خانه و سبک زندگی

خاک دیاتومه از کجا بخرم

خاک دیاتومه از کجا بخرم

خاک دیاتومه یک نوع پودری می باشد که معمولا از بقایای فسیلی که توسط جلبک های که از نوع تک سلولی و پوسته سخت هستند، به دست می آید، این تعریف رایج ترین و ساده ترین تعریف از خاک دیاتومه به حساب می آید. کاربرد خاک دیاتومه بسیار زیاد و متعدد می باشد و معمولا خاک دیاتومه را برای ساخت تصفیه ها ، ساخت پودر های حشره کش، ساخت عایق های حرارتی، برای جذب مایعات، پوشش های پلاستیک و لاستیک، تهیه کاتالیزور ها و سایر موارد به کار برده می شود.

کاربرد های خاک دیاتومه به قدری متعدد و فراوان می باشند که امروزه از این خاک برای معادن بسیار کار ساز بوده است و در عصر حاضر در معدن ها نیز از این مواد یا پودر خاک دیاتومه بسیار استفاده می شود. کاربرد خاک دیاتومه و خواص خاک دیاتومه به قدر قابل توجهی فراوان و متعدد می باشند.

مراکز فروش خاک دیاتومه بسیار محدود هستند و خاک دیاتومه اصل و خالص را با قیمت های کاملا منصفانه توزیع و پخش می کنند. امروزه مراکز تولید کننده خاک دیاتومه بهترین نوع ترکیب خاک دیاتومه را در اختیار مشتری ها قرار می دهند و سایت های فروشگاهی آنلاین برای فروش خاک دیاتومه ژاپنی و خاک دیاتومه صنعتی و اصل راه اندازی کره اند.

خاک دیاتومه چیست؟

همان طور که در بالا ذکر کردیم پودر خاک دیاتومه از بقایای جلبک های تک سلولی ایجاد می شود. خاک دیاتومه معمولا از دیواره های سلولی تشکیل می شود و این خاک را می توان به راحتی به پودر دیاتومه تبدیل کرد. خاک دیاتومه معمولا دارای رنگ سفید می باشد و میزان سیلیس بسیار بالایی دارد. تقریبا میزان سیلیس خاک دیاتومه به میزان ۹۰ در صد می باشد. ذرات خاک دیاتومه بسیار ریز و کوچک می باشند ولیکن خاک دیاتومه چون کاربرد های بسیار متعددی دارد، متناسب با نوع کاربرد و کارایی خاک دیاتومه، ذرات آن از لحاظ سایز و اندازه طبقه بندی و تقسیم بندی شده اند.

قدرت جذب خاک دیاتومه یکی از خصایص و ویژگی های ویژه ی آن می باشد. خاک دیاتومه قدرت جذب آن بالا تر از وزن آن می باشد، یعنی می تواند به میزان دو برابر وزن خود را به راحتی به خود جذب کند.

در سال ۲۰۰۰ میلادی نخستین بار از خاک دیاتومه استفاده شد که کاربرد خاک دیاتومه توسط یونانی ها بوده است و از خاک دیاتومه برای تولید و ساخت ظروف مختلفی از جمله: ظروف سفالی، ظروف سرامیکی و وسایل و محصولات سفالی و سرامیکی استفاده شد. در سالیان پیش و قرون قبلی از این خاک برای ساخت بنا ها نیز استفاده می شده است. امروزه کاربرد خاک دیاتومه بسیار متعدد و فراوان می باشند ‌و در ادامه با مشخصات و ویژگی های خاک دیاتومه و کاربرد های خاک دیاتومه بیشتر آشنا می شویم.

مشخصات خاک دیاتومه

برای تهیه و خرید خاک دیاتومه در ابتدا باید در تشخیص خاک دیاتومه اصل و نحوه استفاده از خاک دیاتومه مهارت لازم را داشته باشید، تا بتوانید خاک دیاتومه اصل و با کیفیت بالا را تهیه و خریداری کنید.

یکی از ویژگی های که سبب تمایز خاک دیاتومه از سایر مواد رسوبی موجود می شود میزان چگالی خاک دیاتومه می باشد. چگالی خاک دیاتومه ما بین ۳۰۰ الی ۶۰۰ کیلو گرم بر متر مکعب می باشد و این بارز ترین ویژگی و قابلیت خاک دیاتومه نسبت به سایر مواد رسوبی موجود در جهان می شود.

خاک دیاتومه را همان گونه که در بالا ذکر کردیم مقدار قابل توجهی از آن را سیلیس تشکیل می دهد و وجود تقریبا ۹۰ درصد سیلیس در خاک دیاتومه تاثیر بسیار قویی بر خاک دیاتومه دارد. خاک دیاتومه علاوه بر سیلیس دارای مواد دیگری نیز می باشد همچون: آلومینیوم، آهن، فلزات قلیایی و سایر موارد می باشد، که مقدار این مواد در خاک دیاتومه بسیار کم یا اندک می باشد. وجود ترکیبات شیمیایی همچون: آلمینیوم، آهن، فلزات قلیایی و میزان سیلیس بسیار بالا در خاک دیاتومه باعث شده است که این خاک یا پودر خاک دیاتومه نسبت به سایر خاک های موجود برتری داشته باشد و برای موارد متعددی مورد استفاده قرار بگیرد.

سیلیس از عمده ترین مواد و عنصر تشکیل دهنده خاک می باشد که وجود میزان بسیار بالای آن در خاک دیاتومه باعث شده است که خواص مصرفی این نوع خاک بسیار فراوان و متعدد باشند.

شاخص ترین ویژگی های خاک دیاتومه اصل: داشتن وزن بسیار کم و سبک، ذرات نسبتا ریز، قدرت جذب بسیار بالا، سطح مخصوص بسیار بالا و داشتن تخلخل بسیار زیاد می باشد.

 

خاک دیاتومه دارای چه کاربرد های می باشد؟

کاربرد ها و موارد مصرفی خاک دیاتومه بسیار فراوان و بی شمار می باشند. خاص ترین و بارز ترین ویژگی خاک دیاتومه را می توان استفاده از خاک دیاتومه به عنوان یک صافی ذرات معلق و فیلتر می باشد. در ادامه با کاربرد های بی نظیر و شگفت انگیز خاک دیاتومه را ذکر خواهیم کرد.

کاربرد ها و مواد استفاده از خاک دیاتومه:

 • از خاک دیاتومه برای فیلتر و تصفیه دارو ها استفاده می شود.
 • از دیگر کاربرد های خاک دیاتومه استفاده برای مایع شکر خام می باشد.
 • برای تولید آنتی بیوتیک های صنعتی از خاک دیاتومه بسیار استفاده می شود.
 • برای تصفیه ذرات معلق آب های شهری ‌ و آب میوه ها از خاک دیاتومه بسیار استفاده می شود.
 • برای تصفیه سوخت هواپیما ها، آب های استخر ها، کارخانه جات تولید قند و سایر کارخانه های تولیدی دیگر از خاک دیاتومه بسیار استفاده می شود.
 • از خاک دیاتومه اصل و خالص در ساخت و تولید کاغذ سازی، ساینده ها، ساخت رنگ و سایر موارد به عنوان پر کننده بسیار استفاده می شود.
 • در رنگ سازی نیز از خاک دیاتومه اصل بسیار استفاده می شود‌، خاک دیاتومه دارای قابلیت پر کنندگی ویژه ای می باشد و معمولا برای کنترل درخشش رنگ ها و کنترل شفافیت رنگ ها خاک دیاتومه اثرات فوق العاده ای دارد.
 • در صنعت عایق سازی و شرکت های تولیدی صنایع و محصولات عایق سازی از این پودر اصل و خالص نیز بسیار استفاده می شود. میزان استفاده از پودر خاک دیاتومه در این صنایع به قدر قابل توجهی فراوان و بی شمار می باشد. در صنعت عایق سازی در سراسر جهان، خاک دیاتومه قابلیت مصرف فوق العاده ای دارد.
 • متفاوت ترین و خاص ترین نوع کاربرد خاک دیاتومه برای از بین بردن ساس ها می باشد. خاک دیاتومه برای ساس و برای دفع حشرات و آفات بسیار به کار برده می شود و کاربرد ویژه ای دارد.
 • از خاک دیاتومه نیز برای دفع حشرات و آفات مزارع، باغ ها، زمین ها کشاوری و حتی برای غذا های انسان ها و حتی غذا های حیوان ها کاربرد بسیار متمایزی دارد.
 • استفاده از خاک دیاتومه برای تصفیه و فیلتر مواد غذایی و آب ها
 • برای فیلتر محصولات آرایشی و بهداشتی و حتی محصولات و ادوات مخصوص کشاورزی خاک دیاتومه به کار برده می شود.
 • از دیگر کاربرد های خاک دیاتومه تاثیر بسیار موثر و خاص در حفاظت از مفاصل، جلو گیری از پیری زود رس، بهبود کلسیم بدن و سایر موارد.

از کاربرد های دیگر خاک دیاتومه را می توان: تولید و ساخت خمیر دندان های متنوع، کمک کننده تصفیه انواع مختلفی از دارو ها، فیلتر و تصفیه انواع مختلفی از نوشیدنی همچون: انواع نوشابه ها، ماء الشعیر ها، انواع دلستر ها، انواع آب میوه ها، فیلتر و تصفیه انواع روغن ها و گریز ها ذکر کرد. از خاک دیاتومه برای تولید مکمل های غذایی انواع حیوانات نیز استفاده می شود.

کاربرد های خاک دیاتومه و مواردی مصرفی خاک یا پودر دیاتومه فوق العاده بی شمار و فراوان می باشند و در این مقاله سعی کردیم رایج ترین و پر کاربرد ترین موارد را ذکر کنیم. خاک دیاتومه همان طور که دارای کاربرد های متعدد و مزایای مصرفی می باشد دارای عوارض متعددی نیز می باشد. اما عوارض خاک دیاتومه به اندازه کاربرد و خواص مصرفی بی شمار و بی نظیر آن نمی باشد.

 

قیمت خاک دیاتومه‌

خاک دیاتومه توسط شرکت های تولید خاک دیاتومه معتبر و با تجربه تولید و ساخته می شود. معمولا خاک دیاتومه در سراسر جهان از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد و برای صنایع مختلف حتی معادن از خاک دیاتومه بسیار استفاده می شود. قیمت خاک دیاتومه به نوع کاربرد و عملکرد آن بستگی دارد. همان طور که شاهد هستید این نوع پودر دیاتومه برای موارد مختلف و بسیار متفاوتی کاربرد دارد و به همین دلیل خاک دیاتومه دارای انواع متعددی می باشد و هر نوع از خاک دیاتومه به نسبت به کیفیت و کاربردی که دارد، قیمت خاصی نیز دارد.

قیمت خاک دیاتومه ساس و برای دفع حشرات و آفات مسلما با خاک دیاتومه که مخصوص محصولات آرایشی و رفع پیری می باشد قیمت متفاوتی می باشد. ارزش اقتصادی هر نوع از انواع خاک دیاتومه به تاثیر خاک دیاتومه و کارایی آن نوع خاک بستگی دارد. معمولا قیمت خاک دیاتومه و سایر انواع مصرفی و پر کاربرد را می توان در سایت ها و اینترنت به راحتی پیدا کرد. امروزه وجود فروشگاه های اینترنتی و آنلاین کار خرید و ثبت سفارش را برای مشتری ها بسیار آسان کرده اند و دسترسی راحت به مشتری ها و متقاضیان را فراهم کرده اند.

فروشگاه های اینترنتی که دارای جواز و یا مجوز معتبر هستند سعی دارند که با عرضه بهترین و با کیفیت ترین محصولات به کاربران خود توجه کاربران را به خود جلب کنند و کاربران و مشتریان را به خود وفا دار کنند. وفا دار کردن مشتریان با ارائه محصولات درجه یک و با کیفیت انجام می پذیرد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن