کشاورزی

گیاه ماکا از کجا بخرم

باشنیدن نام گیاه ماکا شاید این سوال برایتان پیش  آید که گیاه ماکا چیست؟ در این مطلب به طور کلی در مورد گیاه ماکا و خواص و مضرات آن بحث می کنیم  لذا برای کسب اطلاعات در مورد این محصولات تا ادامه مطلب همراه ما باشید. ریشه گیاه ماکا را به نام جینسینگ می شناسند که در کشور پرو یافت شد. این محصول سرشار از انواع مواد معدنی و ویتامین ها و چربی های خوب است. همچنین سبب تامین مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن انسان شده و تقویت سیستم ایمنی بدن را به دنبال دارد.

این محصول یک آداپتوژن است که سرشار از استرول های گیاهی و آمینو اسیدهای گوناگون بوده و به عنوان یک گیاه انرژی زا شناخته می شود. مردم کشور پرو از این گیاه به عنوان یک گیاه بی نظیر و ابر غذا یاد می کنند. مردم این کشور معتقدند که گیاه ماکا یک هدیه طبیعی بوده و سرشار از انرژی است. این محصول در ارتفاعات بلند و کوه ها می روید. این گیاه در راسته کلم سانان قرار داشته و سبب افزایش عمر انسان ها می شود. ریشه این گیاه سرشار از خواص برای انسان بوده و سبب افزایش عمر جنسی می شود.

این گیاه در رنگ های قرمز و زرد و سیاه وجود دارد. رنگ زرد این گیاه نسبت به رنگ‌ های دیگر فراوان تر بوده و ریشه ی آن خواص درمانی دارد. در واقع بخش مهم این گیاه ریشه آن است که جنبه خوراکی دارد‌. طعم ریشه این گیاه شبیه خاک بوده و یک مکمل آرامش بخش به شمار می رود. از این گیاه برای تقویت سیستم عصبی استفاده می‌ کنند. این مکمل بی نظیر خاصیت ها و فواید بسیار زیادی دارد و به عنوان یک مکمل دارویی برای افزایش کیفیت زندگی جنسی افراد استفاده می شود.

با آشنایی با  گیاه ماکا شاید این سوال برایتان پیش آید که گیاه ماکا از کجا بخریم؟ خرید گیاه ماکا ، ماکا پودر، قرص ماکا به شیوه حضوری و غیر حضوری امکان پذیر از همه مشتریان و متقاضیان می‌ توانند این محصولات را به صورت آنلاین خریداری کنند. کشت گیاه ماکا در ایران و کشور های جهان این امکان را فراهم کرده است تا همه متقاضیان بتوانند این محصولات را استفاده کرده و از خواص بی نظیر آن بهره شوند.

در این مطلب در مورد عوارض گیاه ماکا و خواص گیاه ماکا

بحث خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با گیاه ماکا می توانید عکس گیاه ماکا را در اینترنت مشاهده کنید. همچنین می توانید به سراغ سایت های نی نی سایت و… رفته و اطلاعات زیادی در مورد خرید و قیمت این محصولات به دست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید جمله پودر چاقی ماکا نی نی سایت را در اینترنت سرچ کنید. فروش اینترنتی و غیر حضوری این محصولات سبب می شود تا همه ی افراد بتوانند این محصولات را در حجم های مختلف خریداری کنند. لذا افرادی که شرایط خرید حضوری را ندارند می توانند از خرید غیر حضوری این محصولات استفاده کرده و این محصولات لی نظیر را خریداری کنند.

آشنایی با خواص گیاه ماکا

1_ این محصولات سبب افزایش میل جنسی در انسان ها می شود و شاید گفت این مورد یکی از مهم ترین خواص این گیاه شناخته می شود. در سال ۲۰۱۵ بر روی این گیاه مطالعاتی انجام شود مطالعات انجام شده این نتیجه به دست آمد که زنانی که از این گیاه استفاده می کنند در هنگام شروع یادگیری اختلالات بدنی آنها بهبود پیدا می کند. این محصولات به بهبود شرایط بدنی مردان کمک می کنند.

 

2_ این مکمل در افزایش استقامت بدنی ورزشکاران تاثیر بسیار زیادی داشته و سبب افزایش انرژی در بدن انسان می شود.  بنابراین افرادی که کارهای بدنسازی انجام می دهند می توانند از این گیاه به عنوان یک مکمل انرژی زا استفاده کنند. همچنین علاوه بر افزایش انرژی ورزشکاران سبب بهبود عملکرد بدن می شود.

 

3_ دوچرخه سواران نیز می‌ توانند از این گیاه بی نظیر برای بهبود عملکرد خود استفاده کنند‌. طبق مطالعات انجام گرفته در سال ۲۰۰۹ جینسینگ ماکا می‌ تواند در ۱۴ روز سبب افزایش عملکرد دوچرخه سواران شود. مصرف طولانی مدت می تواند تصادف چشمگیری بر روی سلامتی بدن و افزایش عملکرد و توانایی انسان ها بگذارد.

 

4_ ریشه این گیاه می‌ تواند تاثیر زیادی بر روی باروری در زنان داشته باشد. علاوه بر افزایش قدرت باروری بر سلامت افراد تاثیر بسیار زیادی دارد. استفاده از این محصولات سبب افزایش قدرت اسپرم  مردان شده و قدرت باروری آن ها را افزایش می دهد.

 

5_ همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم این گیاه تاثیر بسیار زیادی بر روی سیستم عصبی افراد گذاشته و یک نوع آرامبخش به شمار می رود. وجود فلوئید در این گیاه سبب افزایش وضعیت خروج انسان ها شده و استرس و اضطراب را از بین می برد. فلوئید در افزایش سلامت روحی و اخلاقی افراد تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

6_ زنانی که در دوران یائسگی قرار دارند برای کاهش اضطراب و جلوگیری از اختلال افسردگی می توانند از این محصول استفاده کنند. این محصول سبب آرام شدن روان بانوان یائسه شده و علائم افسردگی در آنها بهبود می بخشد.

 

7_  علاوه بر خواص های گفته شده این گیاه می‌ تواند سبب کاهش فشار خون در افراد شود. تبلیغات غیر رسمی که در این حوزه انجام گرفت این گیاه در بهبود فشار خون تاثیر زیادی دارد. مصرف روزانه این گیاه می‌ تواند سبب کاهش فشار خون بانوان یائسه شود.

 

8_ برای کاهش آسیب های نور خورشید بر روی پوست می توانید از این گیاه بهره ببرید. استفاده از این گیاه بر روی پوست سبب مراقبت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید می شود. این گیاه از تشکیل سلول های ناشی از آفتاب سوختگی جلوگیری‌ کرده و سبب کاهش مشکلات ناشی از آفتاب سوختگی می شود.

 

9_ این محصول بی نظیر با رادیکال های آزاد موجود در بدن انسان مبارزه کرده و دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است. این گیاه آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در بدن نظیر سوپراکسید دیسموتاز را تقویت می کند. خاصیت آنتی اکسیدانی این محصول سبب شده تا یک محصول عالی برای جلوگیری از مشکلاتی نظیر انواع سرطان مشکلات قلبی شود.

 

10_ برای کاهش علائم یائسگی می توانید از این محصول بی نظیر استفاده کنید چرا که این محصول سبب می شود تا هورمون های استروژن تعادل پیدا کند. این محصول از علائم یائسگی نظیره عرق شبانه و گرگرفتگی جلوگیری می کند.

 

11_ این گیاه حافظه را بهبود بخشیده و قدرت یادگیری را افزایش می دهد. طبق مطالعات انجام گرفته این محصولات سبب سرعت افزایش قدرت حافظه حیواناتی نظیر موش ها شدند.

 

12_ مطالعات انجام گرفته این محصول بر روی عملکرد حافظه انسان تأثیر مثبت گذاشته و قابلیت بهبود بیماری آلزایمر را دارد.

این محصول در بازارهای ایران به صورت پودر شده فروخته می شود.

 

در ریشه این گیاه مواد مغذی فراوانی وجود دارد. از جمله مواد مغذی می توانیم به تعداد زیادی از اسیدهای آمینه و اسیدهای ضروری اشاره کنیم. در ریشه این گیاه اسیدهای چربی نظیر

لینولنیک، اسید پالمتیک،  اسید استئاریک و… وجود دارد.

به علاوه انواع ویتامین مانند ویتامین c ویتامین e و ویتامین b۲ و کلسیم منیزیم پتاسیم و مس، روی، گوگرد، ویتامین b۱ ، آهن ، سلنیوم سدیم ، پتاسیم و… وجود دارد. این محصول ناباروری را در خانم ها و آقایان درمان کرده و در بانوان سبب افزایش هورمون LH می شود. این محصول سطح استروژن در بدن بانوان را کنترل می‌ کند که تاثیر بسیار مثبتی بر روی بدن دارد.

طبق آزمایشات بالینی انجام گرفته این محصول سبب افزایش تمرکز انسان شده و خلق و خوی آنها را بهتر می کند. وجود مواد مغذی و آنتی اکسیدان های بی نظیر در این گیاه سبب شد تا به عنوان یک محصول برای جلوگیری از بیماری های مختلف در بدن انسان شناخته شود.‌ این گیاه از بیماری‌ های مزمن پیشگیری کرده و از بیماری هایی که به علت سطح بالای کلسترول بدن در خون ایجاد می شوند جلوگیری می کند. این گیاه باعث افزایش سطح گلوتاتیون در بدن سبب بهبود سیستم ایمنی انسان ها شده و بدن را  در برابر بیماری ها مقاوم می کند. گیاه ماکا میزان کلسترول را در بدن تنظیم کرده و به بهبود تحمل گلوکز کمک شایانی می کند.

 

مصرف گیاه ماکا

 

اکثر افراد می توانند از این محصول به صورت مواد خوراکی مصرف کنند اما میزان مصرف باید کاملا متعادل باشد و مصرف بیش از حد این محصول می‌ تواند عوارض جانبی زیادی به دنبال داشته باشد. برای مصرف این محصول می‌ توانید با پزشک خود مشورت کنید. اما مطالعات کافی در مورد مصرف این محصول در دوران بارداری و شیردهی برای زنان وجود ندارد به همین دلیل پیشنهاد می‌ شود که در دوران بارداری و شیردهی از این گیاه مصرف نکنید. همچنین افرادی که دچار بیماری های سرطان تخمدان و سرطان سینه و رحم و بیماری های دیگر هستند بهتر است از این گیاه مصرف نکنند. به علاوه افرادی که دچار اختلالات تیروئیدی هستند بهتر است در استفاده از این گیاه محتاط باشند چرا که مصرف این گیاه می تواند سبب ایجاد اختلال در تولید هورمون های تیروئیدی شود. به طور کلی اگر دارای بیماری پیش‌زمینه‌ای هستید برای استفاده از این محصول حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 

چگونگی مصرف گیاه ماکا

 

می توانید از مکمل‌ هایی که دارای گیاه ماکا هستند در تولید انواع کیک ها، اسنک ها و اسموتی ها استفاده کنید. دوز مصرف این محصول به عواملی بستگی دارد که از این فاکتورها می‌ توانیم به وضعیت سلامتی و شرایط بدنی انسان و سن اشاره کنیم. قبل از مصرف این محصول حتما اطلاعات کافی در مورد نحوه مصرف و میران مصرف به دست آورید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن