تکنولوژی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک افتالموسکوپ ارزان قیمت

افتالموسکوپ چیست؟ افتالموسکوپ را از کجا بخریم؟ افتالموسکوپ در انواع مدل های ریشتر، دامپزشکی، ولش آلن، هاین، پن اپتیک، کیلر به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک افتالموسکوپ به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری نوین اطلاعات در علم پزشکی یک دستگاه حرفه ای اختراع شده تا توسط پزشکان مورد استفاده قرار بگیرد. در هنگام معاینه چشم پزشک به وسیله ای کاربردی و کارآمد احتیاج دارد تا بتواند شبکه چشم و درون چشم را مشاهده کند و مشکل بیمار را تشخیص دهد. این دستگاه ها  از اجزا و بدنه ای مختلف تشکیل شده اند و برند های مختلف آن در بازار وجود دارد.

معاینه چشم توسط پزشک انجام می شود و پزشک با استفاده از دستگاه افتالموسکوپ قلمی یا نوع دیگر آن، چشم بیمار را معاینه می کند. این دستگاه در سال های گذشته توسط افراد متبحر و کاردان اختراع شده است، امروزه افتالموسکوپ اتوسکوپ در برند های مختلف تولید شده اند و همراه آنها چراغ افتالموسکوپ هم در ست وجود دارد.

مقاله پیشنهادی: قیمت فرنچ پرس

راهنما کاربری افتالموسکوپ را در این مقاله بررسی می کنیم، پس همراه ما باشید.

انواع برند های خارجی افتالموسکوپ در ایران وجود دارد مانند، افتالموسکوپ ولش آلن، افتالموسکوپ ریشت، ایندایرکت، هاین و غیره که در صورت خرید آن باید آن را تنظیم کنید، اما تنظیم دستگاه افتالموسکوپ بسیار آسان و راحت می باشد.

اتالموسکوب پن اپتیک یک برند خارجی افتالموسکوپ قلمی می باشد که کار با افتالموسکوپ پن اپتبک  بسیار راحت می باشد، خرید افتالموسکوپ پن اپتیک برای افراد پزشک مناسب است، زیرا قیمت مناسبی دارد.  علاوه بر برند پن اپتیک، ست اتوسکوپ و افتالموسکوپ ریشتر هم به صورت قلمی می باشد.

مقاله پیشنهادی: قیمت کمان کراسبو

در ادامه انواع افتالموسوکپ را نام می بریم و احزاب افتالموسکوپ را معرفی می کنیم.

افتالموسکوپ چیست

بسیاری از افراد با کارایی این دستگاه آشنایی ندارند و می پرسند افتالموسکوپ برای چیست، در جواب این سوال باید گفت که در واقع یک نوع دستگاه پزشکی برای معاینه چشمو شبکه چشم می باشد، که برای بیماران خاصی مانند بیمارانی که از سردرد رنج می برند یا بیماران دیابتی و غیره استفاده می شود، این دستگاه یکی از ابزار های مهم پزشکی است که دلیل سردرد و غیره را مشخص می کند. دستگاه افتالموسکوپ پیشرفته است و پزشکان با استفاده از آن می توانند مشکلات چشمی و جمجمه را مشخص کنند.

خرید افتالموسکوپ ولش آلن  بسیار مناسب است زیرا این دستگاه در ست جعبه ای تولید شده است و همراه آن  ابزار های جانبی آن را وجود دارد.

مقاله پیشنهادی: جلیقه اسپرت مردانه

تاریخچه افتالموسکوپ

این دستگاه تاریخچه جالبی دارد و اولین بار این دستگاه را فردی اروپایی اختراع کرد ‌ و در سال هزار هشتصد و چهار هست میلادی اختراع شد. بعد ها این دستگاه اهمیت ویژه ای پیدا کرد و به یکی از ابزار های مهم پزشکی تبدیل شد. در دهه های گذشته این ابزار که یک نوع چشم بین است، توسط افراد مختلفی معرفی و اختراع شده است و بعد ها توسط افراد مختلف با قابلیت های پیشرفته اختراع شد. این دستگاه ها قابل حمل هستند و وزن سبکی دارند که به وسیله دست حمل می شوند، اما امروزه برند های افتالموسکوپ در بازار وجود دارد و افراد زیادی دست به تولید افتالموسکوپ  چشم زده اند.

مقاله پیشنهادی: دستگاه چسب

اتوسکوپ و افتالموسکوپ چیست

افتالموسکوپ اتوسکوپ دستگاه یا ابزار پزشکی معاینه چشم هستند.

تفاوت افتالموسکوپ مستقیم و غیرمستقیم

خرید افتالموسکوپ مستقیم برای افرادی که احتیاج به این محصول دارند ضروری است و قیمت مناسبی دارد.

در این مقاله قصد داریم تفاوت افتالموسکوپ مستقیم و غیر مستقیم را توضیح دهیم پس با ما همراه باشید. دستگاه افتالموسکوپ انواع مختلفی دارد و به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم اختراع شده است.

مقاله پیشنهادی: دوچرخه شیمانو قدیمی

افتالموسکوپی مستقیم: این دستگاه دارای یک چراغ قوه و عدسی است که قابلیت بزرگ نمایی دارد و معمولا در معاینات پزشکی از آن استفاده می کنند. معمولا با فاصله زیاد از این دستگاه استفاده می کنند و تصویر را وارونه نمایش می دهد. این دستگاه تصویر سازی سه بعدی دارد.

افتالموسکوپ غیر مستقیم چیست: این ابزار برخلاف دستگاه افتالموسکوپ مستقیم به دو بخش تشکیل شده است، که اول یک هد بندی که دارای یک چراغ نور می باشد، که معمولا آن را به پیشانی می بندد تا دید به خوبی انجام شود، دومین بخش آن عدسی است که با استفاده از آن داخل چشم را می‌بینند. علاوه بر آن افتالموسکوپ دیجیتال و دامپزشکی هم تولید شده اند.

_____________________________________________________________

انواع افتالموسکوپ

افتالموسکوپ بهترین دستگاه برای معاینه چشم می باشد و این دستگاه انواع مختلفی دارد، برندهای افتالموسکوپ در بازار زیاد است و بسیاری از برند ها خارجی هستند،

با ما همراه باشید تا انواع برند های این دستگاه را معرفی کنیم.

مقاله پیشنهادی: خرید روغن نعناع

افتالموسکوپ ولش آلن

این دستگاه به صورت سه درون کیفی پارچه ای قرار دارد.

جنس بدنه دستگاه افتالموسکوپ  از استیل ضد زنگ می باشد و این دستگاه قابلیت شارژ شدن دارد اما دستگاه افتالموسکوپ ولش آلن دارای هد اتوسکوپ، هد افتالموسکوپ،  هندل فلزی می باشد که قابلیت شارژ شدن دارد و این محصول دارای ۲۸ لنز می باشد.

افتالموسکوپ هاین: جنس بدنه افتالموسکوپ هاین از استیل می باشد و جنس لنز آن از پلی اکریلیک است که شیشه آن ضد گرد و غبار می‌باشد، چرا که این محصول این ضد  اشعه های مضر است و با باتری معمولی کار می‌کند. این محصول به آسانی در حدقه چشم تنظیم می‌شود و بدون لرزش است.

 

افتالموسکوپ ریشتر: این محصول به صورت مکانیکی عمل می‌کند و دقت بسیار بالایی دارد، با استفاده از فناوری نوین در تولید این محصول انرژی کمتری مصرف می کند و اثرات منفی ندارد، این محصول یک کیف مخصوص دارد و لامپهای مخصوص همراه آن وجود دارد که قابل انتخاب هستند.

افتالموسکوپ پن اپتیک: این دستگاه یک نوع افتالموسکوپ پن اپتیک ولش آلن است، که در آن هندل وجود دارد که قابلیت شارژ شدن دارد. این دستگاه وزن مناسبی دارد. دهانه دستگاه افتالموسکوپ با استفاده از لاستیک بسیار نرم و لطیف پوشیده شده است که وقتی چشم  پزشک در آن قرار می‌گیرد نور به چشم برخورد نمی‌کند.

ست افتالموسکوپ و رتینوسکوپ: این ست در درون جعبه زیپی قرار دارد، که به صورت مرتب چیده شده است، جنس بدنه از استیل می باشد که بسیار با کیفیت است و تعداد لنز آن ۲۸ عدد است. افتالموسکوپ و رتینوسکوپ قابل شارژ شدن هستند و همراه آن ها  اتوسکوپ، هدافتالموسکوپ، و هندلی از جنس فلز وجود دارد. این دستگاه همراه با کیف افتالموسکوپ است.

افتالموسکوپ کاو:  در تولید این محصول از فیبر های نوری مرغوب و با کیفیت استفاده شده و کیفیت آن افزایش یابد و از تکنولوژی فیبر نوری در تولید این دستگاه استفاده شده است تا به چشم ها آسیبی وارد نکند. این دستگاه با باطری کار می کند و باتری آن قلمی و یکبار مصرف می باشد جنس بدنه آن از استیل است و همراه آن یک کیف پارچه ای با کیفیت و مرغوب و دو عدد باطری قلمی وجود دارد دستگاه افتالموسکوپی کاو یک برنده آلمانی می باشد که بسیار با کیفیت و مرغوب است.

ست اتوسکوپ افتالموسکوپ ریشتر:

این دستگاه درون جعبه ای با طراحی خاص و منظم تولید شده است که همراهی آن دو دستگاه اتوسکوپ و افتالموسکوپ وجود دارد، این دستگاه از برند ریشتر است که یک برند آلمانی می باشد و بسیار با کیفیت و اقتصادی است. جنس بدنه این دستگاه از استیل است و وزن آن مناسب می باشد که به راحتی می توان آن را حمل کرد همراه این محصول یک عدد حلق باز کن دو عدد آینه یک عدد رابط نوری حلق و سری اتوسکوپ و در آخر دسته افتالموسکوپ می باشد این محصول دارای لامپ هالوژنی است و هندلی از جنس مرغوب فلز و باتری دارد ، که بسیار با کیفیت می باشد.

 

ست اتوسکوپ و افتالموسکوپ ولش آلن طب تولید:  اتوسکوپ و افتالموسکوپ ولش آلن یک ست است که این  ست شامل ۴ عدد محصول مانند، هندل فلزی قابل شارژ و هد اتوسکوپ می باشد درون جعبه ای زیپی قرار دارد.

ست اتوسکوپ و افتالموسکوپ هاین:

هاین،  یک برند آلمانی می باشد که کیفیت بالایی دارد، این افتالموسکوپ  دارای  یک جعبه محافظ می باشد، که دستگاه و ابزار جانبی در آن به صورت مرتب چیده شده است، همراه با این محصول قابل شارژ یا معمولی وجود دارد و ست سرپوش  چند بار مصرف هم درون جعبه گذاشته شده است که بسیار با کیفیت و اقتصادی است.

هد افتالموسکوپ ولش آلن قابل شارژ شدن دارد و  دارای یک عدد لامپ هالوژن می باشد و می توان در ۲۸ حالت لنز را تنظیم کرد.

افتالموسکوپ اسلیت لمپ: این دستگاه به صورت رومیزی قرار می‌گیرد و مشکل آن با بقیه افتالموسکوپ ها متفاوت است.

افتالموسکوپ زنیت: این افتالموسکوپ به صورت دقیق طراحی شده و نحوه عملکرد آن مکانیکی می باشد، کیفیت این محصول بسیار بالا است و با دوام می باشد به دلیل طراحی ساده و منحصر به فرد این محصول استفاده از آن بسیار راحت می باشد، یک نوع  افتالموسکوپ قلمی است.

افتالموسکوپ کیلر: افتالموسکوپ کیلر یک افتالموسکوپ حرفه ای است که به صورت تخصصی تولید شده است، این برند انگلستانی می باشد و شامل لامپ نوری زنون،  فیلتر مخصوص رنگ قرمز که حالت تابش آن تنظیم می شود است. این محصول درون جعبه ای با کیفیت و محکم قرار گرفته است که هیچ آسیبی به دستگاه نمی رسد، به دلیل وزن سبک و کمی که دارد حمله دستگاه بسیار آسان است، نور افتالموسکوپ کیلر می باشد که بسیار روشن و براق است.

 

 

راهنمای کاربری افتالموسکوپ

 

طرز کار افتالموسکوپ بسیار آسان است و وزن کمی دارد که در هنگام استفاده نمی لرزد.

 

دستگاه افتالموسکوپ دارای اجزای مختلفی است، این دستگاه دارای یک دسته ای است که بر روی آن یک دکمه وجود دارد که آن دکمه دکمه پاور روشن خاموش است،  بعضی از افتالموسکوپ قابل شارژ شدن هستند و برخی یا باطری کار می کند. یک صفحه چرخان در دستگاه وجود دارد که به عنوان تنظیم کننده بین فیلتر ها استفاده می شود. پزشک می‌تواند با این دستگاه شدت پرتاب نور را کم و زیاد کند، بیمار باید در محیط کم نور قرار بگیرد و پزشک باید بیمار را آماده برای انجام این عمل کند و با استفاده از دستگاه مردمک چشم بیمار که را معاینه می کنند.

اجزا افتالموسکوپ

قطعات افتالموسکوپ به صورت یدکی هم موجود هستند.

افتالموسکوپ ها در برندهای مختلفی تولید شده‌اند و متناسب با برند از اجزا مختلف  و متفاوتی دارند و بسیاری از آنها دارای یک جعبه هستند. بطور کلی  افتالموسکوپ ها دارای یک دسته و یک سر مخصوص می باشند، بر روی سر افتالموسکوپ ها  یک منبع نور هالوژن یا زنون وجود دارد که پزشک به راحتی بتواند چشم بیمار را معاینه کند و آینه و تعداد مشخصی لنز وجود دارد اما بعضی از افتالموسکوپ ها دارای یک آینه هستند.  لامپ افتالموسکوپ  یا چراغ افتالموسکوپ به صورت یدکی هم به فروش می رسد.

استفاده از افتالموسکوپ قلمی بسیار آسان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن