خانه و سبک زندگی

چگونه یخچال را تراز کنیم؟

چگونه يخچال را تراز کنيم؟ براي استفاده صحيح از يخچال و آسودگي خیال از اينکه به اين راحتي ها خراب نخواهد شد مهم است که يخچال ما در حالت تراز قرار داشته باشد. براي تراز کردن يخچال از تراز، برخي از موکت، برخي از سنک، برخي که اندازه هاي پايه هاي يخچالشان قابل تغيير است از تغيير دادن اندازه پايه ها استفاده ميکنند.یکی از مسایل مهم در ارتباط با یخچال پس از خریدن یخچال یا اثاث کشی ، تراز کردن ان است. . یخچال اگر تراز نباشد به خوبی کار نمی کند و برای ان مشکلات زیادی پیش می اید .

آچار فرانسه هنسون مدل 250 سایز 8 اینچ

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
تعداد
1
شماره آچار
8
جنس کالا
فولاد
وزن
250 گرم
سایر توضیحات
حداکثر میزان باز شدن دهانه: 25 میلی‌متر
دارای فک مدرج بر اساس سانتی‌متر
دارای ساختار سختکاری شده
طول 200 میلی‌متر

در این مقاله ما روش تراز کردن  یخچال فربزر ، ساید بای ساید را برای شما بیان می کنیم . همچنین ازمشکلاتی که در صورت تراز نبودن یخچال ممکن است برایتان رخ بدهید نیز صحبت خواهیم کرد .بسیاری از ایرادهای یخچال به دلیل تراز نبودن ان است . این ایرادها به خاطر جابجایی های کوچک دستگاه حتی برای تمیز کردن ان و‌… به وجود می اید .

مقاله پبشنهادی:کباب لقمه مام

در این مقاله علاوه بر نحوه تراز کردن ، راهکارهایی برای اینکه متوجه شوید که دستگاه تان  تراز است یا خیر  ا برای شما بیان می کنیم .‌

آموزش تراز کردن یخچال‌های دارای پایه‌های تنظیم ارتفاع

مقاله پبشنهادی:کج بیل باغبانی

نحوه   تراز کردن یخچال‌های دارای پایه‌های تنظیم ارتفاع به این شرح است :

تراز استنلی کد 130-42-0

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
سایر توضیحات
دارای گیره کمری
دقت : 1000*2-+ میلیمتر
ابعاد
18*47*87 سانتی‌متر
تعداد محور
2
وزن
85 گرم
ویژگی‌های متر
دارای آهن‌ربا

مرحله اول

برای تنظیم این یخچال اول شبکه جلوی یخچال را باز کنید .

مقاله پبشنهادی:رازیانه تازه

پایه های تنظیم معمولا در پشت این شبکه تعبیه شده است ، با باز کردن پیچ ها ، می توان شبکه را در اورد .در نوعی ازاین گونه یخچال ها ، شبکه توسط یک زبانه به یخچال وصل میشود .

مقاله پبشنهادی:قیمت غذای گربه خیابانی

در این حالت ، با باز کردن زبانه ، شبکه به اسانی جدا میشود . می توان برای  در آوردن شبکه از دفترچه راهنمای تن استفاده کرد.مدل های زیادی شبکه ندارند و پیچ های تنظیم ارتفاع که معمولا پایه یخچال نبز هستند ، را به راحتی می توان مشاهده نمود .

مقاله پبشنهادی:تیغ کومدون چیست

مرحله دوم

برای تراز کردن یخچال  از پایه‌های تنظیم که در پشت شبکه تعبیه شده اند ، استفاده کنید.پایه‌های تنظیم ارتفاع یخچال معمولا  از یک پایه پلاستیکی که روی زمین قرارگرفته  و یک میله پیچی شکل گرفته است .برای تراز کردن ساید بای ساید و یخچال باید این پیچ ها باید  باز و بسته شوند ،  تا به اندازه متناسب  برسید .

مقاله پبشنهادی:اسکوتر کودک

این پیچ‌ها بیشتر  از گونه  چپ گرد می باشند . و می توان  آن‌‌ها را با دست یا توسط یک آچار، مثل  آچار فرانسه بپیچانید .برای بلند کردن ارتفاع این پایه‌ها، آن‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت و برای کوتاه کردن، خلاف این جهت بچرخانید.به منظور تنظیم ارتفاع بهتر این پایه‌ها و اسان  در چرخاندن پیچ‌های آن، ترجیحا  از یک کس  دیگر نیز کمک بخواهید. به ‌این نحو که این فرد  یخچال را به عقب خم کند تا پایه‌های جلویی آن از روی زمین بالاتر برود .

تراز جیبی استبیلا مدل Pro Magnetic

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
سایر توضیحات
- دقت زاویه 90 درجه: 0.1 درجه|- تراز کوچک 7 سانتی متری
- یک تراز کوچک 7 سانتی متری با قابلیت آهنربایی در دو طرف
- تراز و کارایی زیاد جهت چک کردن سریع
- همراه با کیف حمل کمری
- دارای آهنربا در جهت افق و قائم
- ساخت آلمان
ابعاد
70 × 20 × 40 سانتی‌متر
وزن
80 گرم
ویژگی‌های متر
دارای آهن‌ربا

آموزش تراز کردن یخچال های دارای غلتک تنظیم ارتفاع

نحوه تراز کردن یخچال های دارای غلتک تنظیم ارتفاع به شرح زیر می باشد:

گونه ای از  یخچال‌ها،  پایه‌های پیچی تنظیم ارتفاع ندارند .بجای این پایه‌ها غلتک تنظیم ارتفاع دارند.  تراز کردن ساید بای ساید یا یخچال‌هایی که  غلتک دارند  همان یخچال های دارای پیچ تنظیم ساده است .برای تنظیم ارتفاع از یک اچار فرانسه استفاده کنید .

آچار فرانسه هنسون مدل 12-300 سایز 12 اینچ

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
تعداد
1
شماره آچار
12"
ویژگی‌های آچار
دسته استاندارد
جنس کالا
فولاد
وزن
646 گرم
سایر توضیحات
- حداکثر میزان باز شدن دهانه: 38 میلی‌متر
- دارای ساختار سختکاری شده
- دارای فک مدرج بر اساس سانتی‌متر
- طول 310 میلی‌متر

اگر پیچ غلتک در سمت عقربه های ساعت چرخیده شود ، پیچ سفت میشود و جلوی یخچال بلند تر میشود .‌اگر پیچ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید ، پیچ شل میشود و اگر وزن یخچال سنگین شود ، ارتفاع جلوی ان کوتاه میشود .

نحوه تراز کردن یخچال‌های دارای غلتک و پایه تنظیم ارتفاع

نحوه  تراز کردن یخچال‌های دارای غلتک و پایه تنظیم ارتفاع به این شرح است :

بعضی وقت ها یخچال عا غلتک و پایه تنظیم ارتفاع دارند ، کار تراز کردن یخچال کار اسانی نیستتنظیم ارتفاع پایه و غلتک نیز همانند روش های بالا  ، با اچار فرانسه انجام می گیرد .تنظیم ارتفاع پایه ها تا جایی که دستگاه بتواند وزن ان را تاب بیاورد ، بیشتر شود . ارتفاع غلتک ها نیز باید تا جایی که از سطح زمین فاصله بگیرد ، بالا رود ‌ .‌در کل بهترین ارتفاع  یخچال از سطح زمین حدود ۱۳ میلی متر است . وگرنه برای تراز کردن ساید بای ساید ، پایه های پشتی یخچال را هم چک‌ کنید.

آچار فرانسه کد 01 سایز 12 اینچ

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
تعداد
1
شماره آچار
12
جنس کالا
فولاد سختکاری شده
وزن
630 گرم
سایر توضیحات
طول 300 میلی‌متر
دارای فک مدرج 40 میلی‌متری

چگونه از تراز بودن یخچال اطمینان یابیم؟

تراز کردن یخچال و ساید بای ساید کار خیلی  اسانی است و همانگونه که بیان کردیم ، این کار فقط  با کم و زیاد کردن ارتفاع پیچ غلتک یا پایه یخچال صورت میگیرد .  ولی انچه مهم است این است که مطمین شویم یخچال را درست تراز کرده ایم . برای اینکه از درستی تراز ان مطمین شویم ، از وسایل و روشهای زیر کمک بگیرید :

ابزار تراز

اپلیکیشن های تراز

قرار دادن لیوان

استفاده از ابزار تراز برای مطمین شدن  تراز بودن یخچال

نحوه استفاده از تراز کردن یخچال با ابزار تراز به این نحو است :

تراز جينکسين مدل PA 2181

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
ابعاد
300x50x20 سانتی‌متر
تعداد محور
3
وزن
185 گرم
ویژگی‌های متر
دارای آهن‌ربا

ابزار تراز وسیله ای مانند خط کش است که در مرکز ان مایعی وجود دارد .این ابزار  را  از ابزار فروشی‌ها خریداری  کنید. در صورت  تراز بودن یخچال  این مایع  در وسط خط کش تراز قرار می گیرد .ابزار تراز را بالای  یخچال بگذارید و به نحوه  قرارگیری مایع درون ان توجه کنید . اگر مایع در مرکز نباشد ،  پیچ یا غلتک دستگاه را شل و سفت کنید.کار تراز را تا جایی که این مایع در مرکز قرار بگیرد  ، باید ادامه داد .

استفاده از لیوان آب برای تست تراز یخچال

برای استفاده از لیوان آب برای تست تراز یخچال به این شکل عمل کنید :

برای اطمینان از  تراز بودن یخچال یا ساید بای ساید یک لیوان را نیمه اب بریزید و در بالای یخچال بگذارید .پیش  از گذاشتن لیوان بالای یخچال باید سطح آب درون آن را بررسی  کنید. اگر سطح اب تراز باشد ، یخچال هم تراز است .برای دیدن  سطح آب لیوان، در امتداد  لیوان و دقیقاً روبروی آن بایستید و سپس سطح اب را چک‌‌کنید .

آچار فرانسه مگو کد H-99 سایز 12 اینچ

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
تعداد
1
شماره آچار
12
جنس کالا
فولاد
وزن
780 گرم
سایر توضیحات
آچار فرانسه سایز 12 اینچ : 300 میلی متر

نکات درب یخچال و بررسی تراز بودن یخچال به به این شرح است :

یکی از شیوه های اطمینان از تراز بودن یخچال ، بوسیله درب ان است .شیوه انجام این کار بدین نحو است که  درب یخچال یا ساید بای ساید را باز کنید و آن را ول  کنید.اگر درب آن خود به خود بسته شد ، یخچال تراز است ،وگرنه که باید ان را از اول تراز کرد .

استفاده از اپلیکیشن‌های تراز برای تست تراز بودن یخچال

شیوه استفاده از اپلیکیشن‌های تراز برای بررسی  تراز بودن یخچال به این شرح است :

با رشد فناوری اپلیکیشن‌های رایگان زیادی برای اطمینان از  تراز کردن یخچال و … نیز برنامه ریزی شده است.این اپلیکیشن ها همانند ابزار تراز کار می کنند.اپلیکیشن های تراز نیز  یک نقطه در مرکز   نظر طراحی  شده است. این نقطه مرکزی   زاویه صفر درجه دارد .برای بررسی تراز یخچال ، گوشی هوشمندتان را بالای یخچال فرار دهید .بعد از ان  به فلش اشاره کننده و زاویه نمایش داده شده توجه کنید . اگر روی  زاویه صفر درجه باشد؛ یعنی یخچال شما تراز شده است و گرنه  آنقدر پیچ‌های پایه یا غلتک را باز و بسته مرده و بچرخانید  تا این زاویه بر روی صفر درجه یا 001/0 ثابت  بشود.

تراز رونیکس مدل RH-9409

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
ابعاد
240x60x20 سانتی‌متر
تعداد محور
3
وزن
200 گرم

نکته: گاهی ممکن است تمام کارها را درست انجام بدهید باز هم سخچال به نحو صحیح تراز نشده باشد .

در اینصورت ایراد از شیب اشپزخانه است ، شیب اشپزخانه را برای سهولت شستشو شیب دار می سازند .اگر آشپزخانه شما شیب دار باشد با رعایت تمام اصول و نکات یخچال تراز نمیشود .برای اینکه شیب سطح تتثیر نگذارد ، بهتر است از یک قطعه  کارتن، موکت یا … استفاده کنید  و با گذاشتن آن زیر یکی از پایه‌ها شیب سطح را بی اثر می  کنید.

اگر یخچال تراز نباشد چه می‌شود؟

همه می دانیم که اگر یخچال تراز نباشد، برایش مشکلاتی پیش می اید و برای ان ضرر دارد ، ولی این ضررها چیست ؟ اگر شما ایرادات ناشی از تراز یخچال را بدانید ، راحت تر تن را عیب یابی می کنید و با رفع ایراد تراز ، به طول عمر ببشتر ان کمک می کنید .در لوله‌های پشتی دستگاه گازی با نام گاز مبرد وجود دارد.وظیفه این گاز جذب نمودن  گرمای داخل یخچال که در اثر گرمای مواد غذایی به وجود می اید می باشد ، و با جذب گرما  سرمای مورد نیاز دستگاه را  فراهم می‌کند.تراز نبودن دستگاه،  باعث اختلال در کارکرد و جربان  این گاز مایع میشود و یخ سازی و برفک زدایی آن  نیز ایراد پیدا می کند .پس در صورت بروز برفک در فریزر ، سریع به تراز نبودن ان شک‌ کنید.

تراز جينکسين مدل PA 2181

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
ابعاد
300x50x20 سانتی‌متر
تعداد محور
3
وزن
185 گرم
ویژگی‌های متر
دارای آهن‌ربا

همینطور این مایع که برای  خنک کردن یخچال از بخش پشتی  آن به سوی  پایین سرازیر می‌شود، امکان دارد  در صورت  تراز نبودن یخچال  زاویه‌دار سرازیر شود و سبب  یخ زدن کشوی آخری دستگاه یا بقیه  کشوها شود.پس با تراز کردن یخچال این ایراد را برطرف کنید .این ایرادها  باعث میشوند  تا کارکرد کمپرسور یخچال افزایش یابد و  در نهایت  بار بیشتری به موتور یخچال اعمال یابد .و با اعمال بار بیشتر  بر موتور  صدا، لرزش دستگاه، مصرف بیشتر برق و… افزایش  می یابد.پس  با تراز کردن ساید بای ساید می توان  هزینه‌های  تعمیر و … کم کنید و به عمر بیشتر دستگاه کمک کنید .

در اخر :

تراز کردن یخچال و تراز کردن ساید بای ساید به وسیله چرخاندن و   کم و زیاد کردن ارتفاع پایه یا غلتک و ارتفاع جلویی آن انجام می گیرد .برای اینکار شما فقط به یک اچار فرانسه نیاز دارید .قبل از تراز کردن ابزار تراز را بالای یخچال بگذارید تا همزمان با کار ازتراز شدن  ان مطمین شوید  و مجبور به دوباره کاری نشوید .بهترین وسیله برای فهمیدن تراز بودن دستگاه ابزار تراز است ولی میتوان از سایر راهکارها و وسایل گفته شده نیز استفاده‌ کنید .

کلیه موارد مورد نیاز:

آچار فرانسه نورس سایز 10 اینچی

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
تعداد
1
ویژگی‌های آچار
متریک
جنس کالا
کربن استیل
وزن
470 گرم
سایر توضیحات
- دارای درجه بندی تا 33 میلی‌متر بر روی فک ثابت

آچار فرانسه هنسون مدل 10-250 سایز 10 اینچ

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
تعداد
1
شماره آچار
10"
ویژگی‌های آچار
دسته استاندارد
جنس کالا
فولاد
وزن
427 گرم
سایر توضیحات
- حداکثر میزان باز شدن دهانه: 32 میلی‌متر
- دارای ساختار سختکاری شده
- دارای فک مدرج بر اساس سانتی‌متر
- طول 255 میلی‌متر

آچار فرانسه مدل 01 سایز 8 اینچ

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
تعداد
1
شماره آچار
8
ویژگی‌های آچار
دسته استاندارد
جنس کالا
فولاد
وزن
200 گرم

آچار فرانسه مگو کد H-8 سایز 8 اینچ

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
تعداد
1
شماره آچار
8"
ویژگی‌های آچار
دسته استاندارد
نوع آچار
فرانسه
جنس کالا
فولاد
وزن
270 گرم
سایر توضیحات
آچار فرانسه سایز 8 اینچ : 200 میلی متر
دارای فک مدرج بر اساس سانتی‌متر
دارای ساختار سختکاری شده

آچار فرانسه نیکون مدل NE-12 سایز 12 اینچ

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
تعداد
1
شماره آچار
12
ویژگی‌های آچار
درایور 1/4 اینچ
توضیحات زاویه
عادی
جنس کالا
فولاد
وزن
650 گرم
اقلام همراه
ندارد
سایر توضیحات
آپار فرانسه روکش دار 12 اینچ

آچار فرانسه جغجغه‌ ای رونیکس مدل RH-2420 سایز 10 اینچ

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
تعداد
1
شماره آچار
10"
ویژگی‌های آچار
دسته استاندارد
سایر توضیحات
- دارای فک‌های سخت کاری شده با بالاترین کیفیت
- دارای روکش دسته‌ی TPR جهت سهولت عملکرد و راحتی کاربر
- دارای بدنه‌ای مستحکم با آلیاژ کروم

تراز کد 264

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
سایر توضیحات
آب تراز
ابعاد
50x20x20 سانتی‌متر
تعداد محور
1
وزن
5 گرم

تراز مدل ترپدو کد z23

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
سایر توضیحات
تراز 9 اینچ 23 سانتی متری
مگنت دار
ابعاد
20*40*230 سانتی‌متر
تعداد محور
3
وزن
90 گرم
ویژگی‌های متر
دارای آهن‌ربا

تراز مدل ترپدو

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
سایر توضیحات
تراز 9 اینچ 23 سانتی متری
مگنت دار
ابعاد
20x40x240 سانتی‌متر
تعداد محور
3
وزن
90 گرم
ویژگی‌های متر
دارای آهن‌ربا

تراز کد 310

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
ابعاد
55x15x15 سانتی‌متر
تعداد محور
1
وزن
30 گرم

تراز استبیلا مدل 70-W

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
سایر توضیحات
- دقت زاویه حباب تراز چرخشی: 0.3 درجه
- دقت حباب تراز: 0.029 درجه
- یک تراز کلاسیک و بسیار سبک جهت انجام کلیه امور ساختمانی
- دارای 2 تراز در جهت قائم و افقی و یک تراز با قابلیت چرخش 360 درجه
- دارای 2 لبه کاملاً مسطح
- رنگ شده به شیوه الکترواستاتیک
- دارای تراز در راستای افقی و قائم
- ساخت آلمان
ابعاد
400 × 20 × 50 سانتی‌متر
وزن
330 گرم

تراز موبینس مدل B4

چگونه یخچال را تراز کنیم؟
ابعاد
250x30x20 سانتی‌متر
تعداد محور
3
وزن
30 گرم
ویژگی‌های متر
دارای آهن‌ربا

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن