تکنولوژی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک دستگاه مبل شویی ارزان قیمت

دستگاه مبل شویی چیست؟ دستگاه مبل شویی را از کجا بخریم؟ دستگاه مبل شویی در انواع مدل های خانگی، کارچر، عیسی، آنا، صنعتی، پیشرفته، حرفه ای، دسیدریو به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک دستگاه مبل شویی به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

اگر در خانه مبلمان دارید، در صورت کثیف شدن آن ها چه می کنید؟ آیا آن ها را دور انداخته و مبلی جدید می خرید یا خودتان سعی می کنید آن را تمیز کنید یا از مراکز شست و شو مانند قالیشویی می خواهید این کار را برایتان انجام دهند؟ فکر می کنید این مراکز چگونه مبل شمارا تمیز می کنند؟ اگر بخواهید در خانه این کار را انجام دهید چگونه از پس آن بر می آیید؟ بردن مبل بیرون از خانه به دلیل وزن سگین آن و آپارتمانی شدن منزل ها آسان نیست، همچنین این کار ریسک خراب شدن و ضربه زدن به مبل هنگام جابجایی را افزایش می دهند و هزینه های تمیز کردن آن نسبتا بالا است .در این صورت چه راهی را پیش رو می گیرید؟

مقاله پیشنهادی: خازن قیمت

دستگاه مبل شویی راه حل شما است، مراکز شست و شو نیز از دستگاه های مبل شوی استفاده می کنند اما این دستگاه ها چگونه عمل می کنند و روش کار با آن چگونه است؟ آیا همه افراد می توانند از این وسیله استفاده کنند و کار با آن راحت است؟ هزینه خرید این دستگاه به صرفه است یا سپردن مبل به مراکز شست و شو؟ چه نوع تنوعاتی در این دستگاه ها وجود دارد؟ آیا از دستگاه های مبل شویی می توان در برای شستن فرش یا موکت یا پرده و صندلی ماشین استفاده کرد؟ استفاده از این ابزار چه مزایا و معایبی دارد؟ به طور کلی شستن مبل با دست بهتر است یا دستگاه مبل شویی؟

مقاله پیشنهادی: کیسه اب گرم برقی خوبه

روزی دغدغه بشر کشف یخچال برای نگهداری مواد غذایی بود تا فاسد نشوند اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی افراد به دنبال آسایش و راحت کار کردن هستند. تولید دستگاه های مبل شویی یکی از این پیشرفت ها است که کار را برای همه راحت کرده است که شامل قسمت ها و وسیله هایی مانند موتور، برس و تی، مخزن آب، مکش و شلنگ در اندازه های متفاوت می باشند .

انواع مختلف این دستگاه شامل دستگاه مبل شویی صنعتی، خانگی، دریلی در مدل های ایرانی و خارجی می باشد مانند : دستگاه مبل شویی پارسیان، پاندا، دسیدریو، فانتوم و نانو . در ادامه این مهم را بررسی می کنیم تا از خراب شدن مبل در اثر شستن و صرف هزینه های اضافی جلوگیری شود .

مقاله پیشنهادی: بهترین دماسنج اتاق

دستگاه مبل شویی یا موکت شویی همانطور که از نامش پیدا است وسیله ای برای شست و شو و تمیز کردن راحت مبل و موکت است به طوری که آن را با شوینده ها شسته و با برس روی آن کشیده و توسط مکش آب کثیف و کف را جمع کرده تا کاملا خشک شود و بعد از مدت کوتاهی قابل استفاده شود.

این دستگاه ابتدا آب و شوینده را به نسبت مشخص مخلوط می کند و روی سطح می پاشد و توسط چرخش برس مناسب سطح، آلودگی ازعمق پارچه یا موکت نیز زدوده می شود سپس آب و کف توسط مکش به مخزنی هدایت می شود، توجه شود همه دستگاه های مبل شویی مکش ندارند که در این صورت باید از جاروبرقی آب و خاک استفاده کنید همچنین انتخاب مناسب برس و تی برای سطوح مختلف الزامی است مثلا استفاده از برس غلطکی برای مبل و فرش با قابلیت چرخش می تواند آلودگی را از تار و پود سطوح پاک کند زیرا برس های نامناسب می توانند به پارچه مبل شما آسیب وارد کنند .

مقاله پیشنهادی: بهترین سطل زباله کابینتی

همانطور که اشاره شد یکی از دستگاه های مبل شویی نوع دریلی آن می باشد و ساختاری بسیار ساده دارد که شامل مخزن و یک سر برای شست وشو می باشد. این نوع دستگاه که رقیب دو مدل دیگر است زمانی طراحی شد که جابجایی دستگاه های مبل شویی خانگی و حتی خود مبل ها سخت بود و افراد مکانی برای نگهداری آن را نداشتند زیرا تقریبا بزرگ و سنگین بودند . دستگاه مبل شویی دریلی با وزن و اندازه بسیار کم، مناسب برای استفاده و نگهداری در فضاهای محدود می باشد که آن را مناسب برای استفاده در هتل و مهمانخانه ها، بیمارستان ها و مصارف شخصی و صنایع مبل و قالی شویی کرده است.

مقاله پیشنهادی: ماساژور سر عنکبوتی

اما هنگام خرید این نوع دستگاه ها به حجم و جنس مخزن و قدرت دریل و طول سیم، توجه داشته باشید زیرا مخزن هرچقدر بزرگ تر باشد نیازی نیست هنگام کار آن را دوباره پر کنید و قدرت دریل هرچقدر بیشتر باشد مساحت بیشتری را با کیفیت بهتری پاک می کند.

برای استفاده از این مبل شو بعد از آنکه مواد شوینده و اب را با نسبت مناسب مخلوط و وارد مخزن کردید، تلمبه مخزن را فشار دهید تا هوا و مواد شوینده فشرده شوند سپس شیر شلنگ مخزن را باز کنید تا مایع روی سطح پمپاژ شود و با استفاده از برس محل مورد نظر را خوب بشویید و در آخر برای جمع آوری کف و آب باید از جاروبرقی آب و خاک استفاده کنید تا سریعا خشک و قابل استفاده شوند و آب به لایه ی زیرین مبل نفوذ نکند.

این دستگاه ها قیمت بسیار مناسبی دارند که هر شخصی می تواند آن را خریداری کند. تنها نکته مهم در استفاده از این دستگاه ها نصب درست فرچه یا برس روی دسته دریل است زیرا در غیر این صورت به درستی کار نخواهد کرد . از معایب بیشتر این دستگاه ها نداشتن مکش و مخلوط خودکار شوینده و آب است .

مقاله پیشنهادی: خرید ماشین حساب

دستگاه مبل شویی خانگی که دارای ابعاد بزرگتری نسبت به نوع دریلی است، آب را با شوینده به طور خودکار مخلوط ، روی سطح اسپری و پس از شست وشو توسط مکش آن به مخزن آب های کثیف منتقل می کند. بعضی از این نوع دستگاه ها در مخزن خود قابلیت گرم کردن آب را دارد تا آلودگی را با کیفیت بهتری تمیز کند و آلودگی کمتری باقی بماند زیرا یکی از عوامل مهم در زدودن آلودگی ها درجه ی آب است.

این دستگاه ها به نسبت قیمت بالاتری دارد ولی نوع ارزان آن نیز وجود دارد که ممکن است نتواند به خوبی آلودگی هارا پاک کند، بنابرین هر چقدر در خرید این دستگاه ها هزینه کنید برد کرده اید زیرا قطعا از این دستگاه ها استفاده می کنید حتی در موارد بیشتر مانند شستن پرده، فرش و موکت و گاها سطح زمین و کاشی و سرامیک .

دستگاه مبل شو صنعتی بسیار تخصصی تر از دیگر دستگاه های ذکرشده است که دارای دو موتور و دو مخزن آب و کمپرسور برای ایجاد فشار و دستگاه مکش است که همه این موارد قدرت پاک کنندگی و سرعت عمل بیشتری به این نوع دستگاه داده است، همچنین با خاموش کردن پمپ آب این دستگاه می توانید از آن به عنوان جاروبرقی با قدرت بسیار زیاد استفاده کنید.

از این دستگاه بیشتر در صنایع و مراکز مبل و فرش شویی در حجم بسیار بالا استفاده می شود مانند شست و شو صندلی های تالار ها یا سینماها و مراکز همایش .به دلیل تجهیزات و اندازه ی بزرگ این دستگاه قیمت آن بیشتر از دو دستگاه دیر می باشد اما به دلیل کاربردی بودن آن طرفداران زیادی در بازار دارد که قیمت نسبتا بالای آن برایشان اهمیتی ندارد .

به طور کلی از مزایای این دستگاه ها می توان به صرف جویی در وقت و هزینه اشاره نمود، زیرا دیگر نیاز نیست مبل ها را از خانه خارج و چند روز به مراکز شست وشو سپرد و هزینه های حمل و نقل و دستمزد پرداخت کرد و از اتفاقات ناگهانی همچون شکستن پایه و دسته های مبل در حین جابجایی جلوگیری کرد. همچنین دیگر دست های خود را خسته نمی کنید تا مبل را تمیز کنید و آب به سطح درونی مبل نفوذ نمی کند تا خراب شود و بو بگیرد .

اگر قصد خرید این دستگاه ها را دارید ابتدا توجه کنید که بودجه شما چقدر است و چقدر مکان برای نگهداری از آن دارید. همچنین بدانید چه نوع از این دستگاه هارا نیاز دارید و چه کارایی از آن میخواهید. جنس پارچه مبل و تعداد مبل ها را نیز در نظر داشته باشید. اما هنگام استفاده از این دستگاه ها حتما مهارت لازم را کسب کنید تا به مبلتان آسیب نزنید، برس های مناسب را برای شست و شو انتخاب کنید، برس های زبر آسیب زننده و برس های نرم نمی توانند آلودگی را به خوبی پاک کنند بنابرین برسی انتخاب کنید که نه نرم باشد نه زبر.

همچنین توجه کنید اگر هنگام تهیه مخلوط آب و کف، از مقدار زیادی آب استفاده کنید پارچه شما آسیب می بیند و امکان نفوذ به لایه های زیرین مبل را پیدا می کند که در این صورت علاوه بر بو گرفتن مبل، احتمال کپک زدن و خراب شدن آن نیز وجود دارد. پس از شست و شو نیز حتما از مکش خود دستگاه یا جاروبرقی آب و خاک استفاده کنید تا هم زود خشک شود و هم بوی نامطبوع ندهد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن