زیبایی و سلامت

خرید ژل ضد عفونی کننده دست ارزان قیمت + 10 مدل با کیفیت

ژل ضد عفونی کننده دست در مدلهای بس،دتول،الکلی،شون،بیمارستانی،درماکلین،فیروز،لطیفه به فروش می رسد. قبل از خرید ژل ضد عفونی کننده دست به بررسی 10 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

بهداشت فردی و اجتماعی موضوعی فراتر از این چندساله و چندماهه اخیر است که تمام دنیا درگیر ویروس کرونا شده اند. همیشه و در همه زمان ها رعایت بهداشت با سلامتی انسان و جامعه رابطه مستقیم داشته است. اگر فرد یا افرادی که به بیماری های مسری دچار می شدند اگر بهداشت فردی را رعایت نمی کردند بیماری را به دیگران از راه های مخلتف انتقال می دادند.

بنابراین، این موضوع ختم به این روزهای سخت بیماری کووید 19 ختم نمی شود و نه تنها برای قطع زنجیره این بیماری ، که در تمام عمر باید به اصول بهداشت فردی و اجتماعی پایبند باشیم . شاید بیشتر از شستشو و ضدعفونی کردن دست، آزار دهنده ترین مورد در مورد کووید 19  ماسک هایی باشد که تمام مدت باید بر روی صورت تحمل کنیم. اما چاره ای جز تحمل نداریم و برای حفظ جان خود و عزیزانمان بهترین راه حل همین است.

مقاله پیشنهادی:قیمت سرویس نقره

اما ضدعفونی کردن دست و شستشو راحت تر از زدن ماسک است اینطور نیست؟ به خصوص که در زمان هایی که بیرون هستیم و به آب دسترسی نداریم می توانیم از ژل های ضدعفونی استفاده کنیم.

مقاله پیشنهادی: سیسمونی ارزان

من به شخصه حاضرم یک دقیقه برای ضدعفونی کردن دستها وقت بگذارم تا ساعت هابا نگرانی منتظر رسیدن جواب آزمایش کرونا بمانم!

مقاله پیشنهادی:  قیمت ست کراوات و دکمه سردست هاکوپیان

البته همانطور که می دانید انتقال ویروس از طریق دست و تماس با سطوح منتقل نمی شود. اما وقتی به انواع وسیله هایی که در مکان های عمومی وجود دارد فکر میکنم متوجه می شوم که حتی اگر این ویروس از طریق تماس با دست منتقل نشود

مقاله پیشنهادی: فوم شستشوی صورت برای جوش

ولی خیلی ویروس ها و آلودگی های دیگری هستند که روی تمام سطوح نشسته و با دست زدن به دست ما منتقل می شوند.

مقاله پیشنهادی:خرما زاهدی ممتاز

تصور کنید در مترو و وسایل نقلیه روزانه چند صد نفر در رفت و آمد هستند؟ صندلی ها و میله ها تا چه حد مملو از انواع آلودگی ها هستند؟

مقاله پیشنهادی:بهترین ماهیتابه رژیمی


1-ژل ضد عفونی کننده دست درماکلین مدل fast حجم 500 میلی لیتر

ژل ضد عفونی کننده دست درماکلین مدل fast حجم 500 میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  500 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • نرم کننده
  دارد
 • شماره مجوز
  ۴۴/۱۰۷۵۳ و ۵۶/۲۴۹۱۷
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
 • قابل استفاده برای
  دست
 • سایر توضیحات
  مقدار مناسبی از ژل ضد عفونی و پاک کننده دست درماکلین را روی دست ها ریخته و تا زمان خشک شدن ماساژ دهید.
 

خرید محصول


یا در فروشگاه ها سبدهایی که برای برداشتن مواد غذایی استفاده می شوند روزانه چند ده نفر با آن در ارتباط هستند؟ یا حتی همین اسکناس هایی که در دست داریم؟ از بیمارستان ها و محیط های این چنینی هم که بگذریم باز مطمئن ترین کار برای زمان هایی که بیرون ازمنزل هستیم استفاده از ژل های ضدعفونی کننده دست است تا از شر انواع آلودگی ها در امان بمانیم. جالب بود همین دیروز در جایی خواندم که بعد از رفتن به رستوران و گرفتن منو و سفارش دادن حتما دست هایتان را بشویید زیرا منوهای رستوران ها بسیار آلوده است و قبل از غذا خوردن نیاز به شستن و ضدعفونی کردن دست می باشد.

ژل های ضدعفونی کننده ساختار پیچیده ای ندارند و اغلب بر پایه الکل هستند. البته در همین دوران بیماری کرونا شرکتی متشکل از جوانان ایرانی دست به تولید مواد ضدعفونی کننده ای زده بود که هیچگونه مواد الکلی در آن بکار نرفته بود که اگر وارد بازار بشود دیگر نگرانی از بابت الکل و خشکی و مشکلاتی که شاید در استفاده مداوم برای پوست دست ایجاد کند نیز خبری نخواهد بود.

ژل های ضدعفونی کننده ای که در بازار وجود دارد هم برای کودکان و هم بزرگسالان با درصد الکل های متفاوت است. برای خرید به این موضوع دقت کنید. ژل هایی که در حال حاضر به وفور در بازار یافت می شود عبارتند از: سوپکس، سیلوکسان، سی گل، سینره، بس، ساپونین، سروینا، سپتی ژل، ژِینوا، راموز، ریکاردو، راپیدو، ریلنس، رافونه، درمین، درموسپت، دتول، دکتر درما، فلوگارد، پریمکس، پرهام، باریج، آتوسا، شون، درماکلین و نفیس.

شاید قبل تر نیز ژل های ضدعفونی کننده به ندرت در کیف و لوازم شخصی افراد دیده می شد اما به قدری که امروز مورد استقاده قرار می گیرد شناخته شد نبود. درست است که مشخص شد ویروس کرونا از طریق تماس دست و سطوح منتظر نمی شود اما دلیل نمی شود کلا مواد ضدعفونی کننده را کنار بگذاریم. به غیرازکرونا هزاران ویروس و آلودگی در سطح تمام وسایلی ست که با آن ها ارتباط داریم. در فروشگاه هآ، در مراکز عمومی، در تاکسی و مترو و… در بیمارستان ها… همه و همه پر هستند از انواع ویروس و باکتری . وقتی می توان با چند قطره مایع مانند ژل ضدعفونی کننده تمام این ویروس ها را از بین برد چرا خودمان در معرض آن ها قرار دهیم؟

ژل ضدعفونی کننده مایعی ست بر پایه الکل، که برای نابودی باکتری، ویروس و عوامل عفونی از دست و سطح بکار می رود. عوامل بیماری زا مانند مایکوباکتریوم توبرکلوزیس، ویروس عامل هپاتیت ، اشرشیاکولی، سالمونلا، استاف اورئوس، پسودوموناس آیژینوزا و کرونا با استفاده  از ژل ضدعفونی کننده از بین می رود.


2-ژل ضد عفونی کننده دست اکتیو کد 01 حجم 450 میلی لیتر

ژل ضد عفونی کننده دست اکتیو کد 01 حجم 450 میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  450 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • نرم کننده
  دارد
 • شماره مجوز
  56/24780
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
 • قابل استفاده برای
  دست
 • سایر توضیحات
  حاوی اتانول

خرید محصول


 ساختار این ژل مشابه به آب و صابون در ضدعفونی کردن دست  و کشتن میکروارگانیسم ها عمل می کند.

مزیتی که این ژل دارد این است که همیشه در دسترس است. در مسیرهای رفت و آمد ، در مکان ها عومی و… . و در کل جایگزین مناسبی برای آب و صابون است در زمانی که به آن ها دسترسی نداشتید.

خاصیت ضدعفونی کنندگی در ژل هایی که بر پایه الکل هستند بیشتر است و بهتر است که از این نمونه استفاده کنیم.

استفاده از ژل ضدعفونی کننده چه لزومی دارد؟

در جریان ویروس کرونا شاهد آن بودیم که ویروس به دلیل انتشار آلودگی روزبروز گسترده تر میشد. در مورد دیگر بیماری های مسری نیز همین رند وجود دارد و حداقل ترین راه پیشگیری شستن دست ها و ضدعفونی کردن آن هاست تا بتوان به قطع زنجیره انتقال ویروس کمک کرد.

برای کسانی که به تازگی عمل جراحی کرده اند نیز استفاده از این ژل توصیه می شود تا خطر عفونت زخم با زدن دست آلوده به جای زخم ایجاد نشود. ماده ضدعفونی کننده در علم پزشکی از چندین قرن قبل استفاده می شده که ابتدابه حالت الکل و بعدها به حالت ژل وارد بازار شد.

در حال حاضر سازمان بهداشت جهانی، ژل ضدعفونی کنده بر پایه الکل را جزو لیست داروهای ایمن و بهداشتی خود قرار داده است.

شاید با خودتان بگویید برای ضدعفونی کردن که راه های بسیاری ست . همین وایتکس خانگی نیز کار ضدعفونی را انجام می دهد یا مثلا محصولات طبیعی مانند سرکه ، گلاب و…  بله با شما موافقیم اما هریک از این مواد برای مکان و محلی مناسب هستند و باید برای مکان و شرایط که نیاز به ضدعفونی کننده نیاز داریم نوع آن را انتخاب کنیم.

ساده ترین راه برای ضدعفونی کردن دست ها استفاده از آب و صابون است. هرچند تا چندوقت قبل کسی از خاصیت ضدعفونی کنندگی صابون اطلاعی نداشت و تنها آن را عاملی برای پاک کردن آلودگی ها از سطح دست می دانستند.


3-ژل ضد عفونی کننده دست هیدرودرم مدل Aloevera حجم 75 میلی لیتر

ژل ضد عفونی کننده دست هیدرودرم مدل Aloevera حجم 75 میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  75 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • نرم کننده
  دارد
 • کشور سازنده
  ایران
 • شماره مجوز
  38/15298
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
 • قابل استفاده برای
  دست
 

خرید محصول


بعد از تهیه ژل ضدعفونی کننده نحوه استفاده از آن است که اهمیت پیدا می کند زیرا تنها زدن آن به دست نمی تواند تمام ویروس ها را از دست پاک کند وباید به درستی مصرف شود.

آیا واقعا استفاده از ضدعفونی کننده در از بین بردن میکروب ها مفید است؟

اغب ضدعفونی کننده ها به دلیل وجود الکل در آن ها برای از بین بردن انواع میکروب مناسب هستند اما فراموش هم نکنید که استفاده از ضدعفونی کننده زمان هایی توصیه می شود که دسترسی سریع به آب و صابون ندارید. یا بعد از شستن دست با آب و صابون برای اطمینان بیشتر می توان از ضدعفونی کننده استفاده کرد. توجه کنید که بعد از رسیدن به خانه اولین کار شستن دست ها با آب و صابون است.

ضدعفونی کننده ها با چه قیمت هایی در بازار وجود دارند؟

از آنجایی که ضدعفونی کننده در انواع مختلفی مانند ژل، پد الکلی، اسپری و… فراوان هستند نمی توان قیمت مشخصی را در نظر گرفت. چیزی که مهم این است که استفاده از آن ها فرد را از یکی از راه ها انتقال انواع آلودگی و بیماری مصون نگه می دارد.

استفاده از ژل بسیار راحت است اما برای نتیجه گیری بهتر واز بین بردن کامل آلودگی ها به این روش عمل کنید:

 • مقدار کافی از ژل را روی دست بریزید
 • به مدت دو ثانیه کف دو دست را روی هم بمالید.
 • ژل را لابلای انگشتان بمالید
 • زیرناخن ها رافراموش نکنید
 • حداقل 30 ثانیه برای ضدعفونی کردن دست وقت لازم است.
 • اگر احساس کردید به ژل بیشتری نیاز است و دستانتان خشک شد ژل بیشتری استفده کنید که به همه قسمت دستتان برسد.
 • بعد از پایان ژل زدن چند ثانیه صبرکنید تا ژل خشک شود.

4-ژل ضد عفونی کننده دست فیروز کد 01 حجم 200 میلی لیتر

ژل ضد عفونی کننده دست فیروز کد 01 حجم 200 میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  200 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد

خرید محصول


استفاده از ژل ضدعفونی کننده دست در چه جاهایی توصیه می شود؟

تفاوتی ندارد در کجا باشید ، هرمکانی که پر رفت و آمدتر باشد ممکن است آلودگی هایی بیشتری نیز داشته باشد .

مترو ،اتوبوس، تاکسی، بیمارستان ها، دانشگاه، مدارس ، فروشگاه ها و…جزو مکان هایی هستند که سطح تماس با انواع آلودگی هایی محیطی بیشتر است حتی اگر با انسانی در ارتباط نباشید از طریق قرار گرفتندر محیط آلوده خطر ابتلا به بیماری زیاد است.

با عطسه وسرفه در مکان عمومی ویروس ها از سطح دهان و بینی فرد در محیط اطراف پراکنده می شود.

گاهی برخی از ویروس ها آنقدرقدرتمند هساند که تا چند روز برروی اشیا باقی می مانند.علاوه برآن خیلی از آلودگی های دیگر نیز بر روی اشیا وجود دارند که لمس آن ها سلامتی رابه خطر می اندازد.

شاید باور این موضوع سخت باشد اما واقعیت این است که مایکوباکتریوم، توبرکلوزیس و ویروس ها سرعت انتقال بالایی دارند و یکی از راه های جوگیری از مبتلا شدن به بیماری های واگیردار ‌استفاده از ضدعفونی کننده دست است.

کلام آخر…

برای بالابردن ایمنی بدن و مبتلانشدن به انواع ویروس ها به غیر از استفاده از ژل چه کارهایی می توان انجام داد؟

همانطور که می دانید عوامل زیادی در بدن ما وجود دارند که با کمک به یکدیگر برای ایمن ماندن بدن در برابر هجوم ویروس ها و باکتری ها مقاومت می کنند. راه های گوناگونی برای تقویت این سیستم ژنتیکی وجود دارد. از جمله مواد غذایی مختلفی که به این منظور توصیه می شود مانند میوه ها و سبزیجات تازه ، استفاده از مکمل ها و شربت هایی مانند ویتامین ها، امگا، مولتی ویتامین، زینک پلاس، اسید فولیک و… که در تمام داروخانه ها و فروشگاه ها به وفر وجود دارند. به طور کلی با داشتن یک رژیم غذایی مناسب متشکل از انواع مواد غذایی مورد نیاز بدن به علاوه وزش و رعایت بهداشت فردی سیستم ایمنی بدن همیشه در سطح خوبی از مقاومت خواهد بود.


5-ژل ضد عفونی کننده دست اکتیو کد 01 حجم 100 میلی لیتر

ژل ضد عفونی کننده دست اکتیو کد 01 حجم 100 میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  100 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • نرم کننده
  دارد
 • شماره مجوز
  56/24780
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
 • قابل استفاده برای
  دست
 

خرید محصول


6-ژل ضد عفونی کننده دست شون کد k33 حجم 500 میلی لیتر

ژل ضد عفونی کننده دست شون کد k33 حجم 500 میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  500 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • نرم کننده
  دارد
 • شماره مجوز
  1946805228745840
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
 • قابل استفاده برای
  بدن , دست

خرید محصول


7-ژل ضد عفونی کننده دست هیدرودرم مدل Aloevera حجم 250 میلی لیتر

ژل ضد عفونی کننده دست هیدرودرم مدل Aloevera حجم 250 میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  250 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • نرم کننده
  دارد
 • کشور سازنده
  ایران
 • شماره مجوز
  38/15298
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
 • قابل استفاده برای
  دست
 

خرید محصول


8-ژل ضد عفونی کننده دست سورفین کد 02 حجم 120 میلی لیتر

ژل ضد عفونی کننده دست سورفین کد 02 حجم 120 میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  120 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • شماره مجوز
  66398/ص/1398
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
 • قابل استفاده برای
  دست
 
 

خرید محصول


9-ژل ضد عفونی کننده دست شون مدل Aloevera حجم 300 میلی لیتر

ژل ضد عفونی کننده دست شون مدل Aloevera حجم 300 میلی لیتر

مشخصات کلی

 • حجم
  300 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • نرم کننده
  دارد
 • شماره مجوز
  1946805228745840
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
 • قابل استفاده برای
  دست
 • سایر توضیحات
  حاوی عصاره آلوئه ورا و بابونه
 

خرید محصول


10-ژل ضد عفونی کننده دست لطیفه کد 01 مقدار 170 گرم

ژل ضد عفونی کننده دست لطیفه کد 01 مقدار 170 گرم

مشخصات کلی

 • حجم
  170 میلی‌لیتر
 • نیاز به آبکشی
  ندارد
 • شماره مجوز
  56/24899
 • صادر کننده مجوز
  سازمان غذا و دارو
 • قابل استفاده برای
  دست
 

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن