زیبایی و سلامت

ژل روان کننده از کجا بخرم

ژل روان کننده

ژل روان کننده چیست

این محصول محصولی زنانه است که به درمان خشکی های واژن کمک کرده و سبب مرطوب شدن آن می شود. خشکی واژن به دلایل گوناگون در بانوان  به وجود می آید از جنبه این دلایل می توان به شیردهی و کم‌آبی و شیمی درمانی و یائسگی و سیگار کشیدن و… اشاره کرد. همچنین استفاده از روش های کنترل بارداری نیز سبب بروز چنین مشکلی می شود. خشکی واژن عوارض زیادی به همراه دارد. استفاده از این ژل مشکلات خشکی واژن را تا حدودی برطرف می کند. اما دقت داشته باشید که قبل از مصرف حتما با یک پزشک مشورت کنید.

در این مقاله در مورد بهترین ژل روان کننده واژن و عوارض ژل نرم کننده برای شما مطالبی ارائه می دهیم توجه داشته باشید که  ژل روان کننده انواع متفاوتی دارند. در ادامه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول با ما همراه باشید. ژل های روان کننده در مدل ها و برندهای مختلف تولید شده اند. این محصولات در مدل های گوناگون وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. در واقع ژل های روان کننده بر پایه های مختلفی تولید شده اند و به چند دسته تقسیم می شوند.

1_ آشنایی با  ژل‌های روان کننده بر پایه آب

 

ژل های بر پایه آب در رابطه های جنسی کاربرد دارند. این ژل ها سبب کاهش اصطکاک شده و درد ناشی از خشکی واژن را تا حد زیادی کاهش می دهند. از طرف دیگر این ژل ها خاصیت روان کنندگی دارند. این مدل از ژل های روان کننده در صنعت پزشکی نیز کاربرد بالایی دارند. به عنوان مثال برای راحت تر شدن فرایند سونوگرافی و معاینه زنان از این محصولات استفاده می کنند. از طرف دیگر این ژل ها در معاینات مقعدی نیز کاربرد بالایی دارند چرا که روند معاینه را راحت تر می کنند و سبب آسیب دیدن این ناحیه نمی شوند. این ژل ها خاصیت شان را از دست نداده و از آنجایی که داری مواد آنتی باکتریال هستند از عفونت در سایر نواحی جلوگیری می کنند.

2_ آشنایی با ژل های روان کننده بر پایه روغن

این مدل از ژل ها دارای ویتامین e هستند و با استفاده از روغن نارگیل و وازلین تولید می شوند. این ژل ها خاصیت روان کنندگی خود را با یک بار استفاده از دست نمی دهند. یا به عبارت دیگر به راحتی بر روی سطح پوست پاک نمی شوند. دقت داشته باشید همانطور که اشاره کردیم این ژل ها حاوی ویتامین e و وازلین هستند به همین دلیل از آنجایی که بیشتر زنان به وازلین و ویتامین ای آلرژی دارند از این ژل ها در هنگام رابطه ی جنسی استفاده نمی شود.

دسته دیگری از ژل های روان کننده وجود دارد که به آنها ژل های روان کننده بر پایه سیلیکون می گویند. به دلایل مختلف استفاده از این نوع توصیه نمی شود. به عنوان مثال به علت اینکه نسبت به ژل بر پایه آب غلظت بیشتری دارند بر روی سطح مورد نظر لایه نازک ایجاد می‌ کند که این لایه می تواند زمینه ساز رشد باکتری و آلودگی ها باشد. نوع دیگری از ژل های روان کننده وجود دارد که به آن ژل روان کننده طبیعی می گویند. این گونه از محصولات برای آن دسته از افرادی که به سایر ژل های روان کننده حساسیت دارند گزینه مناسب به حساب می آیند. چرا که در آن مواد طبیعی مانند روغن نارگیل استفاده شده است.

در ادامه در مورد فواید ژل های روان کننده برای شما عزیزان مطالبی ارائه می دهیم.

________________

همانطور که می دانید از ژل های روان کننده برای رفع خشکی واژن استفاده می کنند. در حقیقت خشکی واژن یکی از مشکلات بسیار آزاردهنده است که بانوان درگیر آن هستند. خشکی واژن می تواند تاثیرات نامطلوبی بر روی رابطه زناشویی بگذارد. در حقیقت عوامل مختلفی موجب ایجاد خشکی واژن و احساس درد در این ناحیه می شوند. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از خشکی واژن بهتر است از ژل های روان کننده استانداردی استفاده کنید که موجب مرطوب شدن محیط واژن شود. به همین دلیل آن دسته از افرادی که در هنگام نزدیکی درد زیادی دارند می توانند برای از بین بردن این درد که ناشی از خشکی واژن است با تجویز پزشک از ژل هایی که خاصیت روان کنندگی دارند استفاده نمایند.

 

پس می توان گفت یکی از مهمترین دلایلی که موجب می شود تا مصرف کننده ژل های روان کنندگان استفاده کنند رفع خشکی واژن است. در ادامه در مورد یکی دیگر از دلایلی که منجر به استفاده از ژل های روان کننده می شود باید ذکر کنیم که بهبود کیفیت رابطه جنسی یکی از مهمترین موضوعاتی است که افراد در روابط زناشویی خود به آن توجه می کنند. ژل های روان کننده موجب افزایش زمان رابطه جنسی می شوند. لذا آن دسته از زوجینی که به دنبال افزایش مدت زمان رابطه جنسی خود هستند می توانند از ژل های روان کننده استفاده کنند. زیرا ژل های روان کننده سبب ایجاد درد و ناراحتی در بانوان نشده و موجب ایجاد ارگاسم در خانم هایی که به خشکی واژن دچار هستند می شود.

 

کاربرد ژل روان کننده

همچنین آن دسته از افرادی که به خشکی واژن دچار هستند می توانند برای انجام پوزیشن های مختلف و افزایش لذت در رابطه جنسی از ژل های روان کننده استفاده نمایند. این محصولات از آنجایی که درد و ترس را در هنگام رابطه جنسی کاهش می دهند موجب ایجاد آرامش روانی در افرادی که به خشکی واژن دچار هستند می شوند به این صورت رابطه جنسی را لذت بخش می کنند.

 

یکی دیگر از کاربردهای ژل های روان کننده واژن برای استفاده پزشکی است. در واقع برای انجام معاینات مقعدی یا واژینال برای جلوگیری از آسیب های دیواره های واژن و مقعد از این محصولات استفاده می‌ کنند. اینگونه از محصولات نقش بسیار مهم در انجام آزمایشات دارند و در سونوگرافی هم مورد استفاده قرار می گیرند.

 

عوارض ژل روان کننده

دقت داشته باشید که ژل های واژینال فواید و مزایای بسیار زیادی برای آن دسته از افرادی که به خشکی واژن مبتلا هستند دارند. علاوه بر اینکه کاربرد پزشکی هم دارند مانند سایر محصولات دیگر خالی از عوارض نیستند. این گونه از محصولات در بعضی از مواقع حساسیت‌ها عفونت هایی را با خود به همراه دارند. در این قسمت در مورد عوارض ژل های روان کننده برای شما عزیزان مواردی ارائه می دهیم تا برای استفاده از ژل های روان کننده با همه مشخصات آن آشنا شوید. این محصولات بر پایه روغن و سیلیکون هستند احتمال ابتلا به عفونت را در بانوان افزایش می دهند.

 

به همین جهت قبل از خرید ژل های روان کننده ابتدا به نوع آن توجه داشته باشید. یکی دیگر از عوارض ژل های روان کننده ایجاد حساسیت است. ممکن است بعضی از افراد با استفاده از ژل های روان کننده دچار تورم، خارش، کهیر و تنگی نفس شوند لذا اگر با استفاده از این گروه از محصولات با بروز عوامل مواجه شدید بهتر است با پزشک خود در ارتباط باشید. به طور کلی قبل از خرید این محصولات با پزشک مشورت کنید.

 

در حقیقت با اینکه ژل های روان کننده از سوزش و خارش و درد در هنگام انجام رابطه جنسی جلوگیری می کنند در بعضی از مواقع حساسیت‌ و عفونت آور هستند. البته ژل های روان کننده عوارض جانبی ندارند اما زمانی که با مواردی که بیان کردیم مانند حساسیت و عفونت و خارش در گلو و زبان و ایجاد کهیر بر روی صورت، کمر درد مواجه شدید بهتر است به پزشک مراجعه کنید. توجه داشته باشید که عوارض ژل های روان کننده برای مردان به این صورت است که منجر به ایجاد خارش در آلت تناسلی می شود. علاوه بر این همانطور که اشاره شد که اگر قصد استفاده از ژل های روان کننده بر پایه سیلیکون را دارید حتما باید به خوبی آن را شستشو دهید چرا که اگر ژل هایی که بر پایه گلیسیرین و سیلیکون هستند به خوبی تمیز نشوند منجر به ایجاد عفونت‌های واژینال می‌ شوند.

 

نحوه استفاده از ژل روان کننده

برای استفاده از ژل روان کننده بانوان ابتدا باید به نوع ژل توجه داشته باشد اگر شما از ژل روان کننده بر پایه آب استفاده می کنید برای استفاده از این محصول ابتدا باید دست های خود را با آب و صابون بشویید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان با دستان کثیف از این ژل استفاده نکنید.  توجه داشته باشید که دستتان  باید به دور از هرگونه آلودگی باشد. و در ادامه طبق دستورالعمل روی جعبه عمل کنید.

 

ژل روان کننده از کجا بخریم

برای خرید ژل های روان کننده می توانید به نزدیکترین داروخانه سطح شهر مراجعه نمایید و یا اگر قصد خرید دارید این محصول را از سایت دیجی کالا تهیه کنید کافی است با جستجوی عبارت ژل روان کننده دیجی کالا وارد سایت شوید و انواع مختلف ژل های روان کننده را مشاهده نمایید.

 

بهترین ژل روان کننده

بهترین مارک ژل روان کننده واژن دارای خصوصیات و مشخصات منحصر به فردی است. قبل از خرید ژل های روان کننده می توانید مشخصات این محصول را که بر روی بسته‌ بندی آن درج شده است مشاهده نمایید. توجه کنید که محصولی که خریداری می کنید باید استاندارد باشد و کیفیت بالایی داشته باشد تا موجب ایجاد مشکلات ناشی از استفاده از ژل های روان کننده نشود. علاوه بر این می توانید با جستجوی جمله بهترین مارک ژل روان کننده واژن نی نی سایت وارد این سایت شوید و از نظرات مصرف کنندگان اطلاع حاصل کنید.

 

در آخر توجه داشته باشید که زمانی بعد از استفاده از ژل های روان کننده با هرگونه حساسیت مواجه شدید استفاده از ژل های روان کننده را قطع کنید و تا زمانی که به پزشک مراجعه نکردید به هیچ عنوان از این ژل ها استفاده نکنید. پزشک متخصص می‌ تواند عوارض و مشکلاتی که با استفاده از ژل روان کننده به وجود آمده است را از بین ببرد.

 

اما در مورد متداول ترین ژل های روان کننده بهتر است بدانید که این ژل های روان کننده بر پایه آب هستند. این نوع ژل ها متداول ترین نوع ژل های روان کننده هستند که برای افزایش کیفیت رابطه جنسی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. این گونه از محصولات علاوه بر اینکه خاصیت روان کنندگی دارند و از درد و خارش در هنگام انجام رابطه جنسی جلوگیری می کنند. در آخر مجدد اشاره می کنیم که برای خرید این محصولات با پزشک مشورت کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن