زیبایی و سلامت

خرید تیغ اصلاح صورت بانوان + 4 پیشنهاد ویژه

خرید تیغ اصلاح صورت بانوان می تواند انتخاب مناسبی برای بانوانی باشد که تمایل به اصلاح صورت خود با تیغ دارند.قبل از خرید تیغ اصلاح صورت بانوان به نظرات خریداران توجه نمایید.

خرید محصول

فرقی نمی کند خانم باشید یا آقا، جوان باشید یا پیر… چیزی که در این بین اهمیت دارد نظافت و آراستگی است که همیشه و در همه سنی باید رعایت کرد.

یکی از اصول آراستگی و نظافت اصلاح است. اصلاح صورت و بدن ، برای آقایان که اصلاح صورت یک اصل بزرگ در زیبایی چهره و تمیزی شان دارد. و اما برای بانوان شاید به مراتب مهمتر از آقایان باشد. هیچگاه دیدن یک چهره بهم ریخته و نامرتب نمی تواند زیبایی به دنبال داشته باشد.

مقاله پیشنهادی: قیمت کلاه حصیری

اما اصلاح در بانوان با آقایان متفاوت است. بانوان معمولا به دنبال راه هایی برای زدودن موهای زائد هستند که به آن ها از ریشه از بین ببرد اما برای آقایان در اکثر موارد شیوکردن و یا تراشیدن مو کفایت می کند.

هرچند بسیاری از بانوان هستند که به دلایلی مانند داشتن پوست های حساس، یا کمی وقت و … تن به استفاده از ابزارهای مانند تیغ اصلاح می دهند که تنها کار شیوکردن را به عهده دارد.

تیغ های اصلاح یا همان خودتراش ها چند نوع دارند که برای زدودن موهای صورت و بدن آقایان و بانوان طراحی و تولیدشده اند.

مقاله پیشنهادی: بهترین مبدل برق خودرو

یک نوع تیغ اصلاح دیگری برای بانوان وجود دارد به نام تیغ اصلاح ابرو که مارک های مختلفی از آن در بازار وجوددارد مارک های از قبلی، استارک، ویتالی و..

تیغ های اصلاح یکبار مصرف و قابل تعویض هم مارک های مختلفی دارند؛ مانند مارک دورکو، ژیلت، بیک ، ریمون، رمینگتون، تریت، تاشو، پاتریکسف پرسونا و…

انواع ژیلت : ژیلت یکبارمصرف، ضدحساسیت، فیوژن، مچ، ونوس، پنج تیغه، یه تیغه، پروگلاید، تی جی، جیبی، مسافرتی، قابل تعویض،  چندبار مصرف، خشک، دائمی، ژله ای، فیوژن پاور، صابون دار، مچ تری، فیوژن پروشیلد، کلنیکال، کامفورت کرون و انواعی دیگر.


1-خودتراش زنانه بیک مدل Pure بسته 4 عددی

خودتراش زنانه بیک مدل Pure بسته 4 عددی

مشخصات کلی

 • کاربرد
  خود تراش
 • جنس تیغه
  استیل ضد زنگ
 • مناسب برای
  خانم‌ها
 • قابل مصرف برای
  چند بار اصلاح
 • سری انعطاف پذیر
  دارد
 • نوار ژل
  دارد
 • دسته ارگونومیک
  دارد

خرید محصول


برای از بین بردن موی زائد صورت و بدن راه های زیادی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از خودتراش است. خوتراشی که در عموم به نام ” ژیلت ” شناخته شده اما در واقع ژیلت نام یکی از شرکت های معروف سازنده انواع خودتراش و تیغ اصلاح است.

خودتراش دو نوع است : یکی همان خودتراش هایی که روی بدنه خود چند تیغه نازک قرار داده شده و دیگری نمونه ای که  بدنه آن شامل قسمتی برای قرار دادن یک تیغ کامل است. که هردوی این خودتراش ا نیز دو قسمت دارند : بدنه و دسته.

مقاله پیشنهادی: چسب موش

در اینجا قصد داریم شمارا با انواع خودتراش و نمونه هایی معروفی که در بازار وجود دارد آشنا کنیم.

انواع مختلف تیغ اصلاح یا خودتراش

به طور کلی دو نوع خودتراش وجود دارد: 1. خودتراش تیغ دار( مدل های جدید ) 2. خودتراش های سنتی  که هر یک دارای معایب و مزایایی است که در اینجا به آن ها می پردازیم.

انواع مختلف تیغ اصلاح یا خودتراش

به طور کلی دو نوع خودتراش وجود دارد: 1. خودتراش تیغ دار( مدل های جدید ) 2. خودتراش های سنتی  که هر یک دارای معایب و مزایایی است که در اینجا به آن ها می پردازیم.

تفاوت دو نوع تیغ اصلاح :

 • مدل های جدید مجهز به تیغ های نازکی روی سطح بدنه خود هستند که بدون نیاز به تهیه تیغ مجزا به راحتی قابل استفاده می باشند.

مزیت و معایب:

مزیت: این نوع تیغ اصلاح از نوع قدیمی ایمن تر است زیرا خطر بریدگی و خراش پوست را کاهش می دهد و البته در وقت نیز صرفه جویی می شود زیرا نیازی به خرید تیغ مجزا ندارید.

مقاله پیشنهادی: خرید هیزم

معایب: معمولا یکبار مصرف هستند وبعد از چندبار استفاده باید آن را تعویض کنید.

( البته امروزه نوع هایی از این تیغ اصلاح وجود دارد که قابلیت تعویض دارد و میتوانید تیغه آن را به صورت مجزا تهیه کرده و استفاده کنید)


2-خودتراش زنانه دورکو مدل Shai 4

خودتراش زنانه دورکو مدل Shai 4 بسته 3 عددی

خرید محصول


 • مدل های قدمی یک تیغ کامل را باید روی قسمت بدنه خودتراش اضافه کرده و بعد به اصلاح پرداخت.

مزیت و معایب:

مزیت: هم دسته وهم بدنه تیغ اصلاح، فلزی است و سال های  می توانید از آن استفاده کنید و تنها هزینه ای که خواهید داشت خرید تیغ های جدا است که به وفور و با قیمت مناسب در بازار یافت می شود. از لحاظ قیمت نیز به صرفه تر از نوع اول است.

معایب: در زمان تعویض تیغ یا اصلاح ممکن است با خطر بریدگی دست مواجه شوید و کمی از وقت نیز صرف تعویض تیغ می گذرد.

مقاله پیشنهادی: چوب بستنی کجا میفروشن

انواع تیغ اصلاح مردانه و زنانه چه تفاوتی باهم دارند:

تفاوت عمده آن ها در رنگ، تعداد و ضخامت  تیغه ، شکل بدنه و دسته خودتراش هاست.اما به طور کلی هردوی آن ها یک کار را انجام می دهند و تنها به دلیل تفاوت پوست بانوان و آقایان تفاوت هایی دارند.

مقاله پیشنهادی: بهترین خمیر سیلیکون

کدام خودتراش مناسب ماست؟

با توجه به ویژگی هایی که در بالا ذکر شد می توانید بهترینی که با نیاز شما همخوان یداشته باشد تهیه کنید اما برای انتخاب بهتر توجه به نکاتی که در زیر گفته می شود می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.


3-خودتراش زنانه مدل Touch3 دورکو بسته 4 عددی

خودتراش زنانه مدل Touch3 دورکو بسته 4 عددی

خرید محصول


نکات مهم در خرید انواع تیغ اصلاح یا خودتراش

مهمترین نکات در هنگام خرید این سه مورد است :

– میزان برندگی و یا تیزی تیغ آن

– برند تولید کننده آن

– کیفیت محصول

کندبودن تیغه های خودتراش هم در زدودن مو باعث دردسر است و هم موجب آسب رساندن به پوست و ایجاد خراش روی پوست می شود.

برندهای معتبر و معروف تولید کننده خودتراش، کیفیت آن را تضمین می کند.

چندین برند معروف و محبوبی که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم جزو متدوالترین برندهای تولید کننده انواع تیغ اصلاح می باشند.

شزکت های: ژیلت (Gillatte)  سیلور (Silver)   دورکو (Dorco)   لرد (Lord)  بیک (Bic)  تیز (Tiz)  شیک (Schick)  سوپرمکس (Supermax)  و…

و اگر بخواهیم بک مارک را از بین تمام این شرکت ها پیشنهاد بدهیم ” شرکت ژیلت” به دلیل تعدد محصول، کیفیت بالا و قیمت مناسب خواهد بود.

از بین تمام مدل های تیغ های اصلاح کدام یک بهترین هستند:

تیغ های اصلاح جدید در مدل های مختلف؛ یک تیغه، دوتیغه ، سه تیغه ، پنج تیغه و… در بازار وجود دارند که هرچه تعداد تیغ های آن بیشتر باشد میزان تیزی آن بیشتر است و حجم بیشتری از مو را در یکبار استفاده از بین می برد و اصلاح سریعتری خواهید داشت.


4-خودتراش 5 تیغه زنانه سیلور مدل Gloria

خودتراش 5 تیغه زنانه سیلور مدل Gloria

مشخصات کلی

 • کاربرد
  خود تراش
 • جنس تیغه
  استیل ضد زنگ
 • مناسب برای
  خانم‌ها
 • سری انعطاف پذیر
  دارد
 • نوار ژل
  دارد
 • دسته ارگونومیک
  دارد
 • سایر توضیحات
  خوش دست
 • – استفاده آسان

خرید محصول


قیمت انواع تیغ اصلاح:

با توجه به تمام فاکتورهایی مانند برند، کیفیت، یکبار مصرف با دائم بودن و … قیمت آن ها متفاوت است اما خودتراش های یکبار مصرف معمولا در بسته های سه تا چندتایی عرضه می شوند و قیمت مناسبی نیز دارند

یک تیغ اصلاح خوب چه ویژگی های دارد:

 • جنس تیغ ها: جنس تیغه ها معمولا استیل ضدزنگ یا تیتانیوم است و بهتر است تنها از همین نوع استفاده شود.
 • نوار خودتراش: اغلب خودتراش های زنانه و برخی از انواع مردانه دارای نوارهای ژلی حاوی روغن ها مرطوب کننده یا ویتامین E ، آلوئه ورا هستند که برای روان شدن اصلاح، جلوگیری از ایجاد خراش، نرمی پوست و جلوگیری از التهاب و سوزش پوست استفاده می شود.
 • دسته خودتراش: برخی از انواع آن ها دارا ی دسته های ارگونومیک بوده که برای اصلاح راحت تر هستند اما برخی از انواع یکبار مصرف دارای دسته پلاستیکی می باشند.تعداد تیغه: تعداد تیغه ها یبیشتر و نزد یک به هماصلاح تمیز تر  و سریعتری را به ارمغان می آورد. خودتراش ها از یک تیغه تا 6 تیغه متفاوت هستند که در قیمت آن ها نیز تاثر گذار است.

  برخی مدل خودتراش های مردانه وجود دارد که مناسب برای خط انداختن ریش آن ها می باشد و با نام ” خودتراش خط ریش” معروف هستند. این نمونه دارای یک تیغه مخصوص در پشت خود می باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن