خوراکی ‌ها

راهنمای خرید اینترنتی انواع بادمجان دلمه ای، بادمجان سیاه، با قیمت مناسب – بادمجان چه خواص و معایبی دارد

بادمجان چیست؟ بادمجان را از کجا بخریم؟ بادمجان در انواع مدل های سرخ شده، کبابی، سفید، ورامین، گلخانه ای، دلمه ای، ریز، بنفش، شکم پر، لامپی، قلمی، مینیاتوری، آب پیز به فروش میرسد . قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک بادمجان به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

بادمجان یک نوع گیاهی می باشد که از دسته صیفی‌ جات نیز به حساب می آید.

این گیاه به نظر می‌ رسد که از هندوستان می باشد و اولین گیاه رشد یافته آن در کشور هندوستان کشف شد.

مقاله پیشنهادی: قیمت دسته گل خواستگاری مصنوعی

بادمجان یک گیاه محبوبی است که سرشار از ارزش غذایی می باشد و موارد استفاده از آن بسیار زیاد و متنوع می‌ باشند. بادمجان یکی از غذا های بسیار خوشمزه می‌ باشد که می‌ توان برای تعداد بسیاری از غذا ها و ترشی ها از آن استفاده کرد و از آن غذا های بسیار خوشمزه و لذیذی تهیه کرد.

بادمجان ها دارای طرح ها و اشکال بسیار متفاوتی می باشد و با طرح های مختلف رشد می‌ یابد. تنها نکته مشترک در بین تمام انواع بادمجان ها رنگ تیره آن می باشد.

بادمجان بوته ای Fresh مقدار 1 کیلوگرم

بادمجان بوته ای Fresh مقدار 1 کیلوگرم
وزن
۱ کیلوگرم
وزن بسته‌بندی
۱ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی
۲۰ × ۳ × ۲۰ سانتی‌متر
سایر توضیحات
بادمجان بوته‌ای درجه یک بدون بسته‌بندی

مقاله پیشنهادی: قیمت سماور

بادمجان دارای یک پوست بسیار ضخیم و بسیار نرم می باشد که رنگی تیره و سیاه و یا بادمجانی رنگ دارد که اگر آن را از میوه بادمجان ما جدا کنیم میوه ای سفید و یا متمایل به سبز رنگ را خواهیم دید.

بادمجان دارای دانه های قهوه ای و یا کرم رنگ می باشد که هر چقدر که دانه های موجود در بادمجان رنگ تیره تری داشته باشند بادمجان ما تلخ تر است و هر چقدر که دانه های آن کمرنگ تر باشند، بادمجان ما میزان تخلی بسیار کم و اندکی دارد.

مقاله پیشنهادی: خزه مصنوعی

بادمجان دارای خاصیت ضد ویروسی و ضد باکتری می باشد و مصرف آن باعث می‌ شود که سیستم ایمنی بدن انسان دچار خاصیت ضد ویروسی شود و مصرف کننده بدن آن و سیستم ایمنی آن در برابر تعداد بسیاری از ویروس‌ ها و باکتری‌ ها مقاوم می شود و خاصیت ضد ویروسی سیستم ایمنی بدن بسیار بالا می رود.

مقاله پیشنهادی: خرید سینی فر

برای خرید و انتخاب  بادمجان با کیفیت و ارگانیک در ابتدا باید با چند نکته مهم راجع به بادمجان طبیعی و ارگانیک آشنا باشید، تا بتوانید بهترین نوع بادمجان طبیعی درجه یک و با کیفیت بسیار بالا و تازه را انتخاب و خریداری کنید و از طعم لذیذ و بی‌ نظیر آن لذت ببرید.

بادمجان دلمه ای Fresh مقدار 1 کیلوگرم

بادمجان دلمه ای Fresh مقدار 1 کیلوگرم
وزن
۱.۰۰۰ کیلوگرم
وزن بسته‌بندی
۱.۰۱۰ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی
۹ × ۱۷ × ۲۳ سانتی‌متر

مقاله پیشنهادی: روغن نارگیل از کجا تهیه کنیم

راهنمای خرید بادمجان طبیعی و درجه یک:

 • بادمجان طبیعی و درجه یک دارای ظاهری بسیار براق و خوش رنگ می باشد.
 • بادمجان طبیعی و ارگانیک و تازه دارای رنگ تیره می باشد و دانه بادمجان آن روشن است و هیچ گونه رنگ قهوه‌ ای روشن و یا رنگ زرد نمی باشد. در صورتی که لکه‌ های قهوه‌ ای بسیار روشن و زرد و فرورفتگی قهوه ای رنگ داشته باشد خبر از خراب بودن بادمجان ما می دهد.
 • بادمجان به صورت دلمه ای شک و باریک و کشیده می باشد و بادمجان های کشیده و بلند مناسب غذا های سرخ کردنی و انواع ترشی ها می‌ باشد و بادمجان های که دارای ظاهری گرد شکل و دلمه ای شکل می باشند مناسب غذا های شکم پر و یا خورشت بادمجان می باشند.
 • بادمجان های تازه و ارگانیک دارای طعم بسیار خوبی می باشند و بادمجان هایی که تلخ هستند خبر از ماندگی بادمجان ما می دهد.
 • بادمجان دارای طول عمر نسبتا بلندی می باشد و در صورتی که در یخچال از آن نگهداری کنید، می تواند تا یک هفته سلامت فیزیکی خود را حفظ کند و تلخ نشود.
 • بادمجان های با کیفیت و درجه یک دارای بدنه و میوه ای بسیار سفت می باشند و رنگ بسیار شفاف و براقی دارند.

انواع بادمجان رنگی: بادمجان بدون تخمه، بادمجان بنفش تیره، بادمجان بنفش روشن و… .

از کجا بفهمیم بادمجان تلخ است؟

بادمجان مانده و تلخ بادمجانی است که دارای رنگ روشن می باشد و یا رنگ بنفش بسیار روشن می باشد و می توان تشخیص داد که آن بادمجان‌ ها روشن تر از سایر بادمجان های طبیعی موجود می باشد.

در هنگام خرید و انتخاب بادمجان دقت کنید، که رنگ بادمجان می‌ تواند کمک شایانی به شما کند و در انتخاب بادمجان با کیفیت و درجه به شما خیلی کمک کند.

بادمجان دلمه لوکوما – 1 کیلوگرم

بادمجان دلمه لوکوما - 1 کیلوگرم
وزن بسته‌بندی
۱.۰۰۵ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی
۱۸x۲۵x۹ سانتی‌متر
نوع بسته‌بندی
فله
نوع صیفی و سبزیجات
بادمجان

مقاله پیشنهادی: قیمت چرخ گوشت دستی چدنی

بادمجان تلخ را چه کنیم؟

از بادمجان می توان انواع غذا ها را تهیه کرد و در صورتی که بادمجان شما دارای طعم تلخ و تلخی بسیار زیادی باشد می توانید آن را شست و شو کنید و نمک بر روی آن بگذارید بادمجان تلخ ضرر دارد و برای چند ساعت آن را در یک آبکش قرار دهید و درب آن را ببندید. یا برای اینکه بادمجان شما در حین سرخ کردن، روغن بیشتری را به خود نگیرد، می توانید  با کمک نور مستقیم آفتاب آب موجود در داخل بادمجان را بیرون بکشید و درصورتی که آب اضافی موجود در بادمجان خارج شد می توانید بر روی آن نمک بریزید و سپس سرخ کنید.

روش های بسیار زیادی هستند که از روغن گیری و بادمجان جلوگیری می‌ کند و باعث می‌ شود که بادمجان ما روغن زیادی به خاطر نگیرد و چربی و روغن کم تری را در خود جا بدهد.

بهترین بادمجان ایران بادمجانی است که دارای رنگ تیره و پوستی براق و بسیار نرم و گوشتی لطیف و خوش طعم دارد.

__________________________________________________

 

بادمجان یک گیاه بسیار محبوب و پر طرفداری می باشد که در بازار تره بار فروشی به راحتی می توان آن را پیدا کرد و دارای قیمت بسیار مناسب و پایینی می باشد.

انواع بادمجان ها موجود می باشند و بادمجان های با شکل های باریک و بلند و دایره ای شکل و غیره یافته می شوند، که هر کدام مناسب با یک نوع غذا و پخت یک غذا می باشند ولی تمام آن ها دارای ظاهر یکسانی می باشند و رنگ تیره ای دارند.

بادمجان یکی گیاه طبیعی و ارگانیک می باشد که بدون هیچ گونه مواد زیان آوری رشد می‌ یابد. مصرف بادمجان می تواند تعداد بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را برای بدن شخص مصرف کننده تامین کند و سلامت شخص مصرف کننده را افزایش دهد.

ارزش غذایی بادمجان بسیار عالی می باشد و در ادامه می‌ خواهیم به ارزش غذایی و تنوع ویتامینی و مواد معدنی موجود در بادمجان اشاره کنیم.

بادمجان درجه یک سیب جان -1 کیلوگرم

بادمجان درجه یک سیب جان -1 کیلوگرم
وزن بسته‌بندی
۱ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی
۱۲x۱۴x۴ سانتی‌متر
نوع بسته‌بندی
بسته‌ای
نوع صیفی و سبزیجات
بادمجان

ارزش غذایی بادمجان:

 • بادمجان میزان کالری و انرژی بسزار مناسبی دارد.
 • بادمجان سرشار از پتاسیم می‌ باشد.
 • بادمجان دارای فیبر خوراکی، قند و پروتئین بسیار اندکی می باشد.
 • بادمجان سرشار از ویتامین ب ۱۲ و ویتامین ب 6 می باشد.
 • بادمجان حاوی مواد معدنی بسیار مفیدی همچون: منیزیم و آهن می‌ باشد.
 • بادمجان سرشار ویتامین دی، کلسیم و ویتامین ث می باشد .

بادمجان سرشار از خواص می باشد و با استفاده از بادمجان می‌ توان این ویتامین ها را برای بدن تامین کرد. با کمک بادمجان می توان کم خونی بدن شخص مصرف کننده را بر طرف کرد. بادمجان برای تقویت استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان شخص مصرف کننده به شدت مفید است.

بادمجان یکی از سبزیجات کم کالری و کم چربی می باشد و به همین دلیل است که در اکثر برنامه های غذایی و رژیم غذایی یافته می‌ شود و در کاهش وزن بسیار موثر می باشد. خواص مصرفی و استفاده از بادمجان بسیار زیاد و متعدد می باشند که در ادامه می خواهیم با مهم ترین ویژگی های مصرفی بادمجان آشنا شویم.

فواید مصرف بادمجان:

 • بادمجان یکی از مهم ترین صیفی جات و یا از سبزیجات برای کاهش وزن و لاغری در مدت زمان مناسب می باشد.
 • بادمجان برای کاهش قند خون بسیار مناسب می باشد و اثرات فوق العاده مثبتی برای کنترل سطح خون شخص مصرف کننده دارد.
 • بادمجان سرشار از آنتی اکسیدان می‌باشد و وجود آنتی اکسیدان در بادمجان باعث می‌ شود بدن شخص مصرف کننده قوی تر شود و در برابر ابتلا به تعداد بسیاری از بیماری‌ ها از جمله بیماری خطرناک سرطان جلوگیری کند. علاوه بر این وجود آنتی اکسیدان در بادمجان باعث می شود که سلامت قلب شخص مصرف کننده بالا تر برود و در برابر حملات قلبی و مشکلات قلبی، قلب مقاومت ویژه‌ ای داشته باشد.
 • وجود مواد معدنی مختلف و متنوع در بادمجان باعث می‌ شود که بادمجان برای درمان کم خونی و رفع کم خونی مفید باشد و به راحتی بتوان با کمک بادمجان کم خونی و فقر خون را درمان کرد.
 • اگر شخصی مبتلا به سردردی، ضعف عضلانی، درد عضلانی، خستگی و احساس سستی و بی حالی می باشد با مصرف بادمجان ضعف خود را درمان می کند و انرژی مضاعف به خود می دهد و بدن خود را قوی تر می کند.
 • وجود ویتامین c و سایر ویتامین‌ های متنوع و مختلف در بادمجان باعث افزایش سلامت قلب می‌ شود و برای افزایش سلامت قلب می توانید با کمک بادمجان قلب خود را عاری از بیماری ها کنید و خطرات احتمالی مبتلا به انواع بیماری های قلبی را کنترل و کاهش دهید.
 • بادمجان دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد و برای سلامت چشم و افزایش سلامت چشم انسان ها بسیار مفید می باشد و در صورتی که چشم شما ضعیف است می توانید با مصرف بادمجان دیده چشم خود را افزایش دهید.

خواص استفاده و مصرف بادمجان بسیار زیاد و فراوان می‌ باشد و در این متن فقط با تعداد اندکی از فواید استفاده و مصرف بادمجان آشنا شدیم.

بادمجان درجه یک – 2 کیلوگرم

بادمجان درجه یک - 2 کیلوگرم
وزن
۲ کیلوگرم
وزن بسته‌بندی
۲.۲۰ کیلوگرم

مصرف بادمجان برای انواع مختلفی از غذا ها به کار برده می شود. بادمجان برای تهیه و پخت انواع خورشت ها از جمله: خورشت بادمجان، میرزا قاسمی، کشک بادمجان، انواع لیته ها و ترشی ها، دلمه بادمجان، بادمجان شکم پر، بادمجان کبابی، بادمجان سرخ کردنی و انواع غذا های محلی و سنتی به کار برده می شود. غذا های سنتی از جمله: غذا های شمالی کشور عزیزمان ایران که در آن از بادمجان کبابی برای تولید و تهیه آن غذا ها استفاده می کنند.

بادمجان دارای طعم بسیار خوش مزه و لذیذی می باشد و به همین دلیل برای انواع مختلفی از غذا ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

اگر در حین استفاده و مصرف بادمجان، بادمجان شما روغن بسیار زیادی را جذب کند،  شما می توانید در حین سرخ کردن بادمجان ظرف و یا ماهی تابه ای که در بادمجان ها در آن هستند را ببندید و در حین پخته شدن بادمجان بخار موجود بر روی درب ماهی تابه روی بادمجان ها بر می‌ گردد و این مورد باعث می‌ شود که روغن بسیار کمی به خود بگیرد.

یکی از روش های دیگر که باعث جلو گیری از جذب روغن بر بادمجان می‌ شود، این است که بادمجان ها را با کمک آرد، سفید کنید و سپس در ماهی تابه قرار بدهید این مورد نیز باعث می‌ شود که بادمجان شما حجم کمی از روغن را در خود جذب کند.

 

موارد استفاده از بادمجان بسیار زیاد و فراوانی باشند و خواص مصرفی و فواید استفاده از آن نیز بسیار فراوان می باشد.

در آخر می توان گفت که بادمجان یکی از لذیذ ترین و مفید ترین نوع سبزیجات می باشد که مصرف آن به صورت سرخ کردنی، بادمجان کبابی و یا همراه با انواع غذا ها بسیار مفید می باشد و هیچ گونه  ضرر و زیانی برای سلامت انسان ها ندارد و می‌ تواند اثرات فوق العاده مثبتی بر روی شخص مصرف‌ کننده قرار بدهد و ویتامین‌ ها و انرژی و ارزش غذایی مورد نیاز بدن را به خوبی تامین کند.

در این مقاله سعی کردیم بهترین ویژگی ها و مشخصات بادمجان با کیفیت و درجه یک را ذکر کنیم تا شما بتوانید با کمک این مشخصات و این ویژگی‌ ها بهترین نوع بادمجان با کیفیت و درجه ۱ اصل و تازه را انتخاب و خریداری کنید.

 

بادمجان توسط فروشگاه های مختلفی از جمله فروشگاه های اینترنتی و فروشگاه‌ های موجود در بازار سنتی عرضه می‌ شود.

معمولاً بادمجان را به صورت بسته‌ بندی و کیلویی و یا فله‌ ای توزیع و عرضه می‌ شود و هر شخص بر اساس نوع نیاز خود  می‌ تواند یک بسته بادمجان کیلویی و یا چند کیلویی را سفارش بدهد و یا از بازار سنتی به صورت  فله ای خریداری کند.

قیمت فروش بادمجان نسبت به سایر صیفی‌ جات قیمت مناسب و پایینی می باشند و افراد می‌ توانند به راحتی انواع بادمجان با کیفیت و تازه را با قیمت پایینی و مناسب خریداری کنند و از طعم لذیذ و بی نظیر آن نهایت استفاده را ببرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن