تکنولوژی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت

فیلتر جاروبرقی چیست؟ فیلتر جاروبرقی را از کجا بخریم؟ فیلتر جاروبرقی در انواع مدل های پاناسونیک، فیلیپس، بوش، ال جی، سامسونگ، صنعتی، سطلی، هپا، زیمنس، رباتیک شیائومی، دوار، ناسیونال به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

فیلتر جاروبرقی آرمان کد 2025 مناسب برای جاروبرقی های بوش فیلیپس و سامسونگ

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
ابعاد
40x10x10 سانتی‌متر
وزن
500 گرم
نوع لوازم جانبی
آنتی باکتریال

به نظر شما فیلترهای جاروبرقی چه کارایی دارند؟ به نظر شما استفاده از فیلتر در جاروبرقی چقدر مهم می باشد؟ چه مدل هایی از این نوع فیلتر هارا می شناسید؟ تفاوت مدل های مختلف فیلترهای جارو برقی چیست؟ مهم ترین اصول نگهداری از فیلترهای جاروبرقی چیست؟

مقاله پیشنهادی: چگونه یک تولد خوب بگیریم

هزینه های فیلترهای بهداشتی بالا است یا پایین؟ فیلتر جاروبرقی های مختلف در کدام قسمت از آن ها جایگذاری شده است؟ چگونه متوجه پر بودن فیلتر جاروبرقی شویم؟ انواع مختلف فیلترهارا چگونه تمیز یا تعویض می کنید؟ آیا همه فیلترهای جاروبرقی قابل شست و شو می باشند؟ فیلتر هپا چه نوعی از فیلترهای جاروبرقی است و چه کارایی دارد؟ فیلترهای جاروبرقی های مختلف را چگونه عوض کنیم؟

فیلتر دوار مدل آرمان مناسب برای انواع جاروبرقی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
ابعاد
40*10 سانتی‌متر
وزن
500 گرم
سایر توضیحات
- امکان نصب بر روی اکثر جاروبرقی ها با تبدیل های درون بسته
- مناسب برای جاروبرقی با سایز نازل 32 و 35 میلی متر
- ساخت ایران

فیلترهای جاروبرقی یکی از مهم ترین اجزای جاروبرقی می باشند که تقریبا بیشترین و مهمترین کارایی را دارند طوری که در صورت پر یا خراب شدن فیلترها جاروبرقی مکش چندانی ندارد و مجبور است انرژی بیشتری را مصرف کند، و از ویژگی های آن خلاص کردن ما از ذرات گرد و غبار و آلودگی های بیماری زا و ایجاد محیطی تمیز است.

مقاله پیشنهادی: لباسشویی ایرانی چه مارکی خوبه

این فیلترها انواع مختلفی دارند که شامل فیلترهای دوار یا مخزن سایکلون موجود در دسته یا داخل برخی جاروبرقی هایی که کیسه ندارند، فیلتر کیسه ای قابل شست و شو و یکبار مصرف که به عنوان ساده ترین فیلتر در اکثر جارو برقی ها وجود دارد، فیلترجاروبرقی هپا که معمولا به عنوان فیلتر کمکی در کنار فیلترهای اصلی قرار می گیرند تا جاروبرقی عملکرد بهتر و بیشتری داشته باشد و فیلتر جاروبرقی کارتریجی با شکلی متفاوت که گروهی از آن ها قابل شست و شو می باشند و فیلترهای مکنده صنعتی که روی انواع مکنده های صنعتی سبک و سنگین وجود دارد .فیلتر های دیسکی و فیلترهای دارای فوم از دیگر فیلترهای جاروبرقی هستند .

فیلتر هپا مناسب برای جاروبرقی بوش و زیمنس

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
ابعاد
15 × 14× 4 سانتی‌متر
وزن
110 گرم
نوع لوازم جانبی
آنتی باکتریال

اما اینکه چه زمانی فیلتر پر می شوند و چه علائمی دارد و چگونه از آن ها مراقبت و استفاده کنیم، باید عرض کنیم بیشتر فیلترهای دوار که روی دسته جاروبرقی متصل اند دارای بدنه ای شفاف هستند که به راحتی در صورت پر شدن مشخص می شوند، اما آن دسته از فیلترهایی که مشخص نیستند و در قسمت داخلی جاروبرقی جای گرفته اند در صورت پر شدن علائمی چون : خروج بوی نامطبوع از جاروبرقی و کاهش مکش جاروبرقی، ایجاد می کنند که باید سریعا تعویض یا تخلیه شوند زیرا در این صورت علاوه بر کاهش قدرت مکش جاروبرقی، امکان خروج ذرات داخل فیلتر و مصرف انرژی افزایش می یابد ،بنابرین چون فیلترها قطعاتی کاربردی هستند باید به نحو احسن از آن ها نگهداری کنیم و هرچند وقت یک بار آن هارا چک، تمیز و خالی یا تعویض کنیم، حواستان باشد که یک سری از فیلترها باید قبل از کامل پر شدن تخلیه شود .توجه کنید که تمیز یا تعویض فیلترها به سلامت موتور و طول عمر جاروبرقی شما نیز کمک می کند .

مقاله پیشنهادی: خرید لگو اصل دانمارک

فیلتر هپا مناسب جارو برقی فیلیپس الکترولوکس و آاگ

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
ابعاد
17*12 سانتی‌متر
وزن
100 گرم
نوع لوازم جانبی
آنتی باکتریال
سایر توضیحات
فیلتر هپا 13 با قابلیت جذب 99.97% ذرات
مناسب برای افراد آلرژیک
بهتر است این فیلتر هر 6 ماه یکبار تعویض گردد.

به دلیل کارایی بسیار مهم این فیلترها، شرکت های مختلف شروع به تولید این محصول کرده اند مانند : فیلتر جاروبرقی فیلیپس، سامسونگ، ال جی، بوش، پاکشوما، پاناسونیک، پارس خزر و الکترولوکس و دوو که همه انواع فیلتر ها بسته به نوع، کیفیت، سایز و برند معتبری که تولید شده اند دارای قیمت متفاوتی هستند اما به طور کلی فیلترهای یکبار مصرف قیمت پایین تری دارند. بازدهی فیلترهای متفاوت نیز به کیفیت و مساحت فیلتر و حجم هوای ورودی به آن بستگی دارد. انواع دیگر فیلترها شامل : فیلتر جاروبرقی بیم، بکو، تفال، تیوا، پاکتین، شیائومی، سپاهان، صنام و عرشیا و کنوود می باشند .

مقاله پیشنهادی: قیمت توالت فرنگی پلاستیکی

فیلتر جارو برقی همادیس مدل A2025

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
ابعاد
20x25x1 سانتی‌متر
وزن
30 گرم

گاهی اوقات ذرات ریز و گرد و غباری که روی سطوح و زمین وجود دارند باعث بسیاری از بیماری ها مانند آسم یا بیماری های ریوی و آلرژی می شوند، وجود فیلتر که نوعی فیلتراسیون مکانیکی است در جاروبرقی باعث ایجاد محیطی بهداشتی می شود، طوری که وقتی ذرات را به دام انداخته شد دیگر امکان خروج ندارند و درون فیلترها باقی می مانند تا خالی یا تعویض شوند. فیلترها با محافظت از افراد منزل و محیط کار و افزایش پاکیزگی محیط  و کاهش امکان انفجار توسط ذره های قابل احتراق، قطعه ای بسیار کاربردی و مهم در جاروبرقی های خانگی و صنعتی محسوب می شوند .

مقاله پیشنهادی: قیمت پاپوش دخترانه فانتزی

به طور کلی عملکرد بیشتر فیلترهای جاروبرقی به گونه ای است که ابتدا ذرات با اندازه های گوناگون توسط جاروبرقی بلعیده می شوند و با گذر از دسته وارد بدنه جارو برقی و در آخر وارد فیلتر می شوند تا با تماس با ذرات عمل فیلتراسیون انجام شود، اما فیلترها با روش های مختلفی عمل فیلتراسیون را انجام می دهند که این روش ها بستگی به نوع و اندازه ذرات به دام افتاده دارد و شامل غربالگری، گیر افتادگی، حائل، پخش، الکترواستاتیک می باشند .

فیلتر هپا مخصوص جاروبرقی بوش

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
نوع لوازم جانبی
آنتی باکتریال

وقتی ذرات وارد شده به قسمت داخلی جاروبرقی از فاصله بین فیبر های فیلتر بزرگ تر باشند، هنگام وارد شدن به داخل فیلتر به دام می افتد که به این روش غربالگری می گویند اما اگر ذرات بزرگ باشند ولی نتوانند با سرعتی که دارند مسیر هوای اطراف فیلتر را دنبال کنند، در اثر برخورد به فیلتر جذب می شوند که به آن گیر افتادگی می گویند.

مقاله پیشنهادی: روش کشیدن خط چشم

حائل شدن زمانی اتفاق می افتد که ذرات ریز وارد شده، قابلیت دنبال کردن مسیر هوای فیلتر را دارند و توسط جذب سطحی مولکولی به دام می افتند. فرایند پخش در اثر حرکت نامنظم ذرات ریز و دیگر ذرات وارد شده اتفاق می افتد، طوری که ذرات کوچک با تعداد زیاد، حرکت ذرات ورودی دیگر را مختل می کند و ایجاد حرکات نا منظم و کاتوره ای احتمال گیر افتادن آن هارا در فیبر فیلتر افزایش می دهد. روش الکترواستاتیک زمانی به کار گرفته می شود که فیبرهای فیلتر دارای بار الکتریکی باشند و از آنجایی که ذرات نا هم نام یکدیگر را جذب می کنند، ذرات باردار ورودی به سمت فیبر های متمایل و جذب می شوند .

فیلتر جارو برقی مدل BZ5001Z مناسب برای جاروبرقی بوش و زیمنس

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
ابعاد
15 × 14× 4 سانتی‌متر
وزن
50 گرم
سایر توضیحات
افزایش طول عمر موتور

فیلترهپا یا اولپا تشکیل شده از الیاف فایبر گلاس، پوشال و حصیر و دارای منافذی برای عبور هوا است که ساختار کارتریجی و قطرهای متفاوتی دارد و به دلیل دقت و قدرت بالا، یکی از بهترین تجهیزات تصفیه کننده هوا می باشد و همانطور که گفته شد به عنوان فیلتر کمکی عمل کرده و قابلیت به دام انداختن 999/99 درصد از ذرات بسیار ریز در حد چند صدم میکرون را دارد که بیشتر این ذرات ریز بسیار خطرناک و سمی ، مانند ذره های قابل احتراق می باشند. فیلترهای هپا را می توانید به عنوان فیلتر کمکی در کنار فیلتر اصلی استفاده کنید تا هم ایمنی دستگاه و افراد را تضمین کنید . این فیلتر به عنوان یکی از تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی نیز شناخته شده است. توجه کنید که فقط فیلترهای هپا دارای علامت  Wقابل شست و شو می باشند .

فیلتر جارو برقی مدل ab_+ 2

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
ابعاد
28x23x3 سانتی‌متر
وزن
5 گرم
نوع لوازم جانبی
آنتی باکتریال
سایر توضیحات
قابلا برش آسان فیلتر با قیچی
دارای دو لایه
این فیلتر مناسب برای انواع جارو برقی می باشد

جاروبرقی هایی که کیسه ندارند معمولا دارای یک فیلتر دارای فوم در کف خود هستند که در زیر مخزن جمع آوری زباله ها قرار گرفته است و گرد و غباری که از زیر مخزن خارج می شوند را به دام می اندازد، باخارج کردن مخزن می توانید فوم را ملاحظه کنید که در صورت کثیف شدن می توانید آن را در آب گرم قرار و با فشار دست گرد و غبار آن را گرفته و پس از خشک شدن در جای خود قرار دهید، البته اگر می خواهید هنگام جارو زدن خانه تان بوی خوب بگیرد به فیلترخشک شده چندین قطره روغن های درخت چای، گیاه لیموترش، نعنا فلفلی و اکالیپتوس بزنید که خاصیت ضد باکتریایی نیز دارند. اگر جاروبرقی شما دارای فیلترهای دیسکی است، باید برای کارایی بیشتر و بهتر منظم آن را شسته و تمیز کنید تا هوا در آن جریان داشته باشد .

فیلتر جاروبرقی مدل G1 مجموعه دو عددی مناسب برای جارو برقی رباتیک شیائومی مدل Mop Essential

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
ابعاد
13x4x0.8 سانتی‌متر
وزن
7 گرم
نوع لوازم جانبی
آنتی باکتریال
سایر توضیحات
فیلتر HEPA جاروبرقی رباتیک شیائومی مناسب برای مدل های MJSTG1 (G1) و Vacuum-Mop Essential و SKV4136GL
در هر بسته دو عدد فیلتر قرار دارد.

اما جارو برقی های کیسه دار، دو نوع اند: کیسه های قابل شست و شو و کیسه های یکبار مصرف، که نوع دوم باید پیش از کامل پر شدن تعویض شوند ولی نوع اول را باید به طور کامل در سطل زباله ای بزرگ خالی کنید و با ضربه زدن به آن از خالی شدن آن مطمعن شوید، برای راحتی نیز می توانید از جاروبرقی دیگری استفاده کنید تا غبار های فیلتر دیگری را ببلعد، سپس آن را شسته و در جای خود قرار دهید .

فیلتر هوا مناسب جارو برقی بوش و زیمنس

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
نوع لوازم جانبی
کیسه جاروبرقی

برخی از جاروبرقی های سنگین و سبک دستی دارای فیلتر های کارتریج می باشند. این فیلترها که معمولا ظاهری استوانه ای با دیواره های چین خورده از کاغذ یا موادصنوعی دارند، عموما یکبار مصرف هستند اما اگر به طور منظم تمیز شوند می توان برای مدت طولانی از آن ها استفاده کرد. فیلتر دوار که جایگزین کیسه در جاروبرقی های جدید است دارای لیوان نشکن و قابل شست و شو می باشند که مواد وارد شده در این لیوان جمع می شوند و قابلیت دیدن داخل آن وجود دارد تا هنگامی که چیزی ناخواسته وارد جاروبرقی شود در آن قسمت دیده شود. این فیلترها قدرت مکش بالایی دارند و از پر شدن زود هنگام مخزن اصلی جلوگیری می کند، زیرا بیشتر گرد و غبار ها وارد این قسمت می شوند. علاوه بر این ها این نوع فیلتر ها به سادگی در می آیند تا تمیز شوند و به همین دلیل از صرف هزینه های تعویض فیلتر جلوگیری می کند .

فیلتر جاروبرقی مدل هپا کد 100832 مناسب برای جارو برقی ال جی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
ابعاد
17x9x3 سانتی‌متر
وزن
115 گرم
نوع لوازم جانبی
کیسه جارو برقی
سایر توضیحات
مناسب برای جارو برقی ال جی

برای عوض کردن فیلتر جاروبرقی به دلیل وجود گرد و غبار موجود در آن ابتدا توصیه می شود در محیط باز مانند ایوان یا حیاط دور از وسایل خانه این کار را انجام دهید، اگر برایتان مقدور نبود حتما زیر جاروبرقی پارچه یا نایلون بزرگی پهن کنید تا دوباره کاری نکنید، سپس اجزای جاروبرقی مانند لوله و دسته آن را جدا کنید، مخزن را باز و فیلتر را از اطراف مخزن جدا کنید (در جاروبرقی های متفاوت فیلتر در قسمت های مختلف مخزن مانند زیر یا کناره ها قرار گرفته اند).توجه کنید فیلتر های متفاوت به صورت ریلی یا دکمه ای خارج می شوند .

در اخر توجه کنید که هستند فیلترهایی که به دلیل عدم کیفیت و استاندار های مناسب توانایی از بین بردن کثیفی ها و ذرات گرد و غبار را ندارند و کیفیت بیشتر ملزم به قیمت بیشتر می باشد اما چون خرید فیلترهای مناسب با سلامتی ما رابطه مستقیم دارند این هزینه های زیاد جای دوری نمی رود بلکه تضمین کننده سلامتی ما و ایجاد محیطی بهداشتی است .

فیلتر جارو برقی رباتیک شیائومی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک فیلتر جاروبرقی ارزان قیمت
ابعاد
16.5 × 5.2 × 1.6 سانتی‌متر
وزن
320 گرم
سایر توضیحات
- قابل‌استفاده برای جارو برقی روباتیک شیائومی مدل SDJQR01RR
- طول عمر 3 تا 6 ماه
- غیرقابل‌شست‌وشو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن