مد و لباس

مانتو سایز بزرگ از کجا بخریم

انتخاب مانتوهای سایز خیلی بزرگ یکی از مهمترین دغدغه های خانم های درشت اندام است، چرا که پیدا کردن مانتو سایز بزرگ خنک برای خانم های درشت اندام سخت است و با در نظر گرفتن مد روز و تولید و عرضه مانتو های جلو باز و پیراهن های تک سایز، یافتن مانتو های سایز بزرگ سخت شده است. با توجه به اینکه امروزه پیراهن های گشاد و اور سایز مد شده است باز هم خیلی از خانم های درشت اندام نمی توانند مناسب با سن و اندام خود مانتو مناسبی پیدا کنند. یکی از چالش های بزرگ خرید لباس برای خانم های درشت اندام، انتخاب مانتو سایز خیلی بزرگ شیک مناسب سایز آن ها است تا استایل آن ها را شیک و بهروز کند.

مانتو هایی که در بازار موجود هستند مناسب افراد خوش اندام و لاغر تولید شده اند. اما خانم های پلاس سایز نباید نگرانی بابت خرید مانتو حریر سایز بزرگ داشته باشند، چرا که امروزه در صنعت مد به افراد سایز بزرگ هم توجه زیادی شده است و برای این افراد مدل مانتو سایز بزرگ در طیف رنگی و طرح های مختلفی طراحی شده است. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که در انتخاب مدل مانتو سایز بزرگ برای افراد چاق باید به اندام و زیبایی استایل هم توجه شود. مانتو پلاس سایزی که خریداری می کنید باید به نحوی باشد که برآمدگی ها و قسمت های تپل اندام شما را به نمایش نگذارد و همچنین نباید آنقدر گشاد باشد تا اندام را چاق تر و استایل شما را شلخته به نظر برساند.

مانتویی که انتخاب می‌ کنید باید زیبایی اندام شما را چندین برابر کند، بنابراین در انتخاب مانتو سایز بزرگ تابستانی باید نکاتی را در الویت قرار دهید. در ابتدا باید سایز مانتو را در اولویت قرار دهید و مانتو خریداری کنید که سایر آن مناسب قالب بدن شما باشد. تنها خانم های درشت اندام نیستند که تمایل به خرید مانتو سایز بزرگ پوشیده را دارند، بلکه خانم های باردار هم باید در طول زمان بارداری خود لباس های گشاد و سایر بزرگ بپوشند.

مهمترین نکته ای که در خرید مانتو سایز بزرگ جلو بسته باید به آن توجه کنید این است که سایز خود را بدانید. ممکن است با خود فکر کنید که اگر مانتو های تنگ یا جذب بخرید می توانید برجستگی ها و قسمت های تپل بدن خود را زیر مانتو پنهان کنید، اما این طرز تفکر کاملا غلط است. بهتر است قبل از خرید مانتو سایز بزرگ سایز خودتان را بدانید.

در مرحله بعدی باید به سراغ مانتو های روید که رنگ های شاد و روشن داشته باشند. هر چقدر مانتو هایی با رنگ شاد و شیک انتخاب کنید تیپ و استایل شما جذاب تر به نظر می رسد. البته توجه کنید در خرید مدل مانتو سایز بزرگ کرپ باید رنگ های سرد را برگزینید، چرا که رنگ های سرد میدان دید کمتری نسبت به رنگ های گرم دارند.

بعد از رنگ مانتو، باید جنس مانتو را مد نظر قرار دهید. بنابراین اگر برای تابستان می‌ خواهید مانتو بخرید باید به سراغ پارچه های تابستانی و خنک بروید. اما اگر می خواهید برای فصل سرد پاییز مانتو سایز بزرگ پاییزه خریداری کنید باید به سراغ پارچه های بردید که در حین داشتن وزن متوسط، ضخامت مناسبی هم داشته باشند. برای مثال پارچه های فلانل، توییت، موهر، پارچه فوتر، گاباردین از پارچه های پاییزه هستند و شما باید متناسب با اندام خود پارچه ای ایده آل برای فصل پاییز انتخاب کنید.

 

طرح مانتو سایز بزرگ جلو باز از نکات دیگری است که باید در انتخاب مانتو های پلاس سایز به آن توجه کنید. مانتوهای سایز بزرگ که طرح های عمودی دارند اندام شما را لاغرتر و کشیده تر نشان می دهند، اما برخلاف آن مانتوهای سایز بزرگی که طرح های راه راه افقی دارند می توانند اندام شما را چاق تر و پهن تر از حد معمول نشان دهند. همچنین قد شما را کوتاه تر جلوه می دهند. اگر می‌ خواهید و بلند تر و لاغرتر جلوه دهید باید مانتو هایی که طرح های ریز دارند را در مقابل مانتو های طرح درشت ترجیح دهید. مدل مانتو نخی جلو بسته سایز بزرگ طرح زاویه دار مناسب ترین طرح برای افراد درشت اندام است. اما مانتو انتخابی شما نباید تنگ و چسبان باشد. در هنگام انتخاب مانتو سایز بزرگ باید طرح های انتخاب کنید که اندازه کوچک تر و فاصله بیشتری به هم داشته باشند.

 

نکته دیگری که در خرید لباس سایز بزرگ باید به آن توجه کنید، نوع الیاف پارچه است. خانم های درشت اندام بیشتر تر از افراد دیگر عرق می کنند، بنابراین پوشیدن لباس های که از پارچه های چسبان یا مصنوعی تولید شده است برای آن‌ ها کاملاً دشوار است. خانم های درشت اندام در هنگام خرید مانتو سایز بزرگ باید به جنس پارچه توجه کنند تا بدن آن ها را بیش از حد گرم نکند. مانتو هایی که از پارچه های نخ پنبه یا الیاف های طبیعی تولید شده اند، بهترین انتخاب برای این افراد است. توجه کنید برخی از مانتوهای سایز بزرگ تنها در تن مانکن ها زیبا به نظر می رسند، چرا که ممکن است قسمت بالا تنه شما بزرگ تر از میان تنه یا پایین تنه شما باشد یا برعکس قسمت پایین تنه بزرگ تر از بالا تنه باشد. بنابراین انتخاب مانتو مناسب با قالب بدن شما اهمیت زیادی دارد.

تا به الان اطلاعات مختصری راجع به رنگ و طرح مانتو ارائه دادیم تا اندام شما لاغر تر به نظر برسد. اما در حین انتخاب مدل مانتو سایز بزرگ حریر باید به رنگ پوست خود هم توجه کنید.برخی افراد معتقد هستند رنگ سیاه می تواند اندام آن ها را لاغر تر و جمع جور تر نشان دهد و مطابق با آن تمام لباس های خود از جمله مانتو ، شلوار، دامن و… را تیره انتخاب می کنند. این طرز تفکر شما کاملا غلط است، چرا که مشکی و سیاه تنها رنگی نیستند که این خاصیت را دارند. همانطور که گفته شد رنگ های سرد می توانند اندام شما را بهتر جلوه دهند.

 

بنابراین با انتخاب استایل و سبک مناسب با اندام خود می توانید خوش تیپ و خوش استایل تر به نظر برسید. البته انتخاب رنگ کاملاً بستگی به سلیقه شما دارد اما اگر به قواعد و اصول انتخاب رنگ احترام بگذارید و لباس‌های خود را متناسب با اصول و قواعد رنگ انتخاب کنید ظاهر شما بسیار بهتر از آنچه که هستید به نظر می رسد. اگر پوست روشنی دارید بهتر است و رنگ های سرد مانند آبی، سرمه ای یا حتی رنگ قهوه ای انتخاب کنید. اگر پوست شما تیره است بهتر است رنگ های روشن یا رنگ خنثی مانند طوسی انتخاب کنید. اگر رنگ پوست شما معمولی است می توانید رنگ های سرمه ای، گندمی، آبی و مشکی انتخاب کنید.

 

نکته دیگری که باید در خرید مانتو سایز بزرگ آن را مد نظر خود قرار دهید هارمونی رنگ می باشد. به طور مثال مانتو دو تکه یا دو قسمته نباید از دو رنگ متضاد و ناهماهنگ طراحی شده باشد یا نباید رنگ قسمت بالایی مانتو روشن و قسمت پایینی آن تیره باشد، چرا که ممکن است بالا تنه شما را چاق تر از پایین تنه نشان دهد. بلکه باید مانتویی بخرید که متناسب با قوانین رنگی طراحی شده باشد و رنگ های آن هارمونی و هماهنگی لازم را داشته باشد.

 

انتخاب مانتو سایز بزرگ مناسب با شکل اندام

اندام زنان چاق یک شکل نیست بلکه ممکن است برخی در قسمت بالا تنه چاق باشند و برخی دیگر قسمت پایین تنه و میان تنه آن ها چاق باشد. افراد قد بلند در انتخاب مدل مانتو سایز بزرگ حریر باید به این نکته توجه کنند که قد مانتو آن ها زیادی بلند یا زیادی کوتاه نباشد. بلکه این افراد باید مانتویی انتخاب کنند که قد آن تا  روی زانو باشد. اگر اندام شما درشت است بهتر است مانتوهای انتخاب کنید که برش راسته داشته باشند و از ترکیب رنگ های تیره طراحی شده باشد. اگر قد شما بلند است نباید مانند های باد کرده و بلند انتخاب کنید، چرا که قد شما را بلند نشان می دهد. افراد درشت اندام نباید مانتو های کمر کشی انتخاب کنند، چرا که این مانتو ها آن ها را چاق تر نشان می دهد. همچنین نباید مانتو هایی که جیب بغل دارند را خریداری کنند. مانتو های کلوش برای خانم های درشت اندام مناسب است. خانم های درشت اندام باید متناسب با فرم بدن خود مانتو پلاس انتخاب کنند.

 

اگر شکم شما بزرگ است باید مانتو انتخاب کنید تا شکم شما را بپوشاند. مانتو های مدل Wrap برای این افراد مناسب است. این افراد هرگز نباید مانتو های تنگ و کمر دار انتخاب کنند، چرا که شکم آن ها را بزرگ تر نشان می دهد. خانم هایی که بالاتنه بزرگی دارند باید مانتوی که قسمت بالاتنه آن گشاد است را انتخاب کنند. مانتو هایی که تزیینات زیادی در قسمت سینه دارند یا در قسمت بالاتنه جیب دار هستند انتخاب مناسبی برای این افراد نیستند. بلکه مانتو های که چین دار و پلیسه برای این افراد مناسب است.

 

زنان گلابی شکل قسمت بالا تنه آن ها لاغر و قسمت پایین تنه آن ها چاق می باشد. این افراد برای ایجاد تعادل در اندام خود باید مانتو های انتخاب کنند که تک رنگ، طرح دار باشند. این افراد باید مانتوهای انتخاب کنند که اندام آن ها را بهتر جلوه دهد ، بنابراین مانتو های که در قسمت بالاتنه تزیینات و دکمه دار است یا یا گلدوزی و قلاب‌ دوزی شده است برای این افراد مناسب می باشد. خانم های جوان که اندام درشتی دارند می توانند مانتوهای اسپرت، فانتزی و طرح سنتی انتخاب کنند. سبک کلاسیک می‌ تواند انتخاب مناسبی برای خانم های درشت اندام جوان باشد. خانم های میانسال باید متناسب با سن خود مانتوهای طرح خانومانه انتخاب کنند. طرح های سنگین یا سنتی و رنگ های تیره یا روشن برای این افراد مناسب است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن