خانه و سبک زندگی

بهترین بخاری گازی نیک کالا – خرید بهترین مدل بخاری نیک کالا ارزان قیمت

خرید بخاری نیک کالا که یکی از برترین برندهای بخاری موجود در بازار است، در این بخش بررسی شده است. برترین مدل های بخاری گازی نیک کالا در ادامه بررسی شده است:

خرید محصول

بخاری جزو لوازم ضروری زندگی در فصل سرما است. که در انواع مختلف و مدلهای متنوع در بازار یافت می شود.

مقاله پیشنهادی: خرید پد سلولزی

برندهای معروف بخاری گازی که می توانید در بازار ان ها را تهیه کنید:

پلار، نیک کالا، آبسال، آزمایش، سپهر الکتریک، جهان افروز، برفاب، سوپر الکتریک، آذر درخشان، آذر تهویه ، ایمن گاز مشهد، ایران شرق، تکسان خزر، لورچ، جهان کار، هیوندای و مشهد دوام

انواع بخاری های گازی با دودکش و بدون دودکش

بخاری گازی را می توانید از نمایندگی فروش شرکت های سازنده آن در سرتاسر ایران تهیه کنید. بخاریهای مبله از انواع بخاری هایی به نسیت بزرگی هستند که برای خانه های با متراژ بالا مناسب تر می باشند، در این بخاری ها هیزم هایی به شکل هیزم طبیعی گذاشته شده که ظاهر زییایی به بخاری میدهد. برای تمییز کردن هیزم ها کافیست پنجره شیشه ای جلوی ان را اهسته برداشته و داخل ان را تمییز کنید.

مقاله پیشنهادی: کاکتوس مصنوعی از کجا بخرم

انواع مدل های بخاری ، قدیمی و جدید ، نو و دسته دوم که در بازار موجود است ،با قیمت های مناسب و قیمت روز را می توانید از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.فروشگاه های دیجی کالا، شیپور، نی نی سایت، دیوار برای خرید اینترنتی بخاری گازی مناسب هستند.فراموش نکنید که برای نصب و تعمیر انواع بخاری کازی بهتر است که به نمایندگی شرکت سازنده آن در شهرتان مراجعه کنید.

مقاله پیشنهادی: کیسه دائمی جاروبرقی فیلیپس

بخاری هیزمی، شومینه ای ،فن دار، اتوماتیک، ترموستات دار، بخاری تابشی انگی، بخاری چدنی ،سرامیکی  در ابعاد بزرگ و کوچک در بازار موجود است که انتخاب را برای شما راحت می کند.برندهای بخاری گازی که در ایران زیاد تولید می شوند و البه کیفیت بالایی نیز دارند برندهایی مانند آبسالان ، نیک کالا، پلار، ایران شرق ، سپاهان  ، آدنیس مشهرسرما، رویال و چند برند دیگر هستند.


1-بخاری گازی نیک کالا مدل سحر MN6

بخاری گازی نیک کالا مدل سحر MN6

خرید محصول


سرمای زمستان زمانی دل چسب میشود که از یک بخاری گازی مناسب برای گرم کردن محیط  زندگی مان استفاده کنیم. بخاری که هم از لحاظ کیفیت و هم امنیت در سطح استانداردی باشد. تا از خطرات احتمالی گازگرفتگی و غیره در امان بمانیم.

نکات بسیار مهمی که قبل از خرید هر نوع بخاری یرای امنیت جان خود و خانواده تان باید به آن توجه کنید:

بخاری گازی گرمابخش خانه و میهمانی هایتان است اگر در انتخاب آن دقت کنیم!

مقاله پیشنهادی: شلوار بارداری از کجا بخرم

میهمانی دادن و میهمانی رفتن بسیار دلچسب است اما نه زمانی که پنجاه نفر در یک خانه ۴۵ متری جمع شوند! خرید وسیله های ضروری زندگی هم دلچسب است اما بازهم نه وقتی هیچ اطلاعاتی در مورد آن وسیله ها و کارایی و نحوه کار با انها نداریم).

 • بخاری را باتوجه به متراژ خانه و محل قرار گرفتن ان در منزل انتخاب میکنند یه عنوان مثال برای خانه های پنجاه متری یک بخاری بزرگ مناسب فروشگاهی تهیه نمیکنند!
 • خط تولید محصولاتی که مصرف انرژی دارند مانند بخاری،یخچال و… بطور منظم توسط سازمان بهینه سازی مصرف سوخت نمونه برداری می شود تا میزان مصرف و درصد مصرف انرژی را اندازه کیری کنند
 • بنابراین این محصولات باید مجهز به برچسب انرژی باشند. و از خرید محصولات بدون این برچسب جدا خودداری کنید که ممکن است از استانداردهای لازم برخوردار نباشند.رده های A   و B   بهترین انتخاب هستند اما به دلیل در دسترس نبودن انها رده های C    و Dهم مناسب هستند.توضیح؛ بخاریهای دودکش دار ۳٠ رصد اتلاف انرژی دارند شومینه ها ۵٠ درصد،درصورتیکه بخاریهای بدون دودکش ۹۹ درصد بهینه می باشند.
  • بخاری با دود مناسب تر است با بدون دود؟
  • در ساخت بخاری های جدید از تکنولوژی بهره گرفته اند و محصولی ساخته اند به نام بخاری گازی بدون دود و برای ان تبلیغ زیادی هم میکنند.

جدای از بحث تبلیغات این نوع بخاری، اخطاری نیز در بسته بندی این محصول توسط شرکت سازنده ان وجود دارد که ازین بخاری در محیط های سربسته نمیتوان استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی: مدت زمان خشک شدن رزین

البته این بخاری ها مجهز به سیستم ایمنی هستند که با پایین امدن اکسیژن محیط به ۱۸ درصد، بخاری بطور خودکار جریان گاز ورودی به یخاری را قطع میکند و تا زمان تنظیم اکسیژن مناسب هوا، دیکر روشن نمی شود.

دقت داشته باشید که استفاده از این بهاری در محیط های در بسته که امکان تردد هوا در ان کم است ممنوع می باشد.


2-بخاری گازی شومینه ای نیک کالا مدل آذر MC24

بخاری گازی شومینه ای نیک کالا مدل آذر MC24

خرید محصول


در فصل سرما قیمت بخاری ها برچه معیاری تغییر میکند؟

۱. حجم بخاری که در واقع همان قدرت تولید حرارت آن است. بخاری بزرگتر یعنی استفاده مواد اولیه بیشتر و قیمت گران تر.

۲. طراحی زیبا و متفاوت، یکی دیکر از معیارهایی ست که بر روی قیمت بخاری تاثیر میگذارد.

۳. مارک بخاری نیز در تعیین قیمت آن بسیار تاثیرگذار است.

به چه دلیل کسانی که در منزل خود شومینه دارند بازهم به سراغ خرید بخاری میروند؟

جواب این است که شومینه برخلاف طراحی خاص و زیبایی که به خانه میدهد نمیتواند گرمای مطلوبی نیزتولید کند. زیرا، ۵٠ درصد خرارت تولیدی ان از طریق دودکش ان به هدر می رود. در ضمن توجه داشته باشید که خطر مسمومیت با گاز  درشومینه بیشتر از بخاری گازی است.

مقاله پیشنهادی: ارزانترین رزبری پای

شومینه هوا را بیشتر از بخاری گازی خشک می کند. واحتمال ایجاد حساسیت تنفسی را افزایش میدهد.

نکته: برای مصرف خانگی،بخاری های زمینی و دودکش دار بهترین انتخاب هستند که در طرح ها رنگها و مدل ها و حتی برندهای متنوعی در بازار وجود دارند.

که شاید آنقدر که به رنگ و لعاب در آنها توجه می شود به کیفیت و ایمن بودنشان کمتر توجه میشود. اما بطور کلی برای اینکه بخاری را تهیه کنید که بصرفه باشد و شما را متحمل هزینه های تعمیرات اضافی نکند بهتر است به برجسب انرژی آن توجه ویژه داشته باشید.


3-بخاری گازی نیک کالا مدل صبا MN6A

بخاری گازی نیک کالا مدل صبا MN6A

خرید محصول


در نظر داشتن متراژ خانه برای خرید بخاری:

اگر خانه شما بزرگ است بجای خرید بک بخاری بززگ بهتر است چند بخاری برای نقاط مختلف منزلتان تهیه کنید زیرا یک بخاری برای گرم کردن یک بخش از خانه کاربرد موثر دارد نه همه خانه!

 • همانطور که گفتیم متراژ خانه در خرید بخاری بسیار موثر است. مثلا برای خانه های یا متراژ زیر ۵٠ متر که فضای ابزی هم دارند بخاری یدون دود انتخاب مناسیتری ست.
 • اما خانه های با همین متراژ ولی بامحیط بسته بخاری یا دودکش با قدرت ۵ الی ۶ هزار کیلوکالری مناسب است.
 • خانه های ۵٠ تا ۷٠ متری؛ بخاری ۷ تا ۹ هزار مناسب است.

4-بخاری گازی شومینه ای نیک کالا مدل ثمین MC25

بخاری گازی شومینه ای نیک کالا مدل ثمین MC25

خرید محصول


سه دسته بخاری گازی در بازار موجود است:

۱. بخاری گازی با دودکش

۲. بدون دودکش

۳. طرح شومینه

تکرار میکنیم که بخاری گازی بدون دودکش برای اتاق کودک و یا فضا های سربشته که گردش هوا در آن وجود ندارد اصلا گزینه مناسبی نیست! بخاری یدون دودکش معمولا در مغازه ها و یا سالن های استفاده می شود که به دلیل رفت و آمد زیاد معمولا دربهای انها باز است و یا زیاد باز و بسته میشود.

با این وجود اگر تصمیم به خرید این نوع بخاری گرفتید توجه کنید که مجهز به سیستم ODS باشد. این سیستم حساس به اکسیژن است و با پایین آمدن اکسیژن بطور خودکار جریان ورودی گاز را قطع میکند.

اکثر بخاری های بدون دودکش مجهز به این سیستم هستند. زیرا سازنده های ان بخوبی میدانند که استفاده از بخاری گازی بدون دودکش که مجهز به سیستم حساس به اکسیژن نیست به معنای خودکشی کردن است

با این وجود بعضی از کارخانه های بی نام و نشان در ساخت این بخاری ها فقط یک سنسور حرارتی استفاده میکنند که این سنسور اصلا نمی توان تضمینی برای جان شما و عزیزانتان باشد.

بخاری را از برندهای معتبر و شناخته شده انتخاب کنید، در اینصورت از بابت گارانتی و خدمات پس از بروش خیالتان راحت است. به سراغ فروشگاه های معتبر برای خرید بخاری بروید تا مهلتی حهت تست بخاری به شما بدهند تا احیانا اکر از ان راضی نیودید بتوانید ان را تعویض کنید.

بهترین بخاری را یا در نظر گرفتن نکات زیر انتخاب کنید:

 • استفاده از بخاری های بدون دودکش در محیط های سربسته و اتاق کودک مطلقا ممنوع!
 • دارا بودن سیستم ODS در بخاری های بدون دودکش برای بررسی خودکار میزان اکسیژن محیط
 • بخاری را با توجه به میزان فضای باز محیط انتخاب کنید.
 • نکات ایمنی را فراموش نکنید! یک یخاری گازی استاندارد مجهز یه ترموکوبل، حس کر میزان اکسیژن و منواکسید کربن است.
 • برچسب انرژی و بالاترین رده انرژی در بخاری یعنی انتخاب یک بخاری باکیفیت و استاندارد
 • اگر به سروصدای محیط حساس هستید در انتخاب بخاری به این نکته نیز توجه کنید.
 • بخاری انتخابی شما کاملا به محیط خانه و محیط زندگی تان بستگس دارد. آی و هوای منطقه ای که زندگی میکنید، ارتفاع خانه،نوع عایق کاری دیوارها، پنجره ها، نورگیرها و پرده ها در انتخاب نوع بخاری مهم هستند.
 • با توجه به ظرفیت حرارتی بخاری مورد نظرتان میتوانید تصمیم بگیرید که لوله بخاری نصب کنید یا خیر. مثلا برای بخاری هایی که  ظرفیت حرارتی آنها از ۷/۱۱ بالاتر باشد باید لوله نصب کرد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن