خانه و سبک زندگی

قیمت دستگاه جوش ارزان + 8 مدل ارزان قیمت خانگی

بهترین برند دستگاه جوش در مدلهای آرگون،co2،اینورتر،پلاستیک دستی،لیزری،صبا،ایران ترانس،ادون،گام الکتریک به فروش می رسد.قبل از خرید دستگاه جوش به بررسی 8 مدل از نظر خریداران می پردازیم:بهترین مارک اینورتر جوشکاری

خرید محصول

خریدن اولین دستگاه جوشکاری یا خرید دستگاه جوشکاری جدید  یک کار سختی است. آنلاین شاپ های وسایل جوشکاری، تعداد مارک ها، و انواع تجهیزات جوشکاری موجود ،به دلیل تنوع انتخاب را سخت می کنند. ما بعضی از نکات مهم در انتخاب ماشین جوشکاری را بررسی می کنیم.

همیشه اولین و مهم ترین مورد در هنگام خرید، هزینه آن می باشد. مانند هر چیز دیگری در زندگی هر چقدر هزینه کنید همان را دریافت می کنید. پس اگر می خواهید یک خرید خوب داشته باشید باید هزینه مناسبی را پرداخت کنید.

خریدن یک دستگاه جوشکاری ارزان، کار اشتباهی می باشد. دستگاه های جوشکار ارزان قیمت درجه انطباق وچرخه کار هم ندارند، به همین دلیل کار جوشکاری را خیلی سخت می‌کنند. اینکه جوشکارهای جدید از نتیجه کار راضی نیستند چیز عجیبی نیست. در حالیکه نداشتن شناخت تجهیزات میتواند دلیل اصلی مشکلات باشد.

دستگاه های ارزان موجود در بازار آمپرهای با دامنه خیلی کم دارند که اگر بخواهیم با آن ها مواد نازک مثل بدنه ماشین را جوش کنیم خوب نیستند. به عنوان مثال یک دامنه پایین ۳۵ آمپری جوشکاری مواد بسیار نازک را تقریباً غیر ممکن می کند. اگر می خواهید یک دستگاه جوش بخرید، بر اساس فرایند کاری که می خواهید با آن انجام دهید بهتر است دستگاه جوش مناسب را خریداری کنید. اگر می خواهید  از فولاد ضعیف با TIG استفاده کنید،مناسب ترین دستگاه جوشکاری DC TIG است و اگر می‌خواهید آلومینیوم را جوش کنید یک دستگاه ارزان‌قیمت AC / DC بخرید.

شما بستگی دارد شما میتوانید با پولی که دارید یک دستگاه جوشکاری دست دوم کیفیت خوبی دارد از فروشگاه های اینترنتی بخرید. مشکل خرید وسیله دست دوم، نداشتن اطلاع از تاریخچه دستگاه است: آیا تمام عمر کاری آن در کارگاه جوشکاری گرد و غبار گرفته کار کرده است یا اینکه 6 روز در هفته روزی  10 ساعت استفاده شده است؟


1-اینورتر جوشکاری 200 آمپر صبا الکتریک مدل 2001-TURBO

اینورتر جوشکاری 200 آمپر صبا الکتریک مدل 2001-TURBO

خرید محصول

مشخصات کلی
وزن
4.5 کیلوگرم
ابعاد
40x16x25 سانتی متر
منبع انرژی
الکتریکی
چرخ
ندارد
کابل
دارد
انبر
دارد

خرید محصول


خرید دستگاه خیلی قدیمی هم یک مشکل است. خوب ، دستگاه جوش در جایی متروک یک مورد غیر عادی است. دستگاه جوشکاری که خیلی قدیمی شده است ممکن است قطعات مدل جدیدتررا نداشته باشد. دستگاه جوش در حال حاضر ممکن است کاملاً کار کند ، اما در آینده خراب شود و چون نمی توانید یک قطعه جدید برای تعمیر آن تهیه کنید ، دیگر هیچ ارزشی ندارد.

عامل اصلی دیگری  که باید در نظر گرفته شود، ضمانت  است. اگر قصد خرید دستگاه جدیدی را داشتید که ممکن است کمی بیشتر برای شما هزینه داشته باشد ، برای اطمینان خاطر باید گارانتی داشته باشد.

منبع تغذیه

منبع تغذیه در کارگاه / گاراژ شما بر روی تجهیزات جوشکاری قابل استفاده اثر دارد. اگر فقط یک منبع تغذیه 240 ولت خانگی داشته باشید ، تا حدی برای انتخاب اندازه منبع برق جوشکاری که می توانید استفاده کنید، محدود می شوید. به طور کلی ، دستگاهی تا 130 آمپر با سه شاخه ی ستاندارد 13 آمپری با یک منبع تغذیه داخلی کار می کند. هر زمان که وارد دنیای منابع تغذیه 16 یا 32A شوید مانند انچه که برای اجاق یا فر برقی مورد نیاز است، دستگاه بزرگتر می توانید انتخاب کنید. جوشکاری بالاتر از حدود 250 آمپر مانند واحدهای صنعتی به منبع تغذیه 3 فاز نیاز دارند.

منبع برق 3 فاز می تواند در ساختمانهای مسکونی نصب شود اما باید توسط  برق کار انجام شود و هزینه های خاص خود را دارد. تجهیزات جوشکاری 3 فاز کارایی بیشتری دارند ، بنابر این اگر قرار است جوشکاری روزانه  انجام شود، هزینه نصب حتی با صرفه جویی در انرژی ممکن است در طول زمان جبران شود.

دستگاه متکی بر ترانسفورماتور می تواند جریانهای جوشکاری بزرگتری را با منبع داخلی 240 ولت تأمین کند اما در بخش بعدی آن را توضیح خواهیم داد.

ترانسفورماتور در مقابل دستگاه جوش اینورتر

به طور کلی اکنون دو نوع منبع تغذیه برای جوشکاری وجود دارد. این دو نوع ماشین های ترانسفورماتور سبک قدیمی یا معروف جوشکاری هستند.  نگاهی به نقاط مثبت و منفی هر یک بیندازیم:

اینورتر تقریباً شبیه به رایانه ای در داخل دستگاه است و بیشتر عملکردهایی،  مانند سرعت تغذیه سیم بی نهایت متغیر، دارد که دستگاه های ترانسفورماتور ندارند. این عملکردها می تواند در طول فرآیند جوشکاری خوب باشد. عدم وجود ترانسفورماتورهای بزرگ و سنگین به این معنی است که اینورترها سبک تر هستند و می توانند اندازه آنها کوچکتر باشد. تصحیح ضریب توان (PFC) در برخی از ماشین آلات باعث می شود که آنها از نظر انرژی نیز کارآمد باشند. 

چرخه کار

چرخه کار اندازه گیری مدت زمان کارکرد تجهیزات جوشکاری قبل از اینکه نیاز به خاموش شدن و خنک شدن  داشته باشند،می باشد. چرخه کار به صورت یک درصد ذکر می شود ، به عنوان مثال . 120A @ 35% در این مثال ، دستگاه جوشکاری می تواند در 120 آمپر و برای 35٪ از زمان معین کار کند. معمولاً این زمان 5 دقیقه است ، بنابراین این دستگاه قبل از خنک شدن در 120 آمپر و به مدت 35٪ از 5 دقیقه (1.75 دقیقه) کار می کند.

به طور کلی ، منابع خنک کننده ارزان تر و با کارایی کمتر، چرخه کار کمتری دارند. این می تواند یکی از عواملی  برای معیار انتخاب باشد، چون اگر بخواهید چیزی را به اندازه کمی جوش دهید زود آن را خاموش کنید تا خنک شود و دوباره شروع کنید، کار خیلی نا امید کننده ای است.

همچنین، اگر دائم مواد ضخیم را می خواهید در آمپرهای بالاتر جوشکاری کنید، بهتر است یک دستگاه جوشکاری  با امپر بالاتر از ان چیزی که شما را مطمئن میسازد که چرخه کار در آن آمپر مطلوب است،بخرید.

نوع ماده ای که باید جوش داده شود

هدف شما از جوشکاری چیست؟ در صورت جوشکاری فولاد ضعیف،  MIG ، TIG و MMA (الکترود) به شرط اینکه از مواد مصرفی صحیح برای جوشکاری استفاده کنید، کار خواهند کرد. 

اگرمیخواهید آلومینیوم جوش کنید، به یک دستگاه جوشکاری AC / DC TIG یا شاید یک دستگاه جوشکاریMIG نیاز دارید. من  یک دستگاه جوشکاری MIG را پیشنهاد میدهم، زیرا این کار سختی است و شما ممکن است به یک قرقره یا انبر جوشکاری کششی و بسته به زیبایی ، یک دستگاه MIG پالسی نیاز داشته باشید. 

کشور سازنده

این موضوعی است که در مورد ان به خوبی صحبت می شود  ، به عنوان مثال بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند ماشین های چینی نخرند. به جای نادیده گرفتن کامل ماشین آلات چینی ، بهتر است به کیفیت ماشین آلات تولید شده نگاه کنید. همچنین چین نیز قادر به تولید کالاهای با کیفیت مثل یاسیج است. کارخانه آنها در شنژن بیشتر شبیه آزمایشگاه است و اکنون آنها به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان اینورتر در جهان هستند. 


2-دستگاه جوش 250 آمپر ادون مدل TB-250

دستگاه جوش 250 آمپر ادون مدل TB-250

مشخصات کلی
وزن
3.5 کیلوگرم
ابعاد
28*17*17 سانتی متر
منبع انرژی
الکتریکی
چرخ
ندارد
کابل
دارد
انبر
دارد

خرید محصول

3-دستگاه جوش 200 آمپر صنایع جوش و برش الکتروجوش اصفهان کرمانی مدل TRNS200

دستگاه جوش 200 آمپر صنایع جوش و برش الکتروجوش اصفهان کرمانی مدل TRNS200

مشخصات کلی
وزن
17 کیلوگرم
ابعاد
38x17x26 سانتی متر
چرخ
ندارد
کابل
ندارد
انبر
ندارد
حداکثر جریان
200 آمپر

 

خرید محصول

4-دستگاه جوش ۲۰۰ آمپر باس مدل TM313

دستگاه جوش ۲۰۰ آمپر باس مدل TM313

مشخصات کلی
وزن
4 کیلوگرم
ابعاد
28x12x21 سانتی متر
منبع انرژی
الکتریکی
چرخ
ندارد
حداکثر جریان
200 آمپر
ولتاژ ورودی
220 ولت

خرید محصول

5-اینورتر جوشکاری 200 آمپر جاب مدل Mini MCT200 S

اینورتر جوشکاری 200 آمپر جاب مدل Mini MCT200 S

مشخصات کلی
وزن
3 کیلوگرم
ابعاد
23x10x18 سانتی متر
منبع انرژی
الکتریکی
چرخ
ندارد
کابل
دارد
انبر
دارد
نوع جوش
قوس الکتریکی SMAW

خرید محصول

6-اینورتر جوشکاری 400 آمپر باس مدل MMA-400

اینورتر جوشکاری 400 آمپر باس مدل MMA-400

مشخصات کلی
وزن
3.1 کیلوگرم
ابعاد
28x11x17 سانتی متر
منبع انرژی
الکتریکی
چرخ
ندارد
کابل
دارد
انبر
دارد

خرید محصول

7-دستگاه جوش اینورتر ادون مدل ARC-400s

دستگاه جوش اینورتر ادون مدل ARC-400s

مشخصات کلی
وزن
5 کیلوگرم
ابعاد
37x16x29 سانتی متر
منبع انرژی
الکتریکی
چرخ
ندارد
کابل
دارد

 

خرید محصول

8-دستگاه جوش 200 آمپر ادون مدل TB-200

دستگاه جوش 200 آمپر ادون مدل TB-200

مشخصات کلی
وزن
2.18 کیلوگرم
ابعاد
24x10x15 سانتی متر
منبع انرژی
الکتریکی
چرخ
ندارد
کابل
دارد
انبر
دارد

خرید محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن