خودرو

راهنمای خرید انواع سایبان ماشین با قیمت مناسب و ارزان

سایبان ماشین چیست ؟

در مورد سایبان باید بگوییم که  سایبان ماشین در حقیقت نوعی محصولی می باشد که برای محافظت از ماشین مورد استفاده قرار می گیرد. همان طور که می دانید اگر ماشین زیر تابش مستقیم اشعه نور خورشید قرار بگیرد ممکن است آسیب هایی به رنگ خودرو وارد شود و یا اگر در برابر شرایط آب و هوایی دیگر مانند برف و بارش باران قرار بگیرد ممکن است
باعث ایجاد خط و خش های بر روی بدنه خودرو شود.

به همین علت افراد به تولید سایبان ماشین پرداخته اند تا از این مشکلات جلوگیری نمایند. همان طور که می دانید اگر نور خورشید بر روی ماشین بتابد، ممکن است داشبورد ماشین را دچار پوسیدگی و رنگ پریدگی کند و این موضوع بسیار ناراحت کننده می باشد.

مقاله پیشنهادی: شال مجلسی مشکی طلایی

در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد انواع سایبان ماشین  و جدیدترین سایبان ماشین و کاربرد ها و مشخصات آن ها مطلبی ارائه دهیم شما در مورد سایبان ماشین خانه ویلایی  و اداری اطلاعات نسبی داشته باشید.

در مورد این محصول باید بگوییم که سایبان ماشین به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که می توانیم بگوییم انواع سایبان ماشین شامل موارد زیر می باشد:

سایبان ماشین متحرک، سایبان ماشین بدون پایه، سایبان ماشین تاشو، سایبان ماشین آفرود، سایبان اتوماتیک ماشین، سایبان ماشین توری، سایبان ماشین تونلی، سایبان ماشین تبلیغاتی، سایبان خفاشی ماشین، سایبان ماشین سیار.

مقاله پیشنهادی: قیمت تخته شاسی عکس

البته  سایبان ماشین برای حیاط از نظر جنس به سایبان ماشین چوبی و سایبان ماشین فلزی تقسیم‌ بندی می‌ شود.

به علاوه، علاوه بر موارد بالا نوعی از سایبان وجود دارد که به آن سایبان ماشین تبلیغاتی و سایبان ماشین چتری، سایبان خفاشی ماشین و سایبان عینکی ماشین می گویند.

حال با ما همراه باشید تا مشخصات فیزیکی  سایبان ماشین حیاط و طرح های سایبان ماشین بپردازیم.

مقاله پیشنهادی: فروشگاه ماشین شارژی مارک

اولین مورد سایبان ماشین متحرک بود، در حقیقت می توان  بیان کرد که یکی از پرمصرف ترین انواع سایبان هایی که در کشور تولید شده است، سایبان متحرک ماشین می باشد.

همان طور که می دانید این گونه سایبان ها به راحتی قابل نصب می شوند و با استفاده از آهن تولید شده اند.

به اضافه باید بیان کنیم که روکش رویه ی سایبان متحرک از جنس پارچه می باشد و به همین دلیل است که باید بگوییم وزن این سایبان بسیار مناسب می باشد. این گونه سایبان ها در حقیقت هیچ محدودیت مکانی ندارند و در هر مکان دلخواهی نصب می‌ شوند.

مقاله پیشنهادی: خرید صندلی پلاستیکی دست دوم

این گونه محصولات در حقیقت دارای جک می باشند و به همین علت به راحتی جمع می شوند. شاید به همین خاطر است که به آن سایبان متحرک می گویند. این نوع از سایبان ها سایبان ماشین قابل حمل  هستند.

یک مورد بسیار مهم در مورد سایبان متحرک باید بگوییم که این گونه محصولات می‌ توانند برای منزل هم مورد استفاده قرار بگیرند و در بالای بالکن نصب شوند.  در حقیقت فقط برای ماشین نمی باشند و می‌ توانند در حیاط و باغ هم مورد استفاده قرار بگیرد.

مقاله پیشنهادی: تیشرت رئال مادرید

نوع دوم سایبان بدون پایه می باشد، این گونه محصولات بر روی دیوار نصب می شوند، و در حقیقت دارای پایه نیستند. از این گونه سایبان ها می توانند در محیط های کوچک مورد استفاده قرار داد. این نوع سایبان ماشین ارزان هستند.

مقاله پیشنهادی: حباب بازی در خانه

به اضافه این محصولات با ابعاد استاندارد برای اتومبیل ها تولید شده است. سایبان استاندارد در حقیقت با  پیچ و مهره تولید شده اند و به همین دلیل می باشد که قابل حمل و نقل هستند. یعنی سایه بان های بدون پایه با استفاده از پیچ و مهره به دیوار متصل می شوند و زمانی که صاحب آن بخواهد می‌ تواند آن را به راحتی از دیوار جدا کند و در جای دیگری نصب کند.‌

این گونه سایبان ها اسکلت شان از جنس آهن می‌ باشد و در برابر پرتاب اشیا سنگین هم مقاوم می باشند‌.

 

نوع دیگر سایبان ماشین تاشو می باشد، این گونه محصولات در حقیقت از نوع سایبان متحرک به حساب می‌ آیند که امکان حمل و نقل آنها وجود دارد. به این صورت که شما می‌ توانید در زیر سایبان تاشو چرخی نصب کنید و آن را به راحتی حرکت دهید. این گونه محصولات همان طور که از نام شان مشخص است  قابل جمع شدن و تا شدن می باشند، به علاوه باید بیان کنیم که سایبان تاشو برای بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 

به خصوص در مکان هایی که به علت کمبود ظرفیت پارکینگ رانندگان ماشین ها فضای کافی برای پارک کردن ندارند، مانند: منازل و مجتمع مسکونی و آپارتمان ها.

 

این گونه محصولات به صورت تک نفر هم موجود است. یعنی فقط ظرفیت یک ماشین را دارد.

 

در واقع سایبان تاشو را به علت قابل حمل بودن آن می توان در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار داد.

 

مثلاً در مکان‌ های سرباز که برای انجام پروژه‌ های مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد و برای زمانی است که افراد زمان طولانی را در آنجا سپری کنند، سایبان پارکینگ ماشین تاشو بهترین گزینه می باشد. زیرا افراد پس از استفاده می توانند آن را به راحتی جمع کنند و با خود ببرند.

 

در مورد جنس و مشخصات ظاهری سایبان تاشو باید بگوییم که این محصولات دارای اسکلت می باشد که در بعضی مواقع با پارچه برزنت روی آن را پوشش داده اند، همان طور که می‌ دانید پارچه برزنت در برابر تابش مستقیم نور خورشید مقاومت بالایی دارد.

 

البته اسکلت این گونه سایبان ها از جنس آلومینیوم می باشد و ممکن است بخش رویی آن ها با پلاستیک پوشش داده شود.

____________________________________________________________________

 

در ادامه بهتر است بیان‌کنیم که از سایبان تاشو در بسیاری از موارد می توان مورد استفاده قرار داد. مانند زمانی که افراد به صورت گروهی به مسافرت در دل طبیعت می روند  و در آن جا چادر می زنند و می خواهند چند شبانه روز را آنجا سپری کنند.

در این صورت برای اینکه ماشین آنها از هرگونه صدمات به دور بماند می‌ توانند از سایبان پارک خودرو تاشو استفاده کنند.

 

نوع دیگر سایبان ماشین آفرود می باشد ، در حقیقت در مورد این محصولات باید بگوییم که بر روی باربند سقفی ماشین آفرود نصب می‌ شوند و به راحتی قابل باز و بسته کردن می باشد. همان طور که می دانید از ماشین‌ افراد بیشتر برای استفاده در دل طبیعت مورد استفاده قرار می گیرد. پس این گونه سایبان ها برای ماشین های آفرود بسیار مناسب و کاربردی می باشد. باید بیان کنیم که نصب این گونه محصولات بسیار آسان می باشد و به بدنه ماشین هیچ آسیبی  وارد نمی کند.

به اضافه در مورد سایبان ماشین آفرود باید بگوییم که دارای پایه هایی از جنس آلومینیوم می باشد.

 

نوع بعدی آن سایبان اتوماتیک ماشین می باشد، در حقیقت همان چتر اتوماتیک به حساب می‌ آیند که یکی از محصولات بسیار کاربردی می باشند و بدون نیاز به پیچ و مهره می باشند و به راحتی قابل نصب هستند. این گونه محصولات با توجه به فناوری نوین تولید شده‌ اند و یک محصول جدید می باشند.

 

اضافه بر این،  سایبان اتوماتیک ماشین با استفاده از ریموت کار می کند، این‌ گونه محصولات در حقیقت از تکنولوژی جدید به وجود آمده اند. این گونه سایبان ها در حقیقت برای جلوگیری از ایجاد ضربه و آسیب به بدنه خودرو تولید شده اند و یک محصول ضد سرقت هستند‌. تمام مراحل باز و بسته شدن سایبان با استفاده از ریموت انجام می‌ شود و نیاز به نیروی دست ندارد.

 

یکی دیگر از انواعسایبان ماشین طراحی و تولید شده است که از  نوع سایبان های اتوماتیک می باشد. این محصولات سایبان ماشین برقی نام دارند. عملکرد این گونه سایبان ها به این صورت می باشد که باز و بسته شدن سایبان ها به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.

 

به علاوه باید بیان کنیم که یک نیروی الکتریکی می باشد که باعث جمع و بسته شدن و باز شدن سایبان می‌ شود. این گونه محصولات دارای یک موتور الکتریکی هستند که این عمل را انجام می دهند.

به اضافه باید بیان کنیم که در بسیاری از مکان ها می‌ توان از سایبان برقی استفاده کرد. سایبان برقی انواع مختلفی دارد. مثلا می توانیم بگوییم یک نوع از آن سایبان برقی خودرو می باشد که بحث ما در این مقاله در مورد این نوع از سایبان می باشد.

 

علاوه بر این باید بیان کنیم که از سایبان برقی خودرو برای جلوگیری از آسیب هایی که بر اساس عوامل بیرونی و شرایط جوی مختلف که ممکن است به بدنه خودرو وارد شود جلوگیری می‌ کند.

 

مثلاً سایبان برای خودرو می‌ تواند در فصل تابستان از تابش مستقیم اشعه نور خورشید به بدنه و رنگ خودرو جلوگیری به عمل آورد. به اضافه می تواند در فصل‌ های سرد سال مانند زمستان و پاییز از بارش برف و باران و تگرگ که ممکن است باعث ایجاد آسیب به بدنه خودرو شود جلوگیری می‌ کند. کارکرد سایبان برقی خودرو مانند دیگر سایبان ها حتی سایبان های غیر برقی و غیر اتوماتیک می باشد. سایبان برقی و اتوماتیک اما عملکرد راحت تری دارند.

 

در واقع در مورد این محصولات باید بگوییم نوع دیگری از سایبان وجود دارد که به آن سایبان ماشین باغی می گویند. این محصولات در حقیقت از نوع سایبان های غیر اتوماتیک و پایه دار به حساب می آیند. البته در مورد این نوع سایبان باید بگوییم که در طرح های مدرن تولید شده است و طراحی آنها بسیار زیبا و جالب می باشد. به همین جهت می‌ تواند محیط باغ شما را بسیار زیبا و شیک و مدرن کند و این گونه سایبان ها در حقیقت از نوع سایبان های فلزی به حساب می‌ آیند که مقاومت بیشتری نسبت به سایر سایبان های قدیمی و از جنس چوب دارند.

 

همچنین سایبان ماشین پارچه ای نام دیگری دارد که به آن سازه چادری می گویند. این گونه محصولات با استفاده از پارچه چادر ماشین تولید شده است. می‌ تواند از ماشین در برابر عوامل جوی محافظت کند. قیمت آن هم نسبت به دیگر سایبان ها ارزان می باشد. از این نوع سایبان هم می توان در منازل شخصی خود استفاده نمایید. این گونه محصولات نقش آفتاب گیر را دارند.

 

نوع دیگری از سایبان وجود دارد که قیمت مقرون به صرفه و ارزانی دارد. به آنها سایبان توری ماشین می‌ گویند که از نوع سایبان پارچه ای به حساب می آید. این گونه محصولات برای فضای حیاط خانه مورد استفاده قرار می‌ گیرند و افرادی که به دنبال سایبان ماشین ارزان هستند می‌ توانند این گونه محصولات را خریداری نمایند.

انواع سایبان توری فقط در فصول گرم سال برای جلوگیری از تابش نور خورشید مورد استفاده قرار می گیرد و در فصل زمستان کاربرد خاصی ندارد، سایبان تونلی ماشین همان سایبان های تاشو می باشند که به راحتی جمع می شوند و ماشین می تواند درون آنها قرار بگیرد. این گونه سایبان ها برای فضا های کوچک بسیار مناسب می باشد. زیرا بعد از استفاده می تواند به راحتی جمع شود، به طوری که هیچ جایی را اشغال نکند.

 

اگر شما قصد خرید سایبان ماشین ارزان را دارید سایبان های تاشو بهترین گزینه می باشند. زیرا این گونه از سایبان ها هم به صورت دستی کار می کند و به هیچ عنوان برقی و اتوماتیک نمی باشند.

 

البته شما می توانید در خانه به تولید سایبان ماشین با ایرانیت بپردازید. کافی است اسکلت سایبان را با استفاده از پیچ و مهره و یا با استفاده از الکترود جوشکاری به یکدیگر متصل کنید و سپس برای سقف آن از ایرانیت استفاده نمایید و با استفاده از پیچ شیروانی یا همان پیچ خودکار ایرانیت را به اسکلت متصل نمایید.

 

در آخر در مورد نمای سایبان ماشین مطالبی ارائه دهیم.

همان طور که می‌ دانید نمای سایبان ماشین با یکدیگر متفاوت می باشد. این موضوع باعث شده که افراد زیادی اقدام به خریداری انواع سایبان ماشین به صورت اتومات و غیر اتومات کنند. زیرا باعث می‌ شود تا محل زندگی آنها ظاهری زیبا بگیرد. به علاوه طراحی های بسیار زیبایی برای سقف پارکینگ ماشین تولید کرده اند که به یکی از این طراحی سایبان هلالی ماشین می باشد که سقف سایبان ماشین به شکل هلالی طراحی شده است، البته بعضی از سایبان ها به شکل موج دار تولید شده اند. این محصولات با طراحی مدرن تولید شده اند و باعث زیباتر شدن محل زندگی و یا محل اداری می شود. به اضافه باید بیان کنیم که نصب سایبان ماشین با توجه به نوع ساده و پیچیده بودن آن متفاوت می باشد.

 

در آخر به طور خلاصه باید بگوییم که در این مقاله در چند نمونه سایبان ماشین را نام برده و در مورد ویژگی ها و مشخصات آنها مطالبی ارائه دادیم. بعضی از این سایبان ها از جمله سایبان ماشین پیش ساخته بودند، مانند سایبان تاشو، بعضی دیگه از نوع اتوماتیک بودن مانند سایبان برقی و بعضی دیگر از جمله سایبان های بی پایه بودند که به دیوار متصل می شدند.  این گونه سایبان ها قابل حمل نبودند و برای حمل آن ها باید پیچ و مهره را از روی دیوار برداشت و سپس آن ها را حمل کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن