خانه و سبک زندگی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آسیاب قهوه سنگی ارزان قیمت

آسیاب قهوه سنگی چیست؟ آسیاب قهوه سنگی را از کجا بخریم؟ آسیاب قهوه سنگی در انواع مدل های حرفه ای، قدیمی، خانگی، برقی، پارس خزر، دستی، نوا، دندانه ای، صنعتی، گرند به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک آسیاب قهوه سنگی به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

آیا شما یک قهوه خور اصیل هستید؟ از چه نوع قهوه ای استفاده می کنید؟ به نظر شما جدای مرغوبیت قهوه، چه عواملی باعث خوش طعم تر شدن آن می شود؟ برای دم کردن قهوه از پودر آن استفاده می کنید یا دانه درسته آن و یا ذرات ریز شده اش؟ آیا انواع این قهوه ها در طعم نهایی آن تاثیر دارد؟

در فروشگاه های مختلف پودر قهوه هایی با برند های متفاوت وجود دارد اما عده ای از دستگاه آسیاب قهوه استفاده می کنند که باید بپرسیم چرا ؟ آیا قهوه های پودر شده و آماده را با قهوه ی تازه ای که خودتان آسیاب کرده اید فرق دارد ؟ اگر قهوه خور هستید یا کافه دارید برای آسیاب کردن آن از چه دستگاهی استفاده می کنید ؟

مقاله پیشنهادی: مرکز فروش تابلو مخمل در تهران

عوامل زیادی مانند کیفیت قهوه و طریق دم کردن آن روی طعم قهوه تاثیرگذار می باشند، اما نکته مهم دیگر اندازه ی دانه های قهوه است که اگر از پودر قهوه استفاده نمی کنید می توانید از آسیاب قهوه در انواع : صنعتی، نیمه صنعتی و آسیاب قهوه خانگی استفاده کنید .

آسیاب قهوه سنگی یکی از ارزان ترین و به صرفه ترین آسیاب ها است که شما می توانید خود آن را درست کنید و دانه های قهوه را به دلخواه و هر اندازه که می خواهید ریز کنید تا آماده مصرف شود .

استفاده از آسیاب برای پودر کردن قهوه به همان دوران کشف قهوه باز می گردد که به صورت هاون بوده، بعدها آسیاب دستی سنگی کشف شد که از آن برای آسیاب ادویه ها استفاده می شد اما نخستین بار ترک ها از آسیاب های سنگی برای خورد کردن قهوه استفاده کردند که امروزه از سوغاتی های این کشور محسوب می شود . اما هنوز عده ای هستند که نه به پودر قهوه ها دسترسی دارند نه به آسیاب های صنعتی، استفاده از دانه های قهوه یا دانه های خوب پودر نشده نیز باعث می شود قهوه شما به خوبی دم نکشد و مزه تلخ یا ترش بدهد  که استفاده از آسیاب قهوه سنگی بهترین و آسان ترین راه حل برای آنان و دیگر افراد است.

مقاله پیشنهادی: بهترین دستگاه کپی برای مغازه

همانطور که اشاره شد اندازه دانه های قهوه نیز بر طعم دم کرده آن موثر است زیرا هر چقدر قهوه را بیشتر آسیاب کنید طعم و عطر بیشتری از آن بیرون می آید، بنابرین استفاده از آسیاب برای خورد کردن آن چند دقیقه یا چند ساعت قبل از دم کردن باعث می شود قهوه شما بسیار خوش طعم و عطر و تازه باشد .استفاده از پودر قهوه های آماده به دلیل عدم تازگی و ماندگاری طولانی در بسته بندی ها و فروشگاه ها باعث کاهش این عطر و طعم می شود. شما اگر یک قهوه خور اصیل نباشید می توانید تفاوت طعم قهوه تازه آسیاب شده و پودر قهوه آماده را به خوبی متوجه شوید .

از طرفی عموما پودر قهوه ها بسیار له شده و نرم هستند که شاید مورد علاقه بسیاری از افراد یا قهوه ای کی می خواهید آماده کنید نباشد. شما می توانید با استفاده از آسیاب به هر اندازه که می خواهید آن هارا ریز و یا پودر کنید .

مقاله پیشنهادی: سیخ چوبی از کجا بخرم

آسیاب های سنگی قهوه مانند دیگر آسیاب ها از یک سنگ ثابت و یک سنگ متحرک که با حرکت و نیروی دست می چرخد تشکیل شده است که دانه های قهوه هنگام حرکت سنگ بالایی خورد می شوند. از مزیت های این آسیاب، نسوختن دانه های قهوه به علت قابلیت تنظیم سرعت توسط دست و حفظ طعم و بوی آن ها است و مانند دیگر آسیاب های احتمال کند شدن تیغه یا سوختن دستگاه را ندارد . همچنین سبک، نسبتا کوچک و قابل حمل است، خودتان هم با داشتن مهارت و سنگ های تخت و مناسب می توانید آن را درست کنید اما آسیاب سنگی های موجود در بازار نیز قیمت بالایی ندارند و هر کسی می تواند آن را تهیه کند .

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک قاووت

این آسیاب بسیار ساده است و معایب زیادی ندارد و تنها سختی آن نیرویی است که توسط دست وارد می شود که باعث شده سرعت زیادی نسبته به آسیاب های صنعتی نداشته باشد و زمان تقریبا زیادی را صرف کنند و بعد از مدتی باعث خسته شدن دست هایتان شود .

مقاله پیشنهادی: کفش بادی تایلندی

مقاله پیشنهادی: جایگزین سوزن تنبور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن