خانه و سبک زندگی

چگونه اتو را تمیز کنیم؟

چگونه اتو را تمیز کنیم؟ برای پاک کردن اتو معمولی یا اتو پرس و از بین بردن رسوب اتو از رسوب گیر اتو، خمیردندان، سرکه و… استفاده میشود.

با تمیز کردن اتو دیگر نگران خراب شدن لباس های خود نباشید‌.

بیشتر افراد در طول روز به سر کار می روند و در سر کار باید لباس های مرتب و اتو کشیده بپوشند.

مقاله پیشنهادی: طعمه سوسک کش تار و مار

هم چنین هنگامی که شما می‌خواهید به مهمانی بروید حتما باید لباس های تان دارای اتو باشد و مرتب به نظر برسید.‌

پس داشتن یک اتو در منزل از ضروریات است.

اتو یکی از پر استفاده ترین وسایل خانه است که روزانه از آن بارها استفاده می‌ شود.

تقریبا می‌توان گفت اتو یکی از وسایل ضروری برای منزل است و تقریباً همه افراد آن را در منزل خود دارند.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک جو دوسر

شما می توانید از اتو های بخار یا اتو های معمولی یا اتو با سایز های بزرگ یا کوچک استفاده کنید.

هنگامی که اتو را خریداری می کنید بهتر است بهترین مدل و بهترین کیفیت آن را بخرید تا هم لباس های شما را نسوزاند و هم طول عمر بیش تری داشته باشد و دیر تر خراب شود.

گاهی ممکن است به دلیل استفاده مکرر از اتو یا به دلیل اینکه کیفیت اتویی که خریده اید، خوب نیست، اتو روی لباس شما جا بیندازد، که این موضوع باعث سوختن و یا تغییر رنگ و غیر قابل استفاده شدن لباس ها می شود‌.

مقاله پیشنهادی: خرید میز تلویزیون

و اکثراً دلیل آن جرم گرفتن و کثیف شدن کف اتو می باشد.

پس باید حتماً کف اتوی خود را تمیز کنید تا لباس های شما تغییر رنگ ندهند و خراب نشوند.

مخصوصا اگر می خواهید لباس های سفید رنگ و یا دارای رنگ روشن یا لباس هایی که قیمت زیادی دارند اتو بزنید حتما باید کف اتو تمیز باشد یا از اتوی با کیفیت بسیار بالا که دارای جرم و کثیفی نیست، استفاده کنید تا لباس های شما سالم بماند‌.

مقاله پیشنهادی: طرز استفاده از بی بی چک قطره چکانی 

چون لباس هایی که رنگ تیره دارند، حتی اگر جای اتو روی آن ها بماند خیلی مشخص نیست ولی در لباس های رنگ روشن سریعاً جای اتو روی لباس باقی می ماند و لباس دیگر قابل استفاده کردن با پوشیدن نیست.

با ما همراه باشید تا روش های تمیز کردن اتو را به شما آموزش دهیم و نکات مهمی راجع به آن به شما بگوییم.

اگر اتوی شما تمیز نباشد باعث لک شدن لباس شما می شود و شما باید به دنبال راهکار هایی برای پاک کردن لکه از روی لباس باشید، تا بتوانید لکه ای را که به وسیله ی اتو روی لباس شما ایجاد شده است، پاک کنید.

مقاله پیشنهادی: بهترین برند پنیر پیتزا

روش های زیادی برای پاک کردن اتو و تمیز کردن آن وجود دارد.

در ادامه به چند تا از این روش ها اشاره می کنیم.

روش اول

در این روش از ترکیب آب و جوش شیرین برای پاک کردن و تمیز کردن اتو استفاده می شود.

در ابتدا شما باید یک قاشق آب را با دو قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید.

مقاله پیشنهادی: لامپ سقفی سنسوردار

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که غلظت ترکیبی به دست می‌آید باید کمی سفت باشد تا هنگامی که آن را روی سطح اتو قرار می مالید،  نریزد و خیلی شل نباشد.

یک نکته ی مهم راجع به این روش این است که بهتر است از آب تصفیه شده برای انجام این کار استفاده کنید.

حالا شما می توانید این مخلوط بدست آمده را به قسمتی از اتو که کثیف است بمالید یا اینکه آن را به کل اتو بمالید و برای این کار می توانید از یک قلمو یا حتی از دست خود استفاده کنید.

در استفاده از آب و جوش شیرین برای تمیز کردن اتو صرفه جویی نکنید و سعی کنید مقدار زیادی از این مخلوط را روی سطح اتو بزنید.

اجازه بدهید که چند دقیقه این ترکیب روی اتو ی شما بماند و سپس به وسیله ی یک دستمال پارچه ای یا دستمال کتان تمیز که آن را مرطوب کرده اید، ولی همه آب آن را گرفته اید سطح اتو را تمیز کنید.

اگر اتو بخار دارید، در این مرحله باید سوراخ های بخار اتو را تمیز کنید برای این کار شما باید یک گوش پاک کن را مرطوب کنید و سپس به وسیله ی این گوش کن سوراخ های بخار اتو را تمیز کنید.

اگر اتوی شما خیلی کثیف است ، باید از چند گوش پاک کن برای تمیز کردن سوراخ های بخار استفاده کنید.

حالا شما باید آب باقی مانده در مخزن آب اصول را خارج کنید.

برای این کار می توانید در مخزن را بردارید و سپس اتو را وارونه کنید تا آب آن خارج شود.

در ادامه به اندازه یک سوم اندازه مخزن آب اتو ی بخار داخل آن آب بریزید‌.

اگر در دستور یا دفترچه راهنمای اتو ی شما استفاده از سرکه در داخل مخزن آب آن ایرادی ندارد و اتو را خراب نمی کند، می توانید از مخلوط آب و سرکه برای پر کردن داخل مخزن آب اتو ی بخار استفاده کنید.

حالا اتو را به برق بزنید و آن را در بالاترین درجه حرارت قرار بدهید و سپس به مدت چند دقیقه از بخار آن استفاده کنید تا آب و سرکه یا آب تنها کاملا سوراخ های بخار را تمیز کند.

یا اگر جرمی در داخل آن وجود دارد به وسیله ی این بخار هوا نرم شود و تا شما بتوانید به وسیله ی گوش پاک کن، آن هارا خارج کنید.

برای اینکه سوراخ های بخار شما تمیز شود بهتر است که از یک پارچه ای که آن را نمی خواهید استفاده کنید زیرا ممکن است آن پارچه خراب شود. و در نهایت اتوی شما تمیز شده است.

 

روش دوم

در این روش از ترکیب کردن سرکه و نمک برای تمیز کردن اتو استفاده می شود.

برای انجام این روش  باید دو پیمانه یا دو لیوان سرکه را به همراه یک پیمانه نمک مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید و حواستان باشد که سرکه جوش نیاید ولی همه نمک ها در سرکه حل شوند.

هنگامی که همه ی نمک ها درون سرکه حل شدند، دیگر باید حرارت را خاموش کنید.

البته باید این نکته را به شما یادآوری کنیم که قرار گرفتن سرکه روی حرارت باعث ایجاد بوی بد در اطراف شما می شود .

اگر نمی توانید این بو را تحمل کنید بهتر است که از روش اول یا روش دیگری برای تمیز کردن اتو استفاده کنید.

برای این که دستان شما بوی بد سرکه را به خود نگیرد می توانید از دستکش در مراحل انجام کار استفاده کنید.

هنگامی که نمک ها به طور کامل داخل سرکه حل شد و آن را از روی حرارت بر داشتید، باید اجازه بدهید که مقداری دمای آن پایین بیاید و ولرم شود.

حالا شما می توانید یک دستمال تمیز بردارید و آن را داخل محلول مورد نظر ببرید و سپس به وسیله ی این دستمال آغشته به محلول نمک و سرکه، اتو را تمیز کنید.

البته شما می توانید از یک برس موی استفاده کنید ولی حواس تان باشد که به هیچ وجه از برس های سیمی استفاده نکنید، زیرا باعث خش افتادن کف اتو می شود.

و سپس به وسیله ی یک دستمال تمیز محلول را از سطح اتو پاک کنید.

حالا شما باید یک پارچه ی کثیف را بردارید و سپس اتو را روشن کنید و چند دقیقه پارچه ی کثیف را اتو کنید‌.

انجام این کار باعث می شود که تمام آن محلول سرکه و نمکی که روی سطح اتو است، به وسیله اتو زدن بسوزد و دیگر اثری از آن باقی نماند.

و حالا اتوی شما کاملاً تمیز شده است.

روش سوم

در این روش شما باید ابتدا اتو را به برق بزنید و سپس آن را روی درجه حرارت بسیار کم قرار بدهید و سپس یک دستمال کاملاً تمیز را بردارید و سعی کنید که سطح اتو را به وسیله ی این دستمال تمیز کنید.

البته بهتر است در این مرحله از یک دستکش محافظ استفاده کنید تا دست شما نسوزد، زیر اتو روشن است و ممکن است دست شما را بسوزاند.

تمیز کردن را تا زمانی ادامه دهید تا تمام لکه ها و کثیفی های کف اتو از بین برود و پاک شود.

وقتی که تمام کثیفی ها و لکه های کف اتو تمیز شد، حالا درجه حرارت اتو زیاد کنید و یک پارچه تمیز را اتو بزنید.

و برای تمیز کردن سوراخ های بخار اتو می توانید مقداری آب یا مقداری آب و سرکه داخل مخزن آب اتو بخار بریزید و سپس یک پارچه ضخیم را به وسیله آن اتو بزنید و از دکمه بخار استفاده کنید تا کاملاً داخل سوراخ های اتو بخار شما تمیز بشود و اگر دیدید که هنوز مقداری کثیفی داخل سوراخ وجود دارد می‌توانید به وسیله گوش پاکن آن هارا تمیز کنید.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید از سرکه برای این کار استفاده کنید حتماً دفترچه راهنمای اتو را مطالعه کنید و اگر این کار آسیب به اتو میزند از سرکه استفاده کنید و در غیر این صورت فقط از آب برای تمیز کردن سوراخ های بخار اتو استفاده کنید.

حتی شما می توانید برای تمیز کردن سوراخ های اتو از محلول سرکه و نمک استفاده کنید و سرکه و نمک را روی حرارت قرار دهید تا نمک کاملاً در آن حل شود و سپس به وسیله ی یک گوش پاک کنی که آن را آغشته به محلول سرکه و نمک کرده‌اید، داخل این سوراخ ها را تمیز کنید و سپس به وسیله ی یک دستمال تمیز آن ها را پاک کنید و سپس یک پارچه تمیز و به وسیله ی بخار، اتو بزنید.

و در نهایت سطح اتوی شما بسیار تمیز شده است.

 

روش چهارم

در این روش شما می توانید به وسیله ی خمیردندان سطح اتو خود را تمیز کنید.

در ابتدا به وسیله ی خمیر دندان آن قسمت هایی از اتو که کثیف است یا همه سطح اتو پوشیده شود و خمیر دندان روی آن بمالید و اجازه دهید که چند دقیقه خمیر دندان روی سطح اتو باقی بماند.

و بعد از چند دقیقه به وسیله ی یک دستمال کاملاً تمیز سطح اتو رو پاک کنید و خمیر دندان ها را از روی آن بردارید و سپس اتو روی درجه حرارت بالا بگذارید و یک پارچه تمیز را به وسیله آن اتو بزنید. و در نهایت اتوی شما کاملاً تمیز خواهد شد.

اگر یک ماده ی چسبناک مانند آدامس یا هر ماده ی دیگر به اتو چسبیده باشد، برای اینکه آن را از سطح اتو پاک کنید بهتر است که اتو را روشن کنید و روی بالاترین درجه قرار دهید و دکمه بخار اتو رو غیر فعال کنید و سپس یک روزنامه را اتو کنید و خواهید دید که این شیء چسبناک از روی اتوی شما کنده خواهد شد.

ولی اگر دیدید که هنوز هم آن چسبناک روی اتو وجود دارد شما باید مقداری نمک روی روزنامه بریزید و سپس آن را اتو کنید وخواهید دید که کف اتوی شما کاملاً تمیز شده است‌.

تمیز کردن کف اتو کار سختی نیست و فقط باید بلد باشید که چگونه این کار را انجام بدهید.

اگر کف اتو شما کثیف شده است و لباس های شما را می‌سوزاند یا روی آن ها لکه می اندازد می توانید با استفاده از روش هایی که در بالا برای شما توضیح دادیم، اتوی خود را کاملاً تمیز کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن