خانه و سبک زندگی

گل های کوچک تزئینی از کجا بخرم

گل های کوچک فانتزی طرفداران بسیار زیادی دارند این‌ گونه از گیاهان جزو محبوب ترین گل های آپارتمانی به حساب می‌ آیند که دارای ظاهری بسیار زیبا و جذاب هستند و از گیاهان آپارتمانی هستند و طرفداران خاص خود را دارند در ادامه در مورد گیاهان آپارتمانی و گل‌ های کوچک مطالبی را برای شما عزیزان ارائه می دهیم. اگر قصد خرید گل آپارتمانی را دارید برای اطلاع از انواع گل های آپارتمانی با ما همراه باشید.

گل های کوچک تزیینی از جمله مهم ترین متریال برای زیبایی دکوراسیون داخلی خانه مخصوص آپارتمان ها به حساب می آیند. همانطور که می‌ دانید تاثیرات بسیار زیادی از لحاظ افزایش زیبایی بصری بر روی محیط خانه می گذارند. اگر از آن ها در خانه استفاده کنید انرژی مثبت روانه خانه تان می شود و شما می توانید طبیعت را به درون خانه خود وارد کنید. در واقع گل ها فارغ از ظاهر زیبایی که دارند تاثیرات بسیار زیادی بر روی افزایش انرژی مثبت در محیط خانه مخصوصا خانه های کوچک آپارتمانی می گذارند.

لذا این موضوع موجب شده تا خرید گل آپارتمانی افزایش یابد. گیاهان آپارتمانی بزرگ و گل های آپارتمانی کوچک از جمله گل های پرمصرف هستند که به طور گسترده در بالکن ها و فضای داخلی خانه مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد معروف ترین گل های آپارتمانی و پرفروش ترین گل های آپارتمانی برای شما عزیزان مطالبی ارائه دهیم.

آن دسته از افرادی که علاقه زیادی به گل های کوچک تزیینی در محیط آپارتمان دارند می توانند این گونه از گل ها را خریداری کنند و یک محل کوچک برای نگهداری ان ها تدارک ببیند. توجه داشته باشید که بعضی از گل های آپارتمانی برای رشد و زنده ماندن به نور احتیاج دارند اما بعضی دیگر از گلهای آپارتمانی نیاز به نور ندارند و همین جهت در محیط سربسته خانه باید نگهداری شوند.

گل های کوچک مینیاتوری یکی از زیباترین و جذاب ترین گل هایی هستند که نقش یک متریال دکوراتیو را ایفا می کنند و این گروه از گیاهان علاوه بر اینکه تاثیرات بسیار زیادی در محیط داخلی خانه می گذارند می توانند موجب زیبایی دکوراسیون داخلی شوند. اگر شما عزیزان در محیطی زندگی می کنید که به منابع طبیعی نظیر جنگل و باغ دسترسی ندارید می توانید برای ایجاد آرامش روحی و افزایش انرژی مثبت در خانه از گلهای تزیینی کوچک و گل های مینیاتوری و گل های آپارتمانی بزرگ و کوچک استفاده کنید.

گل های کوچک تزیینی فواید بسیار زیادی بر روی کاهش میزان ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا دارند. شاید این موضوع برای شما جالب باشد اما بهتر است بدانید که گل ها می توانند ویروس هایی را که از طریق هوا وارد بدن می شوند از بین ببرند و همین جهت موجب کاهش میزان ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا در افرادی که در خانه هستند می شوند. علاوه بر این گل های کوچک رومیزی از جمله گیاهانی هستند که به کاهش سردرد کمک بسیار زیادی می کنند. کم بودن هوا و اکسیژن می تواند موجب سردرد در افراد شوند. لذا برای جلوگیری از این مشکل بهتر است از گل های آپارتمانی استفاده کنید گل ها موجب افزایش اکسیژن می شوند و تاثیر بسیار زیادی بر روی کاهش میزان سردرد دارند.

 

علاوه بر این بیان این نکته مهم است که بدانید گلها به علت این که فتوسنتز می کنند موجب تصفیه هوا می‌ شوند و به همین جهت مواد سمی که در هوا وجود دارند را جذب می کنند. اینگونه از گیاهان تصفیه کننده طبیعی هوا هستند و می توانند مواد سمی را به اکسیژن خالص تبدیل کنند. افزون بر این توجه داشته باشید که گلهای آپارتمانی مخصوصا گلهای زینتی موجب افزایش حس نشاط و شادی در بین ساکنین خانه می شوند و این گروه از گیاهان به علت این که دارای برگ های سرسبز با گل های رنگی هستند می توانند تاثیرات بسیار زیادی بر روی هورمون شادی بگذارند.

 

علاوه بر این باید ذکر کنیم که گل های آپارتمانی از ایجاد افسردگی جلوگیری می‌ کنند و موجب سلامت روانی می شوند.

 

استفاده از گل در محیط خانه فواید بسیار زیادی دارد در این مقاله در مورد گلهای کوچک مصنوعی تزئینی و گلهای طبیعی مطالبی برای شما عزیزان ارائه می دهیم. در ادامه برای کسب اطلاعات در مورد مزایای استفاده از گل های طبیعی در خانه با ما همراه باشید.

 

یکی از مهمترین مزایای استفاده از انواع گلهای آپارتمانی پاکسازی هوا است. ممکن است افرادی که در محیط خانه قرار دارند اند از گل ها استفاده کنند که به پاکسازی هوا کمک بسیار زیادی می‌ کنند و موجب کاهش بیماری تنفسی می‌ شوند. لذا شما عزیزان باید در محیط خانه خود حداقل از چند گل جذاب و زیبا استفاده کنید. علاوه بر این توجه داشته باشید که هر گلی مناسب استفاده در خانه نیستند و بهتر است قبل از خرید گل اطلاعات زیادی در مورد آن به دست آورید. گل های کوچک مینیاتوری و گل های تزیینی از جمله گل های زیبا و جذابی هستند که می توانند تاثیرات بسیار زیادی بر روی محیط خانه بگذارند.

 

مزایا و فواید استفاده از گل های آپارتمانی ایجاد آرامش روحی و افزایش شادی در محیط خانه است. گل های طبیعی و گلهای آپارتمانی بر روی رفع فشار عصبی و استرس نقش بسیار زیادی دارند. اگر شما علاقه زیادی به گل دارید به هیچ عنوان از این نعمت الهی غافل نشوید. علاوه بر این گل‌ها تاثیرات بسیار زیادی بر روی کاهش میزان عصبانیت در محیط خانه دارند و موجب تمرکز ذهن شده و استرس را از خانه دور می کنند. این گیاهان منبع انرژی مثبت هستند اگر شما به این موضوع اعتقاد دارید و افراد احساسی هستید بهتر است از گل در محیط خانه استفاده کنید.

 

علاوه بر این گل های کوچک زینتی موجب ایجاد رطوبت در هوا می شوند و فضای بسیار کمی را اشغال می‌ کنند.

 

پرفروش ترین گل های آپارتمانی

یکی از انواع گل های کوچک زینتی گل دم میمونی نام دارد. این گل از جمله گل های رونده به حساب می آید که در برابر بی آبی مقاومت بسیار بالایی دارد و به راحتی تکثیر می شود. اگر شما قصد تکثیر گل دم میمونی را دارید کافی است یکی از دم های آن را بکنید و در گلدان دیگر قرار دهید. ظاهر این گل بسیار زیبا و جذاب است و باید در خانه هایی که نقاط آفتابی و روشن دارند قرار گیرد.

 

اما یکی دیگر از گلهای زینتی که برای نگهداری در آپارتمان یک گزینه بسیار مناسب به حساب می‌ آید گل بنفشه آفریقایی است که دارای ظاهری بسیار زیبا و جذاب است. ای گیاهان گونه های مختلفی دارند علاوه بر این توجه داشته باشید که اگر شما از این گیاه به صورت اصولی و صحیح مراقبت کنید می توانید مدت زیادی از زیبایی آن لذت ببرید.

 

اما یکی دیگر از انواع گل های زینتی گل هوازی نام دارد. این گل برای رشد نیاز به بستر خاکی ندارد و در تراریوم و سبد و مجسمه های چوبی راحت نگهداری می شود. اما توجه کنید که برای نگهداری آن باید این گل را هفته یکبار در آب بیندازید و در کنار نور خورشید نگهداری کنید.

 

گیاه آدنیوم یکی دیگه از گل های آپارتمانی است که دارای ظاهری بسیار زیبا و جذاب است. این گیاه دارای تنه گوشتی است و ظاهرش مانند درختچه های کوچک است.

نام دیگر این گیاه، آدنیوم ساکولنتی و یا رز کویر است‌. برای نگهداری از آن باید آن را در کنار نور زیاد بگذارید چرا که اگر نور زیاد دریافت نکند ضعیف می شود و گل نمی دهد. علاوه بر این گیاه آدنیوم در فصل بهار و تابستان به آب زیادی احتیاج دارد اما آبدهی آن را در فصل پاییز و زمستان کم کنید.

 

توجه داشته باشید که گل آدنیوم دارای شیره های سمی است و به همین جهت نباید با پوست تماس بگیرد چرا که موجب  خارش می شود. به همین جهت بهتر است از دست حیوانات خانگی و کودکان دور نگه دارید برای هرس کردن آن حتماً باید دستکش به دست داشته باشید. این گیاه می‌ تواند بیش از حد رشد کند به همین جهت هر از گاهی برای کوتاه کردن آن باید آن را هرس کنید.‌

 

یکی دیگر از گل های زینتی آفتابگردان ارغوانی است. این گل زیبا ظاهری بسیار جذاب دارد به همین جهت افراد زیادی علاقمند به آن هستند.

 

اما یکی دیگر از انواع گل های زینتی گل آنتوریوم نام دارد. این گل ها گونه‌ های متفاوتی دارند که نام دیگر آن گل جادویی و یا گل فلامینگو و یا زبان رنگ شده است. این گل زیبا و جذاب برای رشد نیاز به نور کافی دارد. توجه داشته باشید که نور خورشید نباید به صورت مستقیم به این گل بر خورد کند به همین جهت بهتر است از اشعه مستقیم نور خورشید گل آنتریوم را دور نگه دارید چرا که در این صورت اگر در برابر اشعه نور خورشید قرار بگیرد برگ هایش می سوزد. علاوه بر آن توجه کنید که برای آبیاری گل های آنتریوم باید خاک آن کمی مرطوب باشد و نگذارید به هیچ عنوان نگذارید خاک انتریوم خشک شود.

 

علاوه بر این، این گیاه جزو گیاهان گرمسیری به حساب می آید. اما با این وجود گیاهان تراریوم رطوبت را دوست دارد به همین جهت در مناطق معتدل در بیرون از خانه رشد می کنند.

 

گل افرا ژاپنی یکی دیگر از گل های زینتی بسیار جذابی است که درختچه دارد. این گیاه در فصول گرم سال نیاز به آبیاری بیشتری دارد اما در فصل پاییز و زمستان که هوا سرد است بهتر است دفعات آبیاری را کم کنید اما نکته مهم این است که برای آب دادن گیاه ژاپنی به هیچ عنوان آب را بر روی گل ها و شاخه های آن نریزید.

 

یکی دیگر از انواع گل های زینتی گل اکالیپتوس است‌ این گل در برابر پوسیدگی مقاومت بسیار بالایی دارد. علاوه بر این خاصیت ضد میکروبی دارد و برای درمان گلودرد و سرفه بسیار موثر است برای نگهداری گل اکالیپتوس باید این گل را در کنار پنجره قرار دهید تا به خوبی نور بگیرد. علاوه بر این برای جلوگیری از مضرات اشعه مستقیم خورشید می توانید یک پرده جلو پنجره بگذارید تا به عنوان یک فیلتر عمل کند.

 

در آخر باید ذکر کنیم که گل های کوچک مصنوعی تزیینی آنچنان که گلهای کوچک طبیعی تزیینی تاثیرات بسیار زیادی بر روی محیط خانه می گذارند تاثیر گذار نیستند به همین جهت اگر قصد نگهداری از گلهای تزیینی را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ گلهای طبیعی رفته و لذت استفاده از گل های طبیعی را ببرید. توجه داشته باشید که گلهای طبیعی باید آپارتمانی باشند چرا که بعضی از گل ها مخصوص نگهداری در خانه نیستند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن