خوراکی ‌ها

خرید بهترین شاتره ارزان قیمت + 8 مدل با کیفیت

عرق شاتره خانگی، صنعتی، اصل، فله، عمده به فروش می رسد. قبل از خرید عرق شاتره به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

عرقیجات گیاهی خواص زیادی دارند که اگر آنها را زیر نظر پزشک طب سنتی مصرف کنید بیماری های تان را درمان کنید و هم اینکه از بروز بسیاری بیماری ها پیشگیری کنید . یکی از عرقی جات بسیار پر خاصیت شاتره است . شاتره دارای طبعی معتدل است.

شاتره اگر همراه کاسنی که مصلح آن است مصرف شود خواصش بیشتر میشود . ازخواص شاتره می توان به اشتها آوری ، درمان و پاکسازی کبدی ، رفع اگزما و حساسیت ، برطرف کردن زردی نوزاد ، شفافیت پوست و رفع جوش و آکنه ، تب کودکان ، بیماری های تیروییدی ، فشار خون ، قاعدگی و … اشاره کرد .

مقاله پیشنهادی: هدفون بیتس

عرق شاتره به دلیل اشتها آور بودن چاق کننده است و برای افراد دارای رژیم لاغری شاید مناسب نباشد . در زیر فواید آن را بیشتر بررسی خواهیم کرد .

عرق شاتره با وجود دارا بودن خواص زیاد ، در زمان بارداری و شیردهی توصیه نمیشود مگر به مقدار کم و تخت نظر پزشک آن را مصرف کنید و همینطور در بخش تبادل نظر نی نی سایت می توانید از تجربیات مادران در مورد مصرف عرق شاتره در دوران بارداری و شیردهی استفاده نمایید .
عرق شاتره را ازعطاری های معتبر تهیه کنید و از مارک های با کیفیت این عرق می توان به زهرا ،زمانی و افشار اشاره کرد.


خرید محصول

1-عرق شاتره آوند – 1 لیتر

عرق شاتره آوند - 1 لیتر

خرید محصول

مشخصات

حجم: 1000 میلی‌لیتر
وزن بسته‌بندی: 1000 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 8x8x24 سانتی‌متر
ارگانیک: خیر
شماره پروانه بهداشت: 1432/ظ/36


شاتره از گیاهان است که خواص دارویی زیادی دارد و مملو از آنتی اکسیدان است . مهم ترین خاصیت شاتره این است که از کبد محافظت میکند .

در کتاب های طب سنتی گیاه شاتره با اسامی بقره الماوک ،شاه ترک و پیت پاپارا نیز بیان شده است . گیاه شاتره از تیره شاه شاهگان در طب سنتی است و از گیاهان علفی یکساله با قد ۸۰ سانتی متر است و مهمترین خاصیت آن درمان بیماری های کبدی است .‌ سایر خواص گیاه ستاره می توان به صفرابر، اشتهاآور و تصفیه کنده خون اشاره کرد . شانزده مملو از ویتامین است و برای بیماری های پوستی نیز کارآمد است .

مقاله پیشنهادی: پد حاضری اپیلاسیون

در مورد استفاده شاتره در طول دوران حاملگی و شیردهی حرف های متناقض زیادی وجود دارد و ترجیحا آن را مصرف نکنید یا زیر نظر پزشک مصرف کنید .

خواص درمانی عرق شاتره
ادرار آور
تب بر
تصفیه کننده خون
برای نارسائی های کبد مفید است
اشتها آور
درمان عفونت های پوستی، قارچ های جلدی، اگزما
خارش بدن
ضد یرقان
رفع حرارت
درمان جزام
برای زخم های دهان مفید است.‌
رفع صفرا
کم کننده غلظت و چسبندگی خون
نشاط آور
روشن کننده پوست
تقویت قوه بینایی و پاکسازی چشم
انسداد طحال
سودازدگی و بیماری‌های صفراوی
ضداسهال
ضد تهوع


2-عرق شاتره گلاب طوبی – 1لیتر

عرق شاتره گلاب طوبی - 1لیتر

خرید محصول

مشخصات

حجم: 1000 میلی‌لیتر
وزن بسته‌بندی: 1000 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 25×6×7 سانتی‌متر
ارگانیک: بله
شماره پروانه بهداشت: 40/10938


شیوه استفاده از شاتره : پیش از هر بار وعده غذایی یک فنجان عرق شاتره بنوشید . مخلوط عرق شاتره و عرق کاسنی به اندازه یکسان اگر به جای آب نوشیده شود خواص و اثر بیشتر از شاتره دارد .

مضرات عرف شاتره :
این گیاه در میزان زیاد احتمال مسموم شدن را دارد و ممکن است درگیر اسهال شدید گرفتگی عضلات و تنگی نفس بشوید . اگر قصد دارید گیاه شاترع را برای درمان بیماری خاصی مصرف کنید حتما میزان دوز مصرفی آن را از متخصص طب سنتی بپرسید .

مقاله پیشنهادی: فروشگاه هالووین

در عرق های گیاهی در دوران حاملگی بسیار احتیاط کنید . پزشکان طب سنتی مصرف شاتره را در طول حاملگی و شیر دهی به دلیل ترکیبات آلکالوئیدی سمی در این گیاه ممنوع و یا به مقدار کم مجاز می دانند .

گیاه شاتره با اینکه خاصیت های زیادی دارد ولی از گیاهان سمی است که باید در مصرف آن آن اعتدال را رعایت کنید ، زیرا مصرف زیاد آن سبب فلج شدن عضلات صاف و دستگاه تنفسی خواهد شد .

دوز مصرفی این گیاه ۱۲ تا ۲۰ گرم است و برای جوشانده آن حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم شاتره استفاده کنید.

همینطور مصرف زیاد شاتره برای ریه ضرر دارد و آن را با کاسنی برای خنثی کردن این ضرر بهتر است مصرف کنید .


3-عرق شاتره مرصاد-1 لیتر

عرق شاتره مرصاد-1 لیتر

خرید محصول

مشخصات

حجم: 1000 میلی‌لیتر
وزن بسته‌بندی: 1040 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 9×25 سانتی‌متر
ارگانیک: بله
شماره پروانه بهداشت: 40/10999


عرق شاتره مفید برای غلظت خون :
اگر مشکل غلظت خون دارید ، عرق شاتره را به شما پیشنهاد میکنیم . این گیاه خون شما را رقیق میکند و سموم آن را دفع می‌کند . عرق شاتره پوست شما را روشن میکند و برای روحیه شما و آرامش شما نیز مفید است و برای تاثیر و چندان آن را با عرق کاسنی مخلوط کنید .‌

عرق شاتره طبع سردی دارد و برای درمان گرم توصیه میشود . اگر درگیر جوشو مشکلات پوستی هستید این عرق می تواند مشکل شما را برطرف کند . گیاه شاتره حاوی اسید فوماریک است برای بهبود اگزما مفید است و همچنین آلکالوییدهای موجود در آن سبب درمان مشکلات کبدی و صفراوی میشود . در سن زدایی کبد و تصفیه خون بسیار موثر است .‌

مقاله پیشنهادی: بهترین بادی اسپلش زنانه 

مزایای شاتره در هضم غذا : از دیگر فواید شاتره برای بدن، تقویت سیستم گوارش و هضم غذاست . عرق شاتره با کمک به ترشح آنزیم های گوارشی سبب هضم آسان غذا میشود . همینطور برای بازشدن اشتها می توانید لیوان ازان را میل کنید .

خواص عرق شاهتره برای سلامت پوست : از مهمترین فواید ستاره بهبود دوست و شفاف کردن آن است ، رفع جوشهای سر سفید و آکنه نیز کمک خواهد کرد ، آکنه برای افرادی که درگیر جوش های بلوغ هستند نیز مفید است . می توانید برای رسیدن به دوستی شاداب ، شفاف و عاری از آکنه و جوش روزی سه لیوان پیش از غذا مصرف کنید .


4-عرق شاتره ربیع مقدار 1 لیتر

عرق شاتره ربیع مقدار 1 لیتر

خرید محصول

مشخصات

حجم: 1000 میلی‌لیتر
وزن بسته‌بندی: 1041 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 27 × 8 × 8 سانتی‌متر


بهترین زمان مصرف عرق کاسنی و شاتره :
عرق شاتره به بهبود کبد و پاکسازی آن کمک زیادی می‌کند .

برای پاکسازی کبد بهتر است عرق شاتره را با عرق کاسنی مصرف کنید . ستاره طبعی معتدل دارد و سردی عرق کاسنی را از بین می برد و علت مصرف این دو عرق یا هم به دلیل مصلح بودن طبع یکدیگر است . اگر دهانتان تلخ و بد بو است و صورتی پر ازکک و مک دارید ،ریشه آن درکبدتان است پس نیم ساعت پیش ازهر وعده غذایی یک لیوان ازترکیب این دو عرق بنوشید . تاثیر این عرق در درازمدت است پس حداقل ۴۰ روز پشت سر هم آن را مصرف نمایید تا به نتیجه برسید .

تاثیر عرق شاتره برای جوش صورت : شاتره با تصفیه کبد و بدن جوش های صورت را برطرف می‌کند و سبب شفافی و شادابی پوست میشود . این گیاه خاصیت درمان مشکلات پوستی مثل جوش ،دانه ها و … را دارد .یکی از مهمترین ویژگی های عرق شاتره درمان جوش ها ، آکنه های و لکه های به جا مانده از آنهاست .

مقاله پیشنهادی: تبلت اپل ارزان

درمان کبد چرب با ستاره و عرق شاتره:
کسانی که مبتلا به کبد چرب هستند ،ازترکیب 10 گرم تخم کاسنی، 10 گرم تخم خرفه، 15 گرم تخم خربزه و 10 گرم تخم خیار را به هم نیم کوب کردن و مقداری ازان را درعرق شاتره و کاسنی بخیسانند و از صافی رد کنند و صبح ها آن را میل نمایند .

در کل افرادی که کبد چرب دارند ، هر روز یک لیوان شاتره و کاسنی میل کنند و غذاهای سرخ کرده، غذاهای آماده و غلیظ مانند ماکارونی، سالاد الویه؛ گوشت گاو و گوساله و کله‌پاچه را مصرف نکنند .


5-عرق شاتره پروانش مقدار 0.75 لیتر

عرق شاتره پروانش مقدار 0.75 لیتر

خرید محصول

مشخصات

حجم: 750 میلی‌لیتر
وزن بسته‌بندی: 800 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 30 × 7 × 7 سانتی‌متر


طبع عرق شاتره : عرق شاتره طبعی متعادل دارد یعنی این گیاه نه سرد است نه گرم.

شیوه تهیه دمنوش شاتره : برای تهیه دمنوش شاتره حدود ۴ گرم از برگ ،گل و ساقه خشک شده گیاه شاتره را در یک لیوان آب جوش ریخته و حدود ربع ساعت اجازه دهید دم بکشد ، بعد آن را از صافی رد کنید و پیش از سرد شدن قبل از غذا بنوشید .
میتوان شاعره را در سه نوبت در روز یعنی صبغ ، ظهر، شب به این مقدار مصرف کنید درکل روزی بین ۶ تا ۱۲ گرم گیاه شاتره می توانید مصرف کنید .

مقاله پیشنهادی: بهترین برند شلوار جین در ایران

اگر دم کردن این گیاه برایتان دشوار است می توانید عرق آن را به صورت آماده از عطاری های معتبر تهیه کنید . ولی دمنوش آن خواص بیشتری از عرق اش دارد . بر اساس نتایج علمی به دست آمده شاتره به غیر از خواصی که در بالا ذکر کردیم دارای خاصیت های ضد حساسیتی، ضد عفونی کننده ، ضد اسپاسم، کاهنده تپش قلب، معرق، مسهل، ادرار آور ، آرام‌بخش و تقویت کننده معده ، نیز است و عصاره آن نیز در درمان مشکلات قلبی ـ عروقی تاثیر دارد . جوشانده آن برای مشکلات کبدی و صفرا بسیار موثر است .


6-عرق شاتره زهرا مقدار 1 لیتر

عرق شاتره زهرا مقدار 1 لیتر

خرید محصول

مشخصات

حجم: 1000 میلی‌لیتر
وزن بسته‌بندی: 1056 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 28 × 8.5 × 8 سانتی‌متر
ارگانیک: خیر


7-عرق شاتره چشمه سبز – 1 لیتر

عرق شاتره چشمه سبز - 1 لیتر

خرید محصول

مشخصات

حجم: 1000 میلی‌لیتر
وزن بسته‌بندی: 1100 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 7x7x25 سانتی‌متر
ارگانیک: بله
شماره پروانه بهداشت: 42/11249


8-عرق شاتره دلوپه – 930 میلی لیتر

عرق شاتره دلوپه - 930 میلی لیتر

خرید محصول

مشخصات

حجم: 930 میلی‌لیتر
وزن بسته‌بندی: 960 گرم
ابعاد بسته‌بندی: 3 × 7 × 29 سانتی‌متر
ارگانیک: بله
شماره پروانه بهداشت: 4010472

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن