خانه و سبک زندگی

راهنمای خرید بهترین مارک انواع قفل درب (آهنی حیاط، ضد سرقت، معمولی)

قفل درب حیاط در مدلهای برقی،معمولی،پنج ستاره،سپه،کاله،ریموت دار به فروش می رسد. قبل از خرید قفل درب حیاط به بررسی 6 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

برای ایمن نگه داشتن خانه و محل کار باید از ابزارها و وسایل امنیتی مانند انواع قفل ها استفاده کنید. درب های ورودی ساختمان نیاز به حفاظت بیشتری دارند و باید از قفل هایی استفاده کنید که هم به لحاظ تکنولوژی و هم امنیت در سطح بالایی قرار داشته باشند.

مقاله پیشنهادی: بهترین جوراب واریس

قفل ها در انوع برقی و معمولی وجود دارند و انتخاب آن با خود شماست که چه نوع قفلی را برای درب ورودی ساختمان خود می پسندید. اما در کل از لحاظ شکل ظاهری قفل ها یبرقی هم شیک تر هستند و هم ایمن تر زیرا زبانه و تمام اجزای قفل داخل محفظه ای قرار دارد و قابل دیدن نیست.

مقاله پیشنهادی: ریش تراش چه مارکی خوبه

قفل های معمولی همان قفل های زنجیری قدیمی است و نصب آن ها آسان است اما برای نصب قفل های برقی نیازبه وجود نصاب است. قفل هلی برقی به قفل اتوماتیک یا کله گاوی معروف است. کاویان، منیر صنعت، شوان، سیزا ، سیماران، قفل درب حیاط پنج ستاره  ، سپه، کلون، کاله، ویرو، میلاک، رجبی، ایزو ،داف، مکس، داهوا، تری لاین و انواع خارجی آن که محصول کشور ترکیه، آلمان و ایتالیا می باشد.


1-قفل درب باتیس مدل BA100030

قفل درب باتیس مدل BA100030

مشخصات

 • نحوه باز شدن قفل
  کلیددار
 • جنس بدنه
  استیل
 • ابعاد
  2.5×7×24 سانتی‌متر
 • وزن
  490 گرم
 • ضخامت حلقه یا میله
  8 میلی‌متر
 • سایر مشخصات
  ساخت ایران

خرید محصول


وقتی به انواع سایل و ابزار ایمنی ساختمان فکر میکنیم اولین مورد به قفل درب ساختمان یا درب حیاط برمیخوریم. در واقع یکی از مهمترین وسیله های امنیت ساختمان در درجه اول قفب درب ورودی آن است که وقتی محکم، با دوام و ضریب ایمنی بالا باشد خیال ما را از انواع سرقت ها و نقشه های گوناگون آسوده میکند. بنابراین عاقلانه این است که به سراغ بهترین باکیفیت ترین و ایمن ترین نوع قفلها برای درب ورودی و درب حیاط منزل رفت.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک دسته موتور پراید

و اما قفلی که برای این منظور انتخاب می شود باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ مهم است که قفل مجهز به تکنولوژ ی های روز باشد تا هر سارقی نتواند به راحتی آن راباز کند. قفل هایی که تنها یک کلید ساده دارند با انواه شاه کلیدهای سارقان باز می شود.

مقاله پیشنهادی: چای لاهیجان

در اینجا قصد داریم شرح کاملی از انواع قفل های درب حیاط و معرفی بهترین نوع آن داشته باشیم با ما همراه باشید.

تعریفی از قفل درب خیاط:

قفل هایی که روی  درب های وردی ساختمان یا درب های حیاط نصب می شود و تنها با کلیدهای مخصوص خودشان باز می شوند قفل درب حیاط گفته میشود که دارای انواعی است.

انواع قفل درب حیاط را بشناسیم:

 معرفی قفل سوییچی معمولی: از نوع قفل های ابتدایی اولیه است که کلید های تک شیار و دو زبانه دارند. یک زبانه برای بسته نگه داشتن درب و دیگری برای قفل کردن درب.

مقاله پیشنهادی: فتق بند مردانه

معرفی قفل حیاطی کامیپوتری: قفل های کامپیوتری با کلیدهایی که روی آن ها تعدادی فرورفتگی وجود دارد  و به صورت کامپیوتری ساخته میشوند.

معرفی قفل کلید چهارپر: کلیدهای این نوع قفل 4 لبه دارد و روی هر لبه یک برآمدگی دارد.

معرفی قفل بیرون بازشو: این نوع قفل مخصوص درب هایی است که از بیرون باز می شوند.تفاوت آن با قف های معمولی در این است که جهت گودی زبانه برعکس است.

مقاله پیشنهادی: قفل دوچرخه

معرفی قفل برقی: قفل های برقی همان قفل های کله گاوی هستند که به قفل های آپارتمانی نیز معروف هستند. بیشتر کاربرد آن ها برای مجتمع های آپاتمانی با رفت و آمد زیاد است.

بین تمام مارک های قفل درب حیاط کدام یک از همه باکیفیت تر می باشد:

طبق نظرسنجی که ازمشریان این قفل ها انجام گرفته مارک های زیر را جزو باکیفیت و ایمن ترین معرفی کردند.

قفل پنج ستاره، سپه، قفل حیاطی کلون، کاله، ویرو، میلاک، رجبی، ایزو، داف ،مکس، داهوا وتری لاین.


2-قفل درب بازکن آلدو مدل AL-BR103

قفل درب بازکن آلدو مدل AL-BR103

مشخصات

 • نحوه باز شدن قفل
  الکترونیکی
 • جنس بدنه
  فولاد
 • ابعاد
  3*7*11 سانتی‌متر
 • وزن
  300 گرم
 • سایر مشخصات
  -قفل زنجیری مخصوص آیفون های صوتی و تصویری کلیه برند ها,- دارای پوشش رنگ استاتیک,-قدرت باز نمودن درب با حداقل ولتاژ 4.5 ولت در طول 70 متر و با سیم 0.5,-کیفیت فوق العاده

خرید محصول


توصیه های ضروری قبل از خرید انواع قفل درب حیاط:

به مدل باز شدن درب که رو به بیرون و یا رو به داخل باز می شوند، دقت کنید وقفلی متناسب باآن خریداری کنید

قفل های مختلف کلیدهای مختلفی نیز دارند. کلیدهایی با یک طرف برآمده یا چهارطرف برآمده، البته در کلیدهای جدید کلیدها دارای فرورفتگی هایی با اندازه های متفاوت هستند.

قفل هایی که چندزبانه هستند نسبت به انواع تک زبانه، ایمن تر از نظرشکسته شدن زبانه ها می باشند. فولاد و برنج  بهترین جنس برای زبانه هاست. زیرا هم قابل برش دادن نیستند وهم نوع برنجی ضد اسید نیز میباشد.

کلیدهای کامپیوتری دارای فوئرفتگی هایی هستند که هر چه عمق این فرورفتگی ها بیشتر باشد ضریب امنیت قفل بالاتر است.

در واقع برای ایمن نگه داشتن تمام وسایل و لوازم شخص نیاز نیاز به یک ابزار محافظت کنند داریم و انواع قفل ها به هیمن منظور طراحی شدند. درب حیاط، درب اتاق ها، درب کمد، کشوها و…

اما چیزی که مهم است انتخاب بهترین قفل برای مکان مورد نظرمان است.

انواع قفل هایی که برای درب های ورودی ساختمان ودرب حیاط استفاده می شوند دونوع هستند قفل دربهای برقی و قفل دربهای ساده.

برای درب ها نفررو پارکینگ چه قفل هایی مناسب تر هستند؟

قفل های معمولی و برقی برای درب های پارکینگ و نفررو استفاده می شود که البته قفل های برقی مانند قفل کله گاوی، قابلیت تنظیم دستی را نیز دارد بنابراین با  درنظر گرفتن نوع درب ، میتوانید قفل مورد نظرتان را انتخاب کنید. درانتخاب قفل توجه به نکات ایمنی اصل بسیار مهمی است. قفل های را انتخاب کنید که در برابر ضربه تصادف و لرزش مقاوم باشند. جنس و زبانه قفل ها نیزدر ایمنی آن  بسیار مهم است.


3-قفل درب چوبی مدل ۰۳۱

خرید محصول


برای درب های آپارتمانی چه نوع قفلی پیشنهاد میشود؟ با توجه به نوع دستگیره در از انواع قفل های رزوتی، سوئیچی و ضد سرقت می توانید استفاده کنید.

تفاوت عمده قفل درب های ساختمانی با قفل درب وردی :

قفل هایی که مناسب درب های وردی ساختمان هستند با قفل هایی داخلی ساختمان تفاوت هایی در قسمت مغزی قفل که به آن سیلندر قفل نیز می گویند، دارد.مغزی قفل در انواع توپی، سوییچی، ضدسرقت و..در بازار وجود دارد. پرواضح است که نوع قفل درب ورودی باید از ایمنی بیشتری نسبت به قفل داخلی ساختمان برخوردار باشد.

در واقع درب های داخلی ساختمان بیشتر به لحاظ راحتی در باز و بسته شدن اهمیت دارند اما در مورد درب های ورودی امنیت آن هاست که اهمیت دارد.

همانطور که گفته شد قفل ها نقش بسیار مهم یدر امنیت یک ساختمان دارند. قفل هایی که برای انواع درهای ساختمان ها  تولید می شوند چند دسته اند: قفل درب آپارتمان، قفل درب پارکینگ، قفل درب حیاط، قفل درب های ورودی نفررو آپارتمان و قفل درب آهنی. قفل هایی که برای درب های چوبی  آپارتمان استفاده می شود در دو نوع ضدسرقت و ساده در بازار موجود است. تفاوت آن در تعداد زبانه های آن هاست قفل ساده یک زبانهو قفل ضدسرقت چهارزبانه است و از چهارظرف نیز قفل می شود. قفل های ضدسرقت نیز دو نوع هستند ، هوشمند و کلیدی. در نوع هوشمند دیگر نیاز به کلید برای باز کردن آن نیست و برای باز شدن به منبع تغذیه ای که داخلدرب قرار گرفته و با برق کار میکند نیاز است.


4-قفل درب بازکن الکتروپیک مدل 671

قفل درب بازکن الکتروپیک مدل 671

مشخصات

 • نحوه باز شدن قفل
  الکترونیکی
 • ابعاد
  2 × 7 × 15 سانتی‌متر
 • وزن
  300 گرم
 • سایر مشخصات
  – قفل زنجیری مخصوص آیفون های الکتروپیک
 •  
  – ولتاژ ورودی 12 ولت AC
 •  
  – دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک
 •  
  – جنس بدنه سرب خشک تزریقی (زاماک 3)
 •  
  – قدرت باز نمودن درب با حداقل ولتاژ 4.7 ولت AC در طول 70 متر و با سیم 0.5 را دارا می باشد
 •  
  – مقاومت بسیار بالا در مقابل ضربات وارده به محل نصب

خرید محصول


انواع قفل های مخصوص درب های چوبی را بشناسیم:

قفل سپری ( قفل کرکره ای _ مغازه ای) : این قفل امنیت بسیار بالایی دارد، و براحتی برای هر نوع درب قابل استفاده است. برای بالابردن امنیت آن بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید:

جنس بدنه قفل معمولا از فولاد، آلومینیوم، فلز ، و یا برنج است. که نوع فولادی و برنجی استحکام بالاتری دارنند.

قفل باید سنگین و بدون هیچگونه حفره ای بر روی بدنه باشد.

ضخامت حلقه یا میله قفل باید بصورت استاندارد 12 سانتی متر باشد که کار بریدن را دشوار کند.

کلیدهایی که پین های بیشتری داشته باشند کمتر قابل کپی برداری هستند و در نهایت ضریب ایمنی قفل را بالا میبرند.

مقاومت قفل از چه جهاتی مهم است؟ از آنجایی که سارقان برای بازکردن قفل ها از ابزاری کششی ، فاشری و اسیدی میکنند هرچه قفل مقاوم تر و استحکام بیشتری داشته باشد کار را برای سارقان دشوارتر می کند.

قیمت قفل های کتابی در کیفیت آن اثری دارد ؟  همیشه ارزان بودن و گران بودن دلیلی بر کیفیت پایین یا بالای یک محصول نیست. اما بی تاثیر هم نخواهد بود مواد اولیه خالص همیشه قیمت بالاتری نسبت به نوع بی کیفیت آن دارند.بنابراین قفل های مقاوم و با خاصیت هایی ضدسرقت و ضداسید قطعا گران تر نوع معمولی هستند.

مزایای قفل آویز ضدسرقت:

 قفل های ضدسرقت قفل هایی هستند که از جنس فولاد سخت شده و مقاوم و حلقه های از جنس فولادبور ساخته می شود. این نوع قفل در برابر شرایط جوی نامناسب مانند طوفان ورطوبت  وهمچنین در برابر خم شدن بریدن سوراخ شدن و حتی مته و اسید بسیار مقاوم هستند.

مزایای قفل آویز ضدسرقت:

 قفل های ضدسرقت قفل هایی هستند که از جنس فولاد سخت شده و مقاوم و حلقه های از جنس فولادبور ساخته می شود. این نوع قفل در برابر شرایط جوی نامناسب مانند طوفان ورطوبت  وهمچنین در برابر خم شدن بریدن سوراخ شدن و حتی مته و اسید بسیار مقاوم هستند.


5-قفل درب شیشه ای میتسوبا کد 100

خرید محصول


تفاوت  انواع قفل کتابی به لحاظ امنیت  :

اغلب قفل هایی کتابی  مانند قفل های آلمان، جینی، ایتالیایی و قفل Yelex به شکل مستطیل هستند و داراری کلید چهارپر یا سولکسی هستند. قفل های کتابی چینی در ابعاد 9 در 5.5 سانتی متر هستند و جزو قفل های کوچک اما سنگین به حساب می آیند و به دلیل ابعاد کوچک برای درب مغازه ها وچرخه و قفل پدال خودرو و زنجیر موتور سیکلت استفاده می شود.

قفل های المانی از امنیت پایین تری برخودار هستند زیرا بدنه ضعیف تر و سبک تری نیز دارند به همین دلیل مناسب درب مغاره ها و اوتومبیل نمیباشد.

قفل های Yelex معمولا عمر طولانی تری نسبه به بقیه قفل ها دارند زیرا باز کردن میله داخلی این قفل دشوار می باشد. کلیدهای آن ها نیزاز انواع کلیدهای معموبی ، کامپیوتری ، رمز دار و یا با استفاده از اثر انگشت می باشد.

آیا با استفاد از اسید میتوان قفل را باز کرد؟ قفل های جدید به گونه ای ساخته می شود که امکان ورود اسید را به داخل قفل غیرممکن میکند.

 • مشکلات قفل درب حیاط: قبل از انکه مشکلات قفل درب حیاط جدی شود سعی کنید آن را اصلاح کنید. مثلا اگر کلید رد قفل سخت می شود احتمالا قفل نیاز به روغ کاری دارد. مگر در مواردی که مشکلات قفل زیاد است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

6-قفل درب بازکن تابا مدل 545

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن