خودرو

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک آفتاب گیر خودرو ارزان قیمت

آفتاب گیر خودرو چیست؟ آفتاب گیر خودرو را از کجا بخریم؟ آفتاب گیر خودرو در انواع مدل های کرکره ای، آینه بغل، شیشه جلو اتوبوس، پراید، تیبا، ساینا، دنا، سمند، پژو، بیسوس، 206 ، جک، رانا، طرح چشم به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک آفتاب گیر خودرو به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

تاکنون پشت شیشه های ماشین دیگران آفتاب گیر هایی را دیده یا خود اگر ماشین دارید از آن استفاده می کنید ؟ فکر می کنید به چه دلیل از این آفتاب گیر ها استفاده می کنند و چه مزایایی دارند ؟ جنس این آفتاب گیر ها از چیست و چه انواع گوناگونی دارند ؟ چگونه آن را باید نصب کرد ؟ آیا خودرو های مختلف آفتاب گیر های یکسانی دارند یا گوناگون می باشند ؟ قیمت این وسیله های جانبی خودرو چقدر است ؟ چگونه باید این وسایل را نصب و استفاده کرد ؟

مقاله پیشنهادی: آتل انگشت شست دست

خرید آفتاب گیر خودرو یکی از لوازم جانبی اما ضروری برای همه است به خصوص آنان که بسیار به خودرو خود اهمیت می دهند و نمی خواهند داخل آن آسیب ببینند . این وسیله نقش محافظتی در برابر اشعه و نور مستقیم آفتاب دارد . یک سری از افراد که در محیط کار یا منزل پارکینگ ندارند یا کسانی که در بعضی مواقع هنگام ظهر که آفتاب در راس آسمان است مجبور می شوند خودرو خود را در خیابان پارک کنند ، نیازمند به آفتاب گیر هایی هستند که پشت شیشه ماشین نصب کنند تا با جذب یا بازتاب نور، هم داخل ماشین زیاد گرم نشود و هم روکش های صندلی و داشبورد خودرو آسیب نبینند .

مقاله پیشنهادی: روغن سیلیکون را از کجا تهیه کنیم

آفتاب گیر ها توسط برند های مختلف ایرانی یا خارجی تولید می شوند و دارای انواع مختلفی هستند که یک سری قابل استفاده برای انواع ماشین ها و یک سری مناسب ماشین های خاص هستند و فقط روی آن ها نصب می شوند ، انواع دیگر برای شیشه های جلو، عقب یا شیشه های کناری خودرو و حتی آینه های خودرو تولید شده اند . بعضی از آفتاب گیر ها ویژگی های خاصی مانند دید بهتر در قسمت های مختلف روز مانند افتاب گیر اچ دی ویژن و آفتاب گیر بیسوس و تبلیغاتی و آفتاب گیر های برقی و هاوک، کرکره ای، کشی و طلقی و آی کار که هرکدام ویژگی خاصی دارند و شما هنگام خرید باید به پارامتر های مهمی توجه کنید ، در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم تا با آگاهی کامل این وسیله جانبی بسیار کاربردی را خریداری کنید .

مقاله پیشنهادی: شکم بند بارداری 

شما می توانید آفتاب گیر های خودرو های متفاوتی را خریداری کرده تا مناسب برش شیشه های خودرو شما باشند ، مانند : آفتاب گیر مخصوص خودرو 206، دنا، سمند، ریو، ساینا، ال 90، ام وی ام، پژو پارس، تیبا، کوییک، برلیانس و پراید و آفتاب گیر ماشین های ایسوزو و جک و رنو ساندرو . انواع این آفتاب گیر ها جنس های متفاوتی دارد که هر نوع آن ها ویژگی خاصی دارند و هر مدل از آن هارا که می خواهید می توانید از فروشگاه های لوازم جانبی خودرو و یا فروشگاه های اینترنتی مانند دیجی کالا، ترب، آرادس، دیسوان و کالندز و ایمالز تهیه و استفاده کنید ،

قیمت های آن ها بسته به نوع و جنس و مارک آن متفاوت است و شما بسته به نوعی از آفتاب گیر که خریداری می کنید به شیوه خاصی باید آن را نصب و یا در صورت عدم نیاز آن را جمع کرده و به خوبی نگهداری کرده تا سری بعد از آن استفاده کنید .

مقاله پیشنهادی: طرز تهیه خمیر تکسچر در منزل

 

همانطور که اشاره شد خرید آفتاب گیر ها برای جلوگیری از خراب شدن روکش های صندلی یا داشبورد بسیار ضروری است ، به خصوص در فصل گرم تابستان که آفتاب تابش شدید تری داشته و احتمال آسیب به ماشین هایی که در ظهر زیر آفتاب پارک می شود بسیار است .

 

استفاده از این روکش ها باعث می شود اولا فضای داخل ماشین بیش از اندازه گرم و داغ نشوند ، همچنین از پوسته پوسته شدن و تغییر رنگ روکش روی داشبورد که بیشتر از جنس چرم یا پلاستیک است جلوگیری می کند ، روکش های صندلی خودرو که اصولا پارچه ای یا چرم هستند اگر در معرض بیشتر از حد نور آفتاب قرار گیرند یا تغییر رنگ داده و مرغوبیت و زیبایی خود را از دست می دهد و یا با پوسته پوسته شدن و افتادن ظاهری بسیار زشت به خود می گیرند که در آن صورت باید تعویض شود که هزینه هنگفتی دارد ، اما هنگام خرید دقت کنید که از چه نوع آفتاب گیر هایی می خواهید استفاده کنید و یا مدل ماشین را حتما ذکر کنید.

مقاله پیشنهادی: پلکسی شفاف

از طرف دیگر این وسیله ها چون نقش محافظتی دارند و بسیار مهم می باشند باید به خوبی از خود آن ها مراقبت کرد ، طوری که هنگام خرید حواستان باید آفتاب گیر کاور داشته باشد تا در صورت عدم نیاز به آفتاب گیر آن را جمع کرده و داخل کاور گذاشته تا به راحتی آن را حمل و نقل و مراقبت کرده تا در معرض آلودگی های محیط قرار نگرفته و شیئ سنگینی روزی آن نیوفتد و خراب نشوند .

دیگر نکته مهم ، نحوه نصب و استفاده از آن ها است . چون آفتاب گیر ها در مواقع و زمان های مختلفی استفاده می شوند باید به راحتی نصب و یا کنار گذاری شوند ، طوری که هر بار استفاده از آن وقت چندان زیادی نگیرد . عده ای ازآفتاب گیر ها مانند آفتاب گیر های کرکره ای یا بیسوس تنها یک بار در محل نصب می شوند و هنگام عدم نیاز فقط باید آن را جمع یا لوله کرد ، برخی دیگر دارای چسب یا فنری برای نصب و جمع کردن هستند و شما بسته به نیاز و راحتی خود می توانید از هر کدام که می خواهید استفاده کنید .

مقاله پیشنهادی: خرید پر تزیینی

یک نوع از آفتاب گیر های خودرو نوع پوششی است ، که در هر بسته شامل 4 عدد آفتاب گیر برای در های خودرو است که معمولا قابل استفاده برای تمام اتومبیل ها می باشند و به راحتی نصب می شوند ، طوری که آن هارا مانند لباسی تن در ها کرده و آفتاب گیر را از بالا به در ها می پوشانیم ، این آفتاب گیر ها پس از نصب نیاز به کندن ندارند ، حتی هنگام بالا و پایین کردن شیشه ماشین ، اما می توان در صورت عدم نیاز و نخواستن آن را کند که در این صورت قابلیت تا شدن دارد که فضای کمی نیز اشغال می کنند . از دیگر مزایای این آفتاب گیر ها جلو گیری از ورود حشرات به داخل ماشین و تابش مستقیم نور خورشید، پوشش کامل شیشه ها و ماندگاری بالا و عدم تغییر رنگ در دراز مدت است .

آفتاب گیر شیشه بیسوس یک نوع متفاوت از آفتاب گیر است که مناسب شیشه جلو و یا گاها شیشه عقب آن است که پوشش بیرونی آن یک لایه فویل آلومینیومی برای منعکس کردن تابش شدید آفتاب است تا از این طریق دما داخل را کاهش دهد و سطح داخلی آن ساخته شده از یک پارچه سیاه متراکم ، فشرده و بافته نشده ، است که باعث شده گرما را در خود نگه دارد . ساختار لایه بیرونی و درونی آن باعث شده که گرمای زیادی وارد خودرو نشود و دمای داخل مناسب باشد .

 

این نوع آفتاب گیر ها با مکنده های ژله ای قوی ای که دارند به شیشه می چسبند و برای جمع کردن با یک بار کشیدن قسمت انتهایی پرده ، جمع شده و وارد یک لوله می شود . این نوع آفتاب گیر ها دارای چسبندگی بسیار زیادی هستند طوری که به راحتی و با ضربه ، کنده نمی شوند . از دیگر مزایای این آفتاب گیر ها ، فضای کمی که اشغال می کنند و جنس مرغوب آن است که تشکیل شده از نوعی آلیاژ می باشد و باعث شده قابلیت های بیشتری داشته باشند و به طور چشم گیری نور را منعکس کند . این آفتاب گیر ها مناسب برای بیشتر خودرو ها هستند و تقریبا تمام قسمت های شیشه را می پوشانند . قیمت این مدل آفتاب گیر ها ، به دلیل جنس آن و ویژگی های منحصر به فردی که دارد کمی بالاتر از دیگر مدل ها است .

اچ دی ویژن یا دید در شب ، نوعی متفاوت از آفتاب گیر ها است که ساخته شده از پلاستیک فشرده ای است و برخلاف دیگر آفتابگیر ها رنگ شفافی دارد . این نوع آفتاب گیر که معمولا روی شیشه جلو ماشین نصب می شد ، در روز و شب از رسیدن نور های اضافی و زننده ای که چشم راننده و سرنشینان را اذیت میکند مانند خورشید و یا لامپ های بزرگ راه ها و خیابان ها جلوگیری کرده و تصویری مناسب را به چشمام شما می رساند و در نهایت با حذف نور های اضافه و پراکنده باعث افزایش دید و کاهش خطرات ناشی از نور های اضافی و مزاحم می شود .

این آفتاب گیر ها بسیار مناسب چشم های حساس بوده و به راحتی نصب می شوند ، جنس آن از پلاستیک درجه یک می باشد که قابلیت ضد خش و ماندگاری بالا نیز دارد . قیمت این آفتاب گیر ها نسبت به کارایی ای که دارند بسیار مناسب می باشد و ابعاد مختلفی دارند که حتی یک سری از آن ها قابل نصب آینه روی شیشه جلو ماشین هستند .

آفتاب گیر خودرو هاوک انواع مختلفی دارند که شامل مدل های کرکره ای یا مدل های یک سره در سایز های متفاوت می باشد ، جنس این آفتاب گیر ها بسیار مرغوب بوده که باعث شده کیفیت و ماندگاری بالایی داشته باشند . هر مدل آفتاب گیر های هاوک دارای پایه یا مکنده ای برای نصب هستند با این تفاوت که کرکره ای ها جمع می شوند ولی یک سره ها که پارچه آن بسیار منعطف و دور آن معمولا فنری دارند به راحتی جمع می شود .

آفتاب گیر های برقی نیز مشابه بیسوس ها هستند که تنها فرق آن جمع و باز شدن توسط ریموت کنترل است و به این دلیل قیمت نسبتا بالاتری نیز دارند . آفتاب گیر مدل عینکی که شامل یک پارچه مستطیل شکل و دو قسمت دایره ای روی آن می باشد ، معمولا از جنس پلی استر بوده و رنگ نقره ای، آبی یا دیگر رنگ های براق دارند که نور خورشید را به خوبی بازتاب می کنند و بسیار سبک بوده و قابل حمل و نقل می باشند .

اما آفتاب گیر های تبلیغاتی که معمولا روی ماشین های مخصوص مانند ماشین های حمل و نقل شرکت ها و نمایندگی های مختلف نصب می شوند . روی این آفتاب گیر ها برند های مختلف و یا نام شرکتی که می خواهند چاپ می شود تا با نصب این آفتاب گیر و پارک کردن ماشین هنگام رفت و آمد به یک سری نقاط ، تبلیغاتی باشد تا مشتری بیشتری جذب کنند .

استفاده و نصب آفتاب گیر ها نکته خاصی ندارد و تنها برای استفاده طولانی مدت ، باید به خوبی از آن ها مراقبت نموده و زیر دست و پا انداخته نشود . قیمت آن ها نیز بسته به نوع و ویژگی هایی که خریداری می کنید فرق می کند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن