سرگرمی و ورزش

راهنمای خرید اینترنتی بهترین مارک چرخ ماهیگیری ارزان قیمت

چرخ ماهیگیری چیست؟ چرخ ماهیگیری را ا زکجا بخریم؟ چرخ ماهیگیری در انواع بایت کستینگ، کایدا، دایوا، شیمانو، فلای، کاپتان، استوک، اسپینینگ، حرفه ای، استوک، فلزی، یوموشی، هانگ ژیانگ، کوانهای به فروش میرسد. قبل از خرید اینترنتی بهترین مارک چرخ ماهیگیری به بررسی نکات خرید آن میپردازیم:

وقتی به فصل صید ماهی نزدیک می شویم، افراد علاقه مند به دنبال تهیه چرخ ماهیگیری هستند، تا اوقات فراغت خود را با صید ماهی بگذرانند و یک نوع تفریح هم برای آنها به حساب بیاید، داشتن چرخ ماهیگیری خوب می تواند ماهیگیر را حرفه ای کند و بتواند ماهی های بیشتری را صید کند، از آنجایی که  شکار یا صید ماهی می تواند یک نوع تفریح و خوشگذرانی برای علاقه‌مندان به این حرفه باشد و برای این تفریح باید یک چرخ ماهیگیری عالی داشته باشند تا بتوانند ماهی های زیادی را شکار کنند. استفاده از بهترین چرخ ماهیگیری می تواند لذت ماهیگیری را دو چندان کند و البته ماهیگیری را آسان کند.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک فرنچ پرس

چرخ ماهیگیری چیست

چرخ ماهیگیری یکی از وسایل های مهم و کاربردی، ابزار ماهی گیری می باشد که نقش مهمی در دستگاه صید ماهی دارد. این چرخ به صورت قرقره می باشد که نخ ماهی گیری را با قدرت بالا پرتاب می کند و قابلیت های پیشرفته دیگر هم دارد که در ادامه به توضیح قابلیت های پیشرفته و نوین انواع چرخ ماهیگیری می پردازیم.

انواع چوب و چرخ ماهیگیری

چرخ ماهیگیری انواع گوناگون و زیادی دارد و از به پیوستن اجزای زیادی ساخته شده است، که هر کدام از آنها بر اساس کاربرد و مزایای که دارند دارای قیمت های متفاوتی هستند. در ادامه انواع چرخ ماهیگیری را نام می بریم و به توضیح کوتاهی جهت آشنایی خوانندگان می پردازیم.

مقاله پیشنهادی: خرید زوبین

چرخ ماهیگیری اسپینینگ

ابن چرخ یکی از محبوب ترین چرخ های ماهیگیری در بین مردم است که دلیل آن  می تواند گیر نکردن و یا گره نخوردن طناب مخصوص ماهیگیری در چرخ اسپینینگ ماهیگیری می باشد. ماهیگر  با این چرخ می تواند انواع ماهی های محبوب را صید کند و نگرانی از بابت گره خوردن نخ یا طناب ماهی گیری نداشته باشد.

چرخ ماهیگیری دریایی

این چرخ همانطور که از نامشان مشخص است مخصوص ماهیگیری در دریا می باشند و قدرت این چرخ در دریا مشخص می شود، زیرا می تواند ماهی های بزرگ را به رراحتی در دریا صید کند.

مقاله پیشنهادی: قیمت جلیقه مردانه مجلسی

چرخ ماهیگیری پشه

این چرخ مانند چرخ ماهیگیری های دیگر نیست،زیرا  چرخ های ماهیگیری دیگر بر وسط چوب نصب می شوند اما این چرخ بر پشت چوب یا میله ماهیگیری متصل می شود. چرخ ماهیگیری پشه برای افرادی که علاقه من هستند در کنار رودخانه های که عمق کم دارند و در محیطی آرام ماهیگیری کنند مناسب است، زیرا این چرخ ماهیگیری فقط یک عدد قرقره دارد و فقط می توان با آن نخ را جمع و پخش کرد، در واقع برای کسانی که برای اولین بار ماهیگیری می کنند مناسب است زیرا ساختار بسیار ساده و آسانی دارد و همه افراد می توانند با آن ماهی گیری کنند.

مقاله پیشنهادی: چسب حرارتی از کجا بخرم

چرخ ماهیگیری اسپین کست

این چرخ ها دارای یک بدنه ساده می باشند، که کار با این دستگاه برای افرادی که بار اول ماهیگیری می کنند و از این حرفه سررشته ای ندارند مناسب می باشد.

_____________________________________________

در ادامه به می خواهیم بخشی از اجزای تشکیل دهنده چرخ ماهی گیری را بررسی کنیم.

اسپول چرخ ماهیگیری چیست

اسپول یکی از اجزای تشکیل دهنده چرخ ماهیگیری می باشد که در بازار با نام ایرانی کاسه چرخ یا قرقره چرخ ماهیگیری هم شهرت دارد. اسپول ها در جنس های مختلفی مانند آلومینیوم، برنجی، گرافیت و چدن تولید می شوند و هر کدام دوام و استحکام خاص خود را دارند، کاسه چرخ ابزاری است که نخ یا طناب دستگاه ماهیگیری بر روی آن قراررداده می شود.

مقاله پیشنهادی: دوچرخه کوهستانی قدیمی

چرخ ماهیگیری در تنوع گوناگونی ساخته شده اند و معمولا هر کدام ظرفیت و توان مختلفی دارند، مانند چرخ ماهیگیری دایوا، لیرا، ساپا، یوموشی، کایدا و غیره  در ادامه شما را با انواع برند چرخ ماهیگیری آشنا می کنیم و برای آشنایی بیشتر یک توضیح کوتاه و مفیدی ارائه می دهیم.

مقاله پیشنهادی: روغن نعناع فلفلی از کجا تهیه کنیم

 

چرخ ماهیگیری دایوا: این چرخ ماهیگیر دارای یک  اسپویل بزرگ است که به راحتی طناب ماهی را جمع می کند و چون بدنه آن از آلومینیوم است، از قدرت و استحکام بالایی برخوردار است. این چرخ ماهیگیر را می توانید در آب شیرین و آب شور رودخانه و دریا ها استفاده کنید و چون دسته آن تاشو می باشد، با قدرت می تواند طناب را بکشد و به راحتی می توانید میله ماهیگیری را کنترل کنید.

چرخ ماهیگیری یوموشی: چرخ ماهیگیری یوموشی مناسب ماهیگیری در انواع آب شور و شیرین  می باشد و بدنه آن از ترکیب دو مواد پلاستیک و  فلز تولید شده است و البته فلز آن ضد آب می باشد که در تماس با آب زنگ نمی زند.

چرخ ماهیگیری کایدا: این چرخ ماهیگیری علاوه بر اینکه قدرت بالایی دارد، دارای بدنه ای بزرگ است و یکی از بهترین چرخ دنده های تولید شده می باشد. این چرخ ماهیگیری قدرت زیادی در کشش طناب یا نخ ماهیگیری  دارد و ماهیگیر به آسانی می تواند این چرخ را کنترل کند.

چرخ ماهیگیری کوانهای: قدرت بالای چرخ کوانهای سبب شده تا کار با آن بسیار آسان و راحت باشد و چون بدنه این چرخ ماهیگیری از فلز ضد آب است استحکام بالایی در تماس با آب دارد.

چرخ ماهیگیری کاپیتان: به علت اینکه بدنه و اجزای چرخ ماهیگیری کاپیتان از فلز محکم و ضد زنگ تشکیل شده، یکی از بهترین چرخ های ماهیگیری برای استفاده در رودخانه و دریا می باشد و می توانید انواع گوناگون ماهی را از راه دور با پرتاب طناب با این چرخ ماهیگیری شکار کنید.

چرخ ماهیگیری هانگ ژیانگ: یکی دیگر از چرخ ماهیگیری محبوب و پر طرفدار، چرخ ماهیگیری هانگ ژیانگ می باشد، زیرا  نخ در این چرخ گره نمی خورد و در هنگام ماهیگیری صدا ندارد. این چرخ ماهیگیری را می تواند بر روی همه چوب یا میله ماهیگیری نصب کنید و نصب آن بسیار آسان و سریع می باشد. یکی دیگر از ویژگی های کاربردی این چرخ ماهیگیری این است که می توانید، کلاچ عقب چرخ را تعویض کنید و البته اگر بخواهیم راجع به بدنه آن صحبت کنیم باید بگوییم که، بدنه آن از جنس فلز است و ضد زنگ می باشد.

چرخ ماهیگیری اوساکو:  این چرخ دارای کاسه ای فلزی و ضد آب می باشد که قدرت بالایی در هنگام ماهیگیری دارد.

چرخ ماهیگیری ارما: این چرخ جزو چرخ های ساده می باشد، که از پلاستیک تولید شده است، از آنجایی که چرخ دنده و بلبرینگ آن پر قدرت است بسیار خوش دست و راحت می باشد، این محصول هم مانند برند های دیگر قابلیت جابه جایی و تعویض دسته دارد.

چرخ ماهیگیری بایت رانر:  با این مدل چرخ ماهیگیری صید ماهی به راحتی انجام می گیرد و دارای بدنه ای مقاوم و چرخن دنده مستحکم می باشد.

چرخ ماهیگیری سایدون: سایدون، یک برند شناخته شده است که چرخ هایی با کیفیت و قدرت بالا تولید کرده است. چرخ  ماهیگیری سایدون از کاسه آلومینیومی و با کیفیت تولید شده است، که وزن آن بسیار سبک است و به راحتی بر روی چوب ماهیگیری نصب می شود، نکته مهم در این دستگاه این است که  در آن سیستمی وجود دارد که در هنگام ماهیگیری جلوی لرزش چرخ را می‌گیرد  و می‌تواند نخ ماهیگیری را به سرعت جمع کند.  دسته این محصول از جنس فلز است و می توانید به راحتی دسته آن را تعویض کنید.

چرخ ماهیگیری فایرفاکس: این چرخ مناسب به آبهای شیرین می باشد و جنس بدنه آن از فلز ضد زنگ است.

چرخ ماهیگیری فایو استار: این چرخ را با سهولت می توانید به انواع چوبهای ماهیگیری در اندازه های کوچک و بزرگ نصب کنید و نکته مهم در این چرخ ماهیگیری فایواستار این است که می توانید از آن در آب‌های دریای و حتی دریاهای بزرگ و اقیانوس استفاده کنید، زیرا قدرت بالایی در چرخش و کشش نخ دارد.

چرخ ماهیگیری فلای: این چرخ می تواند تعادل را در هنگام پرتاب را حفظ کند، این چرخ ماهیگیری ساختار ساده‌ای دارد و افرادی که تخصص در ماهی گیری ندارند می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

چرخ ماهیگیری فیدر:  این چرخ از بدنه ای گرافیتی تولید شده است و نخ گیری آن قوی می باشد.

چرخ ماهیگیری قزلی: این مدل چرخ بسیار پر قدرت و پر سرعت می باشد و جنس بدنه آن از فلز است. از آنجایی که سایز آن کوچک است وزن سبکی دارد و به همین خاطر حمل آن آسان می باشد.

چرخ ماهیگیری گلدن: جنس بدنه کاسه چرخ ماهیگیری گلدن از گرافیت می باشد که بسیار قدرتمند و قوی است، این چرخ می تواند با قدرت و سرعت بالا را جمع کند و مانند چرخ ماهیگیری شاید این دارای سیستم  ضد لرزش جای دست ها را تعویض کنید و استفاده از این چرخ بسیار راحت و آسان می باشد.

چرخ ماهیگیری لیزارد: چرخ ماهیگیری لیزارد دارای بدنه ای فلزی ضد زنگ  می باشد، این چرخ دارای دسته فلزی و  تاشو و ضامن دار است که کار ماهیگیری را آسان و سریع کرده است. موتور ماهیگیری لیزارد مدل GX5000دارای کمان  است و قابلیت تنظیم و تعویض دسته را دارد.

چرخ ماهیگیری توکوشیما: جنس کاسه یا اسپول چرخ ماهیگیری توکوشیما از گرانیت و فلز ضد زنگ می باشد، که نشان دهنده قوی بودن بدنه آن می باشد. استفاده از این چرخ راحت می باشد زیرا، دسته آن تاشو است. با این چرخ  ماهیگیری می توانید در آب های شود و آب های شیرین ماهی صید کنید.

چرخ ماهیگیری ژونهای: چرخ ماهیگیری ژونهای یک چرخ قوی ماهیگیری به شمار می رود که دارای سیستم کاهش لرزش و کمان طناب دار ضخیم است. این چرخ توانایی تنظیم دسته و تعویض آن را دارد و دسته آن تاشو می باشد که یک مزیت مهم به شمار می رود.

چرخ ماهیگیری سیلی استار: چرخ ماهیگیری سیلی ستار بدنه ای آلومینیوم و گرافیک دارد که در مقابل زنگ زدگی بسیار مقاوم می باشد. بلبرینگ چرخ ماهیگیری سیلی ستار دارای مقاومت و دوام می باشد و به راحتی می توانید در آب های شیرین و آب های شوربا این چرخ ماهی گیری کنید.

چرخ ماهیگیری یانگ شیانگ: این محصول دارای بدنه ای ضد آب و اسپول فلزی می باشد، که در برابر آب مقاوم است و زنگ نمی زند. چرخ ماهیگیری یانگ شیانگ بدنه ای فلزی گرافیک دارد و می‌توانید دسته آن را به سمت راست یا چپ تنظیم کنید. از آنجایی که دارای گیربوکس و کلاچ است قدرتمند است و جلوی لرزش چرخ را می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن