تکنولوژی

خرید رزبری پای (رسپبری پای) ارزان قیمت و با کیفیت + 5 مدل پرفروش

رزبری پای در مدل زیرو،1،2،zero w، 4،3، raspberry و raspberry pi 4 و raspberry pi 3b به فروش می رسد. قبل از خرید رزبری پای به بررسی 5 مدل از نظر خریداران می پردازیم:

خرید محصول

امروزه با پیشرفت علم و دانش کامپیوترهای بسیار کوچک ساخته شده که اندازه ی کف دست است.

به این کامپیوتر ها رز بدی پای میگیتد.

وقتی رزبری پای را تهیه میکنید داخلش هیچ وسایل جانبی نیست و فقط یک بورد است.

پس شما خودتان باید حتما وسایل جانبی برای آن بخرید.

مقاله پیشنهادی: بهترین محافظ صفحه تلویزیون55

از وسایل جانبی مهم قاب است که اگر نباشد دستگاه خراب میشود.

میتوانید قلب های جامعه ای از اینترنت دانلود کنید و با پلاستیک و مقوا آن را بسازید و استفاده کنی و و این جوری ارزان تر است.

زر بدی پای انواع مختلفی دارد از جمله:A,B که هر کدام ویژگی های مخصوص به خودرا دارند‌

قیمت های مختلفی دارند و بر اساس ویژگی هایی که دارند قیمتشان متفاوت است.

رزبری پای انواع و مدل های متنوعی دارد مثل:زیرو و eca  و gpioو…

رزبری پای را میتوانید به صورت حضوری از فروشگاه ها بخرید و یا از اینترنت سفارش دهید مثل رزبری پای دیجی کالا‌

هدف از ساخت رزبری پای آموزش برنامه نویسی به علاقه مندان است و چون ارزان است میتوان آن را به مدارس و دانشگاه ها فروخته تا کودکان و دانش آموزان برنامه نویسی را یاد بگیرند.


1-برد رسپبری پای 4 مدل B 4G

خرید محصول


رز بری پای یک کامپیوتر خیلی کوچک است که توسط شرکت رزبری پای انگلستان طراحی شده که بسیار انعطاف پذیر و ساده است و اندازه ی یک کارت اعتباری است و در میان علاقه مندان به تکنولوژی جایگاه خوبی دارد.

در واقع رزبری پای یک کامپیوتر تک برد ایت که اندازه ی کارت اعتباری می باشد و با سیستم های مختلفی مثل لینوکس دبیان و اندروید و ویندوز ۱۰ راه اندازی میشود و به اندازه ی یک کامپیوتر واقعی کار میکند و در سیستم رباتیک و اتوماسیون و اینترنت اشیا کاربرد دارد.

مقاله پیشنهادی: قیمت چسب روکش دندان دائمی

از کاربرد های رزبری پای این است که به عنوان سرور بازی های قدیمی به کار می رود و میتوان از آن در سیستم های کنترل امنیت و کارآفرینی استفاده کرد و همچنین میتوان آن را همراه نرم افزاربرای تشویق به یادگیری و برنامه نویسی استفاده کرد و جالب است بدانید که این رزبری پای اندازه ی کف دست است.

رزبری پای از سال ۲۰۱۲ معرفی شده و خبر خوب عمل کرده و میتوان از آن برای محاسبات ضروری در علاقه مندان علوم رایانه استفاده کرد و حتی میتوان از آن برای پروژه های کوچک که به مدارس و دانشگاه ها فروخته میشود برای آموزش برنامه نویسی استفاده کرد.

چیزهایی که تا الان گفتیم تنها بخش کوچکی از کاربردهای آن است و نسخه ی ۳ این دستگاه مانند رایانه ی فشرده ضروری برای انجام محاسبات می باشد.


2-برد رسپبری پای 3 مدل B پلاس

برد رسپبری پای 3 مدل B پلاس

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  85 × 55 میلی‌متر میلی‌متر
 • وزن
  50 گرم

خرید محصول


در اینجا همه چیز را درباره ی رزبری پای به شما میگوییم از جمله:پیش زمینه،هدف از طراحی،مشخصات سخت افرازی،ترم افزار هایی که اجرا میکند، و چیز هایی که میتوان با آن درست کرد.

۱.۱رزبری پای چیست؟

رزبری پای از سال ۲۰۰۶ ساخته شده و یک کامپیوتر کوچک به اندازه ی کف دست است و سیستم عامل رزبین را اجرا میکند که یک نسخه ی اختصاصی از لینوکس است.

از کاربردهای رزبری پای این است قابل استفاده در نرم افزار های ساده، بازی های یک سطح پایین و دسترسی به اینترنت و ایمیل و پخش رسانه و….است و این یعنی کارهایی که از یک کامپیوتر در قرن ۲۱ انتظار داریم و جالب است بدانید که رزبری پای همه ی این کار هارا با قیمت پایین و امکانات کم انجام میدهد.

مقاله پیشنهادی: رنگ مو مردانه

هدف از ساخت و طرحی رزبری پای انجام بازی نیست و هدف خیلی بالاتر و فراتر از اینها استولی میتوان با آن یک مرکز رسانه ای درست کنید یا یک شبیه ساز بازی های رایانه ای بسازید.

Eben وuptonوdavid barben از کسانی بودند که این رزبری پای کم هزینه و انعطاف پذیر زا طراحی کردند و ساختند و هدف آن ها این بود که کودکان و دانشجویان بتوانند برنامه نویسی یاد بگیرند و چون هزینه ی اینها پایین است میتوان به مدارس فروخت و فرصت یادگیری برای آنها فراهم کرد.


3-برد رسپبری پای3 مدل B

برد رسپبری پای3 مدل B

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  85 × 55 میلی‌متر
 • وزن
  42 گرم
 

خرید محصول


برخی استفاده های رزبری پای

به جز هدف که برای رزبری پای طراحی شده استفاده های دیگری نیز میتوان از آن کرد،لز جمله پخش رسانه ای به صورت نسخه ی kodi و چند توزیع لینوکس را نیز میتوان روی آن نصب کرد.

در ادامه ی این راهنما درباره ی سیستم عامل و پخش رسانه ای رزبری پای حرف میزنیم و در بخش ۸ برخی دیگر از کاربردهای رزبری پای را میگوییم.درون رزبری پای چیست؟

مشخصات سخت افزاری پای پایین است ولی به معنای بی استفاده بودن آن نیست.رزبری پای یک پردازنده چهار هسته ای و حافظه ی کش کافی دارد و دارای مهندسی هوشمندانه  برای محاسبات است.

مقاله پیشنهادی: گرامافون قیمت مناسب

در اکثر موارد شما فقط برد دستگاه را میخرید و باید لوازم جانبی مثل قلب و حافظه و کابل ارتباطی را جداگانه بخرید و گاهی هم هنراه رزبری پای این لوازم را هم میگذارند.و اگر شما فقط بورد را خریده اید در مورد تنوع لوازم جانبی آن تعجب میکنید و دلیلش گزینه های سخت افزاری است که دستگاه از آنها پشتیبانی می کند.

مشخصات سیستم رزبری پای

در کل ۴ مدل AوB وZEROو محاسباتی برای رزبری پای داریم و در اینجا راجع به مدل محاسباتی حرف نمیزنیم چون اینها به طور مستقیم در اختیار سازندگان تجهیزات قرار میگیرد  و معمولا برای پروژه های خانه های هوشمند می باشد.


4-برد رسپبری پای 4 مدل B 4G

برد رسپبری پای 4 مدل B 4G

مشخصات فیزیکی

 • ابعاد
  88*58*19.5 میلی‌متر
 • وزن
  46 گرم

خرید محصول


بین مدل AوBوZERO تفاوت های ظریف و کمی وجود دارد ولی همین تفاوت های کوچک مهم است.

رزبری پایA

از ویژگی های این پای:قیمت ۲۰ دلاری،تراشه ی BCM2835,پردازنده ی تک هسته ای ۷۰۰ مگا هرتزی،رم ۵۱۲ مگابایتی   پورت یو اس بی است.

رزبری پایB

مدل B خودش ۲ مدل فرعی دارد.

مقاله پیشنهادی: گوش گیر از کجا بخرم

رزبری پای ۲

از ویژگی های آن:قیمت ۳۵ دلاری،تراشه BCM2837پردازنده ی ۴ هسته ای ۶۴ بیتی و ۹۰۰ مگا هرتزی،رم یک گیگی که با پردازنده ی گرافیکی به اشتراک گذاشته میشود و ۴ پورت یو اس بی دارد.

رزبری پای ۳

از ویژگی های آن :قیمت ۳۵ دلاری،تراشه ی BCM2837و پردازنده ی ۴ هسته ای ۶۴ بیتی با سرعت ۱.۲ گیگ هرتز و ۱ گرم رم اشتراکی و ۴ پورت یو اس بی دارد‌.

رزبری پای زیرو


5-برد رسپبری پای 4 مدل B 2G

خرید محصول


از ویژگی های آن:قیمت ۵ دلاری و اگر وایرلس داشته باشد ۱۰ دلاری است.۳۲ بیتی است و تراشه ی BCM2835 دارد و پردازنده ی ۱ گیگا هرتزی و ۵۱۲ مگا بایت رم دارد که با پردازنده ی گرافیکی مشترک است.

به جز رزبری پای زیرو،بقیه استاندارد مانده اند و رزبری  پای همواره مجهز به اتصال تانین برق یو اس پس و پورت HDMI است و یک پودت اترنت به یو پی اس متصل شده و یک پودت میکرو اس دی هم دارد.اکر HDMI نباشد  برای خروج صوت و تصویر از مودت دوگانه ی مینی جک ۳.۵ میلی متری استفاده میشود.برای دوربین و ماژول نمایشگر پورت موازی وجود دارد‌.

مقاله پیشنهادی: اسپرسو ساز خوب خانگی چی بخرم

۲.۱.۱اندازه ی رزبری پای چه قدر است؟هر یک از مدل اندازه هاشان باهم فرق دارد ،جدیدترین مدل A و مدل B بورد های ۶۰ و ۸۵ در ۵۶.۵ دارند و رزبری پای زیرو ۶۵ در ۳۰ میلی متر است و همچنین عنق بورد ها نیست فرق دارد و مدل زیرو ۵ میلی متر است و بورد B ۱۷ میلی متر است چون سخت افزار های اضافی دارد

سازندگان پای هیچ وقت دست از تلاش بر نمی‌دارند و همواره در حال دادن نسخه های اصلاحی نرم افزاری و سخت افزاری هستند و این خیلی مهم است.مدل AوBاول ۲۵۶ مگابایت رم داشته و الان ۵۱۲ مگابایت رم دارد ولی رزبری ۲ و ،۳ ۱ گیگ رم دارد.

۲‌.۱.۲پین های ورودی و خروجی همه کاره

این پست ها کاربردهای مختلفی دارند،مثل کنترل کردن پای و کنترلر بازی یا دستگاه های ورودی دیگر و کنترل کردن توان ورودی از یک دستگاه ثانویه.

برای رزبری پای خودتان چی چیز هایی نیاز است؟


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن