مادر و کودک

راهنمای خرید بهترین مدل دندان گیر سیلیکونی، پلاستیکی و مایع دار انگشتی، ارزان قیمت

دندان گیر پیست؟ دندان گیر را از کجا بخریم؟ دندان گیر در انواع مدل های سیلیکونی، یخی، لرزشی، ژله ای، مایا، انگشتی، پنبه ریز، چیکو، چوبی به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک دندان گیر به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

دندان گیر کودک چیکو طرح آلبالو کد 9590

دندان گیر کودک چیکو طرح آلبالو کد 9590
ابعاد
۸x۸x۱ سانتی‌متر
وزن بسته‌بندی
۵۵
جنس
سیلیکونی
ویژگی‌های بهداشتی و سلامت
بدون BPA

نوزادان در زمان درآوردن اذیت زیادی می شود، خارش لثه ها، سوزش و دردی که نوزادان را اذیت می کند همه به این دلیل است که دندان های شیشه ای و تیز نوزاد می خواهد سر در بیاورد . گاهی نوزادان تب می کنند و یا دچار دل درد می شوند و همه این موارد در زمان دندان درآوردن طبیعی ست. اما کاری که مادران در این زمان انجام می دهند این است که برای نوزادان وسیله هایی تهیه می کنند که نوزاد روی لثه های خود بکشو و خارش و درد لثه هایش را کمتر کند.

مقاله پیشنهادی: بهترین برند کره بادام زمینی

به اینوسیله ها دندانگیر گفته می شود که اگر دردسترس کودک نباشد هرآنچه که ببینید و نزدیکش را باشد به دندان می کشد ، گاه یممکن است دست خودش را گاز بگیرد و زخم شود و یا اشیاء آلوده را به دهان ببرد. بنابراین بهتر است یکی دو نمونه دندادن گیر برای نوزاد تهیه شود. دندانگیرها اغلب سیلیکونی هستند و شیارهایی روی آن ها وجود دارد که خارش لثه نوزاد را تسکین دهد. و دارای طراحی و رنگ های بسیار متنوعی است.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک خمیر هزار لا

بهترین دندان گیر برای نوزادان

نوزادان بین 4 تا 7 ماهه دورانی را باید طی کنند که هم برای آن ها درآور و سخت هست و هم برای والدین . دندان درآوردن نوزادان مرحله ایست که هرچند شیرینی زیادی به دنبال دارد اما برای نوزاد و مادر روزهای سختی تس. خارش لثه ها، سوزش آن ها، تب کردن نوزاد، کم غذا شدن، گریه و… دندان گیر نوزاد وسیله ایست که در این دوران کمی از درد نوزادان را کاهش می دهد و حداقل حس خارش و سوزش لثه نوزادان را تسکین می دهد و از طرفی نوزاد با آن سرگرم می شود .

دندان گیر کودک توماما کیدز مدل TM-146 مجموعه 10 عددی

دندان گیر کودک توماما کیدز مدل TM-146 مجموعه 10 عددی
وزن
۶۲۰ گرم
جنس
سلیکون و پلاستیک فشرده فاقد bpa
ویژگی‌های بهداشتی و سلامت
قابلیت استریل کردن
قابل استفاده از بدو تولد نوزاد
فاقد مواد سمی
ضد آلرژی
بدون BPA

مقاله پیشنهادی: قیمت اولاپلکس اصل

دندان گیر چیست؟

دندان گیر وسیله ایست از جنس نرم و قابل انعطاف که نوزاد در زمان احساس خارش و درد لثه آن را با لثه گرفته و فشار می دهد. فشاری که به لثه وارد می شود باعث می شود درد ناشی از جوانه زدن دندان را تسکین بدهد و آن را موقتا آرام کند.

استفاده از دندان گیر چه مزیتی دارد ؟

نوزادان در زمان دندان درآوردن، تمایل دارند هر شی و وسیله ای که در اطرافشان وجود دارد را به دهان کشیده و روی جای دندان هایشان بکشند تا درد آن را کاهش دهند . دندان گیر این قابلیت را دارد که :

– درد و سوزش و خارش ناشی از جوانه زدن دندان نوزاد را کاهش می دهد.

مقاله پیشنهادی: آرکوپال ارزان قیمت

– مانع از به دهان بردن اشیا و مواد غیربهداشتی می شود.

دندان گیر کودک مایا مدل 0010

دندان گیر کودک مایا مدل 0010
ابعاد
۲۰ سانتی‌متر
جنس
سیلیکونی
ویژگی‌های بهداشتی و سلامت
بدون BPA

دندان گیر نوزاد چه انواعی دارد :

 

 • دندان گیر پلاستیکی نوزاد

BPA ماده خطرناکی است که در مواد برخی از پلاستیک ها وجود دارد، نه تنها دندان گیر که شیشه شیر و تمام وسایل نوزاد را باید از پلاستیکی انتخاب کنید که این ماده در آن وجود نداشته باشد. اگر از مواد پلاستیکی که قصد خرید دارید مطمئن نیستید بهتر است به سراغ جنس های دیگر بروید.

مقاله پیشنهادی: فوم ماکت سازی

 • دندان گیر سیلیکونی نوزاد

بسیار نرم و لطیف است و گازگرفتن آن برای نوزاد لذت بخش است . به دلیل نرمی آن آسیبی به لثه نوزاد وارد نمی شود. دارای رنگ های شاد است که نوزاد را جذب می کند.

 • دندان گیر چوبی نوزاد

دندان گیر چوبی هرچند لطافت نوع سیلیکونی را ندارد اما به دلیل مواد طبیعی و عدم استفاده از رنگ یا هر گونه مواد مصنوعی برای نوزاد سالم تر است . تنها موردی که باید دقت کنید این است که دندان گیر دارای خش و خراشیدگی نباشد که به لب و دهان نوزاد آسیبی نرساند.

دندان گیر کودک طرح پستانکی مدل 121

دندان گیر کودک طرح پستانکی مدل 121
ابعاد
۷x۵x۵ سانتی‌متر
وزن
۳۵ گرم
ابعاد بسته‌بندی
۱۱x۷x۷
وزن بسته‌بندی
۴۵
جنس
پلاستیکی

مقاله پیشنهادی: ظروف چینی ارزان

 • دندان گیر پارچه ای نوزاد

این نوع از پارچه هایی مانند کتان، نخ که از الیاف طبیعی تهیه شده اند ساخته شده و درون آن با مایع یا ژله پر شده. این نوع برای هربار شتسشو کمی زمانبر است.

 

در هنگام خرید و استفاده از دندان گیر به این نکات توجه داشته باشید :

 

 • اندازه دندان گیر

به سایز دندان گیر دقت کنید که نه آن قدر کوچک باشد که نوزاد بتواند آن را کامل در دهان جای داده و قورت بدهد و آن قدر بزرگ که کودک مجبور باشد دهان کوچک خود را بیش از اندازه باز کند و به کناره های نازک لب او آسیب برسد.

 • دندان گیر را فریز نکنید

درست است که کمپرس سرد درد و تورم لثه را کاهش می دهد اما به توصیه متخصصان نوزادان، هیچگاه دندان گیر را فریز نکنید زیرا سرمای زیاد ممکن است به بافت لثه نوزاد آسیب برساند.

 • از دندان گیرهایی که دارای مایع هستند استفاده نشود

 

در برخی از دندان گیرها با مایع یا ژل پر شده، و این برای به دندان کشیدن نوزاد شاید راحت تر باشد اما خطرناک است زیرا جوانه های دندان نوزد بسیار تیز است و ممکن است باعث پاره رکدن پوسته رویی دندان گیر و ریختن مایع درون دهان نوزاد شود که با پیامدهای مسمومیت نوزاد به همراه خواهد بود.

 • از دندان گیری استفاده کنید که بدون قطعه های ریز و زنجیر باشد

هرچه دندان گیر یک دست و بدون قطعات ریز یا تزیینی باشد بهتر است. این وسیله چیزی نیست که نیاز به زیبایی یا سرگرمی داشته باشد زیرا هر یک از این موارد ممکن است به نوازد آسیب برساند. در ضمن دندان گیر نباید دارای زنجیر باشد زیرا بعد از هربار استفاده نوزاد باید شسته شود و نیازی نیست دائم به همراه نوزاد باشد از طرفی زنجیر یا بند ممکن است به دور گردن نوزاد بیفتد و احتمال خفگی به همراه داشته باشد.

دندان گیر نوزاد هولا مدل 306D

دندان گیر نوزاد هولا مدل 306D
ابعاد
۱۰.۵x۱۰x۱.۵ سانتی‌متر
جنس
لاستیک

فواید استفاده از دندان گیر برای نوزاد :

 • موجب کاهش درد و التهاب لثه در نوزادان می شود.
 • مانع از گاز گرفتن دست والدین یا دیگران توسط نوزاد می شود.
 • مانع از به دندان کشیدن هر شی دیگر توسط نوزاد می شود.

چند مدل دندان گیر نوزاد

 • دندان گیر حلقه ای

یک حلقه ساده است که نوزاد آن را بین دست خود گرفته و به دهان برده و روی لثه هایش می شکد. قسمت داخلی این حلقه دارای خار یا شیارهایی ست که خارش لثه نوزاد را کاهش می دهد.

 • دندان گیر گیره دار

این مدل برای جلوگیری از آلوده شدن دندان گیر دارای گیره ای است که به لباس نوزاد وصل می شود.

 • دندان گیر جغجغه ای یا صدادار

این مدل هم درد لثه نوزاد را کاهش می دهد هم به دلیل تولید صدا، نوزاد را مشغول و سرگرم می کند. استفاده از این مدل به نوعی بازی هوشی هیجانی به شمار می آید و برای نوزاد مفید است.

 • دندان گیر دستکشی

این مدل یک دستکش کوچک است که دست نوزاد در آن جای می گیرد و به این دلیل به این شکل طراحی شده که اگر نوزاد به جای دندان گیر دست خود را گاز گرفت دردی متوجه او نشود .

 

والدین در تمام مراحل رشد نوزاد و کودک خود دچار چالش هایی هستند که شاید هیچ گاه با آن ها روبرو نشده بودند. یکی از لذت های داشتن فرزند روبرو شدن با همین چالش ها و به آسانی و با موفقیت پشت سر گذاشتن آن هاست. فرزندان نعمت های بی بدیل خداوند هستند که اگر با علم و درک صحیح از وجود آن ها می توان تا عرش خداوند بالا رفت و رشد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن