سرگرمی و ورزش

تقویت کردن رایتینگ در زبان انگلیسی در منزل

چگونه رایتینگ را تقویت کنیم ؟ زبان انگلیسی مطرح ترین زبان دنیاست و بسیاری از افراد به آموزش آن علاقمند هستند. برای تقویت رایتینگ زبان انگلیسی منابع مختلفی مانند کتاب ها، سایت ها، اپلیکیشن ها، سایت ها و… وجود دارد که با استفاده از آنها شما میتوانید در منزل خودتان به بهبود رایتینگ خود بپردازید.

وسایل لازم برای تقویت راینیتگ زبان انگلیسی:

 1. فلش کارت
 2. لغت نامه

سایر وسایل مورد نیاز نیز در ادامه ذکر شده اند.


فلش کارت 504 واژه کاملا ضروری اثر ماری برامبرگ

مشخصات فیزیکی

 • وزن
  264 گرم
 • قطع
  پالتویی 
 • تعداد صفحات
  120 صفحه
 • نوع جلد
  شومیز 

خرید محصول


یاد گرفتن زبان انگلیسی بسیار مهم و پر اهمیت است.

زبان انگلیسی زبان بین المللی دنیاست و شما برای اینکه بتوانید در کشورهای مختلف به راحتی سفر کنید و کارهای خود را انجام دهید, بهتر است که به زبان بین المللی مسلط باشید.

زبان انگلیسی بخش های مختلفی دارد و شما باید برای این که زبان خود را تقویت کنید، هر بخش را به طور جداگانه یاد بگیرید و درباره ی آن کتاب‌های مختلفی بخوانید و به کلاس های مختلفی بروید.

یکی از بخش‌های بسیار مهم و کاربردی در زبان انگلیسی رایتینگ است.

رایتینگ یعنی مهارت و توانایی نوشتاری در زبان انگلیسی.

رایتینگ در زبان انگلیسی اهمیت خیلی زیادی دارد و در بخش‌های مختلفی از آن استفاده می شود.

مثلاً در مدارس اصل آموزش و پایه ی رایتینگ است و همچنین در شرکت‌ها و اداره ها، نامه نگاری ها بر اساس قوانین رایتینگ انجام می شود.

مهارت رایتینگ ، باعث تقویت مهارت لیسنینگ و ریدینگ شما نیز می شود.

و شما برای اینکه بتوانید به خوبی رایتینگ را یاد بگیرید و نوشتن را به خوبی انجام دهید، باید ریدینگ و لیسنینگ خوبی نیز داشته باشید.

همان گونه که برای یاد گرفتن اسپیکینگ باید لیسنینگ و ریدینگ، شما قوی شود و خوب بشنوید و خوب بنویسید و بخوانید تا بتوانید مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنید، برای تقویت مهارت‌های رایتینگ نیز باید بتوانید خوب بشنوید و خوب بنویسید و همچنین خوب صحبت کنید تا بتوانید مهارت رایتینگ خود را ارتقا دهید.

هرچه بیشتر بشنوید و مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنید و همچنین هر چه بیشتر بخوانید و مهارت ریدینگ خود را تقویت کنید، ایده های بیشتری به ذهن شما می رسد و می توانید بهتر بنویسید و رایتینگ خود را تقویت کنید.

راه‌های زیادی برای تقویت رایتینگ وجود دارد.

اولین و مهمترین کاری که برای این که رایتینگ قوی ای داشته باشید، باید انجام دهید، این است که دامنه ی لغات خود را افزایش دهید، پس باید از کتاب ها و فرهنگ لغت های مختلف، لغت ها و کلمه های بیشتری را یاد بگیرید.


دیکشنری آکسفورد المنتری

مشخصات فیزیکی

 • وزن
  420 گرم
 • قطع
  رقعی 
 • تعداد صفحات
  469 صفحه
 • نوع جلد
  شومیز 

خرید محصول


نکته ی دیگری که مهم است، این است که شما گرامر و دستور زبان خوبی داشته باشید و با گرامر جمله ها و جمله بندی ها آشنا باشید.


کتاب گرامر کامل زبان انگلیسی بر اساس کتاب Grammer In Use اثر ریموند مورفی و ویلیام اسمالزر

مشخصات فیزیکی

 • وزن
  983 گرم
 • قطع
  وزیری 
 • تعداد صفحات
  696 صفحه
نوع جلد
شومیز 

خرید محصول


همچنین رعایت اصول نگارشی و گذاشتن علائم نگارشی در جای مناسب از کارهایی است که باعث تقویت و بهتر شدن رایتینگ می شود.

هنگامی که موضوع رایتینگ خود را فهمیدید و می دانستید که باید درباره چه چیزی بنویسید، می توانید در کتاب‌های لغت و فرهنگ نامه های لغت به دنبال لغاتی درباره ی آن موضوع بگردید و دامنه ی لغات خود را درباره ی آن موضوع افزایش دهید و سپس با استفاده از این لغاتی که داریدجمله هایی را بنویسید و رایتینگ خود را تقویت کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که هیچ وقت یک لغت را به تنهایی یاد نگیرید و سعی کنید که کلمه را در جمله یاد بگیرید و مثال های کتاب‌های فرهنگ لغت را بخوانید تا در ذهن شما بماند و لغت مورد نظر را یاد بگیرید.

همانطور که می‌دانید در زبان انگلیسی یک کلمه، هم خانواده هایی دارد که هر کدام در جمله نقش های مختلفی دارند. هنگام یاد گرفتن کلمه ها و لغت های مختلف سعی کنید که هم خانواده های آن کلمه را نیز یاد بگیرید، زیرا می توانید از آن کلمه ها در جمله های خود استفاده کنید و با توجه به نقشی که هر کلمه دارد، جایگاه مناسب آن را به آن بدهید.

یکی از مهمترین اصولی که شما باید در تقویت رایتینگ خود رعایت کنید، این است که شکل صحیح کلمات را یاد بگیرید و سعی کنید که املای کلمات را تمرین کنید.

اگر رایتینگ شما از نظر نگارشی و از نظر گرامری و همچنین از نظر تنوع کلمات بسیار خوب و عالی باشد، ولی شکل صحیح کلمات نوشته نشده باشد و از نظر املایی بسیار ضعیف باشد، رایتینگ شما ارزش زیادی ندارد.

روش های زیادی برای این که بتوانید دیکته انگلیسی خود را تقویت کنید وجود دارد.

یکی از روش‌هایی که می توانید از آن برای تقویت املای خود استفاده کنید، این است که املای درست کلمات و لغاتی که می خواهید آن ها را یاد بگیرید، روی فلش کارت ها بنویسید و روزانه آن ها را بخوانید و به خاطر خود بسپارید.


فلش کارت 504 واژه کاملا ضروری اثر ماری برامبرگ

مشخصات فیزیکی

 • وزن
  264 گرم
 • قطع
  پالتویی 
 • تعداد صفحات
  120 صفحه
 • نوع جلد
  شومیز 

خرید محصول


به این ترتیب بعد از مدتی شما می توانید املای کلمات زیادی را یاد بگیرید و آن ها را به خاطر خود بسپارید و رایتینگ خود را تقویت کنید.

یکی از کارهایی که باعث تقویت رایتینگ شما می شود و به وسیله ی انجام آن می‌توانید، نوشتن خود را تقویت کنید، این است که ریدینگ خود را تقویت کنید.

همه ی کسانی که نویسنده ماهری هستند و خوب می نویسند ، قبلاً ریدینگ خود را تقویت کرده‌اند و اگر از آن ها درباره موفقیت شان بپرسید، می‌گویند که قبل از این که نویسنده معروفی بشوند و نوشتن را به صورت عالی یاد بگیرند، کار ریدینگ انجام می‌دادند و متن ها و مقاله های زیادی می خواندند تا بتوانند از آن ها ایده بگیرند و نوشته‌های خود را بنویسند.

خواندن متن‌ها و مقاله های دیگر علاوه بر اینکه به شما کمک می کند تا از آن نوشته ها ایده بگیرید، به شما کمک می کند تا طرز نوشتن و طرز به کار بردن صحیح لغات و علائم نگارشی و همچنین دستور زبان و گرامر را نیز به خوبی از آن نوشته ها یاد بگیرید.

یاد گرفتن زبان انگلیسی نباید برای شما خسته کننده و اذیت کننده باشد،برای همین موضوع هایی را برای خواندن و تمرین کردن انتخاب کنید که به آن ها علاقه دارید و از خواندن آن ها لذت می برید.

یک کار جالب و مفیدی که می توانید برای تقویت رایتینگ خود انجام دهید، این است که متن هایی را انتخاب کنید و آن ها را بخوانید و سپس خلاصه ی آن را برای خود یادداشت کنید.

این کار به شما کمک می کند تا به وسیله ی لغاتی که از آن متن یاد گرفتید و به خاطر سپرده اید و با استفاده از دستور زبان و گرامر و علائم نگارشی که از متنی که خواندید، یاد گرفته اید یک متن جدید بنویسید و متن قبلی را خلاصه کنید، تا بتوانید مهارت خود را در نوشتن رایتینگ افزایش دهید.

نکته ی دیگری که در رابطه با افزایش مهارت در رایتینگ باید به آن توجه کنید، این است که متن خود را از لحاظ دستور زبان و گرامر به صورت درست بنویسید. پس باید گرامر و دستور زبان خود را تقویت کنید تا بتوانید ساختارهای درست را در رایتینگ خود به کار ببرید و چیز دیگری که خیلی مهم است این است که شما زمان افعال را درست به کار ببرید.

و همچنین شما باید علائم‌نگارشی را بلد باشید و بدانید که کی و کجا باید چه علامت نگارشی را استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که متنی که نوشته اید، روان تر و شفاف تر شود و خواندن آن آسان‌تر شود و به زیبایی متنی که نوشته اید نیز کمک می‌کند.

برای اینکه رایتینگ خود را تقویت کنید و نویسنده ی بهتری بشوید و نوشته های بدون نقص و عیبی بنویسید. کاری که باید انجام دهید، این است که بعد از این که نوشته ی خود را نوشتید، اولین کسی که آن را می‌خواند، خودتان باشید و شروع به خواندن نوشته ی خود کنید و ایرادات آن را بگیرید.

مثلا شما می توانید در مرحله ی اول ایرادات نگارشی و علائم نگارشی را که درست به کار نرفته است درست کنید و سپس به سراغ اشکالات گرامری نوشته ی خود بروید و همچنین غلط های املایی نوشته ی خود را هم درست کنید.

انجام این کار باعث می‌شود که شما اشکالاتی را که در مرحله اول هنگام نوشتن رایتینگ خود به آن توجه نکرده اید، درست کنید و این کار باعث تقویت رایتینگ شما می‌شود و باعث می‌شود که شما خودتان اشکالات خودتان را پیدا کنید و در دفعه بعدی برای نوشتن نوشته ی بعدی این اشتباهات را تکرار نکنید.

تقویت رایتینگ و تمرین کردن آن یکی از کارهای سختی است که باعث می‌شود افراد از یاد گرفتن رایتینگ و تمرین کردن آن خودداری کنند و از آن فراری باشند.

یکی از سخت ترین کارها در تقویت رایتینگ شروع کردن به نوشتن است، در حالی که اگر می‌خواهید رایتینگ تان را تقویت کنید و همچنین می خواهید نوشته های خوبی بنویسید و به نویسنده ی معروفی تبدیل شوید، باید شروع به نوشتن کنید و در هنگام نوشتن به اشکالات خود پی ببرید و در نوشته‌های بعدی اشکالات خود را اصلاح کنید تا نوشته های بعدی شما بهتر و بهتر شود و به مرور زمان شما تبدیل به یک نویسنده ی خوب می شوید که مهارت زیادی دارد و اشکالات بسیار کمی در نوشته های خود دارد.

برای شروع کردن به نوشتن باید موضوع مناسبی برای خود انتخاب کنید و در رابطه با آن شروع به نوشتن کنید. بهتر است موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و درباره ی آن اطلاعات زیادی دارید و دامنه ی لغات شما در رابطه با آن موضوع بیشتر است.

سپس با توجه به لغاتی که در ذهن خود دارید و همچنین علمی که راجع به آن موضوع دارید، می توانید شروع به نوشتن کنید و حین نوشتن رایتینگ به گرامر و دستور زبان توجه کنید و همچنین به املای کلمات نیز توجه کنید و علائم نگارشی را رعایت کنید.

بعد از این که رایتینگ خود را نوشتید، شما می‌توانید آن را یک بار دیگر بخوانید و اشکالات و غلط های املایی آن را رفع کنید.

برای اینکه رایتینگ خود را تقویت کنید، می توانید کتاب هایی تهیه کنید که موضوع آنها رایتینگ است و آن ها را مطالعه کنید و از نکاتی که داخل آن گفته شده است، استفاده کنید و همچنین می توانید به کلاس هایی بروید که این کلاس ها برای تقویت رایتینگ طراحی شده است و در آن ها اصول و قوانینی را که برای رایتینگ باید رعایت کنید، به شما آموزش می دهند.

همانطور که در بالا به شما توضیح دادیم، یادگرفتن و تقویت رایتینگ کار خیلی سختی نیست و فقط نیاز به تمرین و تکرار زیادی دارد و شما می توانید به نکاتی که در بالا به آن اشاره کردیم، توجه کنید و همچنین تمرین و تکرار زیادی کنید و رایتینگ های مکرر بنویسید و به تقویت رایتینگ خود کمک کنید و زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن