تکنولوژی

ریل کشویی کمد دیواری از کجا بخرم

از کجا ریل کشویی کمد دیواری بخرم 

امروز برای منظم شدن محیط از کمد دیواری استفاده می کنند. در حقیقت کمد دیواری یک مکان مناسب برای قرار دادن وسایل مختلف است. به همین جهت در هر خانه مدرنی که بروید کمد دیواری را در سایز های مختلف مشاهده می کنید. در بعضی از خانه های کوچک که فضای محدودی دارند هم از کمد دیواری استفاده می شود. ریل درب کشویی کمد دیواری جزوه یراق آلات بسیار مهمی به حساب می‌ آید که برای نصب درب های کشویی کمد دیواری مورد استفاده قرار می گیرد.

اما برای اینکه درب های کمد دیواری فضای بیشتری را اشغال کنند و جای زیادی را نگیرند از ریل کشویی کمد دیواری استفاده می کنند. در واقع ریل های کشویی موجب می شوند تا درب کمد دیواری به صورت کشویی باز و بسته شود و موجب سهولت در باز و بسته شدن درب کمد و همچنین زیباتر شدن ظاهر کمد دیواری می شوند. اگر بخواهیم در مورد ظاهر ریل کشویی کمد دیواری مطالبی ارائه دهیم باید بیان کنیم که این محصول یک قطعه آلومینیومی است که بر روی آن چند شیار قرار دارد. این قطعه بلند و باریک به دو دسته تقسیم بندی می شود.

در حقیقت ریل کشویی کمد دیواری از لحاظ جنس به دو دسته ریل کمد دیواری شمش آلومینیوم و بازیافت آلومینیوم تقسیم‌ بندی می‌ شوند. ریل کشویی شمش آلومینیوم همانطور که از نامش مشخص است از جنس شمش آلومینیوم درجه یک است و کیفیت بسیار بالایی دارد‌. به همین جهت از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. این قطعه با استفاده از متریال های درجه یک تولید می‌ شود. به همین دلیل در طول استفاده تغییر شکل نمی‌ دهد و مقاومت خود را حفظ می‌ کند.

در واقع اگر شما به دنبال ریل کشویی کمد دیواری با کیفیت هستید ما به شما این محصول را پیشنهاد می کنیم چرا که با استفاده مکرر نمی شکند. این قطعه که با استفاده از متریال های درجه یک تولید می‌ شود و ابعاد گوناگونی دارد. اگر قصد خرید ریل کشویی کمد دیواری را دارید می توانید این محصول را در رنگ های متنوعی نظیر طلایی و شامپاینی و نقره‌ای را خریداری کنید.

اما در مورد یکی از انواع ریل های کشویی باید ذکر کنیم که ریل درب کشویی آهنی برای درب های فلزی سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع حرکت درب های سنگین با استفاده از ریل های معمولی امکان‌ پذیر نیست. بنابراین باید از ریل های آهنی استفاده شود تا بتواند به راحتی حرکت کند.

برای اینکه درب های کشویی بر روی کمد دیواری نصب شوند نیاز به دو قطعه به نام ریل و قرقره دارند. در واقع برای انتخاب ریل کشویی کمد دیواری اول باید به میزان مقاومت آن توجه داشته باشید تا با استفاده مکرر به ریل آسیب وارد نشود. همانطور که می دانید ریل های کشویی با اینکه یک قطعه ساده آلومینیومی به حساب می آیند، اما می توانند ظاهر آشپزخانه شما را بسیار مدرن کنند. ‌علاوه بر این به علت اینکه فضای کمی را اشغال می کنند بیش از پیش مورد توجه علاقه‌ مندان قرار گرفته اند.

نکاتی برای خرید انواع ریل کشویی کمد دیواری

برای خرید ریل کشویی کمد دیواری همواره باید به طراحی کمد وزن درب کمد و عرض و طول ریل و یا دوطرفه بودن درب توجه زیادی داشته باشید. در حقیقت ریل ها دارای شیارهایی هستند که درهای کمد دیواری را درون خود جای می دهند. ریل  های کشویی به دو دسته ریل های تک شیار یا ریل یک طرفه و ریل های دوطرفه تقسیم‌ بندی می‌ شوند که نام دیگر آن ریل دو شیار و یا ریل کمد دیواری دو درب است.

 

اگر کمد دیواری و شما یک درب دارد، باید برای آن از ریل های کشویی تک شیار استفاده کنید. اما اگر کمد دیواری شما درب دو طرفه دارد مشخص است که باید از ریل های دو طرفه یا دو شیر استفاده کنید.

 

نکته دیگر برای خرید ریل درب کشویی کمد دیواری توجه یه ریلی است که انتخاب می‌ کنید. چرا که باید طول و عرض ریل کشویی با درب کمد دیواری شما هماهنگ باشد. علاوه بر این به وزن درب کمد دیواری هم باید توجه زیادی شود. زیرا ریلی انتخاب می کنید باید به گونه‌ای باشد تا تحمل نگهداری درب را داشته باشد و با باز و بسته شدن درب ریل کشویی نشکند. نکته دیگری که باید در خرید ریل کشویی کمد دیواری مدنظر قرار بگیرد طراحی کمد دیواری تان است. شما باید متناسب با طرح کمد دیواری مخصوص به آن را خریداری کنید. ممکن است کمد دیواری شما دو درب و سه درب باشد و یا تک درب باشد‌.

 

نکته بعدی توجه به قیمت ریل کشویی کمد دیواری است‌. شما عزیزان باید متناسب با میزان بودجه‌ای که در حساب خود دارید یکی از انواع های کشویی را انتخاب کنید. اما از کیفیت آن غافل نشوید چرا که اگر ریل کشویی کیفیت انتخاب کنید، دیگر در کمترین زمان مجدد مجبور به خرید ریل کمد دیواری نمی شوید. توجه کنید که قیمت ریل درب کشویی کمد دیواری بر اساس پارامترهای خاصی سنجیده می شود که یکی از آن نوع متریال و دیگری کیفیت است.

 

در حقیقت برای خرید ریل کشویی کمد دیواری می توانید از سایت دیجی کالا کمک بگیرید و یک خرید آسان داشته باشید. برای این کار باید به عبارت ریل کمد دیواری دیجی کالا را در گوگل جستجو کنید تا با انواع مدل های فایل کشویی در قیمت های متفاوت را مشاهده نمایید.

 

مزایای ریل کشویی کمد دیواری

هر محصولی که تولید می‌ شود مزایا و معایبی دارد. در این بخش می خواهیم در مورد مزایا ریل کشویی کمد دیواری برای شما عزیزان مطالبی ارائه دهیم. نکته‌ای که موجب شده تا ریل کشویی کمد دیواری مورد توجه علاقمندان به استفاده از این محصول قرار بگیرد زیبایی است که این قطعه کوچک به کمد دیواری می بخشد. در واقع کسانی که به دنبال تغییر دکوراسیون هستند و علاقه دارند که از متریال‌هایی استفاده کنند تا خانه شان را به دکوراسیون مدرن نزدیکتر کند می توانند از مدل درب کشویی کمد دیواری استفاده کنند.. همچنین توجه کنید که اگر خانه شما در سبک مدرن است بهتر است برای انتخاب ریل کمد دیواری از ریل کشویی استفاده کنید تا با سبک دکوراسیون خانه شما هماهنگی و سازگاری داشته باشد.

 

دومین عاملی که موجب می‌ شود تا این قطعه مورد توجه افراد قرار بگیرد این است که با استفاده از این ریل شما می توانید بر روی در کمد دیواری آینه نصب کنید. در این صورت دکوراسیون داخلی اتاق شما بسیار زیبا و شیک و مدرن می شود. افزون بر این با استفاده از ریل های کشویی برای درب کمد دیواری دیگر از صدای آزار دهنده لولای کمد خلاص می شوید.

 

ریل کشویی کمد دیواری علاوه بر آن مزایایی که دارد دارای معایبی هم هست. به عنوان مثال یکی از معایب آن این است که شما نمی توانید به طور همزمان همه درب کمد دیواری را باز کنید. لذا ممکن است باز و بسته کردن مداوم درب کمد برایتان سخت باشد.

 

بنابراین توجه داشته باشد که ریل کشویی کمد دیواری جزو قطعات حساسی به حساب می‌ آید که در هنگام نصب نباید همه نکات را مد نظر قرار دهید. چرا که اگر برای نصب درب های کمد دیواری بر روی این قطعه به نکاتی که در نصب آن ارائه می‌ شود توجه نکنید ممکن است درب ها به صورت موازی و دقیق روی ریل ها نصب نشوند.

______________________________________________________________

 

علاوه بر این توجه کنید که اگر قصد استفاده از این قطعات را در تکمیل کمد دیواری دارید باید این نکته را مدنظر قرار دهید که درب های کمد دیواری ریلی بر روی ضربه بسیار حساس هستند. لذا در استفاده از این متریال ها با ملایمت رفتار کنید. علاوه بر این برای جلوگیری از تراکم گرد و خاک بر روی ریل ها باید هر چند وقت یکبار گرد و خاک ها را پاک کنید تا موجب گیر کردن درب به ریل ها نشود.

 

در آخر باید بیان کنیم که کمد دیواری های ریلی برای آن دسته از خانه هایی که فضای کمتری در دسترس دارند و نمی‌ توانند فضای بیشتری برای درب کمد دیواری لولایی اختصاص دهند یک گزینه بسیار عالی به حساب می آید. همچنین توجه داشته باشید که اگر قصد دارید که سبک دکوراسیون خانه تان به سبک مینیمال و مدرن نزدیک‌ تر باشد بهتر است کمد دیواری های ریلی را انتخاب کنید.

 

علاوه بر این عملکرد ریل کشویی کمد دیواری وابسته به قرقره است. به همین علت نقش بسیار مهمی در نصب ریل کشویی کمد دیواری ایفا می کند. همانطور که می دانید یکی از مدل های مدرن و محبوب ریل کمد دیواری ریل کشویی است.‌ این محصول انواع مختلفی دارد و به علت اینکه موجب می‌ شود تا درب های کمد دیواری فضای زیادی را اشغال نکنند محبوبیت بسیار زیادی در بین کسانی که از شلوغی بیزار هستند دارد. هنگامی که از ریل های کشویی استفاده کنید خانه شما بسیار ساده و در عین حال جذاب و مدرن می شود.

 

شیوه نصب ریل کشویی کمد دیواری

برای نصب ریل کشویی کمد دیواری ابتدا باید به راهنمای نصب توجه کنید. برای نصب ریل های جدید ابتدا باید ریل های قدیمی را بکنید. برای جدا کردن درب ها از ریل کمد دیواری باید درب را بلند کنید و آن را به سمت خودتان خم کنید و سپس آن را جدا کرده و با استفاده از پیچ گوشتی های قدیمی را باز کنید. بعد از آنکه ریل های قدیمی را جدا کردید با استفاده از یک دستمال تمیز محل مورد نظر را تمیز کنید و بعد برای نصب ریل جدید اندازه گیری کنید. به همین راحتی می توانید با رعایت همه نکات ریلی کمد دیواری را تعویض کنید. برای نصب ریل کمد دیواری و تعویض آن شما باید از قبل تجربه داشته باشید تا آسیبی به آن وارد نکنید. علاوه بر این باید با نحوه تنظیم غلطک ریل کمد دیواری آشنا شوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن