خانه و سبک زندگی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک ابچکان ارزان قیمت

آبچکان چیست؟ آبچکان را از کجا بخریم؟ آبچکان در انواع مدل های بالای سینک، کنار سینک، توکار، دیواری، داخل کابینت، چوبی، ایکیا، جلو پنجره ای، رومیزی، پلاستیکی، استیل به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک ابچکان به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

آبچکان چیست

آبچکان وسیله ای است که برای آب گیری و خشک‌ کردن ظروف شسته شده مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاله پیشنهادی: خرید مقاومت نظامی

این محصولات در انواع طرح های مختلفی تولید شده است‌مانند:

آبچکان توکار، آبچکان کنار سینک، آبچکان ایستاده آبچکان پشت پنجره استیل، آبچکان تاشو، آبچکان سینی دار و آبچکان زمینی و آبچکان سه طبقه و آبچکان زیر سینک.   

مقاله پیشنهادی: قیمت همزن دستی ساده

حال به معرفی اینگونه آبچکان ها می پردازیم تا شما با این آبچکان آشنا شوید.

آبچکان توکار برای خانه هایی که اپن جزیره دارند بسیار مناسب است، این مدل آبچکان به صورت توکار در جزیره ی آشپزخانه نصب می شود و زیبایی چشم نوازی به محیط آشپزخانه می دهد و محیط را مدرن تر می کند.

مقاله پیشنهادی: مارک گریس

آبچکان کنار سینک نوعی آبچکان های آماده هستند که کنار سینک قرار داده می شوند، این آبچکان ها جنس های متفاوتی دارند که بعدا درباره آن بحث می کنیم‌.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک منگنه کوب بادی

آبچکان پشت پنجره از نوع آبچکان های کابینتی است، این نوع آبچکان ها از مدل های جدیدی هستند که به تازگی طراحی شده اند.

مقاله پیشنهادی: قیمت سنگ شجر خام

نوع دیگری از آبچکان وجود دارد که  که قابلیت تا شدن دارند، این نوع آبچکان ها جای کمی را اشغال می کنند به همین دلیل به آن ها آبچکان تاشو می گویند، آبچکان های تاشو عموما در جنس استیل تولید می شوند و ضد زنگ هستند و قابلیت شستشو دارند.

مقاله پیشنهادی: هودی دخترانه فانتزی تابستانه

آبچکان سینی دار از جمله آبچکان های روی سینک هستند  که در زیرش سینی برای جمع کردن آب تعبیه شده است، این محصولات از جنس استیل تولید شده اند و مدل آن ها توری شکل است.

 

آبچکان سه طبقه از جمله آبچکان های استیل می باشد و همانطور که از نامش مشخص است این نوع آبچکان ها از سه طبقه ی متصل به هم تولید شده اند.

 

آبچکان ها از نظر جنس هم به چهار دسته ی کلی تقسیم بندی می شود مانند: آبچکان چوبی بامبو و آبچکان پارچه ای آبچکان پلاستیکی، آبچکان استیل.    

 

امروزه استفاده از ظروف چوبی ترند شده است، به همین خاطر انواع و اقسام ظروف به صورت چوبی تولید می شوند. آبچکان چوبی بامبو یکی از این محصولات می باشد که با چوب بامبو تولید شده است، این‌ آبچکان به دلیل اینکه از چوب مقاوم بامبو تولید شده است قابلیت شستشو دارد.

 

آبچکان پارچه ای همان آبچکان حوله ای است، اینگونه آبچکان ها رطوبت و نم ظروف را جذب خود می کنند و در زیر این آبچکان ها پلاستیکی تعبیه شده است که مانع نفوذ آب می شود، از این آبچکان به عنوان آبچکان رومیزی استفاده می شود. این نوع آبچکان ها قابلیت شستشو دارند و پرز نمی دهند.

 

آبچکان پلاستیکی از جنس پلاستیک فشرده یا همان پی وی سی تولید می شود به همین خاطر مقاومت بالایی دارد، این نوع ابچکان‌ها قابلیت شستشو دارند اما جنسشان در مقابل جنس آبچکان استیل کمی ضعیف است.

 

آخرین جنس آبچکان ها استیل است، این نوع آبچکان ها ضد زنگ هستند و کیفیت بالایی دارند، اکثر آبچکان های موجود با این جنس می باشد.

 

آبچکان حصیری همان آبچکان هایی هستند که حالت توری دارند و می توانند آب را از خود عبور دهند. تقریبا همه ی آبچکان های تولید شده از این نوع می باشند.

 

آبچکان دیواری همان آبچکان هایی هستند که درون کابینت قرار می گیرند، البته می توان به شیوه ی مرسوم قدیم‌ هم این نوع آبچکان ها را بر روی دیوار آویزان کرد.

 

آبچکان رومیزی و آبچکان دیواری تفاوت شایعی نسبت به یکدیگر دارند، این آبچکان ها کاربرد یکسانی دارند اما روش نصبشان با یکدیگر متفاوت است.

 

اکثر افراد علاقه دارند آبچکان دیواری مخفی بماند به همین دلیل می توانند این نوع از آبچکان ها را به صورت توکار در کابینت نصب کنند.

 

برند های معروف آبچکان کدام برند هستند

 

برند های مختلفی به تولید آبچکان پرداخته اند که مهمترین آن ها عبارت اند از:آبچکان ایکیا، آبچکان اطلس ، آبچکان اولر، آبچکان رومیزی اخوان    ، آبچکان باریکو ، آبچکان پلوتون، آبچکان ژوزف ژوزف ، آبچکان زیباسازان ،آبچکان رومیزی یونیک ، آبچکان خادمی ، آبچکان تامیما،

آبچکان چوبی آذین بند.

 

حال می خواهیم به بررسی ویژگی های محصولات بعضی از این برند ها بپردازیم تا شما عزیزان درباره ی محصولات این برند ها اطلاعات جامعی داشته باشید.

 

آبچکان چوبی آذین بند از چوب راش تولید شده است به همین دلیل بسیار با کیفیت می باشد، علاوه بر این، دارای روکش ضد آب است و به هیچ عنوان ورم نمی کند و نمی پوسد.

 

آبچکان باریکو یکی از مدرن ترین آبچکان ها می باشد، این آبچکان ها از جنس استیل با کیفیت می باشند و دارای آبچکان قاشق و چنگال هم می باشد که به آبچکان اصلی متصل است.

 

آبچکان ایکیا یکی از آبچکان های استیل ساده حصیری می باشد.

 

آبچکان تامیما یکی از آبچکان های حصیری می باشد که در زیر این آبچکان ها دارای سینی رنگی زیبایی می باشد.

 

آبچکان ژوزف یکی از آبچکان های رو میزی می باشد که در تنوع رنگی گوناگون تولید شده است.

 

آبچکان زیباسازان از نوع آبچکان های طبقه ای می باشد.

 

آبچکان رومیزی یونیک یکی از آبچکان های استیل می باشد که برای روی کابینت ها طراحی شده است.

 

آبچکان اطلس هم مانند آبچکان یونیک از جنس استیل است اما یکی از ویژگی های این آبچکان که باعث تمایزش نسبت به آب چکان های دیگر این است که در رنگ طلایی تولید شده است و زیبایی شگفت انگیزی دارد‌. البته باید بگوییم این نوع آبچکان رومیزی است به همین دلیل استفاده از آن  باعث مدرن شدن آشپزخانه می شود.

 

____________________________________________________________________

 

آبچکان ها یکی از اصلی ترین اجزای آشپزخانه های ایرانی به حساب می آیند. به همین دلیل بر اساس سلیقه ی مصرف کنندگان عزیز انواع و اقسام‌ آبچکان ها در ایران تولید شده است که به معرفی شان می پردازیم.

 

اگر به این موضوع علاقه مند هستید با ما همراه باشید تا درباره ی انواع آبچکان مباحثی را مطرح کنیم.

 

آبچکان پشت پنجره برای آن‌ خانه هایی مناسب است که جزیره ی آشپزخانه شان زیر پنجره باشد، به این صورت  باعث زیبا تر شدن آشپزخانه می شود.

 

آبچکان رومیزی پلاستیکی هم ظاهری مناسب دارد اما جنس ضعیفی دارند اما دارای قیمت مناسبی هستند.

 

آبچکان زیر پنجره عمدتا در جنس استیل تولید می شود.

 

آبچکان هوم کت از جمله آبچکان های پلاستیکی می باشند که در رنگ بندی های متفاوتی تولید شده اند.

 

آبچکان هنری از آبچکان طرح دار هستند، این نوع از آبچکان ها با مدل های متفاوتی تولید می شوند.

 

آبچکان سه گوش برای گوشه های آشپزخانه تولید شده است، این آبچکان بین دو دیوار قرار می گیرد و حالت حصیری دارد.‌ البته بعضی از آبچکان های سه گوش طبقه ای هستند.

 

آبچکان توکار دیجی کالا در جنس های مختلفی موجود است.

 

آبچکان دو طبقه دیواری از جمله آبچکان های تو کار می باشد که در جنس استیل و پلاستیکی تولید شده اند.

 

آبچکان سازه یکی از محصولات ایرانی می باشد که به صورت حصیری و استیل و یک طبقه تولید می‌شوند.

این آبچکان ها یکی از قدیمی ترین آبچکان های موجود در ایران می باشد.

 

علاوه بر ظروف آشپزخانه برای شیشه ی شیر کودکان هم به تولید آبچکان پرداخته اند، اینگونه آبچکان ها آبچکان شیشه شیر نام دارد، ظاهر آبچکان شیشه شیر به صورت یک استند رو میزی می باشد. این آبچکان دارای شاخه هایی می باشد که می تواند دسته های شیشه ی شیر کودکانتان را نگه دارد. یکی از برند های معروف این نوع از آبچکان آبچکان شیشه شیر اونت است.

 

آبچکان داخل سینک از جمله آبچکان هایی هستند که در درون سینک ظرفشویی قرار می گیرند و به نوعی درون سینک ظرفشویی پنهان می شوند.

 

آبچکان جا لیوانی از نوع آبچکان های استندی می باشند. این نوع آبچکان ها شباهت زیادی با آبچکان شیشه شیر دارند و پر مصرف هستند. حتی می توانید ماگ های زیبا یتان را درون این  آبچکان جا لیوانی بگذارید.

 

آبچکان جزیره ای یکی از آبچکان های مدرن می باشد که با توجه به طراحی مدرن آشپزخانه ها تولید شده است.

 

آبچکان طرح فیل یک نوع آبچکان لیوانی زیبایی می باشد که برای نگهداری مسواک ها در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

آبچکان فانتونی از جمله آبچکان های تمام استیل هستند. این نوع آبچکان ها به صورت رومیزی و طبقه ای تولید شده است و جنس بدنه شان همه از استیل ضد زنگ می باشند.

 

آبچکان هوبی لایف یکی از جدیدترین آبچکان می باشد، این آبچکان جمع و جور و کوچک می باشد.

 

همانطور که می دانید هر نوع از ظروف دارای آبچکان مخصوص می باشد، مثلا قاشق و چنگال ها دارای آبچکان لیوانی هستند و بشقاب ها آبچکان صفحه ای دارند، به همین جهت  قابلمه ها هم دارای آبچکان مخصوص هستند که به آنها آبچکان قابلمه می گویند. این نوع آبچکان دارای صفحه ای پهن و حصیری هستند.

 

در خرید آبچکان ها باید دقت داشته باشید تا این آبچکان ها از جمله آبچکان استیل ضد زنگ باشند، زیرا بعضی از آبچکان های بی کیفیت دارای رویه ی ضد زنگ‌ نیستند و قابلیت پوسیدن و زنگ زدن را دارند.

 

بهترین آبچکان برای سینک جلوی پنجره استیل آبچکان های جزیره ای هستند و بهترین آبچکان برای  بالای سینک ظرفشویی آبچکان های دیواری می باشند.

 

یکی از برندهای بسیار معروف برند لیمون می باشد،

آبچکان یک طبقه لیمون از این برند مشهور است.

 

همانطور که در این مقاله مشاهده کردید، آبچکان ها متناسب با شرایط هر خانه ای دارای مدل های مختلف در جنس های متفاوت می باشد.

 

شما عزیزان می توانید برای ظروف چوبی تان از آبچکان های چوبی بامبو استفاده کنید، زیرا زیبایی خاصی به آشپزخانه تان می دهد.

 

آبچکان ها در مدل های فانتزی زیبایی هم تولید شده است و در رنگ های پاستیلی تولید شده به همین جهت پاسخگوی همه ی نیاز های مصرف کنندگان می باشد.

 

آبچکان ها برای انواع ظروف تولید شده اند، مانند آبچکان جا کاردی. آبچکان جا قاشقی و آبچکان جای پیش دستی.

اگر این محصولات از جنس استیل هستند باید حتما از روکش ضد زنگ‌ تولید شده باشند.

 

آبچکان های طبقه ای را می توان بر روی میز ها و کابینت ها و کانتر و جزیره قرار داد.

 

شما عزیزان می توانید بر اساس سلیقه  و بودجه ی خود به تهیه ی یکی از این آبچکان ها برای آشپزخانه ی خود کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن