دکوراسیون

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فرش آشپزخانه ارزان قیمت

فرش آشپزخانه چیست؟ فرش آشپزخانه را از کجا بخریم؟ فرش آشپزخانه در انواع مدل های مدرن، ترک، طرح ادویه، طوسی، فانتزی، متری، سه بعدی در کاشان، مشهد، تهران، ترکیه به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک فرش آشپزخانه به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

در هر خانه ای آشپزخانه مرکز مهم خانه است که باید تمیز و مرتب باشد، زیرا آشپزخانه مرتب و تمیز خانه را شیک و منحصر به فرد می کند، از آنجایی که آشپزخانه ها از سرامیک و پارکت تشکیل شده اند باید در قسمت زمین آشپزخانه فرش کوچکی پهن باشد تا به زیبایی آشپزخانه ایرانی بیفزاید، از آنجایی که همه ما ایرانیان علاقه شدیدی به فرش داریم وجود فرش در هر خانه ای الزامی است و معمولا در تمام اتاق ها و آشپزخانه های ایرانی یک عدد فرش دستباف یا ماشینی وجود دارد،

زیرا ما ایرانیان علاقه داریم پاهایمان را روی فرش بگذاریم و این علاقه ما در طول تاریخ ایران سبب شده تا کشور ما به اولین تولید کننده فرش در جهان تبدیل شود و به همین خاطر تولید فرش و استفاده از انواع فرش در ایران بسیار زیاد است و اهمیت آن در هر خانه و آشپزخانه ایرانی درک می شود و به همین خاطر فرش های آشپزخانه در اشکال و طرح های مختلفی تولید می شوند،

فرش آشپزخانه خوشگل می تواند دکور آشپزخانه شما را زیبا کند، از آنجایی که امروز از فرش آشپزخانه چاپی بسیار زیاد استفاده می کنند این فرش ها در طرح های فانتزی و مدرن تولید شده اند، فرش توی آشپزخانه در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شوند مانند فرش چهار متری که می تواند برای آشپزخانه های کوچک مناسب باشد. این فرش ها در برند مختلف مانند فرش آشپزخانه پاتریس، بزرگمهر، سهند و غیره عرضه شده اند.

مقاله پیشنهادی:برس حرارتی روزیا خوبه؟

فرش آشپزخانه چیست

فرش آشپزخانه یک فرش کوچک در اشکال مختلفی است، که در قسمت زمین آشپزخانه پهن می شود تا زیبایی آشپزخانه ایرانی را دو چندان کند.  فرش آشپزخانه در مدل های طرح ادویه، فرش آشپزخانه مدرن و فرش آشپزخانه سه بعدی و غیره تولید شده است. فرش آشپزخانه اینگلیش هوم یکی از مدرن ترین فرش های آشپزخانه این که طرح های مختلف تولید شده اند،  فرش های اینگلیش هوم و فانتزی قیمت های مختلفی دارند و قیمت فرش آشپزخانه جدید را می توانید از سایت های متفاوت مشاهده کنید مانند سایت های دیجی مالا، ترب و غیره.

مقاله پیشنهادی:بهترین مارک گلاب

مدل فرش آشپزخانه

آشپزخانه محل پخت و پز می باشد و به همین دلیل طرح ها و اشکال مختلفی مختص به آشپزخانه طراحی شده اند، که در ادامه نام می بریم و به توضیح مختصری راجع به طرح ها می پردازیم.

فرش آشپزخانه طرح ادویه: طرح ادویه مختص به آشپزخانه ایرانی می باشد و یک طرح مدرن برای دکوراسیون مدرن آشپزخانه ایرانی هستند، که می تواند آشپزخانه را بسیار شیک و جذاب کند، البته ناگفته نماند که این طرح ها به صورت سه بعدی هم وجود دارند که ظاهر فانتزی و جذابی دارند. استفاده از فرش طرح ادویه به عنوان کلکسیون مدرن در آشپزخانه ها می تواند سبک  و دیزاین آشپزخانه را مدرن و زیبا کند.

مقاله پیشنهادی:اتو مو چی بخرم

فرش آشپزخانه طرح میوه: این فرش ها از طرح های میوه های تابستانه تولید شده اند که بسیار زیبا و جذاب هستن و یک نوع فرش آشپزخانه طرح جدید به حساب می آیند.

فرش آشپزخانه طرح تخته گوشت: طرح تخت گوشت می تواند مناسب آشپزخانه های مدرن و ساده باشند و علاوه بر اینکه طراحی زیبایی بر روی آنها شده است، کیفیت این فرش ها بالا است. این فرش های طرح فانتزی در رنگ های مشکی و سفید تولید شده‌اند و می توانید آنها را در آشپزخانه های خود پهن کنید و نگرانی بابت اینکه سبک آشپزخانه شما را به هم بزند، نداشته باشید.

مقاله پیشنهادی:مواد اپیلاسیون را از کجا تهیه کنیم

فرش آشپزخانه طرح گل: طرح گل یکی از طرح های قدیمی و همیشه ماندگار ایرانی است، که هیچ وقت تکراری و قدیمی نمی شود. فرش طرح گل مناسب آشپزخانه های مینیمال و ساده می باشد که می تواند به آشپزخانه ایرانی رنگ بخشد و سبب روشن شدن یا به اصطلاح جان گرفتن فضای آشپزخانه ها شود.

فرش چاپی آشپزخانه: این فرش ها همان فرش های فانتزی هستند که طرح های مورد نظر بر روی آنها چاپ شده است، فرش آشپزخانه رنگ آبی با کل های بنفش بسیار زیبا است.

مقاله پیشنهادی:محافظ اتو بخار

فرش چوبی آشپزخانه: این فرش ها در زمینه چوبی طراحی شده اند که می تواند برای تم آشپزخانه های که کابینت و اجزای آن به رنگ پاییزی یعنی رنگ های خاکی و کرم قهوه ای هستند مناسب باشد.

فرش ها از جنس های مختلفی مانند نخ یا پشم طبیعی، چرم طبیعی و حصیر تولید می شوند، در قصد داریم شما را  ادامه با چند نمونه از جنس های فرش آشنا می کنیم.

مقاله پیشنهادی: بهترین بلبرینگ چرخ جلو پراید

فرش چرمی آشپزخانه: یکی از مدرن ترین فرش های ایرانی، فرش چرمی می باشد که به صورت دستباف با دست هنرمندان و قالیباف های ایرانی تولید شده است، این فرش ها از چرم طبیعی گاوی تولید شده اند که طرح های مدرن و سنتی دارند و می توانند با صندلی های چرم آشپزخانه دکور مدرن و با ارزشی بسازند  و یک نوع فرش آشپزخانه طرح سنتی به شمار می روند.

فرش حصیری آشپزخانه: اگر دنبال فرش آشپزخانه خاص می گردید، این فرش ها مناسب سمت می باشند، زیرا این فرش ها در طرح سنتی با استفاده از دست با حصیر تولید شده اند که بسیار زیبا و خاص هستند.

تاریخچه فرش آشپزخانه ایرانی

بی شک پیشینه فرش ایرانی به دوره ای ما قبل میلاد مسیح یعنی دوران باشکوه و عظمت هخامنشیان می رسد، که در آن دوران فرش های با طرح و نقش و نگارهای هخامنش تولید می شد تا مردمان ایرانی بتوانند روی فرش های نرم استراحت کنند و خستگی خود را بر روی فرش های نرم به در کنند، اما این را هم ذکر کنیم که اوج بافت فرش یا قالی بافی در ایران در دوران پر شکوه ساسانیان رقم خورد و از آن دوران فرش های دستباف و با نقش و نگارهای زیبای طبیعت به یادگار باقی مانده که نشانگر تاریخچه فرش ایرانی می باشد، اما هنوز که هنوزه تولید فرش و قالی بافتی در ایران یکی از صنعت های مهم به شمارمی رود و ایرانیان هنوز هم اهمیت و جایگاه فرش را در آداب و رسوم ایرانی نگه داشته اند و به تولید انواع فرش ها و گلیم فرش ها می پردازند. در طول تاریخ  کشور پهناور ایران بارها توسط  اقوام عرب و ترک تجربه گردید، اما هیچ کدام از فرهنگ و رسوم ایرانی از جمله قالی بافی جایگاه خود را از دست ندادند و حتی در زمان حکمرانی اقوام غیر ایرانی بر ایران قالی بافی به شهرت رسید و در آن زمان ها هم قالی بافی رونق بیش از پیش یافت ، زیرا اقوام غیر ایرانی هم اهمیت و جایگاه فرش ایرانی را درک کرده بودند، خصوصا در دوران صفویه که فرش ها در نقش و نگار های اسلیمی و زیبا تولید شدند و در آن زمان از  این فرش ها  در مساجد و مطبخ ها استفاده زیادی می شد،  اما که در ایران امروزی وجود  فرش در خانه ها و آشپزخانه ها اهمیت زیادی دارد و جایگزینی برای آن پیدا نمی شود و به همین خاطر قالیبافی و نساجی در ایران جایگاه ویژه‌ای دارد.

 

 

 

 

فرش آشپزخانه چه رنگی خوبه

 

کابینت و میز ناهار خوری یکی از مهم ترین اجزا و اساسی ترین اجزای همه‌ی آشپزخانه ها به شمار می روند، به همین دلیل در انتخاب فرش مناسب آشپزخانه باید رنگ کابینت و میز ناهارخوری را در نظر بگیرید. در ابتدا  توضیح می دهیم که چگونه فرش آشپزخانه را با رنگ کابینت ست کنید.

در انتخاب فرش آشپزخانه با کابینت سفید می توانید از فرش آشپزخانه طوسی استفاده کنید، چون کابینت ها سفید هستند در انتخاب رنگ فرش دست شما باز است و می توانید از فرش های طرح فانتزی یا فرش سفید مشکی یا سرمه ای  استفاده کنید. اما در انتخاب فرش آشپزخانه با کابینت قهوه ای می توانید از فرش های طرح قهوه یا فرش آشپزخانه بنفش استفاده کنید تا ظاهر آشپزخانه شما سبک مدرن بگیرد، اما اگر کابینت های شما رنگ طوسی دارند می توانید از فرش آشپزخانه طوسی یا فرش آشپزخانه پتینه و سفید استفاده کنید که هم سبک آشپزخانه مدرن و زیبا شود و هم فرش مناسبی برای آشپزخانه شما باشد. میز ناهار خوری باید با فرش ها ست باشد اگر شما کابینت سفید و میز ناهار خوری سفید دارید، حتما باید از فرش های رنگی یا طوسی استفاده کنید تا آشپزخانه شما بی روح نباشد و رنگ بگیرد. اگر رنگ کابینت و میز ناهار ناهار خوری شما قهوه ای یا تناژ قهوه ای دارد از فرش های با پس زمینه بژ یا نسکافه ای و کرم استفاده کنید تا آشپزخانه شما تیره نشود.

 

اما توجه کنید که اگر آشپزخانه شما شلوغ است از طرح های ساده یا فرش آشپزخانه پتینه استفاده کنید، اما اگر آشپزخانه شما کوچک است از فرش آشپزخانه بیضی یا دایره استفاده کنید تا فضای آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد. اگر آشپزخانه شما بزرگ است می توانید از فرش اشپزخانه پرزدار یا فرش آشپزخانه سه بعدی و بزرگ استفاده کنید تا فضای آشپزخانه دل انگیز به نظر بیاید.

در ادامه با ما همراه شوید تا چند تا از برند های معروف  فرش ایرانی را نام ببریم.

فرش آشپزخانه بزرگمهر: این فرش ها ظاهر بسیار زیبا دارند و در  نقش و نگار های اسلیمی دارند و مدرن تولید شده اند، این فرش ها بسیار نرم و لطیف هستند که از نخ های طبیعی تولید شده اند.

فرش اشپزخانه پاتریس: این  برند یکی از زیباترین فرش های ایرانی را تولید می کند که متناسب با سبک آشپزخانه خودتان می توانید این فرش ها را تهیه کنید.

فرش آشپزخانه ساوین: این فرش ها در طرح های سنتی، مدرن و فانتزی تولید شده اند که مناسب آشپزخانه ها می باشد.

فرش آشپزخانه سهند: این برند ایرانی فرش های زیبا و طرح های لوکس و فانتزی، سنتی تولید می کند‌ که مناسب دکوراسیون خانه ایرانی می باشد.

اهمیت فرش آشپزخانه

وجود فرش آشپزخانه در آشپز خانه های ایرانی به عنوان پوشش دهنده کف آشپز خانه بسیار مهم است و از این رو استفاده از قالی یا فرش اصیل ایرانی در دکوراسیون آشپزخانه ها اهمیت زیادی دارد، زیرا به قول ما ایرانی ها خانه بی فرش، خانه نمی شود و به این دلیل  قالی ایرانی یا فرش ایرانی در طرفداران زیادی دارد و تقریبا در اکثر خانه های ایرانی یک دست فرش ایرانی وجود دارد که به دکور خانه جان بخشیده و سبک دکور را به فرهنگ ایرانی نزدیک کرده است.

استفاده از فرش آشپزخانه در آشپزخانه ها مزیت زیادی دارد، اول اینکه فرش آشپزخانه می تواند دکوراسیون خانه را زیبا تر کند و به فرهنگ ایرانی نزدیک کند و علاوه بر آن می تواند مانع از سر خوردن روی سرامیک آشپزخانه شود، زیرا آشپزخانه محیطی است که در سینک ظرفشویی قرار دارد و به همین دلیل ممکن است کف آشپزخانه خیس شود و احتمال سر خوردن چند برابر می شود و به همین دلیل یکی از مزیت های فرش آشپزخانه جلوگیری از سر خوردن است، دیگر مزیت فرش آشپزخانه این است که  کف پوش های آشپزخانه معمولا پارکت یا سرامیک هستند که با برخورد جسم سنگین یا جسم تیز احتمال دارند آسیب ببیند و هزینه سنگینی را برای شما به جا آورند، اما با پهن کردن فرش می توانید جلوی این هزینه اضافی را بگیرید زیرا فرش مانند عایق عمل می کند و نمی گذارند به سرامیک یا پارکت آسیب وارد شود.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن