خودرو

چگونه جک ماشین بسازیم؟

چگونه جک ماشین بسازیم؟جک وسیله ضروری است که همیشه باید در صندوق عقب خودرو و وجود داشته باشد و تعمیرکاران خودرو نیز باید در تعمیرگاه خود این وسیله را داشته باشند. در عین حال، باید ان را مطابق با استانداردها و ظرفیت حمل بار انتخاب کنید.

جک خودرو مدد مدل 31504 مناسب برای پژو 206

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
3 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
32 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
9 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
2
سایر توضیحات
دارای آسان بازشو
دارای دسته جک متصل به بدنه

ویژگی های  پنوماتیک

سه معیار اصلی وجود دارد که بر اساس آنها جک بادی خانگی ارزیابی می شود:

نشانگر ظرفیت بارگیری :  فراهم كردن عملیات ایمن این مقدار باید از وزن خودرو بیشتر باشد. برای یک ماشین سواری ، عملکرد حدود دو تن کافی خواهد بود ، نگهداری وسایل نقلیه سنگین نیاز به ظرفیت حمل حداقل 2.5 تن دارد.

ارتفاع وانتط:  اگر وسیله نقلیه دارای فاصله کمی از زمین باشد ، این جنبه نقش مهمی ایفا می کند. شاخص بهینه مقدار حداقل 100 میلی متر است.

مقاله پیشنهادی: قیمت دانه کاج

افزایش سطح: جک نوع پنوماتیک خانگی دارای ارتفاع بیش از 500 میلی متر نیست. این موجودی برای تغییر چرخ و برخی کارهای دیگر کاملاً کافی است ، یک واحد تقلبی متصل به کمپرسور به شما امکان می دهد ماشین را تا 70-80 سانتی متر بلند کنید.به طور قطع ، هنگام انتخاب جک و ساخت آن ، قبل از هر چیز ، باید به اتومبیل خود ، شرایط عملکرد و ذخیره سازی آن دقت  کنید.

چگونه خودتان یک جک درست کنید؟

برای ساخت جک با دستان خود ، وسایل  و کار  زیادی لازم نیست. شما باید قطعات زیر را انتخاب کنید:

بالشتک استفاده شده از کامیون ؛

پیچ مناسب ؛

عنصر توپ ؛

چرخ قفل VAZ ؛

اتحاد. اتصال؛

مته به عنوان ابزار اصلی

ساختار از عناصر ارائه شده مونتاژ شده است. یک پیچ به سوراخ بالش پیچ می شود. اول ، شما باید یک سوکت برای نصب از دوربین در آن ایجاد کنید.یک پیچ از VAZ به عنوان یک سوپاپ استفاده می شود که در آن سوراخ حفر می شود. در مرحله بعد ، عناصر موجود پس از نصب یک توپ در سوراخ متصل می شوند ، که برای ورود هوا استفاده می شود.

مقاله پیشنهادی: بهترین خمیر پیتزا آماده

ویژگی ها

برای اجرای عملی این دستگاه ، پمپ مخصوص مورد نیاز است. جک بادی در قسمت زیرین خودرو نصب شده است. به دلایل ایمنی ، توصیه می شود از پایه چوبی استفاده کنید که مستقیماً با دستگاه تعامل داشته باشد.این مکانیسم یک اشکال مهم دارد. از آنجایی که بالشتک بار از اندازه مناسبی برخوردار است ، برای نصب دستگاه مورد نظر ابتدا باید وسیله نقلیه ای با ارتفاع پایین بلند شود. اگر یک چرخ دستی با چرخ به پایین چنین دستگاه هایی وصل کنید ، برای خودروهای خانگی تهیه خواهید کرد.

مقاله پیشنهادی: کارت کپچر ارزان

ویژگیهای مقایسه ایی

نسخه پنوماتیک به دلیل نیروی فشاری توده هوا بار را بلند می کند. چنین تغییراتی از اتصال به تجهیزات اضافی یا از اگزوز خودرو کار می کند. توده هوا وارد محفظه می شود. به دلیل فشرده سازی و افزایش حجم ، خودرو بالا می رود. مزیت مدلها این است که نیازی به تلاش خاصی ندارید ، و در صورت وجود واحد کمپرسور ، این فرایند چند ثانیه طول می کشد.جک مکانیکی برای ماشین به معنای به کار انداختن آن با چرخاندن یا چرخاندن دسته مخصوص است.

مقاله پیشنهادی: بهترین مداد هاشور ابرو

چنین امکاناتی دارای قیمت پایین و اندازه جمع و جور هستند.اصل هیدرولیک مشابه نسخه مکانیکی است. تفاوت در تسهیل روند پمپاژ قسمت کار جک به دلیل وجود مایع در سیستم کار است. چنین اصلاحاتی عمر طولانی دارند.یک جک مکانیکی با یک درایو الکتریکی از منبع تغذیه کار می کند ، تمام کارهای اصلی دستگاه توسط برق انجام می شود. مزایای دستگاه غیرقابل انکار است ، اما باید به پریز متصل شود.

مقاله پیشنهادی: طبقه فلزی

تمهیدات امنیتی

با وجود این  که جک بادی از نظر عملکرد یکی بسیار است ، استفاده از آن نیاز به رعایت احتیاط های خاصی دارد.برای جلوگیری از خروج واحد از زیر ماشین ، باید آن را به درستی نصب کنید. قبل از نصب یک دستگاه پنوماتیک جدید ، توصیه می شود آن را یک بار بدون بار خالی کنید ، پس از آن پایین می آید و خود به درستی مناسب می شود. برای محافظت از جک در برابر آسیب ، بهتر است فرشی را روی زمین بگذارید.برای ساخت اتاق کار دستگاه ، مواد مبتنی بر PVC مناسب است. در دمای زیر صفر ، چنین ساختاری سفت می شود و خشن می شود. به گفته کارشناسان ، بهترین دما بین ۴ -10 درجه است.

مقاله پیشنهادی: قیمت چوب پرده

دستگاه بالابر هیدرولیک

ساخت جک هیدرولیک با دستان شما کاملاً امکان پذیر  است. کارکرد ان همانند بدن است ، عملکرد یاتاقان اصلی توسط یک پیستون جمع شونده و یک مایع کار (روغن) انجام می شود. تغییرات فیکسچر را می توان با یک قاب فولادی کوتاه یا کشیده انجام داد. محفظه مخزن روغن و سیلندر راهنمای پیستون است.یک پیچ تنظیم کننده مخصوص با یک پاشنه بلند کننده در پیستون پیچ می شود ؛ در صورت لزوم ، حداکثر ارتفاع بلند کردن را می توان افزایش داد. یک دستگاه مشابه مجهز به درایو دستی ، پا یا نوع هوا است.مکانیسم کار و استوانه کشویی در دهانه های قاب قرار دارد. واحد با چرخاندن دسته T شکل پایین می آید. برخی از واحدها به چرخ های پلی آمید مجهز شده اند تا مانور راحتی بیشتری داشته باشند. دریچه های ایمنی ایمنی عملکرد را تضمین می کند.

جنبه های مثبت و منفی دستگاه هیدرولیک

قبل از ساخت جک با دستان خود ، باید تمام جوانب مثبت و منفی آن را در نظر بگیرید. از مزایای دستگاه هیدرولیک می توان به شاخص های زیر اشاره کرد:

این دستگاه در نگهداری و کارکرد با قدرت نسبتاً بالایی ساده است.

اجرای صاف میله کار ، ثابت کردن بار در ارتفاع مورد نظر ، دقت ترمز ؛

راندمان بالا (تا 80) و ظرفیت بالابری (بیش از 150 تن).

معایب استفاده از مدل هیدرولیک شامل ارتفاع بالابر اولیه بالا ، مشکل دقت کنترل موقعیت پایین ، قیمت مناسب و وزن نسبتاً زیاد است. دستگاه را فقط به صورت عمودی ذخیره و حمل کنید ، در غیر این صورت ممکن است مایع کار نشت کند.

خروجی

ساخت جک با دستان خود کار سختی نیست . بسته به قابلیت ها ، محدوده و سایر شرایط عینی ، باید مدل مناسب را برای نوع کار انتخاب کنید. برای استفاده در جاده ، یک دستگاه جمع و جور از نوع مکانیکی یا هیدرولیکی مناسب است ، و یک دستگاه پنوماتیک ارزان و کاربردی کاملاً خود را در گاراژ ثابت می کند.با داشتن یک نقاشی-یک جک پیچ ، ما آن را با دستان خود از کانال های فولادی خمیده با فلنج برابر GOST 8278-83 می سازیم.در شکل ، انواع اندازه های مورد استفاده با مستطیل های آبی برجسته شده است.

جک پیچ از قسمتهای زیر تشکیل شده است:

پایه

شانه پایینی

شانه بالا

تاکید

مکانیزم پیچ

ما از مجموعه ای با سطح مقطع 2.63 (سانتی متر مربع) می سازیم. ما چهار سوراخ را با قطر برابر قطر پین سوراخ می کنیم. هنگام حفاری ، فاصله مرکز بین آنها را به شدت رعایت کنید. در صورت لزوم ، پایه را می توان به یک سکوی متحرک گسترده تر متصل کرد.

شانه پایین تر

ما از مجموعه ای با سطح مقطع 1.99 (سانتی متر مربع) بر اساس قیاس تهیه می کنیم.

شانه بالایی

ما از مجموعه ای با سطح مقطع 2.28 (سانتی متر مربع) به قیاس با بازوی پایین تهیه می کنیم.ما از مجموعه ای با سطح مقطع 1.99 (سانتی متر مربع) به قیاس با بازوی بالا می سازیم.از بالا ، یک واشر لاستیکی را وصل می کنیم.

مکانیزم پیچ

  1. شفت – پیچ… آن را از یک میله فلزی با قطر دوازده میلی متر میسازیم. در یک طرف یک نخ M12 وجود دارد ، در طرف دیگر ، یک نگهدارنده ، که از طریق سوراخ ورودی روی شافت با یک سنجاق محکم به شفت وصل می شود.
  2. محور – توقف… با توجه به آن چرخش شانه های پایین و بالا رخ می دهد.محورهای دو طرف سنجاق هایی با سرهای استوانه ای مسطح هستند که با سنجاق های چوبی به محور متصل شده اند.در یک توقف ، یک سوراخ با قطر ده میلی متر ایجاد می شود ، در قسمت  نخ داخلی M12  برش داده می شود
  1. نگهدارنده.شفت را از طرف چرخش خود قفل می کند و توانایی انتقال گشتاور به شفت را فراهم می کند.

عملکرد جک پیچ را خودتان انجام دهید.

Курс XYZ по персонажам игр и кино

РЕКЛАМА

|

18+

Растаможим и доставим контейнеры

РЕКЛАМА

بنابراین من گوش را اره کردم.

حالا باید سر را پیدا کنیم یا بهتر بگوییم سرش را که به جای گوش جوش می دهیم برداریم. بنابراین من چنین سر را در محل خود برداشتم ، شما نیازی به انجام کاری ندارید ، فقط باید آن را به خوبی جوش دهید.حالا می گیریم دستگاه جوش کاریو روی سر جوش بزنیداینجوری معلوم میشهپس از جوشکاری ، این مکان را کمی تیز کردم ، زیاد آسیاب نکردم ، به طوری که کمی آهن برای سختی باقی ماند.با چنین سر ، چرخاندن جک و بلند کردن ماشین آسان است ، به خصوص راحت است که آن را با چوب دستی بچرخانید.دیروز جک را در عمل امتحان کردم ، هر چهار چرخ را عوض کردم ، لاستیک های تابستانی را پوشیدم ، کار با جک راحت و آسان شد.خوب ، به نظر می رسد این همه باشد ، اگر این مقاله به کسی کمک کند ، بسیار خوشحال می شوم. این ایده توسط الکسی از تامبوف جاسوسی شد.ضروری ترین چیزهایی که هر راننده باید داشته باشد جک ، سیم روشنایی ، کابل و بادکنک است. خوشبختانه ، در حال حاضر همه اینها را می توان در هر مغازه خودرو خریداری کرد. ما به دنبال راه های ساده نیستیم و در مورد نحوه ساخت جک خانگی برای ماشین صحبت خواهیم کرد.

کلیه موارد مورد نیاز:

جک کامل مدد مدل APG2 مناسب برای کلیه خودروهای گروه ایران خودرو

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
4 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
25 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
8 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
1
سایر توضیحات
مناسب برای انواع خودرو های گروه ایران خودرو

جک خودرو مدل HJ کد 10

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
5.245 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
41.5 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
21 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
10
سایر توضیحات
- دارای استانداردهای GS و TU
- دارای دسته دو تکه
- دارای واشر

جک خودرو جکیران مدل JK2

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
4.5 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
30 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
18 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
2
سایر توضیحات
- دارای سر دنده شیار دار جهت ایمنی بیشتر در هنگام بالا بردن خودرو
- دارای پیچ کمکی از جنس فولاد جهت تنظیم نمودن ارتفاع
-دارای کفی نگه دارنده پهن و بسیار مستحکم
- دارای شفت مرکزی تمام فولاد و سنگ خورده
- دارای سیستم پیشرفته جک هیدرولیک برای اثر بخشی کاربر
-دارای دسته کمکی 3 تکه مفصلی فلزی و مستحکم
- ساخت ایران

جک خودرو ساپکو مدل J3

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
2144 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
30 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
10 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
2
سایر توضیحات
جک خودرو مدل J3 مناسب برای خودرو های گروه ایران خودرو

جک خودرو مدل A2 مناسب برای پراید

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
3 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
29 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
7 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
15
سایر توضیحات
جک خودرو مناسب برای پراید

جک خودرو مدل HJ کد 03

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
3.045 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
39 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
20 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
3
سایر توضیحات
- دارای استانداردهای GS و TU
- دارای دسته دو تکه
- دارای واشر

جک سوسماری هیدرولیک مدل T2

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
8.750 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
33.5 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
13.5 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
2
سایر توضیحات
- دارای چرخ جهت جابه‌جایی آسان
- دارای یک اهرم برای بالا بردن جک
- دارای دسته برای سهولت حمل
- دارای کیف حمل
- دارای واشر و پکینگ یدک

جک خودرو ایساکو مدل 2002

چگونه جک ماشین بسازیم؟
ارتفاع در حالت باز شده
25 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
9 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
1
سایر توضیحات
جک فابریکی گروه ایران خودرو
مناسب برای انواع خودرو های گروه ایران خودرو
مورد تایید شرکت ایران خودرو

جک خودرو مدد مدل 31510 به همراه دسته جک و آچار چرخ

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
3 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
30 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
9 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
2
سایر توضیحات
مجموعه سه عددی جک، آچار چرخ و دسته جک پراید مناسب برای تمامی گره محصولات سایپا

جک خودرو مدل 2T

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
7 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
30 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
14 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
2
سایر توضیحات
-دارای جعبه مقوایی
-ظرفیت 2 تن

جک سوسماری سامکو مدل YPGH-P02T

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
6.55 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
28 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
13 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
2
سایر توضیحات
-جک سوسماری ( 2تن ) سامکو
-برای بلند کردن خودرو های سنگین و نیمه سنگین استفاده می شود
-برای بلند کردن خودرو های سنگین و نیمه سنگین استفاده می شود
-برای سهولت در حمل و جابه جایی دارای چرخ های پهن و بسیار مستحکم می باشد
-در برابر فشار دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد
-از با کیفیت ترین قطعات ساخته شده
-دارای کیف با کیفیت بالا و مقاوم
-دارای دسته گردان 360 درجه

جک خودرو آذرپارت کد 1122 مناسب برای پژو پارس

چگونه جک ماشین بسازیم؟
ارتفاع در حالت باز شده
30 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
1.5
سایر توضیحات
قابل استفاده روی تمامی مدل های پژو پارس

جک خودرو اکتیو تولز مدل AC-3710

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
38 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
15 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
10
سایر توضیحات
- کاملترین جک صافکاری و شاسی کشی با تنوع بالای لوازم جانبی مربوطه
- قابلیت بالا بردن اجسام سنگین تا 10 تن
- قابل استفاده جهت تعمیرات بدنه اتومبیل و تمامی صنایعی که نیاز به نیروی هیدرولیک دارند
- دارای جعبه فلزی مستحکم
- دارای استاندارد های کیفیتی مختلف از قبیل CE ، TUV ، ISO9001

جک خودرو سیموند مدل AT-04

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
2.75 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
35.5 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
4
سایر توضیحات
- دارای اورینگ یدکی
- دارای استانداردهای کیفیتی مختلف از قبیل CE ، TUV ، ISO9001
- دفترچه راهنما
- دسته کمکی

جک روغنی خودرو مگا مدل BR2

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
5 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
40 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
2
سایر توضیحات
سوکت پمپ چرخشی با قابلیت اجرا در هر موقعیتی
قابلیت داشتن ارتفاع بالابری بیشتر با استفاده از پیچ اکستنشن
تعمیر و نگهداری سریع و آسان.
سوپاپ اضافه بار ایمنی تا 2t( اختیاری).
سیستم ایمنی بای بای پاس روغن جهت جلوگیری از افزایش بیش از حد و آسیب رساندن به سیلندر

جک سوسماری بادی مدل KT3

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
19 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
40 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
15 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
3

جک خودرو نووا مدل NBT2102

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
2.67 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
34.5 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
2

جک سوسماری خودرو کاپلا مدل C1002

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
6.55 کیلوگرم
حداکثر ظرفیت
2
سایر توضیحات
جک سوسماری ( 2تن ) کاپلا
-برای بلند کردن خودرو های سنگین و نیمه سنگین استفاده می شود
-برای سهولت در حمل و جابه جایی دارای چرخ های پهن و بسیار مستحکم می باشد
-در برابر فشار دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد
-از با کیفیت ترین قطعات ساخته شده
-دارای کیف با کیفیت بالا و مقاوم
-دارای دسته گردان 360 درجه

جک خودرو کنزاکس مدل KBJ-205

چگونه جک ماشین بسازیم؟
وزن
4.5 کیلوگرم
ارتفاع در حالت باز شده
41.5 سانتی‌متر
ارتفاع در حالت جمع شده
21.5 سانتی‌متر
حداکثر ظرفیت
5
سایر توضیحات
جک هیدرولیک عمودی ثابت
دارای اهرم دو تکه برای باز کردن جک
دارای ارتفاع بلند کردن 200 میلی‌متری

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن