دکوراسیون

راهنمای خرید انواع رو میزی پته دوزی شده چهار گوش، گرد و بیضی، سفید و قرمز، ارزان قیمت

رو میزی پته دوزی چیست؟ رو میزی پته دوزی را از کجا بخریم؟ رو میزی پته دوزی در انواع مدل های یک متری، بیضی، بزرگ، گرد سفید، نگین دوزه شده، مربعی، مستطیلی در کرمان به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک رو میزی پته دوزی به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

رومیزی پته ، نوعی رو میزی می باشد که آن را رو دوزی کرده اند و ظاهری سنتی به آن بخشیده اند. پته رومیزی نگین دوزی هم یکی از هنرها می باشد، زیرا نگین دوزی نیاز به تبحر دارد.

آموزش پته دوزی رومیزی توسط بعضی از کانون ها انجام می شود.

مقاله پیشنهادی: بهترین خمیر سیلیکون برای لپ تاپ

بگذارید در ابتدا در مورد هنر اصیل پته دوزی کمی بحث کنیم.

حال با ما همراه باشید تا در ادامه درباره انواع رومیزی پته هشت رنگ مباحثی ارزش را ارائه دهیم.

هنر پته دوزی یکی از هنر های زیبای ایرانی می باشد که قدمت زیادی دارد و از هنر های اصیل می باشد، هنر پته دوزی همان هنر رودوزی و یا فطه دوزی می باشد، این هنر توسط بانوان خوش سلیقه ی کرمان انجام می گیرد و ظاهری زیبا به پارچه ها می دهد‌. نام دیگر این هنر سلسله دوزی هم می باشد، هنر پته دوزی قدمت دیرینه دارد.

رومیزی پته دوزی طرح ترنج

رومیزی پته دوزی طرح ترنج
ابعاد
۵۰x۵۰x۱ سانتی‌متر
وزن
۱۱۰ گرم
طرح
طرح‌دار
سایر توضیحات
بهترین انتخاب برای اتوکشی پته مراکز خشک‌شویی هستند اما اگر خواستید این کار را در خانه انجام دهید اتو را مستقیم روی پته نگذارید؛ اول کمی آب روی آن اسپری کنید و بعد یک پارچه سفید پشت کار قرار دهید و با اتو بخار این کار را انجام دهید.

مقاله پیشنهادی: چوب بستنی رنگی از کجا بخریم

رومیزی پته در رنگ های زیبایی تولید شده است، مانند:

رومیزی پته سفید، رومیزی پته قرمز، رومیزی پته ابی،

رومیزی پته سورمه ای، رومیزی پته فیروزه ای، زرد، نارنجی،

مقاله پیشنهادی: هیزم

این گونه رنگ ها جلوه ی زیبایی به رو میزی پته دوزی شده می دهند، همانطور که می دانید یکی از رنگ های سنتی ایران، رنگ فیروزه ای می باشد، این رنگ نشانگر ایران سنتی است و خاطرات شیرین زیبایی را برای افراد تازه می کند، ترکیب پته دوزی و رنگ فیروزه ای یکی از زیبا ترین هنر های ایرانی می باشد.

رومیزی پته دوزی کرمان یکی از زیباترین رومیزی هایی می باشد که در ایران تولید شده است.

مدل رومیزی پته دوزی بر اثر سلیقه هنرمندان شکل می گیرد، مثلاً هنرمندان بر اثر سلیقه خود طرح های متفاوتی بر روی رومیزی های پته دوزی ابدا می کنند.

همانطور که می‌دانید قیمت رومیزی پته دوزی بر اساس طرح ها و سایز آن تعیین می‌شود حال در ادامه درباره قیمت آن هم صحبت می‌کنیم.

رومیزی پته دوزی مدل محراب کد 14012

رومیزی پته دوزی مدل محراب کد 14012
ابعاد
۱۰۰x۱۰۰x۰.۰۱ سانتی‌متر
وزن
۵۸۰ گرم
رنگ پارچه زمینه
قرمز
طرح
طرح‌دار

مقاله پیشنهادی: چسب موش

علاوه بر این باید بگوییم رومیزی پته در اشکال متفاوتی تولید می شود، مانند: رومیزی پته بیضی، پته رومیزی دایره ای، رومیزی پته چهارگوش، رومیزی پته قرمز مربع

پته رومیزی شش ضلعی، رومیزی پته رانر و  رومیزی گرد بزرگ

مقاله پیشنهادی: بهترین مبدل برق خودرو

رومیزی پته رانر برای میز های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد، این رومیزی در طراحی بسیار زیبایی تولید شده است.  طرح هایی که بر روی این رو میزی می زنند بسیار زیبا می باشد. این طرح ها سنتی است.

 

رومیزی پته عسلی هم برای میزهای عسلی مبلمان تولید می شوند و اکثرا در اشکال دایره و گرد. تولید می شود.

مقاله پیشنهادی: قیمت کلاه حصیری

البته این رومیزی ها در طرح های مختلف زیبایی هم تولید می شوند مانند: رومیزی پته بادامی، رومیزی پته ترنج، رومیزی پته چهار بوته،  در طرح خاطره، درختی ، رومیزی پته سنتی و فانتزی.

 

اینگونه محصولات کیفیت بالایی دارند و با هنر پته دوزی در طرح های متفاوتی رو دوزی شده اند.

رومیزی پته دوزی مدل محراب کد 14011

رومیزی پته دوزی مدل محراب کد 14011
ابعاد
۱۰۰x۱۰۰x۰.۰۱ سانتی‌متر
وزن
۶۰۰ گرم
رنگ پارچه زمینه
قرمز
طرح
ساده

رومیزی پته دوزی یکی از با ارزش ترین رومیزی ها بعد از رومیزی ترمه می باشد، این‌ محصولات به دلیل کیفیت بالا و ضخامت زیاد مورد توجه ی مردم قرار گرفته اند.

 

رومیزی پته گرد کوچک برای میزهای کوچک تولید شده است، این‌ محصولات را می توانید به صورت پک و چند عددی و یا به صورت تک خریداری کنید.

 

رومیزی ناهارخوری پته در سایز بزرگ تولید شده اند، این محصولات در اشکال مستطیل و یا مربع و یا به شکل رانر تولید می شود، خرید هر کدام از این‌ محصولات بستگی به سلیقه ی شخصی دارد.

 

البته باید بگوییم رومیزی رانر در سه سایز، بزرگ، متوسط و کوچک تولید می شود.

 

علاوه بر این برای زیبایی رومیزی پته آن را نگین دوزی می کنند، به این محصول رومیزی پته نگین دوزی و یا رومیزی پته نگینی می گویند.

 

شما عزیزان اگر با این‌ محصولات آشنایی نداشتید اما بعد از خواندن این‌ مقاله  به آن علاقه مند شده اید، می توانید با جستجوی جمله: عکسهای پته رومیزی فیروزه ای و یا

عکس رومیزی پته گرد عکس این محصولات را از سایت های متفاوت مشاهده کنید‌. و یا اگر قصد یاد گیری پته دوزی را دارید اما با این هنر اصیل آشنایی ندارید، می توانید نمونه دوخت رومیزی پته را با جستجو در سایت ها مشاهده کنید.

 

انواع رومیزی پته هشت رنگ در تنوع رنگی بسیار زیبایی تولید شده اند، این محصولات در طرح های گوناگونی تولید می شوند.

رومیزی پته دوزی مدل محراب کد 14015

رومیزی پته دوزی مدل محراب کد 14015
ابعاد
۱۰۰x۱۰۰x۱ سانتی‌متر
وزن
۵۰۰ گرم
طرح
هندسی
سایر توضیحات
کاربرد تابلو. رومیزی

کمی درباره ی هنر پته دوزی بدانید :

 

پته دوزی بر روی رومیزی مانند گلدوزی می باشد. این هنر اصیل بر روی سجاده ها و رومیزی و حتی کوسن مبل ها و یا بر روی جای نماز ها و یا بر روی لباس های زنانه مانند: مانتو و پیراهن یا شومیز و یا بر روی روسری ها.

این هنر زیبا با استفاده از نخ های رنگی تولید می شود و تنوع در رنگ نخ ها باعث زیبایی پته شده است.

طرح های پته، طرح های اصیل ایرانی و کرمانی است، این طرح ها نام های متفاوتی دارد مانند: طرح بادام و درخت که در قبلا در مورد شان بحث کردیم. علاوه بر این در طرح های دیگری هم رو دوزی می شوند مانند: طرح گل و گلدان و طرح بته و طرح بته مادر و بچه و در طرح بته بزرگ و در طرح قهر و آشتی و طرح ترنج.  این گونه طرح ها منسوب به کرمان هستند.

 

طرح رومیزی پته سفید می تواند در طرح های متفاوتی تولید شود. زیرا می‌تواند یکی از طرح هایی که در بالا عرض کردیم باشد و این بستگی به سلیقه هنرمندی که به تولید رومیزی پته می‌پردازد دارد.

مثلاً پته رومیزی عسلی گرد بیشتر در طرح های قلبی تولید می شود، زیرا طرفداران زیادی دارد.

اگر در مورد قیمت رومیزی پته بگویم رومیزی پته گیاهی قیمت بیشتر دارد. زیرا از نخ گیاهی تولید شده است.

البته قیمت رومیزی پته بستگی به نگین دوزی شدن آن هم دارد. به همین دلیل رومیزی پته نگینی قیمتش از رومیزی پته ساده بیشتر است.

____________________________________________________________________

 

حال بیایید درباره ی ویژگی انواع رومیزی  پته روزی صحبت کنیم.

 

رومیزی پته خاطره در رنگبندی بسیار زیبا و شیک تولید شده است، البته باید بگوییم رنگبندی نخ هایشان متنوع است و زمینه ی آنان رنگ سفیدی دارد، پته دوزی باعث شده تا وزن رومیزی ها کمی سنگین شود مثلا رو میزی پته بزرگ  در ابعاد صد در صد ۵۵۹ گرم وزن دارد.

 

رومیزی پته دوزی بیضی بزرگ سفید برای استفاده بر روی میز های مبلی و یا میز های ناهار خوری و یا بر روی اپن مورد استفاده قرار می گیرد. این گونه رومیزی ها در طرح تشتی تولید می شوند و تنوع رنگی اش بیشتر در تم های عنابی و زرشکی می باشد.

رومیزی سوزن دوزی مدل پته دایره ایی

رومیزی سوزن دوزی مدل پته دایره ایی
استان تولید
خراسان جنوبی
تکنیک ساخت و تزئین
پته دوزی
شکل ظاهری
ریشه
دایره
ابعاد
۴۷x۴۷ سانتی‌متر
محل تولید
بیرجند

پته رومیزی هشت رنگ در تنوع رنگی تیره و روشن تولید می شود، این گونه طرح ها بیشتر در رومیزی های بزرگ زده می شوند، مثلا رومیزی های ابعاد صد در صد، این رو میزی به دلیل طرح های شلوغی که دارد، زیبایی خاصی دارد. نوع دیگری از پته وجود دارد که به آن پته ۸ رنگ کرمانی اصیل می گویند، این پته با زمینه ی عنابی تولید شده و طرح هایش شلوغ و پیوسته است.

 

رومیزی پته قلبی  یکی از زیبا ترین طرح های هنر رو دوزی می باشد، عموما این طرح ها را با رنگ های سرخ با زمینه ی سفید تولید می کنند، این طرح زیبا بر روی رومیزی های دایره کوچک تولید می شود و دور رومیزی را با استفاده از نخ های سفید ریش ریش تولید می کنند. زیبایی این رومیزی توصیف کردنی نیست.

 

اکثر رومیزی های پته دوزی شده دارای زمینه ی سفید هستند و علاوه بر این با تم رنگی فیروزه ای و عنابی و سرمه ای تولید می شود.  علاوه بر این نقش پته رومیزی در نقش های شلوغ و پر تولید می شوند، مثلا ماه رومیزی مدل پذیرای دل بسیار پرنقوش می باشد.

 

این هنر تلفیقی یکی از زیبا ترین صنایع دستی کرمان به حساب می آید و می توان آن را جزو یکی از زیبا ترین هنر های اصیل و قدیمی ایرانی دانست، در این هنر هنرمندی زنان و دختران زیبای کرمان به چشم می خورد‌.

 

قیمت رومیزی پته بستگی به نوع نخ های بکار رفته در آن دارد، بخشی از رومیزی ها با نخ های طبیعی و یا گیاهی تولید می شوند و بخشی دیگر با نخ های مصنوعی رودوزی شده اند.

 

دوخت رومیزی پته عسلی با استفاده از نخ های مخصوص پته دوزی تولید می شوند، این نخ ها گیاهی هستند و رنگ بندی شان بی نظیر است، شاید سوال شود فرق این مخ ها با نخ های معمولی در چه است؟ در پاسخ باید بگوییم نخ های پته دوزی فاقد گره هستند و دارای رنگ بندی ثابت اند، علاوه بر این بسیار محکم هستند و به زودی پاره نمی شوند. این نوع نخ ها با الیاف طبیعی و گیاهی تولید می شود اما بعضی از تولید کنندگان برای اینکه بتوانند محصولات خود را با قیمتی پایین تر بفروشند، از نخ های الیاف مصنوعی استفاده می کنند.

 

از پته رومیزی به عنوان تابلو هم استفاده می کنند، این هنر ایرانی زیباییش آنقدر زیاد است که عده ای ترجیح می دهند آن را قاب کنند.

 

شما عزیزان اگر قصد دانستن قیمت رومیزی پته دوزی شده را دارید، می توانید با جستجوی در سایت ترب با قیمت های این اجناس آشنا شوید. رومیزی پته به دلیل اینکه یک کار دستی می باشد و سختی زیادی دارد کمی قیمت بالایی دارد. البته قیمت ها بستگی به سایز و ابعاد رومیزی و یا طرح های آن می باشد. مثلاً قیمت رومیزی پته کوچک نسبت به رومیزی پته بزرگ کمتر می باشد. پس نتیجه گیری می کنیم قیمت انواع رومیزی پته را بر اساس عوامل مختلفی می سنجند و سپس قیمتی مناسب برای آنها تعیین می‌کنند و به همین دلیل قیمت رومیزی پته متغیر می‌باشد.

طریقه ی شستشوی رومیزی پته چیست؟

حال برای کسانی که این محصول اصیل ایرانی را خریداری کرده اند، سوال پیش می آید آیا پته را باید به روش خاصی شست؟  پاسخ مثبت است، برای شستشوی پته باید از مواد شوینده ی مایع استفاده کنید، به هیچ عنوان از مواد شوینده ی پودری استفاده نکنید، سعی کنید مواد شوینده ی بدون آنزیم استفاده کنید، این موضوع بسیار مهم است!

برای شستشو ابتدا مواد شوینده را در تشت بریزید و با آب مخلوط کنید زمانی که با آب خوب مخلوط شد و کف کرد آرا رومیزی پته را درون آن قرار دهید، به هیچ عنوان شروع به چنگ زدن رومیزی نکنید، بهتر است ده دقیقه تا یک ربع  درون تشت بماند و بعد شروع به آبکشی کنید.

 

برای خشک کردن هم به هیچ عنوان آب آن را نچلانید! اگر ماشین لباسشویی دایر در دستگاه های خشک کن بگذارید اما اگر ندارید در سطحی مسطح پهن کنید و بگذارید آرام آرام خشک شود، برای اتو کشی هم توصیه می شود با اتو بخار آن را اتو کنید و به هیچ عنوان به صورت مستقیم آن را اتو نکنید.

 

در آخر باید بگوییم پته ها را درون بقچه ها و یا درون محیط های سربسته ی صندوق نگهداری نکنید، سعی کنید این محصولات را سر دست بیاورید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن