نمایند تعداد قطعات هم وزن را اعلام می کند.

امروز دیگر قدیم از روش شمارش قدیم که توسط افراد انجام می گرفت استفاده نمی شود این روش کاملا منسوخ شده است، چرا که در آن احتمال خطای انسانی بسیار زیاد می باشد. همچنین انجام آن زمان زیادی می گیرد. ترازوهای قطعه شمار توانسته سرعت عمل کاربران را بسیار بالا ببرد، به همین منظور شما می توانید از این قطعات در فروشگاه های ابزار و یراق استفاده کنید.

ترازوی قطعه شمار پند مورد تایید اداره پست بوده و در ادارات پست استفاده می شود. به ترازوی قطعه شمار پند ترازوی پستی نیز می گویند و با دقت ۱ گرم اقلام را توزین می کند. در حقیقت برای شمارش دقیق اجسامی که وزن یکسان دارند از ترازوی قطعه شمار حرفه ای استفاده می شود.

 

در خط بسته بندی کارخانه ها شمارش دانه به دانه اجسام کاری زمان بر  است و در برخی مواقع امکان ناپذیر می باشد، به همین دلیل در خط بسته بندی باید از ترازوی که قابلیت شمارش قطعات هم وزن را داشته باشد استفاده کرد. برای مثال اگر شما فروشگاه پیچ و مهره و ابزار آلات فروشی داشته باشید بخواهید چند قطعه را بشمارید.

 

_________________________________________________________________________

شما برای شمارش تعداد زیادی از قطعات باید وارد منو ترازوی قطعه شمار عدد شوید سپس دستگاه از شما می خواهد ده نمونه یا تعداد بیشتر از قطعات را بر روی ترازو بگذارید تا ترازو بر روی وزن قطعات تنظیم شود. سپس شما می توانید تمام قطعات مورد نظر را بر روی ترازو بگذارید و ببینید که تعداد قطعات شما چقدر است. شما می‌ توانید با کم کردن یا اضافه کردن قطعات تغییرات دقیق و درست ترازو را مشاهده نمایید. نکته قابل توجه در این مقاله این است که ترازوی قطعه شمار تنها می تواند اجسامی که وزن دقیقاً یکسان دارند را بشمارد و نمی‌ تواند اجسامی که از لحاظ وزن با یکدیگر اختلاف زیادی دارند را بشمارد.

نحوه کار با ترازوی قطعه شمار بسیار آسان است و در کنار ترازو قطعه شمار کیا و سایر برند های دیگر یک دفترچه راهنمایی تعبیه شده است که شما می‌ توانید برای استفاده از این محصول دفترچه راهنمای را مطالعه نمایید.

 

به ترازوی قطعه شمار ترازوی تعداد شماره نیز می گویند . البته در بعضی اصناف ترازوی قطعه شمار تنها برای وزن کشی استفاده می‌ شود اما در اصناف دیگر امکانات و ویژگی‌ های بیشتری را در اختیار کاربران می گذارد. ترازوی قطعه شمار گرم در مدل های مختلفی شامل 0.1 گرم، 1 گرم، دو گرم و پنج گرم و حتی در دقت بسیار بالاتری عرضه شده است.

دقت کنید که از ترازوی قطعه شمار با دقت بالا در مراکز صنعتی و آزمایشگاهی استفاده می شود.

 

ترازوی قطعه شمار توسط کمپانی های مختلف تولید شده است و برندهای مختلفی از ترازو قطعه شمار تایوان و ترازو قطعات شمار چینی و سایر برند های دیگر در بازار موجود است.

ترازوی قطعه شمار ساتریو از محبوبترین ترین ترازوهای قطعه شمار بوده که کیفیت مطلوبی دارد. اهمیت استفاده از ترازوی قطعه شمار با ظرفیت مناسب در فروشگاه ها زیاد است، چرا که اگر در فروشگاه خود از ترازوی قطعه شمار با ظرفیت مناسب استفاده نکنید مطمئنا دچار خسارات بسیار زیادی می شوید. برخی از ترازوهای دیجیتالی قطعه شمار در دو طرف نمایشگر ندارد، به همین ترتیب توصیه می شود اگر شما هم مشاغل کوچکی دارید و قصد دارید خریدارن به نمایشگر دسترسی داشته باشد باید از ترازوهای قطعه شماری که در دو طرف نمایشگر دارند را تهیه نمایید. اما اگر می خواهید برای کارخانه جات و مصارف صنعتی از ترازوی قطعه شمار استفاده کنید یک نمایشگر بودن ترازوی قطعه شمار برای شما کافی است.

همچنین از نکات دیگری که باید در خرید ترازوی قطعه شمار دقت نمایید این است که باید توجه کنید که ترازوی قطعه شماری که انتخاب می کنید قابلیت کار با باتری دارد یا برق. اگر ترازوی قطعه شماری که با باتری کار می کند را فراهم نمایید می توانید در زمان قطعی برق هم از آن استفاده کنید اما در مدل برقی آن این امکان برای شما فراهم نیست.

 

ترازوی قطعه شمار محک

یکی از شناخته شده ترین برند های ترازوی دیجیتال قطعه شمار، محک است. در واقع اگر به دنبال یک ترازوی قطعه شمار اقتصادی و ارزان برای فروشگاه خود می‌ گردید می توانید ترازوی قطعه شمار محک را خریداری کنید، چرا که قیمت ترازوی قطعه شمار محک کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه است. در ترازوی دیجیتال قطعه شمار یک صفحه کلید عابر بانکی یا استیل وجود دارد که در برابر ضربات و گرد و غبار مقاوم است. ترازوی قطعه شمار قابلیت تحمل وزن ۴۰ کیلوگرم را دارد و دقت توزین آن یک گرم می‌ باشد که می‌ تواند به سرعت و دقت بالا قطعات شمارش کند. در ترازوی قطعه شمار محک نمایشگر سه ردیفه وجود دارد و می‌ تواند به طور همزمان تعداد و اطلاعات وزن را به شما ارائه دهد. صفحه توزین این نوع ترازو ابعاد ۲۴ * ۳۳ سانتی متر دارد و فضای مناسبی را برای قرار دادن کالا ها فراهم کرده است. همچنین ترازوی قطعه شمار ه مجهز به باتری پشتیبان داخلی بود که در هنگام قطع شدن برق شهری از خاموش شدن دستگاه قطعه شمار جلوگیری می کند.

ترازوی قطعه شمار اکسل مدل ABCH

ترازوی قطعه شمار اکسل مدل ABCH یک نوع ترازو قطعه شمار تایوانی است که شمارش و توزین کالا ها را به صورت همزمان و دقیق انجام می دهد. نمایشگر ترازو قطعه شمار اکسل

lcd back light است و در حالت شدت نور قابل تنظیم می باشد. این نوع ترازوی دیجیتال بهترین انتخاب برای محیط های صنعتی است. توجه کنید که در ترازوی اکسل شما می توانید قطعات بسیار ریز مانند خازن، مقاومت و IC ها را بشمارید.

همین قابلیت دقیق و ایده آل موجب شده تا به این ترازوها، ترازو های شمارنده ic بگویند. ترازوی قطعه شمار اکسل در دو ظرفیت ۳ و ۶ کیلوگرم و به ترتیب با دو وقت 0/1 و 0/2 گرم عرضه شده است. شما باید در زمان خرید ترازوی قطعه شمار به وزن قطعات و نوع آن ها توجه کنید تا ترازوی دیجیتال مناسب خریداری کنید.

 

چگونه سینی ترازوی قطعه شمار صدر را نصب کنیم ؟

شما باید لایه چسب دو طرفه بر روی سینی انتقال را جدا کنید. در مرحله بعد بر روی پشت سینی استیل علامت تعبیه شده است که باید آن را در محل علامت گذاری شده نصب کنید. سینی ترازو را باید بر روی بدنه ترازو قرار داده و از قرار گرفتن آن در مکان مورد نظر مطمئن شوید. ترازو را باید را در مکان مناسبی قرار دهید سپس باید پایه های ترازو را تراز نمایید تا از لرزش دستگاه جلوگیری شود. دوشاخه دستگاه را به برق شهری متصل کرده و دستگاه را روشن کنید.

برای خرید ترازوی قطعه شمار می بایست به نکاتی توجه کنید تا متحمل خسارت نشوید. در ابتدا برای خرید دستگاه ترازوی قطعه شمار باید یک برند مناسب را مد نظر قرار دهید که ضمن داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسبی هم داشته باشد. از مواردی که باید در انتخاب دستگاه قطعه شمار به آن دقت کنید ظرفیت محصول است که باید متناسب با حجم کار خود آن را تعیین نمایید. استقامت بالا و طراحی محکم از موارد الزامی است که باید در خرید ترازوی دیجیتال قطعه شمار آن را مدنظر قرار دهید. توجه کنید برخی از ترازوهای دیجیتال قطعه شمار دارای امکانات و ویژگی هایی مختلفی هستند که ممکن است برای شما غیر قابل استفاده باشد.  بنابراین به جای پرداخت هزینه‌ های زیاد برای خرید این نوع ترازو هایی که برای شما نفعی به همراه ندارند می توانید آنچه نیاز دارید را خریداری نمایید.

از ویژگی های یک ترازوی قطعه شمار با کیفیت می توان به کالیبراسیون آسان، شمارش قطعات، محافظت از اضافه بار،

جنس با کیفیت بدنه ترازو دیجیتال،  چاپ رسید برای خریداران و فروشندگان، مقیاس توزین محاسبه قیمت کالا، پشتیبان گیری طولانی از باتری دستگاه تا 50 ساعت، صفحه نمایش LCD و LED اشاره کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن