سرگرمی و ورزش

راهنمای خرید راکر با قیمت مناسب

راکر ازاسباب بازی های حرکتی و بسیار سرگرم کننده کودکان از سنی که قادر به نشستن می باشند ،  است .

راکر در جنس ها و انواع  مختلف چوبی ، پلاستیکی ، بادی ، پولیشی ، پارچه ای ، چرخدار ، دو قلو ، دوکاره ، …. در بازار دیده میشود .

راکرها به شکل حیوانات مختلف اسب ، فیل ، ماهی ، اسب تک شاخ ، بره، برنارد  ، پونی ، تدی ، حلزونی ، خرسی ، خرگوشی ، دایناسوری ، گوزن ،گاو ،زرافه ، گرد ،و… متناسب با علاقه فرزندتان در فروشگاه ها به فروش می رسد .

راکردر برندهای مختلف  پیتکو ، چیکو ،  بی بی لند ، نانان ، لایکو ، لیبل برد ، مک لارن ،و … تولید و عرضه میشود .

برای فهمیدن لیست قیمت و سایت های فروش راکر  می توانید به  سایت ترب مراجعه کنید .

می توانید این محصول را به طور انلاین ازسایت دیجی کالا خریداری کنید .

راکر کودک چیست؟

مقاله پیشنهادی: قهوه دیکاف

به صندلی هایی که حالت گهواره ای دارند راکر کودک می گویند که با ‌عنوان صندلی الاکلنگی هم شناخته می‌شوند.الاکلنگ کودک مانند هر اسباب بازی دیگر باعث شادی کودک شده  و رشد فکری و ذهنی کودک شما می‌شود.

راکر صندلی هایی مخصوص کودک است که حالت گهواره ای  دارند و به صندلی الا کلنگی هم معروفند . الاکلنگ وسیله  ای تفریحی است که همه کودکان از بازی با ان لذت می برند و در رشد فکری و ذهنی کودک نیز تاثیر زیادی دارد .‌

مقاله پیشنهادی: قیمت شن بازی

الاکلنگ کودک وسیله‌ای است که کودک با نشستن روی آن جلو و عقب می‌رود و باعث شادی او می‌شود.راکر از جمله بازی‌های کودکان است که می‌تواند در داخل خانه، یک پارک بازی را برای آن‌ها تداعی کند.

همانطور که می دانید الاکلنگ وسیله ای است که با نشستن روی ان عقب و جلو یا بالا و پایین می شود اما امکان نصب ان در خانه نیست . راکر وسیله ای کوچکتر و با شکل دیگر  است که با تهیه ان می توانید این  بازی شاد کودکانه را در خانه برایش فراهم کنید .

مقاله پیشنهادی: تاپ فیلتر چیست

براساس شواهد تاریخی راکرهای امروزی نسل جدید همان راکرهای قرن هفدهم میلادی هستند،که با هدف سرگرم ساختن فرزندان اعیان، شوالیه ها و شاهان ساخته می شدند.از نسل ها پیش تکان دادن کودک یک عمل حسی غریزی بوده که منتقل شده است.

بر اساس مستندات تاریخی راکرهای مدرن ادامه رو راکرهای قرن هفدهم میلادی می باشند که در ان زمان وسیله تفریحی برای کودکان خانواده های اشراف و اعیان بوده است . ازگذشته تا به حال تکان خوردن کودک روی یک وسیله یک کار حسی و فطری بوده که کودکان از ان لذت می بردند .

کاربرد راکر کودک چیست؟

مقاله پیشنهادی: خرید اپیلیدی ارزان

اکثر  مادران و پدران پس از تولد شروع به تکان دادن کودک خود می کنند و بر این باورند که این امر به آرامش کودک کمک می کند.همچنین این حرکات تکان دهنده می تواند محرک مکانیسم تعادل گوش داخلی شده و به توجه و هوشیاری نوزادان کمک کند.

بیشتر والدین ، برای به  آرامش رسیدن نوزاد از همان ساعات نخست تولد او را در اغوششان تکان می دهند . این کار همینطور محرک مکانیسم تعادل گوش میانی و بالا رفتن دقت و هوشیاری کودک میشود .

مقاله پیشنهادی: بهترین سس

وسایلی از قبیل اسباب بازی راکر که در ماه های اول رشد کودک استفاده می شود ، وسیله ای موثر برای ایجاد حرکت کودک است.کودک از این طریق ، در حال توسعه برخی از مهارت های مهم سلامتی و شناختی می باشد.

وسایلی مثل  اسباب بازی راکر که در ماه های نخست رشد کودک به کار گرفته میشود ، یک ابزار مفید برای به وجود امدن حرکت کودک میشود .  به این وسیله بعضی از مهارت های سلامتی و شناختی کودک نیز پرورش می‌یابد .

مقاله پیشنهادی: شیر خشک بدون لاکتوز برای توله سگ

برای خرید راکر کودک به چه نکاتی توجه کنیم؟

شما والدین عزیز برای سفارش راکر کودک که جزو اسباب بازی پسرانه و همچنین اسباب بازی دخترانه است، باید یکسری نکات را مورد بررسی نمایید که این نکات و موارد به شرح زیر می باشد :

اگر قصد خرید راکر برای کودکتان را دارید باید به عوامل مهمی دقت کنید و ان را بر اساس این فاکتورها تهیه کنید تا یک خرید کاربردی و ایمن برای کودتان داشته باشید .

راکر قابل شستشو

کودکان و نوزادان زیر دو سال معمولا اسباب بازی ها را در دهان می گذارند،پس باید حتما توجه داشته باشید که راکر قابل شست و شو باشد .

کودکان زیر دو سال عادت به گذاشتن وسایل بازی در دهانشان دارند . از این رو راکر باید قابلیت شستشو را داشته باشد تا اگر کودک ان را به دهان برد الوده نباشد .

تنوع و تجهیزات متنوع راکر کودک ارزان

 

برخی از راکر های موجود در بازار دارای تجهیزات جانبی خاص می باشند

 

برای مثال راکر های موزیکال و متحرک که با حرکت کودک موزیک و صدا تولید می کند،که می تواند توجه کودک شما والدین عزیز را بیشتر به خود جلب نماید .همچنین رنگ ها در روحیه ی کودکان بسیار موثر و تاثیر گذار می باشند

بعضی از راکرهای موحود در بازار امکانات خاصی را دارند که سبب میشود لذت کودک از بازی با ان دو چندان شود . به عنوان مثال برخی از راکرها حین حرکت کردن موزیک پخش می کنند و موزیکال اند برای کودک بسیار جذاب و سرگرم کننده است . همینطور رنگ های جذاب پ زیبا سبب جلب توجه کردن میشود و در روحیه کودک تاثیر دارد .

 

این اسباب بازی را در رنگ های شاد و گرم و پر انرژی برای کودکتان انتخاب کنید .‌

طرح های فانتزی راکر کودک

 

کودکان هیجان و شوق و ذوق بسیار زیادی برای بازی روی راکر ها دارند،حال با خرید راکر ها با طرح های فانتزی و عروسکی شوق و اشتیاق کودکان برای بازی با این نوع راکر ها بیشتر می شود .

کودکان از بازی با راکر بسیار لذت می برند و سرگرم میشوند . سعی کنید برای اینکه کودکتان از این وسیله لذت بیشتری ببرد  نوع فانتزی و عروسکی ان را انتخاب کنید ، تا ذوق و لذت کودک چند برابر شود .

البته توجه داشته باشید که راکر انتخابی دارای قسمت کار شده و تیز و برند نباشد .

دقت کنید که راکرها قسمت تیز و برنده نباشد تا به کودک اسیبی نرسد .

راکر های کودک مدل فیل ، اسب و شتر از پر طرفدار ترین نوع راکر های فانتزی کودک ،تولید مجموعه سیبن می باشد و شما والدین عزیز می توانید خرید راکر مورد سلیقه ی فرزندتان را از فروشگاه اسباب بازی سیبن به صورت آنلاین سفارش دهید.

 

پر طرفدارترین شکل های فانتزی و عروسکی راکر نوع فیل ، اسب و شتر می باشد البته  علاقه کودکتان در  نوع حیوان را نیز در نظر بگیرید .

 

 

جنس پایه راکر

 

راکرهای کودک با پایه ساخته شده از فلز و چوب از بهترین نوع راکر هستند.درصورتی که در بیشتر نمونه های ساخته شده چینی از پلاستیک های ارزان قیمت استفاده شده است.

بهترین نوع پایه برای راکر پایه هتی فلزی و یا چوبی هستند . در راکرهای بی کیفیت معمولا از پلاستیک نا مرغوب استفاده شده است .

 

هر چند نوع فلزی و چوبی قیمت بالاتری دارد ولی ماندگاری ان بیشتر است و در عین حال ایمنی فرزندتان را نیز حفظ میکند . تمام تحرک و وزن کودک روی پایه هاست پس نوع با کیفیت ان را انتخاب کنید ‌ .

برای کاهش خطر واژگونی ، یک راکر باید پایه وسیع و ضد چپ شدن داشته باشد تا از آسیب به کودک جلوگیری شود.

یک راکر باید پایه فراخ و ضد واژگونی داشته باشد تا کودک از خطر سقوط و واژگونی  در امان باشد و از آسیب های احتمالی در امان باشد .

 

 

اندازه مناسب راکر

 

راکر کودک باید دارای اندازه مناسب باشند، تا به راحتی بتوان آن ها را در هر کجای خانه جهت بازی کودک قرار داد و یا بتوان آن را با خود حمل کرد.

راکر کودک باید سایز متناسب و استانداردی داشته باشد تا ان را بتوان در هر گوشه منزل که کودک مایل به بازی است قرار داد و همینطور سنگین نباشد و حمل و جابجایی ان اسان باشد .

صندلی مناسب

 

یک صندلی با بالشتک زیبا و نرم تا حد زیادی به افزایش سطح راحتی کودک شما کمک می کند.همچنین جنس پارچه باید ضد حساسیت و ضد خارش باید تا باعث اذیت کودک شما نشود.

بهتر است راکر در قسمت نشیمن و صندل یک بالشتک نرم داشته باشد تا کودک حین نشستن و بازی بر روی ان راحت باشد و دقت کنید که  جنس روکش صندلی نیز  آلرژی زا نباشد و ضد خارش باشد تا پوست کودک دچار آسیب و ناراحتی نشود .

مدل راکر

 

اسباب بازی راکر باید دارای اشکال عروسکی متنوع یا حیوان مورد علاقه کودک باشند،تا علاوه بر تکان دادن باعث سرگرمی کودک شما نیز بشوند.

بهتر است راکر به شکل عروسک های گوناگون یا حیوان دوست داشتنی کودک باشد تا کودک هم از تکان خوردن  و هم ازشکل جذاب عروسکی یا حیوانی ان لذت ببرد .

راکر های کودک عروسکی می توانند مدت ها باعث سرگرمی و بازی کردن کودک با آن ها شوند،تا شما با خیال راحت به کار های خود برسید.

راکر کودک به شکل حیوان و عروسک کودک را بسیار سرگرم می کند و می توان کودک را زمان هایی با ان تنها گذاشت و به کارتان در منزل بپزدازید .

مزایای استفاده از راکر

 

بهبود تحرک و تعادل با راکر های کودک

 

هنگام بازی کردن کودک با راکر ،او باید از عضلات پا و ماهیچه های خود استفاده کند تا حرکت به عقب و جلو را انجام دهد.با انجام دادن این کار ، کودک شما در حال یادگیری نحوه تعادل است که هنگام یادگیری راه رفتن و دویدن برای او حائز اهمیت است.

کودک زمان بازی کردن با راکر نیاز به درگیری عضلات پا و ماهیچه هایش دارد تا راکر به سمت عقب و جلو برود . با این حرمت ، کودک به طور ناخودآگاه برقراری تعادل را می اموزد که در مراحل راه رفتن و دویدن به او کمک می کند .

آنها همچنین مهارت های حرکتی را توسعه می دهند و هنگامی که کودکان به دسته های راکر تکیه می کنند ،باعث رشد و توسعه دست و انگشتان آن ها می شود.کودک تمامی حرکات هماهنگی بین دست ، آرنج ، ساق و پاها را با استفاده از این وسیله آموزش می بیند.

این وسیله همینطور مهارت های حرکتی کودک را گسترش می دهد و زمانی که کودک  دسته های ان را در دست می گیرد سبب رشد و تقویت دست و انگشتان ان میشود . کودک هماهنگی و تعادل میان دست ، ارنج ، ساق و پاها را با این وسیله  فرا می گیرد .

آرامش و ریلکس شدن کودک

 

حرکت تکان دهنده به کودک کمک می کند تا احساس امنیت کند و بنابراین اثر آرام بخشی دارد.با تکان دادن کودک ، ما نیازهای عاطفی اجتماعی او را برآورده می کنیم.

حرکات تکانی به سمت جلو و عقب سبب ایجاد حس امنیت در کودک می شود و به او ارامش می دهد . در واقع با تکان دادن کودک ،به نحوی نیازهای عاطفی و اجتماعی او برطرف میشود.

برای کودکان مبتلا به اختلال پردازش یا اختلال عملکرد حسی از اسباب بازی راکر و صندلی های گهواره ای برای ایجاد آرامش استفاده می شود تا آرامش لازم برای استراحت را به کودک بدهند.

کودکانی که دچار اختلال پردازش یا عملکرد حسی هستند  ، برای به آرامش رسیدن بهتر است از این وسیله در طول روز چندین بار استفاده کنند .

مطالعات نشان می دهد راکر ها به آرامش بخشیدن به گریه نوزادان کمک می کنند.راکر برای کودکان اوتیسم نیز بسیار عالی است زیرا یکی از راه های آرام کردن آن ها ، تکان دادن است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته می توان با این وسیله به گریه کودکان پایان داد . برای کودکان مبتلا به اوتیسم نیز این اسباب بازی و تکان هایش بسیار ارام بخش است .

اگر کودک شما کمی بیش از حد پر جنب و جوش شده اند ، آنها را سوار اسباب بازی خود کنید و از سرعت آرام شدن آنها شگفت زده شوید.

اگر کودکتان بسیار پر تحرک است ، با استفاده از این وسیله ارام  و سرگرم میشود.  ‌

افزایش خلاقیت با راکر کودک

 

فرزند شما روی راکر خود شبیه یک گاوچران سوار بر اسب است که بدنبال بد کار ها در قطار می تازد.

کودک شما روی راکر خود را مثل یک‌ کاوبوی سوار بر اسب ممکن است تصور کند که به دنبال خلافکاران اسب می تازد .

آیا آنها یک خلبان هستند که در آسمان پرواز می کنند و مسافران خود را ایمن نگه می دارند یا اینکه آنها راننده اتوبوس هستند؟

یا خلبان است که در ابی اسمان به پرواز در امده است یا راننده یک اتوموبیل یا اتوبوس است .

همه این بازی های وانمود کننده روی راکر کودک ، مهارت های زبان و تفکر ، مهارت های اجتماعی و احساسی و همچنین خلاقیت را توسعه می دهد.

کودک با سوار شدن روی راکر ، ذهنش پرواز می کند و خلاقیت اش گسترش می یابد و ذهن اش علاوه بر مهارت های زبان و تفکر و اجتماعی و احساسی تقویت و  پرورش  می یابد .

 

 

این راکر های کودک به دلیل ایجاد حرکات الاکلنگی و پاندولی آرامش بخش مورد توجه بسیاری از کودکان قرار می گیرد.

پس راکرها با حرکات الا کلنگی و آونگی و تکان به جلو عقب به کودکان ارامش می دهد .

الاکلنگ کودک یک اسباب‌بازی کودکانه است و معمولا از طرح یک حیوان تشکیل شده است. کودک می‌تواند روی صندلی که حالت گهواره ای دارد بشیند و به راحتی بازی کند.

این اسباب بازی الاکلنگی معمولا به شکل یک حیوان است و کودک حالت نشسته روی یک صندلی گهواره ای می نشیند و سرگرم میشود و به اوج هیجان و لذت می رسد .

شما به عنوان یک پدر و مادر باید اقدامات مهم و ضروری را انجام دهید تا مطمئن شوید که کودکتان هیجان هایش را به شیوه ای لذت بخش و در آسایش تخلیه می کند.گفته می شود که راکر کودک می‌تواند به رشد کودک شما کمک کند،زیرا زمان بازی با این وسیله باعث تقویت عضلات پای کودک می‌شود.

والدین کودکان باید سعی کنند تمام وسایل و اسباب بازی هایی که سبب رها شدن هیجان کودک میشود را برایش فراهم کنند .  راکر علاوه بر تخلیه هیجانی کودک ، با تقویت عضلات پای کودک به رشد اش کمک می کند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن