مد و لباس

لباس فرمالیته از کجا بخریم

لباس فرمالیته عروسی یعنی چی

لباس فرمالیته لباسی است که خانم ها و آقایان به منظور فیلمبرداری و عکسبرداری قبل از مراسم اصلی تهیه می کنند. در مراسم فرمالیته لباس عروس فرمالیته استفاده می شود که ویژگی های خاصی دارد. لباس جشن فرمالیته راحت و سبک بوده همچنین بلند و ساده می باشد. چند سالی است که اصطلاح فرمالیته در آتلیه و مجالس عروسی استفاده می شود. در واقع این مراسم یک مراسم ظاهر سازی و فرمالیته است که عروس و داماد قبل از برگزاری جشن عروسی انجام می دهند. البته به آن عروسی تشریفاتی یا مراسم تشریفاتی هم می گویند.

لباس فرمالیته پرنسسی در مدل های با حجاب و پوشیده هم موجود است و برای افرادی که معتقد هستند مناسب می باشد. لباس فرمالیته با حجاب رنگ بندی و طرح های مختلفی دارد که شما باید متناسب با رنگ پوست، رنگ بکگراند و سایر موارد انتخاب مناسبی داشته باشید.لباس فرمالیته در مدل های لباس فرمالیته پولکی، لباس فرمالیته اسپرت رنگی، لباس فرمالیته استین پفی، استین دار، کوتاه، بلند، یقه قایقی، دلبری و… موجود است.عروسی تشریفاتی و فرمالیته و خرید لباس فرمالیته توری موجب می شود استرس و خستگی های جشن اصلی از بین برود و عروس و داماد بتوانند در مکان های مختلفی مانند جنگل، دریا، کوه و…. عکس های متنوعی بگیرند بدون اینکه نگران محدودیت زمانی باشند.

لباس فرمالیته برای جنگل

اگر برنامه ریزی کرده اید که برای مراسم فرمالیته در جنگل عکس برداری و فیلم برداری کنید باید لباسی انتخاب کنید که با فضای جنگل هماهنگی داشته باشد. برای انتخاب لباس فرمالیته جنگل باید به رنگ لباس توجه کنید، می توانید از رنگ خاکی یا کرم، سبزی، مشکی یا سفید را در نظر بگیرید تا در عکس و فیلم زیبا تر دیده شوید.

برای عکس برداری در جنگل می توانید لباس فرمالیته دنباله دار یا لباس فرمالیته کوتاه با کتونی را انتخاب کنید. البته لباس فرمالیته با کلاه  یا سر بند هم مناسب عکس برداری در جنگل است، چرا که چهره شما را بامزه و عکس شما را اسپرت می کند. لباس فرمالیته با تور برای عقد محضری یا عکس برداری در طبیعت مناسب بوده و انتخاب تور بلند یا کوتاه به سلیقه شما بر می گردد.

همانطور که گفتیم لباس فرمالیته تنها برای مراسم عروسی فرمالیته نیست، بلکه ممکن است بسیاری از افراد در دوران بارداری خود بخواهند جشن فرمالیته برگزار کنند. توجه کنید که در انتخاب لباس فرمالیته بارداری باید نهایت حساسیت را به خرج دهید، چرا که لباس فرمالیته نباید تنگ یا خیلی گشاد باشد. همچنین نباید خیلی بلند باشد، بلکه باید طوری باشد که در آن احساس راحتی و آسایش کنید.

لباس عروس فرمالیته برای افراد چاق

انتخاب لباس عروس برای عروس های چاق کار چندان آسانی نیست، چرا که در انتخاب لباس است افراد باید نکات زیاد و مهمی را مد نظر قرار دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. همانطور که بار ها شنیدید همه خانم ها علاقه دارند در بهترین شب زندگی خود یا در عکس های فرمالیته بدرخشند. به این معنا که در شب عروسی و مراسم فرمالیته خود باید خوش فرم و خوش پوش و زیبا باشند تا مانند یک الماس بدرخشند. اما بزرگ ترین مسئله در انتخاب لباس فرمالیته برای عروس چاق این است که لباس عروس نباید آن ها را چاق تر و پر تر نشان دهد.

 

مدل لباس فرمالیته عروس باید یقه مناسب و دامن ایده آلی داشته باشد تا اندام شما را به خوبی جلوه دهد و عیب ها و نواقص اندام را بپوشاند. تنها مشکلی که برای این افراد دردسر ساز است، این است که بیشتر لباس های عروس متناسب با اندام افراد لاغر و خوش اندام طراحی شده اند. اگر شما کمی دقت به خرج دهید می توانید لباس فرمالیته عروسی تهیه کنید که اندام پر شما را ظریف تر نشان دهد. ابتدا شما باید لباس فرمالیته انتخاب کنید که تزیینات زیادی داشته باشد تا موجب شود اندام شما را در فیلمبرداری و عکس برداری ظریف نشان دهد، چرا که اگر  لباس فرمالیته عروس شما در قسمت کمر تزیینات زیادی داشته باشد و توجه اطرافیان به تزیینات لباس جلب می‌ شود.

 

اگر شما پایین تنه تپلی دارید باید لباس فرمالیته ای اجاره کنید که از زیر سینه گشاد شود و پایین تنه پر شما را بپوشاند. اگر شما قد کوتاه و اندام پری دارید از پوشیدن لباس فرمالیته ای که دامن آن پف دار است خود دارید کنید، چرا که این لباس ها مناسب اندام شما نبوده و قد شما را کوتاه تر و اندام شما را پر تر نشان می دهد. لباس فرمالیته حنابندان یا عروسی شما باید به گونه ای باشد که پایین تنه آن گشاد و بالا تنه آن تنگ باشد.

 

اگر شما اندام مناسب و ایده آلی دارید می توانید انواع مدل لباس فرمالیته پرنسسی را اجاره کنید، چرا که این لباس ها اندام شما را عروسکی و خوش فرم تر نشان می دهند. لباس فرمالیته اسپرت عروس می تواند بلند یا کوتاه باشد یا می توان با کلاه یا تور استفاده شود. مدل لباس فرمالیته رنگی بیشتر برای عکس برداری در فضای باز مانند جنگل، کوه و … مناسب است تا عکس روح و رنگ بگیرد. فرمالیته با لباس قرمز یا لباس فرمالیته بنفش، صورتی، سبز، نارنجی برای عکس برداری در طبیعت مناسب است.

لباس فرمالیته داماد

قبل از جشن اصلی یک مراسم ظاهرسازی برگزار می شود تا بتوان بهترین عکس های روز عروسی را ثبت کرد. باید لباس فرمالیته جشن تشریفاتی ایده آل و مناسب باشد تا عروس داماد در عکس بدرخشند. همانطور که انتخاب لباس فرمالیته برای عروس اهمیت دارد، همانقدر هم لباس فرمالیته برای داماد دارای اهمیت است. می توانید لباس های مدل کلاسیک، رسمی و اسپرت را برای عکس برداری در این جشن تشریفاتی انتخاب کنید. پیراهن و شلوار، ژیله یا جلیقه از لباس های فرمالیته داماد است، همچنین در کنار لباس های مصنوعی باید از اکسسوری هایی مانند کراوات، ساعت مچی و پاپیون استفاده شود تا ظاهر داماد بی نظیر به نظر برسد.

 

البته چون وقت بیشتری برای عکاسی دارید می توانید از لباس های متنوعی استفاده کنید، به طور مثال می توانید از مدل لباس فرمالیته پوشیده با لباس فرمالیته دکلته یا بلند و کوتاه استفاده کنید تا از هر دو مدل عکس و فیلم داشته باشید. اگر می خواهید عکس فرمالیته خود را در فصل پاییز بگیرید باید لباس فرمالیته پاییزی

انتخاب کنید. اما در انتخاب لباس فرمالیته اسپرت پاییزی باید به نکات ریز و مهم دقت کنید که شامل مانند رنگ، ضخامت لباس، اکسسوری های پاییزه و … است.

 

بسیاری از خانم‌ ها در زمان برگزاری مراسم تشریفاتی یا فرمالیته لباس سفید انتخاب می‌ کنند که بیشتر شبیه به لباس فرمالیته برای عقد است‌. اما امروزه بیشتر افراد برای عکس و فیلم برداری پیراهن های بلند و سفید انتخاب می کنند. اگر شما تمایل دارید یک فیلم فرمالیته متفاوت و خاصی داشته باشید، لباس فرمالیته رنگی را انتخاب کنید. شما می توانید لباس های حریر یا اسپرت با رنگ های ملایم یا تند را انتخاب کنید تا ظاهر شما جذاب تر به نظر برسد. اما توجه کنید در انتخاب لباس فرمالیته حتماً به بک گراند و فضای که در آن عکس می گیرید توجه کنید، چرا که اگر از لباس های سفید برای عکاسی استفاده کنید ممکن است در عکس گم شوید به هم دلیل باید از لباس های فرمالیته ای که رنگ تند و شادی دارند استفاده کنید تا در عکس شما در چشم باشید. این موضوع فقط مختص به عروس خانم ها نیست، بلکه برای آقایان داماد هم صدق می کند.

در انتخاب لباس فرمالیته مجبور نیستید سلیقه دیگران هم دخالت دهید یا مطابق با سلیقه دیگران لباس انتخاب کنید. این روز فقط مختص به شما است و شما باید مطابق با سلیقه و ترجیحات خودتان لباس فرمالیته انتخاب کنید تا در آن احساس خوب و خوشی داشته باشید. اگر شما معتقد هستید زیبایی شما در سادکیتان خلاصه می شود، می توانید از لباس های فرمالیته ساده یا پیراهن های ساده رنگی استفاده کنید. در کنار لباس ساده باید از اکسسوری های استفاده کنید تا ظاهر شما را جذاب تر کند. اگر لباس فرمالیته شما دکلته است و قسمت یقه و شانه شما باز می باشد باید از اکسسوری های ظریف و براق استفاده کنید تا ظرافت شانه شما را بیشتر کند. همچنین می توانید از کفش های اسپرت با پاشنه بلند استفاده کنید و انتخاب کفش تنها به سلیقه شما بستگی دارد. برای عکاسی در طبیعت حتما لباسی انتخاب کنید که با رنگ لوکیشن متضاد باشد، به مثال در دل کویر نمی توانید از رنگ های خاکی استفاده کنید، چرا که شما در عکس گم می شوید. می توانید از رنگ های صورتی تند، قرمز یا نارنجی تند، آبی و… استفاده کنید.

 

اکثر خانم های لاغر تصور می کنند به دلیل لاغر بودن اندام خود می‌ توانند هر مدل لباس فرمالیته را برای خود انتخاب کنند. این یک تصور کاملا اشتباه است، چرا که برخی از مدل های لباس عروس فرمالیته اندام آن ها را لاغر تر از حد معمول نشان می دهد. بنابراین برای انتخاب لباس فرمالیته عروس باید نکاتی را رعایت کنید. اگر بازوها و دست‌ های شما لاغر است نباید لباس های فرمالیته انتخاب کنید تا دست ها و بازوی برهنه شما را به نمایش بگذارد، باید لباس فرمالیته ای انتخاب کنید تا در قسمت آستین پوشیده باشد تا از شدت لاغری دست ها و بازو های شما کم کند. اگر گردن لاغری دارید برای پوشیده شدن گردن باید لباس های فرمالیته یقه بسته را انتخاب کنید. از آنجایی که اندام شما لاغر است نباید لباس های فرمالیته چسبان و تنگ انتخاب کنید. می توانید لباس فرمالیته آستین پفی کم حجم، مدل کلوش، لباس های فرمالیته مدل ماهی را انتخاب کنید تا اندام شما را پر تر نشان دهند. می توانید از لباس های فرمالیته با جنس دانتل و گیپور یا توری برای حجیم تر شدن بدن تان استفاده کنید. لباس های فرمالیته مروارید دوزی، گلدوزی شده و حجیم مناسب اندام های لاغر هستند و انتخاب خوبی برای افرادی است که اندام آن ها لاغر می باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن