تکنولوژی

چگونه نشانگر کتاب درست کنیم؟

چگونه نشانگر کتاب درست کنیم؟راگر شما اهل مطالعه هستید داشتن یک نشانگر کتاب به شما کمک میکند که صفحه کتاب را گم نکنید و به راحتی کتاب بخوانید. نشانگر کتاب انواع کاغذی، مقوایی، نمدی، گیره، چوب بستنی، بافتنی، فانتزی دارد.

نشانگر کتاب لوکسینو مدل BMP 129 بسته 2 عددی

چگونه نشانگر کتاب درست کنیم؟
جنس نشانگر
چوب
طول نشانگر
15 سانتی‌متر
سایر توضیحات
عدم تغییر رنگ
نشانگر چوبی
ساخت ایران
سهولت در استفاده
کیفیت ساخت عالی
طراحی و زیبایی منحصر بفرد

نشانگر  کتاب چیست ؟

نشانگر کتاب یا بوک مارک وسیله ای نازک است که ان را در لابلای کتاب برای علامت گذاری صفحه خواند ه شده می گذارند .ویژگی اصلی این ابزار این  است   که به  دلیل نازکی هیچ اسیبی به صفحات و شیرازه کتاب نمی زند و حالت فانتزی و زیبای ان نیز شما را در حین مطالعه سر ذوق می اورد .‌

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک فلافل آماده

نشانگر کتاب مدل بی تی اس اکسو مجموعه 5 عددی

چگونه نشانگر کتاب درست کنیم؟
جنس نشانگر
چوب
طول نشانگر
13 سانتی‌متر

انواع نشانگر کتاب ( بوک مارک)

نشانگر کتاب در جنس ها و مدل های گوناگون وجود دارد . در این مطلب ما بر اساس جنس انها را تقسیم بندی و معرفی می کنیم .‌

نشانگر کتاب چرما اسپرت کد 79BM-3 بسته 3 عددی

چگونه نشانگر کتاب درست کنیم؟
جنس نشانگر
چرم
طول نشانگر
12 سانتی‌متر
سایر توضیحات
مجموعه سه عددی نشانگر کتاب
تهیه‌شده از چرم درجه ‌یک گاوی چرما اسپرت
طراحی خاص
ابعاد هر نشانگر 12 در 2.5 سانتیمتر
بسته بندی مخصوص چرما اسپرت

بوک مارک مقوایی / چاپی / کاغذی

این گونه از بوک مارک در میان کتاب خوان ها هواداران زیادی دارد . مزیت اصلی آنها ارزان بودن ، تنوع زیاد در طرح و رنگ است .در نگاه اول بوک مارک کاغذ بدون هیچ پیچیدگی باشد و بسیار ساده است ولی انواع نشانگرهای زیبای اوریگامی به شکل حیوانات از این جنس هستند . به دلیل انعطاف کاغذ و مقوا می توان با ان شکل ها و خلاقیت های زیادی پدید اورد .

مقاله پیشنهادی: بهترین برند جاروبرقی رباتیک

نشانگر کتاب مدل عینک

چگونه نشانگر کتاب درست کنیم؟
جنس نشانگر
فلز
طول نشانگر
16 سانتی‌متر

نشانگر کتاب چرم

نشانگر چرم محبوب افراد خاص و کلاسیک پسند است . البته این نوع نشانگر حتما شما را به یاد اساتید  دانشگاه می اندازد . مزیت اصلی ان دوام زیاد ان است و ایراد ان نداشتن تنوع جز درچند رنگ محدود است .

مقاله پیشنهادی: ترافل رنگی از کجا بخرم

نشانگر کتاب طرح روباه

چگونه نشانگر کتاب درست کنیم؟
جنس نشانگر
کاموا
طول نشانگر
32 سانتی‌متر
سایر توضیحات
نشانگر کاموایی
ساخت ایران
دست بافت

نشانگر کتاب چوبی

این نوع نشانگر هم به دلیل دوام  زیاد ، هم تنوع در طرح و رنگ بسیار محبوب است . روی  این نوع نشانگر را  معمولا طرح های حکاکی یا رنگ آمیزی چاپ شده یا دستی تزیین میکنند.‌

مقاله پیشنهادی: بهترین چشم بند خواب

.بوک مارک پارچه ای یا نمدی

بوک مارک های فلزی نیز همانند بوک مارک مقوایی تنوع طرح ، شکل و رنگ زیادی دارد ، به دلیل جنس خاص نمد از سایر بوک مارک ها متمایز است .

مقاله پیشنهادی: موسیر را از کجا تهیه کنیم

نشانگر فلزی :

نشانگر فلزی همانجور که از نامش بر می اید بسیار مقاوم است و یک عمر اگر ام را گم نکنید همراه شماست . مزیت دیگر ان به غیر از دوام تنوع زیاد طرح و رنگ است .‌

مقاله پیشنهادی: میز جلو مبلی ارزان

نشانگر رزینی :

رزین یک ماده ترکیبی شیمیایی است که از ان مواد فانتزی و کاربردی بسیاری می سازند . این ماده جلا و زیبایی خاص خود را دارد و از این رو برای ساخت نشانگر نیز از این ماده استفاده شده است . نشانگر های رزینی به دلیل ظاهر خاص خود  از سایر نشانگر ها زیباترهستند .

نشانگرمگنتی :

این گونه نشانگر ها بیشتر جنبه فانتزی دارند و تنوع بسیار بالایی در طرح ، رنگ ، سایز دارند .

ساخت نشانگر کتاب با دست های خودتان

همانطور که با مفهوم و کاربرد نشانگر کتاب اشنا شدید ساخت ان کار دشواری نیست و شما با ابتدایی ترین وسایل می توانید برای مطالعه نشانگرهای زیبا و مورد علاقه خود را بسازید . هر متریالی اعم از نمد  ، چوب بستنی ، مقوا ضخیم داشته باشید می توانید این وسیله زیبا را بسازید .‌

در ساخت نشانگر به چند  نکته دقت داشته باشید : ضخامت ان زیاد نباشد تا موجب باز شدن شیرازه کتاب شود و انقدر هم ظریف نباشد که میان کتاب ناپیدا شود و قابل دیده شدن نباشد .نکته دیگر این است که بهتر است یک نخ به نشانگر کتاب اضافه کنید تا از  کتاب اویزان و قابل شناسایی باشد .

نکته دیگر که واجب نیست ولی سبب متفاوت شدن و زیباتر شدن بوک مارک می شود این است که بتوانید روی ان جملات زیبا ، الهام بخش کتاب را یادداشت کنید . نشانگرهای مقوایی این قابلیت را دارند .‌در زیر ساخت چند نشانگر را به شما اموزش می دهیم .

ساخت نشانگر کتاب با مقوا یا کاغذ

ساخت نشانگر مقوایی بسیار ساده و اسان است فقط به کمی ذوق و سلیقه شما بستگی دارد . می توان ان را مستطیلی شکل با انتهای مورب ببرید و روی ان جملات دل انگیز بنویسید هر جمله ای که شور و شوق کتاب خواندن را در شما بر  می انگیزاند ، بنویسید .   روی ان کاغذ رنگی ، پارچه ، نخ و هر چه دلتان می خواهد وصل کنید . یک عروسک کاغذی کوچک می توانید روی ان درست کنید .

نشانگر  کتاب مقوایی

نشانگر های مقوایی تنوع بسیار بالایی دارند و شما علاوه بر مستطیلی کردن ان و به کار بردن رنگ ها و طرح های گوناگون ، می توانید طرح های مختلف حیوانات را  با هنر اوریگامی روی ان اجرا کنید و یک بوک مارک زیبا درست کنید .در این جا ما طرز تهیه مثلث ساده را اموزش می دهیم و پس ازدرست کردن ان را با سلیقه و هنر خودتان تزیین کنید .

یکی از روش های ساخت نشانگر کتاب ، استفاده از کاغذ است  . شما تنها  یک کاغذ مربع شکل لازم دارید . رنگی بودن یا ساده بودن ان هم فقط به سلیقه شما بستگی دارد .ابتدا  کاغذ مربعی  را برداشته  و آن را از قطر مربع خم کنید  تا  دو مثلث درست  شود.سپس  مثلت ها را از  دو گوشه برابر بگیرید و خم  کنید تا یک مربع داشته باشید.

اگر گوشه های خم  شده را رها کنید متوجه میشوید  که خط های تا یک مربع کوچک در وسط ایجاد شده است . گوشه بالای آن مربع لوزی مانند را دو باره خم  کنید.سپس  گوشه های مثلثی که قبلا خم  کرده اید را بردارید و درون  جیبی که برای مربع وسطی درست کردید بگذارید .این نشانگر لوزی مربع در گوشه صفحه کتاب مثل یک پاکت می نشیند . برای تشخیص اسان ان بهتر است سفید رنگ نباشد .

اگر کمی خلاقیت به خرج بدهید می توانید شکل هایی مثل حیوان زبان دراز ، دندان های تیزو … در حال قورت دادن کتاب درست کنید .

ساخت نشانگر کتاب چوبی

برای ساخت نشانگر کتاب چوبی فقط به چوب بستنی نیاز دارید . پس چوب های بستنی را دور نیندازید و با ان کارهای خلاقانه زیادی انجام دهید .‌

بالای  چوب بستنی را برای اویز نخی سوراخ کنید  . از نخ های ساده خیاطی می توان استفاده کرد ، هک از کامواها در هم تنیده ، روبان های ساده و پیچ خورده و … آویزهای زیبایی درست کنید .   چوب بستنی را نیز می توانید به هر شکل و طرح و رنگی که می خواهید تزیین کنید.

ساخت نشانگر مقوایی به شکل حیوان :

ابزار و وسایل مورد نیاز

الگو

مقواهای رنگی

قیچی

رنگ های مایل به صورتی

نحوه ساخت :

اگر نقاشی تان خوب است خودتان حیوانات مختلف مثل گربه ، پنگوین ، سگ ، خرس ، جوجه و …‌ طراحی کنید و طرح انها را  می توانید از اینترنت ایده بگیرید و کپی کنید . یا اینکه از سایت های مختلف الگو این حیوانات را پیدا کنید و پرینت بگبرید

.سپس طرح اصلی را روی مقوای مد نظر پیاده کنید و  دورتا دور ان را ببرید و قسمت دست ها را از  بدن جدا کنید البته از بالا باید به بدن وصل باشند . با مداد رنگی یا رنگ می توانید چشم و گونه و زبان و … برای عروسک خود بکشید .نشانگر شما به این سادگی و به زیبایی اماده شد و قسمت دست ها به صفحه کتاب وصل میشود .

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن