خوراکی ‌ها

شکر رژیمی چیست – راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک شکر رژیمی خارجی، برای افراد دیابتی – شکر رژیمی کاندرل، ماردین و استویا و..

شکر رژیمی چیست؟ شکر رژیمی را از کجا بخریم؟ شکر رژیمی در انواع مدل های کامور، استویا، ماردین، کاندرل، خارجی، قهوه ای، دولتی، سئویت اند لو به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک شکر رژیمی به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

شما می دانید شکر رژیمی چیست؟ از چه ساخته شده است؟ ترکیبات و خواص آن چه می تواند باشد که به آن رژیمی می گویند؟ تا کنون از آن مصرف کرده اید؟ نظر شما در مورد طعم شیرین آنها چیست؟ شما شکر های رژیمی را از کجا تهیه می کنید؟ آیا شکر های رژیمی مانند شکر های معمولی سرشار از معایب برای همه افراد اند؟ آیا قند و کالری دارند؟ چه میزان؟ شکرهای رژیمی آیا فقط مناسب افراد رژیمی اند یا کدنان و زنان باردار مجاز به استفاده از آن می باشند؟ چه برند هایی این نوع شکرهارا تولید می کنند؟ آیا قیمت آن ها صرفه اقتصادی دارد؟

شیرین کننده طبیعی و بدون کالری استویا بر پایه اریتریتول ربودیان – 150 گرم

شیرین کننده طبیعی و بدون کالری استویا بر پایه اریتریتول ربودیان - 150 گرم
وزن بسته‌بندی
۰.۱۵ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی
۸ × ۸ × ۹ سانتی‌متر
شماره پروانه بهداشت
۳۸/۱۴۵۵۷
نوع شکر
رژیمی
نوع بسته‌بندی
قوطی

مقاله پیشنهادی: خرید پد هدفون

در پاسخ باید گفت شکرهای رژیمی با هدف حفظ سلامتی افراد، گرچه هزینه های نسبتا بیشتری به شکر های معمولی دارد اما باعث کاهش هزینه های پزشکی شده است. شکر های رژیمی بی لو،کاندرل، ماردین، کامور، تروپیکانا و لایف استایل برند های مختلفی می باشند که به بازار عرضه شده .در نهایت باهم معایب و مزایای هر دونوع شکر را بررسی می کنیم تا بیشتر با این مهم آشنا شویم .

مقاله پیشنهادی: کتونی از کجا بخرم

 

در دنیای امروز با پیشرفت شرکت های شکلات و آبنبات سازی و وجود شیرینی های رنگارنگ و از خامه های شیرین تزیین شده، گرایش افراد به این مواد افزایش یافته و کمتر کسی پیدا می شود ازاین خوراکی ها به عنوان چاشنی کنار چای و قهوه یا میان وعده روزانه استفاده نکند. شکر که از مواد اولیه این خوراکی ها است با مصرف زیاد آسیب هایی جدی به سلامت افراد کوچک و بزرگ وارد کرده که باید مصرف این مواد را کنترل کرد. اما آیا می شود این خوراکی ها و حتی شکری که روزها در چای شیرین صبحانه ریخته می شود را از سبد غذایی حذف کرد؟ مسلماً خیر،زیرا افراد دیابتی نیز گرایش فراوانی به خوردن شیرینی جات دارند. اما می توانیم جایگزینی مناسب برای آن پیدا کنیم تا با حفظ طعم شیرین، مضرات شکر را نداشته باشد، و شکرهای رژیمی چاره راه شدند، که تا کنون هیچ ضرری از آن یافت نشده و قابل استفاده برای همه افراد می باشد .

شیرین کننده طبیعی و بدون کالری استویا بر پایه زایلیتول ربودیان – 150 گرم

شیرین کننده طبیعی و بدون کالری استویا بر پایه زایلیتول ربودیان - 150 گرم
وزن بسته‌بندی
۰.۱۵ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی
۸ × ۸ × ۹ سانتی‌متر
شماره پروانه بهداشت
۳۸/۱۴۵۵۷
نوع شکر
رژیمی
نوع بسته‌بندی
قوطی

مقاله پیشنهادی: قیمت کیلومتر پراید صبا

شکر سفید که به نام سم سفید نیز شهرت یافته است یکی از پرمصرف ترین اقلام زندگی روزمره در ایران است که مصرف آن می تواند مشکلاتی را برای همه افراد ایجاد کند، مشکلاتی بسیار بزرگ که در مواردی ممکن است زندگی فرد را کاملا دگرگون سازد و آن هارا وابسته به دارو کند یا حتی در موارد شدیدتر با بیماری های وخیم و مرگ روبرو کند، اما آیا می توان ازاین طعم دهنده ی شیرین که پایه اصلی بسیاری از خوراکی ها، نوشیدنی ها و حتی غذاها است استفاده نکرد؟ از شیرین کننده های طبیعی مانند عسل و شیره نیز نمی توانیم در همه موارد استفاده کنیم، پس با این وجود بهترین راه همان شکرهای رژیمی می باشند .

اما چرا باید سم سفید را به طور کل از زندگی روزانه حذف کرد؟

_ نه تنها شکر بلکه قند هم هیچ مواد مغذی ای را وارد بدن نمی کند و فقط کالری دارد، طوری که با خوردن تنها یک قاشق چای خوری شکر باید 10 دقیقه پیاده روی تند کنید تا بسوزد .علاوه براین گلوکز حاصل از متابولیسم شکر در بدن فرایند پیر شدن را تسریع می کند .

ساشه شیرین کننده طبیعی و بدون کالری استویا ربودیان بسته 50 عددی

ساشه شیرین کننده طبیعی و بدون کالری استویا ربودیان بسته 50 عددی
وزن بسته‌بندی
۰.۰۵ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی
۱۱ × ۷ × ۴ سانتی‌متر
شماره پروانه بهداشت
۳۸/۱۳۵۱۲
نوع شکر
رژیمی
نوع بسته‌بندی
ساشه

مقاله پیشنهادی: قیمت برچسب رولی کاشی

_ شکر حاوی مولکول هایی است که وقتی وارد بدن می شوند سریع به قند های کوچک مثل گلوکز، ساکارز و فروکتوز تبدیل می شود و خیلی زود قند خون را بالا می برند و بسیار هم کالری زا می باشند. علاوه بر این بدن خود می تواند از روش های دیگر این نوع قند هارا تولید کنید مثل خوردن میوه ها که حاوی مقدار کم ضررتری از این قندها است. بنابرین اگر از طریق خوردن قند و شکر وارد بدن نشوند مشکلی ایجاد نمی کنند. در صورت استفاده زیاد از این مواد شیرین فروکتوز اضافی در بدن توسط کبد به گلیکوژن تبدیل می شود که وجود مقدار زیاد ازاین ماده باعث ایجاد کبد چرب می شود .

_ بر اساس تحقیقات سوختن شکر در بدن می تواند اتانول که نوعی الکل است ایجاد و باعث مشکلات کبدی و بافت مردگی آن شود ( علائمی مانند مصرف زیاد مشروبات الکلی). علاوه بر این موادغذایی مورد نیاز باکتری های دهان را به راحتی تامین می کند که در این صورت باکتری ها رشد و تکثیر پیدا کرده و به دندان ها آسیب میزنند .

پودر شیرین کننده طبیعی و کم کالری استویا ربودیان – 210 گرم

پودر شیرین کننده طبیعی و کم کالری استویا ربودیان - 210 گرم
وزن بسته‌بندی
۰.۲۱ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی
۱۲x۶x۱۸ سانتی‌متر
شماره پروانه بهداشت
۳۸/۱۶۳۷۶
نوع شکر
رژیمی
شیرین‌کننده
نوع بسته‌بندی
جعبه‌ای

مقاله پیشنهادی: خرید قفسه فلزی

_ مصرف شکر باعث مقاومت سلول ها به انسولین شده که دراین حالت گلوکز نمی تواند وارد سلول ها شود و در خون باقی می ماند که در این حالت باعث مسمومیت می شود . (دلیل نابینا شدن افراد دیابتی این نوع مسمومیت می باشد)

_ همچنین بیماری های قلبی عروقی با مصرف زیاد شکر رابطه مستقیم دارند و گزارش هایی در رابطه با سرطان زا بودن شکر یافت شده است بنابرین نه تنها مصرف آن برای بیماران دیابتی ضرر دارد بلکه امکان دارد سلامتی بقیه افراد جامعه را به خطر بیاندازد پس با دانستن این موارد لازم است یا آن را از سبد غذایی حذف و یا از شکر های رژیمی استفاده کنیم .

مقاله پیشنهادی: قیمت چوب پردهای ساده

شکر های رژیمی از مشتقات شکر سفید می باشند که طعم شیرین خود را حفظ کرده ولی ضرر های آنرا ندارند، بسیار کم و گاهی بدون هیچ کالری ای می باشند. این مواد تشکیل شده از ایزومالت و سوکرالوز هستند. ایزومالت ها شیرین کننده هایی می باشند که از شکر طبیعی به دست آمده و شامل مولکول های قندی هستند. سوکرالوزها نیز مشتقی از شکر اما چند برابر شیرین تر ازآنها می باشند ولی هیچ کالری ای ندارند. در نهایت ترکیب این دو ماده باعث تشکیل نوعی شکر جدید با شیرینی چندین برابر نسبت به شکر معمولی ولی با کالری بسیار کم یا صفر شده است .

این نوع شکرها وقتی وارد بدن می شوند ساختار خود را حفظ کرده و تجزیه نمی شوند که در این صورت مواد قندی به بدن اضافه نمی کنند و بدون اینکه جذب شوند به راحتی از بدن خارج میشوند، بسیار کم کالری یا گاهی با کالری صفر به بازار عرضه میگردد که مناسب همه افراد جامعه می باشد. این مواد غذایی با وجود اینکه تجزیه نمی شوند و ساختار مولکولی خود را حفظ می کنند ولی می توانند در آب به خوبی حل شوند و در پخت و پز مورد استفاده قرار گیرند طوری که ساختار خود را تا دمای معینی حفظ می کنند. به طور کلی مزایای این شکر ها نداشتن معایب شکرهای معمولی است .

شرکت های گوناگون انواع مختلفی از این شکرهارا در بسته بندی های متفاوت تولید کرده اند و همه آنها مورد تایید FDA  بوده اند که پایه، اساس و کاربرد تقریبا یکسانی دارند و در نهایت شاید در طعم و مقدار مواد تشکیل دهنده با یکدیگر فرق کنند و برای تمامی افراد، به خصوص ورزش کاران، دیابتی ها و افرادی که به وزن خود اهمیت می دهند و حتی کودکان قابل استفاده اند .

شکرهای رژیمی کامور، استویا، کاندرل و ماردین که در ادامه به توضیح مختصر هرکدام می پردازیم نمونه ای ازاین محصولات هستند .

پودر شیرین کننده کم کالری بیلو – 100 گرم

پودر شیرین کننده کم کالری بیلو - 100 گرم
وزن
۰.۱ کیلوگرم
وزن بسته‌بندی
۰.۱۳ کیلوگرم
ابعاد بسته‌بندی
۱۷x۷x۷ سانتی‌متر
شماره پروانه بهداشت
۴۷/ظ/۱۰۳۷
نوع شکر
رژیمی
شیرین‌کننده

شرکت کامورعلاوه بر تولید شکر های رژیمی بسته بندی شده در وزن های متفاوت و پاکتی که قابل استفاده در انواع غذا ها و نوشیدنی ها است، محصولاتی تولید کرده که به جای شکر طبیعی از شکر رژیمی استفاده شده که می تواند جایگزین میان وعده ها و خوراکی های زنگ تفریح کودکان باشد مانند بیسکویت یولاف بدون شکر و رژیمی با آرد جو دوسر، مرباهای بدون شکر و رژیمی، پودر ژله های بدون قند و رژیمی و پولکی ها در طعم های متفاوت و رژیمی. شکرهای این شرکت که عاری از چربی و پروتئین هستند کالری و انرژی بسیار پایینی دارند که مناسب برای همه افراد می باشند .

استویا گیاهی بومی  آمریکای جنوبی است که می توان از آن نوعی شکر استخراج کرد. این گیاه حداکثر 5 سال می تواند عمر کند، شیرینی آن چندین برابر چغندرقند است که به این دلیل به آن شیرین برگ نیز می گویند اما به دلیل وجود فلزات سنگین در آن، اجازه استفاده به صورت برگ از آن وجود ندارد. انسان آنزیم های تجزیه کننده گلیکوزید (نوعی مولکول دو قسمتی که یک بخش آن قندی و دیگری غیرقندی است که فقط گیاهخواران آنزیم تجزیه کننده آن را دارند) موجود درآن را ندارند بنابرین قند خون را بالا نمی برد و کالری ایجاد نمی کند و انسولین را بالا نمی برد. شرکت بی لو، محصولات شیرین کننده با پایه استویا تولید می کند، شرکت گلساران شمال نیز اولین تولید کننده این گیاه در ایران می باشد .

شکررژیمی کاندرل برپایه گیاهی ساخته شده است که کالری ناچیزی در حدود صفر دارد، شیرین کنندگی آن نیز بسیار قوی است و در بسته بندی های بسیار متفاوت توزیع می شود. این شکرها توسط شرکتmerisant سوییس ساخته و به نقاط مختلف صادر می شود که تاییدیه های لازم از چندین سازمان غذا و دارو مانند آمریکا و اروپا و وزارت بهداشت ایران را دارد. برای خرید آن می توانید به سایت های اینترنتی مانند دیجی کالا و فروشگاه های مواد غذایی بزرگ همچون کوروش مراجعه کنید .

شکرهای رژیمی ماردین معروف به شکر دیابتی که حاوی سوکرالوز می باشند کالری بسیار پایینی دارد و منع مصرف برای هیچ رده سنی و دوران بارداری ندارد .شرکت ماردین هم علاوه بر شکرهای رژیمی محصولاتی دیگر مانند آبنبات های رژیمی در طعم های متفاوت، کاپوچینوی رژیمی، کافی میکس رژیمی تولید کرده است که از انواع فروشگاه ها می توانید تهیه کنید .

تروپیکانا نام نوع دیگری از شکرهای رژیمی است که کاملا بدون آسپارتام، سیکلامات، ساخارین (همگی مواد مصنوعی مضر می باشند) و کالری ، مواد افزودنی و شیمیایی است، دارای رنگ قهوه ای و طعم بسیار متفاوتی نسبت به دیگر شکرهای رژیمی است، به صورت گرمی و ساشه ای در 50 یا 200 عدد در پاکت به فروش می رسد .

شکرهای رژیمی لایف استایل که هیچ گونه اسید چرب، چربی، نمک وکالری ای ندارند نیز به صورت ساشه ای و گرمی به فروش می رسد .

یکی از گروه های متفاوت شکرهای رژیمی فروکتوز کولوگرین محصولی از آلمان است که به ازای هر گرم چهار کالری دارند، طعم شیرین و قند خود را از میو هایی مانند انگور و خرما به دست می آورد، این میوه ها سرشار از فروکتوز می باشند که شیرینی آن دو برابر گلوکز است. این شکر با وجود کالری کمی که دارد قند خون را به صورت ناگهانی بالا نمی برد و دیر جذب می شود .

از آنجایی که افراد دیابتی گرایش فراوانی به مصرف قند و شکر و شیرینی ها دارند و حذف این مواد از رژیم غذایی کاری بس سخت است پس بهترین راه استفاده از شکر و محصولاتی است که درساخت آنها از این شکرها استفاده شده است مانند شکرپنیرهای شرکت نورافکن، شکلات های تلخ و میوه ای با استویا شرکت توراس و محصولات شکر کامور،تا همه افراد بتوانند وزن متناسب و بدن سالم داشته باشند مخصوصا که بسیاری از افراد دچار کم تحرکی شده اند و چاقی و اضافه وزن شیوع بسیاری در جوامع امروز پیدا کرده است .

تاکنون معایبی از این نوع شکر ها یافت نشده و تقریبا تنها معایب آن قیمت نسبتا بالای آن در برابر شکر های سفید است که به دلیل مراحل تولید طولانی در شرکت ها و بسته بندی های مدرن و قطعا ویژگی های منحصر فردی است که به کالا می دهد. اما عده ی بسیار کمی اظهار کرده اند که با مصرف این شکرها دچار سردرد می شوند و همچنین استفاده از این شکرها باعث آلودگی محیط زیست می شود، اما چون در آزمایش ها هیچ نشانی از معایب این شکرهای یافت نشده و افراد مدعی بسیار کم بوده اند هنوز این مواد را بدون ضرر تلقی می کنند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن