خانه و سبک زندگی

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک ماسوره چرخ خیاطی ارزان قیمت

ماسوره چرخ خیاطی چیست؟ ماسوره چرخ خیاطی را از کجا بخریم؟ ماسوره چرخ خیاطی در انواع مدل های کاچیران، ژانومه، مارشال، صنعتی، راسته دوز، برادر، سینگر، جک، جانتک به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک ماسوره چرخ خیاطی به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

ماسوره خیاطی چیست ؟

شاید همه ی شما این یک قطعه را در خانه خود و یا در خانه ی مادر بزرگ هایتان  دیده باشید، ماسوره یکی از قطعات بسیار مهم در چرخ خیاطی های قدیمی و چرخ خیاطی های مدرن که با تکنولوژی جدید تولید شده اند می باشد. این محصول کاربرد زیادی در دوخت و دوز دارد به همین دلیل باید جدی گرفته شود

مقاله پیشنهادی: خرید لوازم قنادی آنلاین

ماسوره ظاهری دایره ای شکل دارد که میان آن برای قرار گرفتن نخ خالی است،  این محصول دقیقا مانند ماسوره های بنایی می باشد. شاید با خود فکر کنید که ماسوره فقط از یک جنس فلزی تولید شده است، زیرا ماسوره چرخ خیاطی قدیمی همه از جنس فلز بود، حال با ما همراه باید تا در مورد ماسوره مطالبی ارائه دهیم.

مقاله پیشنهادی: مارک مکسی خوبه؟

انواع ماسوره خیاطی

در ابتدا باید بگوییم ماسوره های خیاطی در انواع جنس های مختلفی تولید شده است‌. این محصولات کاربرد بسیار ویژه ای در چرخ خیاطی دارد و یکی از قطعات جدایی ناپذیر چرخ های خیاطی به حساب می آید. مثلا ماسوره ها در جنس پلاستیکی که رنگ های متنوعی دارد و آلومینیومی که مقاومتش نسبت به ماسوره پلاستیکی بیشتر است و ماسوره ی فلزی که بسیار مقاوم است.

مقاله پیشنهادی: هات شیپر اصل

شاید با خود فکر کنید که چرا ماسوره ها در جنس های متفاوتی تولید شده اند ؟ تنوع در جنس ماسوره به چه علت می باشد ؟ باید در پاسخ بگوییم، این محصولات کاربرد های گوناگونی دارند، مثلا از ماسوره های پلاستیکی زمانی استفاده می شود که ماکو ها دارای آهن ربا باشند، زیرا اگر در این نوع از ماکو ها از ماسوره های پلاستیکی استفاده شود ممکن از باعث اختلال در عملکرد چرخ خیاطی شود.

زیرا آهنربای مغناطیسی ماکو باعث جذب ماسوره ی فلزی می شود،

به همین دلیل است که می گویند ماسوره در خیاطی حرف اول را می زند، زیرا شاید ظاهر کوچکی داشته باشد و به ظاهر زیاد مهم نیاید، اما باید بگوییم این محصول کوچک کار مهمی را انجام می دهد. زیرا اگر ماسوره نباشد، چرخ خیاطی کار نمی کند.

مقاله پیشنهادی: درست کردن گن

ماسوره چرخ خیاطی باید

برای بهتر کار کردن چرخ خیاطی همواره باید به قطعات زیر و درشت آن توجه کنید. زیرا اگر یک دانه از قطعات چرخ خیاطی دچار مشکل شود، چرخ خیاطی شما را با مشکلات جدی روبرو می‌کند و به همین دلیل همواره باید به قطعات چرخ خیاطی توجه شود. به خصوص به ماسوره چرخ خیاطی،  ماسوره با اینکه عملیات دوخت را انجام نمی‌دهد اما باعث می شود تا نخ به راحتی با کمک سوزن پارچه ها را بدوزد.

تنظیم نکردن ماسوره هم باعث ایجاد چنین مشکلاتی می شود حال در ادامه در مورد  تنظیم کردن ماسوره  با ما همراه باشید تا جواب سوال هایتان را بگیرید.

مقاله پیشنهادی: خرید زنجبیل

حال در ادامه با ما همراه باشید تا درباره ی تنظیم و نصب ماسوره چرخ خیاطی قدیمی و جدید مطالبی ارائه دهیم.

تنظیم ماسوره چرخ خیاطی مارشال

برای تنظیم ماسوره چرخ خیاطی مارشال کافی است و ضامن آن را به درستی بکشید و در جای مناسب خود تنظیم کنید، تنظیم چرخ خیاطی نیاز به تبحر و مهارت خاصی ندارد و کافی است کمی دقت کنید. توجه کنید که شل بودن ماسوره خیاطی باعث می شود تا دوخت به کندی انجام شود و علاوه بر این باعث می‌شود تا نخ به زودی پاره شود و یا باعث می شود تا دوخت ها به صورت نامنظم انجام گیرند.

مقاله پیشنهادی: قیمت طبل بچه گانه

چگونه ماسوره چرخ خیاطی را جا بزنیم

جا زدن ماسوره چرخ خیاطی کار بسیار آسانی است اما باید دقت کنید تا ما صورت را درست جا بزنیم برای جا زدن ماسوره آن را باید درون ماکو قرار دهید توجه داشته باشید تا نخ  در ماسوره به اندازه پر شده باشند تا بتوانند درون ماکو قرار بگیرد هنگامی که از قرار گرفتن ماسوره در ماکو اطمینان حاصل کردید توجه کنید که ماکو یک ضامن دارد به همین دلیل شما باید ابتدا ضامن موتور را نگه دارید اما در این بین توجه داشته باشید تا ماسوره از درون ماکو به بیرون نیفتد، سپس ماکو را به آرامی در آن جای خود جا دهید، توجه داشته باشید که حتماً باید قبل از جا دادن ضامن ماکو کشیده شود، اگر ماسوره به خوبی جان رفته باشد و تنظیم نشده باشد باعث اختلال در عملکرد چرخ‌خیاطی و در نتیجه پاره شدن نخ و یا شکستن سوزن می‌شود. به همین دلیل باید توجه کنید تا ماسوره به‌ خوبی تنظیم شده باشد.

حال که توانسته اید ماسوره را به خوبی جا بزنید برای اکثر افراد تازه کار سوال پیش می آید که :

 

چگونه ماسوره چرخ خیاطی را پر کنیم ؟

در پاسخ باید بگوییم که شما می توانید به دو روش ماسوره چرخ خیاطی را پر کنید. روش اول به صورت می باشد که شما می توانید با استفاده از ماسوره پرکن چرخ خیاطی ماسوره را پر کنید، ابتدا باید ماسورا در ماسوره پر کن قرار دهید و نخ را دور آن بپیچید و سپس شروع به پر کردن ماسوره کنید. اما اگر ماسوره پرکن چرخ خیاطی شما به هر دلیلی دچار اختلال شده است شما می توانید خودتان شروع به پر کردن ماسوره کنید.

برای اینکار کافی است ماسوره را درون جسم میله ای  قرار دهید و سپس نخ را به خوبی دور ماسوره بپیچید و بعد ماسوره را در جسم میله ای چرخ دهید به این صورت اگر نخ آزاد باشد به سادگی ماسوره پر می‌شود.

ماسوره پرکن چرخ خیاطی مارشال و ماسوره پرکن دیگر چرخ های خیاطی کاربردشان یکسان است

 

تنظیم ماسوره چرخ خیاطی قدیمی

چرخ خیاطی قدیمی به دلیل اینکه کاربرد بسیار ساده ای داشت و با تکنولوژی ساده تولید شده بود قطعاتش بسیار ساده بودن و پیچیدگی نداشتند. تنظیم ماسوره چرخ خیاطی قدیمی بسیار راحت بود و خیاط ها می توانستند به راحتی با تنظیم ماکو ماسوره خود را تنظیم کند همانطور که می‌دانید ماکو یک روکش فلزی برای موتور به حساب می‌آید و ماکو تنظیم نباشد و در جایش نشده باشد باعث می‌شود تا ماسوره نتواند کامل بچرخد و نخ دهد‌.

همیشه باید توجه کنید که رنگ نخ ماسوره باید با رنگ‌نخ اصلی یکسان باشد، زیرا اگر رنگ آن متفاوت باشد دوخت شما را خراب می کند‌

برای خرید ماسوره خیاطی شما عزیزان می توانید این محصولات را به صورت غیر حضوری خریداری کنید، قبل از خرید می توانید عکس ماسوره خیاطی و مشخصات آن را از سایت های داخلی مشاهده کنید.

 

ماسوره پلاستیکی خیاطی در رنگ های متفاوتی تولید شده است، این محصولات به صورت استاندارد تولید شده اند، اما یکی از معایب آن این‌می باشد که مقاومت نسبت به ماسوره ی فلزی کمتر می باشد.

 

چرا چرخ خیاطی ماسوره را پر نمیکند

دلایل متفاوتی برای پر نکردن ماسوره چرخ خیاطی وجود دارد، این دلایل ناشی از اختلالات چرخ خیاطی می باشد، ممکن است ماسوره پر کن چرخ خیاطی خراب شده باشد و یا چیزی بینش گیر کرده باشد و یا ممکن است هرزگرد چرخ خیاطی شما خراب باشد. اگر تمام تلاش خود را کردید و نتوانستید مشکل آن را حل کنید باید اقدام به تعویض آن کنید.

 

عدم تنظیم ماسوره چرخ خیاطی ژانومه باعث ایجاد اختلالات می شود، ممکن است باعث کشیدگی در هنگام دوخت شود.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به اپلیکیشن ترب درباره ی قیمت ماسوره چرخ خیاطی ژانومه اطلاعات زیادی کسب کنید. این محصولات در بسته بندی به فروش می روند، به همین دلیل باید بگوییم اگر قصد خرید دارید باید به صورت بسته بندی های ده و شاید دوازده عدده خریداری کنید.

ماسوره چرخ خیاطی سینگر و ماسوره های مورد استفاده در چرخ های خیاطی دیگر ، مانند چرخ خیاطی ژانومه از جنس پلاستیکی می باشد

 

حال باید یک‌ نکته جالبی را بگوییم که ماسوره چرخ خیاطی سینگر و ماسوره چرخ خیاطی ژانومه ک مارشال و برند های دیگر هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد.

به همین دلیل است که ماسوره ها در یک سایز واحدی تولید می شوند.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

امروزه در کشور چرخ های خیاطی زیادی تولید شده اند مانند؛ چرخ خیاطی کاچیران، چرخ خیاطی ژانومه، چرخ خیاطی جک و مارشال و  سینگر، نیولایف و چرخ خیاطی فشنگی و چرخ خیاطی برادر.

حال باید به شما بگوییم تعویض و تعمیر و پر کردن و کاربرد این محصولات مانند هم می باشد.

 

چرخ خیاطی ماسوره فشنگی یکی از قدیمی ترین چرخ های خیاطی می باشد که کاربردش دستی بوده است، این چرخ ها  یکی از قدیمی ترین چرخ هایی است که هنوز هم در خانه ی قدیمی ها یافت می شود.

 

شما عزیزان می توانید برای جلوگیری از گم شدن ماسوره هایتان جعبه ماسوره خیاطی را تهیه کنید، اینگونه جعبه ها دارای درب می باشند و از گم شدن ماسوره ها جلوگیری می کنند.

قسمت ماسوره چرخ خیاطی ژانومه کجاست؟

ماسوره در زیر همان صفحه ی استیل قرار دارد، برای یافتن‌ آن باید به درون صفحه ی فلزی نگاه بیندازید، ماکو را وقتی پیدا کردید اهرمش را بکشید و در بیاورید، ماسوره در درون ماکو قرار دارد.

 

تنظیم ماسوره چرخ خیاطی صنعتی یک محصولی می باشد که باعث تنظیم نخ می شود به همین منظور از گره خوردن نخ جلوگیری می کند، این محصولات از جنس استیل تولید شده اند.‌

 

درباره ی قیمت ماسوره فلزی خیاطی باید بگوییم که این محصولات معمولا کاربرد زیادی دارند، اما با این حساب قیمت شان مقرون به صرفه می باشد،  اگر قصد خرید حضوری را ندارید شما می توانید از طریق اینترنتی اقدام به خرید این محصولات کنید.

ماسوره خیاطی دیجی کالا در جنس های متفاوتی می باشد، شما می توانید این محصولات را از این سایت های معتبر خریداری کنید و یا با مراجعه مستقیم از فروشگاه ها اقدام به خرید کنید.

 

ماسوره پرکن چرخ خیاطی قدیمی در قسمت بالایی چرخ قرار داشت، این محصول کاربردش راحت تر از ماسوره پر کن جدید بود، زیرا بسیار ساده بود و با اهرم دستی شروع به پر کردن ماسوره می کرد.

 

قبل از دوخت و دوز ، به ماسوره و ماکو توجه کنید، زیرا ممکن است نخ ماسوره از زبانه ی ماکو رد نشده باشد و یا گیر کرده باشد اگر گیر کند باعث پاره شدن نخ می شود.

نخ را باید به گونه ای از بانه ی ماکو رد دهید که حداقل پنج سانت از نخ بیرون کار باشد.

در آخر باید بگوییم که ماسوره های چرخ خیاطی های مختلف با یکدیگر هیچ تفاوتی ندارد و تنها تفاوتش در جنس آن می باشد.

به همین دلیل نمی توانیم بگوییم ماسوره ها نسبت به یکدیگر کاربرد متفاوتی دارند، زیرا کارایی همه ی آن ها یکی است.

ماسوره ها در همه ی جهان شکلی واحد دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن