خانه و سبک زندگی

خرید اینترنتی کاغذ تیشو ارزان قیمت + 9 مدل با کیفیت

کاغذ تیشو دستمال در مدلهای رنگی،تبریز،برای شمع به صورت رولی،بسته بندی به فروش می رسد.قبل از خرید کاغذ تیشو به بررسی نکات زیر می پردازیم:

خرید محصول

همانطور که تمام اشیاء اطراف ما دارای دنیای متنوع و گسترده از انواع مدلهای خود هستند، کاغذها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

کمتر کسی هست که با انواع کاغذها و کاربرد های متنوع شان در عرصه های گوناگون آشنا نباشد.یکی از این مدلها کاغذ تیشو هست که در تعریف مشخصات آن باید گفت جنس بسیار نرم و لطیفی دارند، سبک و نازک اند اما با این وجود توانایی جذب آب آنها شما را حیرت زده خواهد کرد.

راجب کاربردهای کاغذ تیشو باید گفت که از کاغذهای تیشو معمولا برای تهیه و تولید کاغذهای مخصوص بسته بندی،،دستمال های کاغدی، دستمال های آشپزخانه، سفره، توالت و غیره استفاده میشود.

مقاله پیشنهادی: قیمت آچار داربست جغجغه ای

از انواع کاغذهای تیشو مدل رنگی آنهاست که در بازار بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و علاوه بر نوع سفید و ساده آن، رنگهای شاد و پر انرژی از این کاغذها هم عرضه میشود و در مصارف تزئینی مثل دکوپاژ روی شمع با کاغذ تیشو نیز کاربردی هستند.

درباره شرکت ها و کارخانه های تولید کننده کاغذ تیشو ایرانی باید گفت که کارخانه های لطیف، حریر و پارس حیات در این زمینه برترین هستند و نیاز کشور به کاغذهای تیشو را تا حد زیادی تامین میکند، اگر چه شرکت پارس حیات نمایندگی انحصاری پخش محصولات تیشو از کشورهای خارجی مثل هنگ کنگ و ترکیه را نیز در اختیار دارد.

قیمت کاغذهای تیشو بسته به برند تولید کننده و ابعاد آن طبیعتاً متفاوت خواهد بود اما اغلب قیمت به صرفه ای دارند و تمام قشرهای جامعه برای مصارف روزانه میتوانند آنها را تهیه کنند.

اگر شما هم این سوال را دارید که کاغذ تیشو را از کجا باید تهیه کرد خوب است بدانید که در اغلب شهرهای بزرگ ایران مثل تهران ،تبربز، اصفهان و … نمایندگی انحصاری برندهای مختلف کاغذ تیشو موجود است و شما کافیست به یکی از فروشگاه های توزیع کننده مراجعه کنید اما اگر بیشتر خرید آنلاین را میپسندید میتوانید از سایت دیجی کالا و سایر سایتهای فروش معتبر کمک بگیرید.

پرکاربردترین نوع کاغذ ، کاغذهای تیشو هستند.تیشو کاغذی با وزن خیلی کم است که خصوصیات جالب و قابل توجهی دارد.به بیان ساده تر کاغذهای تیشو همان دستمال کاغذی های عادی قبل از عملیات برش و شکل دهی هستند.

مقاله پیشنهادی: خرید بارانی زنانه ارزان

وزن معمول و استاندارد کاغذهای تیشو تقریبا ۱۴_۱۶ گرم است. امروزه در کشور ایران نیز کارخانه های تولیدی فراوانی اقدام به تولید این مدل کاغذها کرده اند.کاغذهایی که توسط این تولیدی ها تهیه میشود اغلب در تولید دستمال سفره، حوله های کاغذی،دستمال کاغذی،دستمال توالت و غیره کاربرد دارند.

*وضعیت تولید کاغذ تیشو در ایران:
شاید باور کردنی نباشد اما در ایران تولید کاغذهای تیشو نسبت به سایر انواع کاغذ مثل کاغذ روزنامه، کاغذ چاپ، تحریر و مقوا و غیره کمتر است و علت تولید کم کاغذهای تیشو در ایران را میتوان به نبودن تقاضا و مصرف ناچیز افراد از این نوع کاغذها ارتباط داد.

اما ذکر این نکته ضروری است که با توجه به پیشرفت فرهنگی و اهمیت فراوان بهداشت اجتماعی در جامعه، طبیعتا اهمیتً کاغذهای تیشو که اساس ساخت سایر کالاهای بهداشتی نیز هستند، بیش از پیش احساس میشود.

لازم به یادآوری است که فرآورده های متنوعی از قبیل دستمال توالت،دستمال سفره، کاغذی و… از کاغذهای تیشو گرفته میشود بنابراین میتوان چنین نتیجه گرفت که با شاخصه ی میزان مصرف کاغذ یک منطقه میتوان به میزان پیشرفت فرهنگی، اقتصادی و بهداشتی یک منطقه یا کشور پی برد.

مثلا:
۱_بالا بودن نرخ مصرف کاغذ روزنامه ای و تحریری میتواند نشانه ی بالا رفتن سطح فرهنگی آن جامعه باشد.
۲_افزایش میزان تولید کاغذ و مقواهای صنعتی و بسته بندی به معنی رشد صنعتی و اقتصادی است.
۳_بالا بودن میزان کاغذها و دستمال های بهداشتی را میتوان به رشد سواد بهداشتی آن جامعه نسبت داد.


1-دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 2003

دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 2003مشخصات:

 • تعداد برگ 100 برگ
 • تعداد لایه 2
 • مورد مصرف خودرو
 • طرح ندارد

خرید محصول


لیست ویژگی های اساسی کاغذهای تیشو:
خواص کاغذهای تیشو در مقایسه با سایر انواع کاغذها به مقدار بیشتری تخت تاثیر روندها و واکنشهای تکمیلی قرار میگیرند، در زیر لیستی از مهم ترین ویژگی های این کاغذها را مهیا نموده ایم:
۱_قدرت زیاد در جذب آب( به گونه ای که بعد از مدتی که از مصرف گذشت،بحالت طبیعی خود برمیگردند.)
۲_پایداری مناسب (در حین اینکه کم وزن و کم ضخامت هستند اما استحکام زیادی دارند)
۳_تعداد لایه های کافی
۴_ظاهر کششی
۵_ابعاد و حجم تعیین شده
۶_ظرافت، نرمی ،لطافت
۷_جذابیت شکل ظاهری
۸_عدم تخریب بافت کاغذ(پودر شدن/تکه تکه شدن) به هنگام برخورد با آب و خیس شدن
۹_ عدم وجود هیچ گونه بوی آزار دهنده بر روی برگه های آن
۱۰_سازگاری زیست محیطی مناسب(تولید شده از الیاف سلولزی که برای محیط کاملا بی خطر هستند.)

مقاله پیشنهادی: قیمت مبل ریلکسی آرشیتال

باید بدانیم که خواصی که در بالا از آنها یاد شد در تیشو سازی بسیار مهم هستند.

در بسته بندی هایی که بطور کامل از این خصوصیات اطلاع دارند و در صدد تغییر و تنظیم و سازگاری با این ویژگی ها برای هر چه بهتر شدن فرایند تکمیل بر می آیند قطعا به حداکثر بهره وری ممکن نیز میرسند.

لازم به ذکر است در فرآورده های تیشویی کیفیت تولید محصول و نحوه استفاده اهمیت زیادی دارد.

کاربرد های کاغذ تیشو
اصلی ترین بهره وری ای که از کاغذ تیشو میتوان گرفت استفاده از آن بعنوان ماده ی اولیه و خام برای تولید انواع کالاهای بهداشتی است، کالاهایی مانند:
دستمال کاغذی
دستمال حوله ای
دستمال توالت
نوار بهداشتی
پوشک
تامپون
دستمال سفره
در اینکه جامعه نیازمند وجود انواع کاغذ با کارکرد های مختلف هست شکی نیست اما با اندکی تامل در می یابیم که این کاغذهای بهداشتی هستند که از همان زمان تولد تا انتهای حیات برای زندگی روزمره بشر ضروری هستند، دلیل افزایش تقاضا و مصرف این گونه کاغذها و فرآورده های آن در کشور های صنعتی و توسعه یافته همین است، البته همچنان استفاده از کاغذهای تیشو معمول تر است.


2-دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 5001

دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 5001توضیحات:

 • تعداد برگ 100 برگ
 • تعداد لایه 2
 • مورد مصرف خودرو
 • طرح ندارد

خرید محصول


فرآیند تولید کاغذهای تیشو
بدیهی است که در فرآیند ساخت و تولید هر کدام از انواع کاغذها،مراحل و شرایط خاص و پیچیده ای باید طی شود. در تهیه ی کاغذهای تیشو سه فاکتور اساسی وجود دارد: تجربه کافی_ بهره گیری از مواد خام و اولیه ی باکیفیت _ علم و توانایی فنی مناسب
در کارخانه کاغذسازی هنگام تولید انواع کاغذها خمیر کاغذ اصلی ترین رکن بشمار می آید.

کاغذهای تیشو درون دستگاه کاغذ سازی ای که یک سیلندر خشک کن بزرگ به نام Yankee Dryer دارد و یک هود گرما دهنده به آن متصل است ساخته میشوند.

همانطور که اشاره کردیم ماده ی اولیه ی اصلی خمیر کاغذ هست.برای اتصال محکم کاغذ به سیلندر یانکی آنرا همراه چسب اسپری میکنند و به این ترتیب کاغذ کاملا به آن میچسبد و جدا نمیشود.

مقاله پیشنهادی: بهترین برند دمبل

برای انجام برش از یک تیغ کمک گرفته میشود، تیغ بصورت کامل کاغذ را از سیلندر جدا میکند. میزان چروک و ناهمواری های که در سطح کاغذ ایجاد میشود تا حد زیادی به جای تیغ، توانایی چسب و سرعت سیلندر یانکی وابسته است. مرحله ی خشک کردن در کاغذهایی که با هدف جذب بالای آب و مایعات از سطح ساخته میشوند بوسیله ی هوا Tad صورت میگیرد.

این نوع کاغذها حجم بالایی کرافت در ساختار خود دارند. در فرآیند Tad اگرچه میزان مصرف انرژی در مقایسه با سایر روشها بیشتر است اما در نهایت یک کاغذ ضخیم در ابعاد بزرگ و میزان کشش و جذب مایعات فراوان را تحویل میدهد. گفتنی است که کاغذهای تیشو در دو مدل سفید ساده و رنگی قابل تهیه هستند.

کاغذهای تیشو مدل بهداشتی،حوله ای و بسته بندی:
در مورد تاریخچه ی آن میتوان گفت که سالهای زیادی است که با اهداف بهداشتی در سرویس های بهداشتی منازل و.. بعنوان دستمال توالت و حوله بکار میرود.

این دستمالها در عین وزن کم توانایی جذب قابل توجهی دارند. از انواع آن میتوان به دستمال کاغذی های جیبی،دستمال صورت،دستمال سفره ، دستمال توالت و دستمال های حوله ای که کاربرد زیادی هم دارند اشاره نمود.

جالب است بدانید که این مدل کاغذها دوست طبیعت اند زیرا بطور کامل بازیافت میشوند و به منظور ارتقای ترکیبات و ساختار ان، از فیبرهای بلند خمیر شیمایی بهره گرفته میشود.

کاغذهای تیشوی بسته بندی نیز سبک، لطیف، با شفافیت بالا و ضخامت کم هستند که بیشتر برای بسته بندی مواد خوراکی و غذایی بکار میروند.

کاغذ تیشو علاوه بر اینکه در صنایع بسیار کاربردی است قابل بازیافت نیز هست، در این نوشتار بر آن شدیم که برای شناخت کامل کاغذهای تیشو انواع مدلها و کارآیی آنها را بررسی کنیم:

کاغذهای تیشو از خمیرهای کاغذی یا چوبی تهیه میشوند، بسیار کم وزن هستند، توانایی ربایش و جذب مایعات، ظاهر و شکل کششی ، ابعاد متناسب ،نرمی و لطافت فراوانی دارند.


3-دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 5004

دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 5004توضیحات:

 • تعداد برگ 100 برگ
 • تعداد لایه 2
 • مورد مصرف خودرو
 • طرح ندارد

خرید محصول


نحوه ساخت کاغذهای تیشو:
کاغذهای تیشو داخل یک دستگاه مخصوص کاغذی که دارای یک سیلندر گرمایی عظیم است، از خمیر کاغذ بدست می آیند، فرآیند برش از سیلندر هم توسط یک قطعه تیغ انجام میگیرد.

دو رنگ سفید و رنگی آن ساخته میشود. دارای کاربردهای بهداشتی و سلامتی است و بین ۱۸_۲۲ گرم وزن آنهاست.
مدلهای مختلف کاغذ تیشو:
۱_کاغذ تیشوی بهداشتی:
این نوع کاغذها از دیرباز به سرویس های بهداشتی راه پیدا کرده اند و در شکلهای کاغذ توالت، دستمال حوله ای، دستمال صورت و غیره برای مصارف بهداشتی و نظافت فردی بکار میروند.

دلیل کارآیی بالای آنها میتواند قدرت جذب فوق‌العاده و لطافت و کم وزنی آنها باشد.

مقاله پیشنهادی: برق لب مارک خوب

۲_کاغذهای تیشوی مدل حوله:
این نوع دستمالها که بطور کامل قابلیت بازیافت شدن دارند کاربرد فراوانی دارند و برای بهتر کردن کیفیت و ترکیب آنها از فیبرهایی بلند در خمیر شیمیایی استفاده میکنند.

۳_ کاغذهای تیشو مخصوص بسته بندی:
این مدل کاغذها شفافیت بالایی دارند اما ضخامت آنها ناچیز این است، و اغلب اوقات برای بسته بندی مواد غذایی بکار میروند.

خصوصیات کاغذهای تیشو:
عدم تخریب بافتی بعد از خیس شدن
با وجود وزن و ضخامت کم، پایداری و استحکام زیادی دارند.
قدرت جذب مایعات فراوانی دارند،بطوریکه مدتی پس از استفاده به حالت قبل خود تبدیل میشوند.
ترکیبات سازنده آن از موادی مثل سلولز که برای طبیعت بی‌خطر است میباشد.
عدم وجود بوی آزار دهنده در بافتها و لایه ها

کاغذهای تیشو چه تاثیری روی طبیعت دارند؟
با توجه به اینکه اغلب مواد سازنده و تشکیل دهنده ی کاغذهای تیشو موادی از دل طبیعت مثل ترکیبات سلولزی هستند بنابراین نمیتوانند سلامت محیط را چندان تهدید کنند و با یادآوری اینکه کاملا برای بازیافت قابل استفاده هستند میتوان نتیجه گرفت که کاغذهای تیشو یار محیط زیست هستند، اما بهرحال در ایران نسبت به کشورهای دیگر به مقادیر بیشتری روزانه مصرف میشوند و این مطلب میتواند تا حدی دردسرساز شود.

مقاله پیشنهادی: قیمت آفتابه لگن مسی قدیمی

در نهایت باز هم تاکید میکنیم که اگرچه کاغذهای تیشو ویژگی های جذابی مثل جذب بالا، بدون بو بودن، سبکی و نرمی و قیمت به صرفه ای دارند اما زیاده روی در مصرف آنها برای سلامت محیط زیستمان خطرساز خواهد بود.


4-دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 5003دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 5003توضیحات:

 • تعداد برگ100 برگ
 • تعداد لایه 2
 • مورد مصرف خودرو
 • طرح ندارد

خرید محصول


5-دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 5005

دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 5005توضیحات:

 • تعداد برگ100 برگ
 • تعداد لایه 2
 • مورد مصرف خودرو
 • طرح ندارد

خرید محصول


6-دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 5002

دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 5002توضیحات:

 • تعداد برگ100 برگ
 • تعداد لایه 2
 • مورد مصرف خودرو
 • طرح ندارد

خرید محصول


7-دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 4001

دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 4001توضیحات:

 • تعداد برگ100 برگ
 • تعداد لایه 2
 • مورد مصرف خودرو
 • طرح ندارد

خرید محصول


8-دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 2004

دستمال کاغذی تیشوکاپ 100 برگ راشین مدل 2004توضیحات:

 • تعداد برگ100 برگ
 • عداد لایه 2
 • مورد مصرف خودرو
 • طرح ندارد

خرید محصول


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن