تکنولوژی

خرید بهترین مارک فرز انگشتی ارزان قیمت + 13 مدل با کیفیت

فرز انگشتی ارزان در مدلهای رونیکس، مینیاتوری، سیلور، boss، ماکیتا، بادی، درمل، گلوبند رونیکس،سیلور، محک، بوش، کرون،باس، برای سنگ به فروش می رسد. قبل از خرید فرز انگشتی به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

فرز انگشتی یکی از وسایلی است که در صنعت های مختلفی مثل سنگ کاری ، منبت کاری ، فلز کاری که انواع فلزات و حتی فلز های گران قیمت مثل طلا را شامل میشود و … کاربرد دارد .

این دستگاه شامل یک موتور و چندین دنده میباشد . فرز انگشتی در صنعت فلز کاری باعث صاف و صیقلی کردن سطوح فلز میشود و کار را زیباتر میکند .این وسیله کاربردهای دیگری نیز دارد

فرز های انگشتی دارای مارک های متفاوت میباشند مثل رونیکس ، ماتیکا ، محک ، بوش ، اکتیو ،استرانگ ، سیلور ، هیوندای ، کرون ، درمل و ..

هنگام خرید فرز انگشتی باید علاوه بر مارک به چند نکته دیگر نیز دقت کنید .  به طور کلی فرزهای انگشتی به سه مدل گردن کوتاه و گردن بلند و مینیاتوری تقسیم میشوند که این دو مدل در کاربردشان فرقی باهم ندارند بلکه در اندازه باهم فرق میکنند مثلا مدل های گردن بلند برای لوله ها و یا سوراخ ها و جاهایی که دسترسی به آنها سخت است به کار برده میشوند.

علاوه بر این نکات باید به توان و سرعت دستگاه نیز توجه کنید . هرچه سرعت دستگاه بیشتر باشد بهتر است همچنین توان فرز انگشتی همان موتور دستگاه میباشد. توان دستگاه با وات بیان میشود که در بازار شما میتوانید فرز های انگشتی با توان های متفاوت ببینید. مثل توان ۴۰۰ وات ،۱۳۵ وات ،  ۷۰۰ وات ، ۷۱۰ وات

مقاله پیشنهادی: فلاسک یا فلاکس

به سایز کولت دستگاه نیز دقت کنید که از ۶ تا ۸ میلی متر میباشد .


1_مینی فرز ادون مدل AG115-BY103

مینی فرز ادون مدل AG115-BY103

 

خرید محصول

مشخصات

 • مناسب برای: فلز، سنگ
 • بازه سرعت: 5000-10000
 • بازه توان: 500-1000
 • قابلیت کنترل سرعت: ندارد
 • قابلیت برش با زاویه: ندارد

برای خرید این محصول میتوانید به ابزار فروشی های سطح شهر مراجعه کنید و همینطور میتوانید به صورت اینترنتی با استفاده از سایت هایی مثل دیجی کالا، ترب ، شیپور اقدام به خرید کنید

مقاله پیشنهادی: قیمت لیوان دمنوش

هنگام خرید به کیفیت کلی فرز انگشتی دقت کنید و از مدل های بسیار ارزان استفاده نکنید زیرا کارایی ندارند و همچنین مدل های خیلی گران به این معنا نیستند که خیلی با کیفیت اند .بلکه با خرید یک محصول با کیفیت و قیمت مناسب میتوانید به انجام کارهای خود بپردازید .

فرزچیست ؟ با توجه به صنایع مختلفی که امروزه افزایش یافته است  استفاده از فرز نیز به همان اندازه زیاد شده است و به یکی از پرمصرف ترین وسایل تبدیل شده . این فرز ها کاربرد زیادی دارند

مقاله پیشنهادی: قیچی قند شکن

و در مدل های مختلف طراحی شده اند تا انواع کاربردهارا داشته باشند . یکی از پرمصرف ترین انواع فرز ها ، فرز انگشتی است  که مناسب برای انجام کارهای هنری مثل کار روی چوب ، پلاستیک و فلز استفاده میشود .

فرز های انگشتی همچنین برای کارهای هنری دیگر مثل منبت کاری ، ظریف کاری نجاری ،قالب سازی و … نیز استفاده میشود . اجزای فرز انگشتی عبارت است از یک موتور کوچک و چند چرخ دنده که دردن دستگاه وجود دارند.

مقاله پیشنهادی: قیمت فن لپتاپ


2_مینی فرز ادون مدل AG115-1002T

مینی فرز ادون مدل AG115-1002T

خرید محصول

مشخصات

بازه سرعت: 10000-20000

بازه توان: 1000-1500

قابلیت کنترل سرعت: دارد

قابلیت برش با زاویه: دارد

حفاظ: دارد


نکته مهم در فرز انگشتی که ان را با کیفیت میکند سرعت آن است که برحسب دور در دقیقه بیان می‌شود. به طور معمول سرعت فرز های انگشتی ۳۰۰۰۰ دور در دقیقه است. نکته دیگری که باید بعد سرعت به ان توجه کنید توان دستگاه و سایز کولت فرز انگشتی میباشد تا بتوانید محصولی مناسب را خریداری کنید.

مقاله پیشنهادی: سر رسید باطله

فرز های انگشتی کاربرد های زیاد و متنوعی دارند .نکته جالب این است که شما میتوانید با خرید یک فرز انگشتی و نصب نمودن قطعات مختلف روی ان ،کاربرد این فرز را افزایش دهید و برای کارهای متفاوتی مثل طراحی ، سوراخ کاری ، حکاکی ،شیار کاری و … از ان استفاده کنید .

برای بررسی دقیقتر فرزهای انگشتی و کاربرد آنها با ما همراه باشید تا شما را با این وسیله اشنا کنیم.

فرزهای انگشتی برای از بین بردن زنگار اهن و مس استفاده میشود. اهن و مس با قرار گرفتن در برابر اکسیژن اکسی میشوند و رنگ انها تغییر میکند و به مرور مقاومت خود را از دست میدهند شما میتوانید با استفاده از فرز انگشتی این زنگار ها را از بین ببرید .

مقاله پیشنهادی: ابعاد قنداق چسبی

از فرز انگشتی میتوانید در تعمیرات اتومبیل نیز استفاده کنید . هنگام تعمیر بدنه ممکن است با شرایطی مواجه شوید که باید رنگ را از بین ببرید تا به فلز های بدنه برسید که فرز انگشتی این کار را برای شما انجام میدهد . فرز انگشتی در سطح کوچک کار میکند و به مکانهای دیگر بدنه اسیب نمیرساند .


3_صفحه فرز انگشتی اوریال سایش ایران مدل A1_10

صفحه فرز انگشتی اوریال سایش ایران مدل A1_10

خرید محصول

مشخصات

مناسب برای: فلز

بازه سرعت: 0-500

بازه توان: 0-500

قابلیت کنترل سرعت: ندارد

قابلیت برش با زاویه: ندارد


اما بیشترین استفاده از فرز انگشتی در کارهای هنری است . فرزانگشتی میتواند روی وسایلی مثل چوب ، پلاستیک، فلز، هنرنمایی کند مثلا در فلز کاری هنگامی که اشیائی ساخته اید فرز انگشتی میتواند به عنوان یک پولیش کار ، کل سطح را صاف و یکسان کند تا کار شما زیباتر به نظر برسد .

این فرزهای انگشتی روی چوب نیز تاثیرات مثبتی میگذارند . منبت کارارن، نجاران حرفه ای ، معرق کاران از این وسیله بسیار استفاده میکنند و با ان میتوانند اشیا زیبایی بسازند .

فرز های انگشتی قابلیت استفاده روی پلاستیک و چوب را دارند اما باید بدانید که بیشتر برای فلز به کار برده میشوند.

همچنین در کارها و صنایع دیگر نیز به انسانها خدمت میکنند مثل صنایع مبلمان سازی ، تراش مجسمه های ئخی، برش طلا و فلزات گران و با ارزش ،بور کاری مواد، تمیز کاری سوپاپ خودرو، بزرگ کردن سوراخ قفل ها، تیز کردن اره و تبر و همینطور تمیز کردن اشیا میتوان از فرز انگشتی استفاده کرد .

همانطور که فرز انگشتی سطح فلزات را صاف میکند میتواند سطح سنگ را نیز صیقل دهد و از ان در سنگ کاری نیز بهره برده می‌شود.


4_مینی فرز رونیکس مدل 3130

مینی فرز رونیکس مدل 3130

 

خرید محصول

مشخصات

 • بازه سرعت: 10000-20000
 • بازه توان: 500-1000
 • قابلیت کنترل سرعت: ندارد
 • قابلیت برش با زاویه: دارد
 • حفاظ: دارد

فرز های انگشتی همانطور که در صنعت مختلف کاربرد دارند دارای انواع مختلف نیز هستند. در صورت کلی ان را به دو مدل گلو بلند و گلو کوتاه تقسیم میکنند . مدل های گلو بلند برای کارهایی است که دسترسی به مکان مورد نظر دشوار است و به کمک این وسیله میتوان به ان مکان دست یافت .

وع دیگری از فرز انگشتی نیز موجود است که فرز انگشتی مینیاتوری نام دارد. این فرز برای کارهای کوچک و ظریف روی چوب، پلاستیک،  فلز،مناسب میباشد . این دستگاه سبک بوده و به راحتی می‌توان ان را در دست گرفت حتی میتوانید ان ها را روی میز ثابت کنید و کار خود را انجام دهید زیرا دارای یک پایه ثابت کننده میباشد.

خرید فرز انگشتی بسیار مهم است زیرا شما میخواهید از این وسیله برای صنعت و کار خود استفاده کنید همچنین کارهای ریزه کاری و ظریف را با ان انجام میدهید پس کیفیت دستگاه‌ حرف اول را می‌زند. اگر دستگاه شما کیفیت نداشته باشد در نتیجه سرعت و گشتاور مناسبی ندارد و نمی‌تواند درست عمل کند . در بازار ممکن است با نمونه های بسیار ارزان این دستگاه ها مواجه شوید اما باید بدانید که این مدل فرز انگشتی های ارزان کیفیت بسیار پایینی دارند و در برابر ضربات مقاوم نیستند .


5_مجموعه 6 عددی فرز فرم انگشتی مدل vbm کد 03

مجموعه 6 عددی فرز فرم انگشتی مدل vbm کد 03

خرید محصول

مشخصات

مناسب برای: چوب

بازه سرعت: 0-500

بازه توان: 0-500

قابلیت کنترل سرعت: ندارد

قابلیت برش با زاویه: ندارد


هنگام خرید به وزن دستگاه نیز توجه کنید زیرا قرار است ان را طولانی مدت در دست بگیرید پس هرچه سبک تر باشد دست شما دیرتر خسته میشود و شما بیشتر با ان میتوانید کار انجام دهید.

علاوه بر نکات بالا باید به ابزار گیر قدرتمند دستگاه فرز انگشتی نیز توجه کنید .هرچه این ابزارگیر قدرت بیشتری داشته باشد بهتر است همچنین توجه کنید دستگاه دیمر الکتریکی داشته باشد . داشتن قابلیت تغییر دور دستگاه نیز مهم است.

شما باید با توجه به نیاز خود و مقدار بودجه ای که برای خرید دستگاه فرز انگشتی در نظر گرفته اید بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید. دقت کنید که مدل های خیلی گران به معنای این نیست که بهترین انتخاب هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند همچنین مدل های ارزان انتخاب مناسبی نیستند .

شما میتوانید در کنار خرید دستگاه فرز انگشتی ،متعلقات مورد نیاز دستگاه را نیز خریداری کنید مثل سنگ های انگشتی با اشکال کروی،  مخروطی و استوانه،  سنباده های مختلف و …

انتخاب این متعلقات باعث میشود کاربرد دستگاه بیشتر شود همچنین دقت کنید که متعلقات نیز کیفیت مناسبی داشته باشند تا به فرز انگشتی شما اسیبی نزنند.


6_مجموعه 30 عددی فرز انگشتی کد 225

مجموعه 30 عددی فرز انگشتی کد 225 ۳.۷ (۴۷)

خرید محصول

مشخصات

 • بازه سرعت: 2500-3000
 • بازه توان: 2000-25000
 • قابلیت کنترل سرعت: ندارد
 • قابلیت برش با زاویه: ندارد
 • حفاظ: ندارد

همانطور که اشاره کردیم فرز های صنعتی برای کارهایی مثل نجاری ، منبت ، قالب سازی استفاده میشوند و یک موتور و چند دنده دارند .  هنگام خرید فرز انگشتی باید یه نکاتی دقت کنید تا بتوانید محصولی مناسب کار خود فراهم کنید .

اولین مورد توجه به نوع فرز انگشتی است که گلو بلند و گلو کوتاه دارد . مدل های گردن بلند شافت بلند دارد و مناسب برای مکانهایی است که دسترسی به ان سخت است مثل درون سوراخ ها و لوله ها . این مدل بیشتر برای صنعت سنگ کاری مناسب میباشد .

مدل گردن کوتاه هم برای سنگ زنی و اسیاب و برش مناسب است  .این مدل شافت کوتاهی دارد .

مولفه دیگر توجه به سرعت دستگاه میباشد که میتوان گفت مهمترین ویژگی است . معمولا دستگاه های فرز انگشتی سرعتی برابر ۳۰۰۰۰دور در دقیقه دارند . هرچه این سرعت بیشتر باشد بهتر است .

مورد بعدی توجه به سایز کولت میباشد . این سایز ها نیز معمولا بین ۶ تا ۸ میلی متر است . دستگاه های متفاوت قابلیت نصب کولت ۶ میلیمتری و بعضی ها تا ۸ میلی متری را دارند.

توان دستگاه مولفه مهم دیگر است که باید به ان توجه کنید .توان همان قدرت موتور است که هر چه بیشتر باشد کیفیت فرز انگشتی بیشتر است . این مولفه با وات مشخص می‌شود پس هنگام خرید حتما به این نکته نیز توجه کنید .


7_مینی فرز آهنگری توسن مدل 3119A

مینی فرز آهنگری توسن مدل 3119A

خرید محصول

مشخصات

 • مناسب برای: فلز
 • قابلیت کنترل سرعت: ندارد
 • حفاظ: دارد

فرز های انگشتی نیز در بازار با مارک های مختلفی دیده می‌شوند که شاید شما را هنگام خرید گیج کنند . بهترین مارک ها و معروف ترین ان ها  را ما به شما معرفی میکنیم تا هنگام خرید  آگاهی شما بالا باشد .

بهترین مارک های فرز انگشتی عبارتند از : سیلور، اینهل ، رونیکس ، کرون ، هیوندای ، درمل ، اکتیو،  محک .

همانطور که گفتیم  مارک های مختلف فرز انگشتی در بازار زیاد میباشند و شما باید با اطلاعات کافی از محصول ان را خریداری کنید به همین منظور چند نمونه از مارک های معروف را به شما معرفی میکنیم.

اولین مورد فرز انگشتی شرکت رونیکس است .این شرکت فرزهای مختلفی از جمله انگشتی میسازد که دارای موتور ۷۱۰ وات، کولت ۲۸۰۰۰ دور در دقیقه  میباشد . از ویژگی های دیگر این دستگاه میتوان به وزن ۱.۵ کیلوگرمی ان و داشتن کلید برای تنظیم سرعت مورد نظر اشاره کرد .

ابزار الات رونیکس میتواند انتخابی مناسب برای کارهای صنعتی و نیمه صنعتی شما باشد. این برند در سراسر جهان از جمله ایران بسیار معروف میباشد با اینکه ده سال از کار این شرکت میگذرد توانسته اعتماد افراد زیادی را به واسطه کیفیت و قیمت مناسب به خود جلب کند.


8_مجموعه 209 عددی فرز انگشتی مدل MD3601-1

مجموعه 209 عددی فرز انگشتی مدل MD3601-1

خرید محصول

مشخصات

بازه سرعت: 20000-30000

بازه توان: 0-500

قابلیت کنترل سرعت: دارد

قابلیت برش با زاویه: دارد

حفاظ: ندارد


شرکت بعدی درمل می باشد که در آمریکا قرار دارد و از سال 1932 انواع ابزار صنعتی را برای کارخانجات و افراد فراهم میکند. این شرکت یکی از بهترین فرزهای انگشتی را میسازد البته لازم به ذکر است که شرکت بوش این برند را در سال 1993 خریداری کرده است و در حال حاظر جز برند بوش میباشد.

برند معروف بعدی ویگور میباشد.  این شرکت در عرصه تولیدات ابزار الات جدید به حساب می آید و از سال ۲۰۰۷ در المان شروع به کار کرده است . در همین مدت زمان کوتاه این برند توانسته محصولات مختلفی مثل ابزار ماشین، صنعتی ، تجاری را تولید و عرضه کند . دلیل این که به یکی از بهترین برند ها تبدیل شده کیفیت خوب ابزارالات مثل فرز انگشتی میباشد.

سیلور یکی دیگر از برند های معروف است که قیمت و کیفیت مناسبی دارند و توانسته اند به یکی از پرفروش ترین ها در عرصه ابزار الات صنعتی تبدیل شوند . فرز انگشتی سیلور یکی از بهترین ابزارالات به شمار میرود که دارای قیمت های متفاوتی میباشد و شما میتوانید با توجه به نیاز خود ان را خریداری کنید.


9_مجموعه 12 عددی فرز انگشتی مدل vbm کد 02

مجموعه 12 عددی فرز انگشتی مدل vbm کد 02

خرید محصول

مشخصات

 • بازه سرعت: 0-500
 • بازه توان: 0-500
 • قابلیت کنترل سرعت: ندارد
 • قابلیت برش با زاویه: ندارد
 • حفاظ: ندارد

10_مجموعه 180 عددی فرز انگشتی ان ای سی مدل 1724

مجموعه 180 عددی فرز انگشتی ان ای سی مدل 1724

خرید محصول

مشخصات

 • بازه سرعت: 5000-10000
 • بازه توان: 0-500
 • قابلیت کنترل سرعت: دارد
 • قابلیت برش با زاویه: ندارد
 • حفاظ: ندارد

11_مینی فرز دیمردار رونیکس مدل 3100

مینی فرز دیمردار رونیکس مدل 3100

خرید محصول

مشخصات

مناسب برای: فلز

بازه سرعت: 10000-20000

بازه توان: 1000-1500

قابلیت کنترل سرعت: دارد

قابلیت برش با زاویه: دارد


12_فرز انگشتی کد 4FRZ

فرز انگشتی کد 4FRZ

خرید محصول

مشخصات

 • مناسب برای: فلز، سنگ، چوب
 • بازه سرعت: 0-500
 • بازه توان: 0-500
 • قابلیت کنترل سرعت: ندارد
 • قابلیت برش با زاویه: ندارد

13_مینی فرز توسن مدل 3260A

مینی فرز توسن مدل 3260A

خرید محصول

مشخصات

 • مناسب برای: فلز
 • بازه سرعت: 5000-10000
 • بازه توان: 500-1000
 • قابلیت کنترل سرعت: دارد
 • قابلیت برش با زاویه: ندارد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن