خودرو

خرید بهترین مارک بوق ماشین ارزان قیمت + 12 مدل با کیفیت

بوق ماشین پراید، سنگین، پلیس، در مدلهای 1011 بوش آلمان، بنزی، شیپوری به فروش می رسد. قبل از خرید بوق ماشین به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

تمام  بوق ها از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند. بوق ها دارای قیمت های متفاوت می باشند. بوق خودرو هلا Horn Lella یکی از پرفروشترین بوق های  در بازار است. این بوق در همه کشورهای دنیا شهرت دارد.

بوق‌های مغناطیسی در همه اتومبیل‌ ها از ان استفاده میکنند. بوق‌های شیپوری یا آژیر که مخصوص آمبولانس‌ها، ماشین‌های آتش‌نشانی و پلیس می‌باشد.بوق ها دوحالت دارد زیر و بم هستند. بوق خودرو گلد مدل GO0420برای خودروهای سبک کارایی دارد.

بوق خودرو رادیانت مدل M.R.865کیفیت پرتاب صدای آن بسیار عالی و استاندارد تنظیم شده است که باعث مردم آزاری نمی شود. بوق خودرو اس ام اس مدل ۱۲V-50Wضد آب است. در هنگام بارندگی و یا شستن خودرو خیالتان راحت است. بوق خودرو رادیانت مدل M.R.842 سبک صدای این بوق اصلی بوده و قابل تنظیم نیست. در زمان انتخاب بوق خودرو  توجه کنید میزان ولتاژ مصرفی ان است . اگر قصد خرید بوق را دارید به شما بوق گلد را پیشنهاد می کنیم.

مقاله پیشنهادی: بهترین مارک شارژر فندکی

بوق خودرو هلا Horn Lella یکی از بهترنی مدل های در بازار است. ولتاژ ورودی برق بسیاری از بوق ها  12 ولت است. میزان صدای تولیدی بوق خودرو برحسب دسی بل تعیین میشود. بوق خودرو لی تک مدل B1391 دارای دورنگ قرمز و نارنجی است.

بوق خودرو بوش مدل ۱۰۱۱ در  بسته ۲ عددی،بسته بندی شده است وبرای تمام خودرو ها استفاده میشود. در زمان خرید بوق باید ولتاژ مصرفی را باید در نظر بگیرید. میزان صدای تولیدی بوق خودرو برحسب دسی بل تعیین میشود. بوق یکی از وسایل ضروری ومهم در وسایل نقلیه . بوق باید متناسب با مدل خودرو باشد.


1-فنر بوق خودرو گپو مدل isn86 مناسب برای پژو 206 و 207 بسته 3 عددی

فنر بوق خودرو گپو مدل isn86 مناسب برای پژو 206 و 207 بسته 3 عددی

خرید محصول

مشخصات

مناسب برای

پژو 206

نوع کاربری: قابل نصب روی تمامی مدل های پژو 206و 207


بوق ماشین یکی از قطعه های خودرو است که چندین دهه از فناوری در ساخت تغییری نکرده است.بوق یکی از وسایل ضروری ومهم در وسایل نقلیه است و با این قطعه راننده در هر محیط وشرایطی دیکران را هوشیار میکند.

برای خرید بوق لازم است یکسری نکات ساده ولی،مهم را بدانید به همین منظور باما همراه باشید تا مطالب مفیدی را دراختیار شما قرار دهیم.

نکات مهمی که در هنگام خرید بوق خودرو باید بدانید:

بوق باید متناسب با مدل خودرو باشد

اول باید برای خرید بوق توجه کنید که بوق باید با مدل خودرو متناسب باشد.

مقاله پیشنهادی: جشن تعیین جنسیت

لازم است بدانید که برخی از بوق ها برای تعدادی حودرو خاص استفاده میشود وتعدادی از بوق ها این قابلیت را دارند که برروی تمام خودروهای سواری نصب شوند.

ولتاژ مصرفی را باید در نظر بگیرید

دومین مورد که باید در زمان انتخاب بوق خودرو  توجه کنید میزان ولتاژ مصرفی ان است.

باید به دنبال بوقی باشید که حتما با مدل ماشین سازگار باشد به همین منظور از ولتاژ 12ولتی برخوردار باشد.

بادر نظر گرفتن ولتاژ12ولتی به راحتی بوق خودروی شما برق مورد نیاز را از باتری ماشین دریافت میکندودبگر نیاز نیست از اینورتر وقطعات جانبی برایتان لازم نیست.

میزان صدای تولیدی بوق

دقت کنید که به حجم صدای تولیدی بوق ماشین انتخابی خود غافل نشوید. بهتر است بدانید که میزان صدای تولیدی بوق خودرو برحسب دسی بل تعیین میشود. باید در زمان خرید بوق خودروتان مدلی خرید کنید که توان صوتی ان در محدوده شنوایی انسان ها باسد نه بیشتر ونه کمتر باشد.

قیمت بوق خودرو

بوق خودرو با توجه به برند،مدل،حجم صدای خروجی  ان مشخص میشود.دقت کنید که بعضی ار بوق ها دوحالت دارد زیر و بم،که باید در زمان انتخاب بوق باید بدانید که با وسیله نقلیه سازگار باشد. بعضی از مدل ها دارای رله براق تقویت صدای بوق میباشدکه دارای قیمت زیادی است ودر بازار به فروش میرسد.


2-رله بوق خودرو کویین مدل 1020

رله بوق خودرو کویین مدل 1020

خرید محصول

مشخصات

مناسب برای

تمامی خودروها


انتخاب و خرید بوق مناسب برای خودرو

بوق های ماشین با توجه به مکانیسم تولید صدا ، شکل ظاهری و فرکانس صدا تقسیم بندی می شوند، نحوه تولید صدای بوق یا بادی است یا الکتریکی ، بوق های الکتریکی معمولا در خودروهای سواری و بوق های بادی در خودروهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرند.

از نظر شکل ظاهری بوق ها عمدتا به سه دسته بوق دیسکی ، بوق حلزونی و بوق 1011 تقسیم بندی می شوند مورد بعدی فرکانس تولید صدای بوق می باشد که در خودروهای مختلف متفاوت است به عنوان مثال بوق پژویی ، بوق بنزی ، بوق شورلتی دارای فرکانس های صدای متفاوتی هستند همچنین برخی خودروها دارای بوق تک هستند و فقط یک فرکانس صدا تولید می کنند و برخی دیگر دارای بوق جفت هستند که یک بوق دارای فرکانس بالا و دیگری دارای فرکانس پایین می باشد که ترکیب این دو فرکانس باعث افزایش وضوح و شقاقیت صدای بوق می شود.

مقاله پیشنهادی: قیمت کود گوسفندی پوسیده

بوق خودرو

حجم صدای تولید شده توسط بوق نیز در انتخاب آن نقش مهمی دارد، حجم صدا با واحد دسیبل سنجیده می شود و هرچه مقدار آن بزرگتر باشد شدت صدای بوق خودرو بیشتر است.

بوقی که امروزه در اتومبیل‌ها به‌کار می‌رود از نوع ارتعاشی است: قسمت‌های مهم دستگاه بوق:

۱) صفحه ارتعاش کننده یا دیافراگم است،
۲) آرمیچر یا میلهٔ ارتعاش دهنده دیافراگم و پیچ مهره که برای تنظیم کردنشان  است
۳) قرقره و سیم پیچی تولید کننده حوزه مغناطیسی  است
۴) پلاتین‌های مثبت و منفی و خازن مربوطه در بوق وجود دارد
۵) بلندگوی بوق.


3-بوق خودرو بوش مدل 1011 بسته 2 عددی

بوق خودرو بوش مدل 1011 بسته 2 عددی

خرید محصول

مشخصات

مناسب برای
تمامی خودروها , لیفان 620 (1.8) , پژو 405 , نیسان وانت , پیکان , وانت پیکان , سیتروئن زانتیا

 طرز کار بوق:

دکمه بوق  را فشار  دهید. جریان برق موجود  باتری را به بوق وصل میکند و عبور جریان از سیم پیچی داخل بوق سبب ایجاد حوزهٔ مغناطیسی می‌شود و آرمیچر یا میلهٔ ارتعاش دهنده را جذب می‌کند ولی به‌محض اینکه مقداری دیافراگم جلو رفت میلهٔ ارتعاش دهنده به‌وسیله قسمتی که در پهلوی خود دارد پلاتین‌های بوق را زا هم باز می‌کند و مانند عملی که در پلاتین‌های دلکو می‌شود مدار قطع  می شود وباعث میشود به حال اولیه باز گردد و میلهٔ ارتعاش دهنده رانیز به‌جای خود برگرداند.
به‌طور کلی تاکنون سه نوع بوق در اتومبیل‌ها به‌کار می‌رود:
۱) بو‌ق‌های الکتروموتوری که امروزه زیاد نمیشود
۲) بوق‌های مغناطیسی که همه اتومبیل‌ەا از ان استفاده میکنند.
۳) بوق‌های شیپوری یا آژیر که مخصوص آمبولانس‌ها، ماشین‌های آتش‌نشانی و پلیس می‌باشد.

مقاله پیشنهادی: چگونه پوست نارگیل را بشکنیم

نحوی  نصب بوق:

1- سیم بوق را قطع کنید.  2 – پیچ های اتصال بوق ها به پایه را بازکنید.

3- بستن بوق عکس باز کردن آن است پس از بستن بوق نحوه  عمل آن را آزمایش کنید. بوق با صدای تن زیر در پائین و بوق با  تن صدای بم را در بالا جاگذاری نمائید.

نحوه تنظیم بوق  به چه صورت است؟

اول درپوش پیچ تنظیم و چسب پلمپ را بردارید و بعد پیچ تنظیم یا رگلاژ را بچرخانید.

چرخش باید در جهت عقربه های ساعت  جریان کم می شود (بم) عکس جهت عقربه های ساعت جریان  زیاد می شود (زیر)

4- پس ازتنظیم صدای بوق برای ثابت کردن رگلاژ، روی پیچ را چسب زده و درپوش پیچ تنظیم رگلاژ را  محکم کنید

ایجاد بوق ممتد نشان از چیست؟

بوق ممتد دارای دو حالت کلی ممکن را می توان متصور شد که یکی ایجاد اتصالی دائمی است و دیگری خرابی همزمان رله و کلید بوق است. در واقع اگر تنها یکی از این دو قطعه خراب شده باشد، بوق به کلی کار نخواهد کرد و بوق زدن دائم نشان از مشکل در هر دو قطعه دارد


4-بوق خودرو بوش مدل 1011 – بسته 2 عددی
بوق خودرو بوش مدل 1011 - بسته 2 عددی
مشخصات
مناسب برای
تمامی خودروها

دلیل عمل نکردن بوق خودرو چیست؟

مدار بوق به‌علت ساده بود، روش‌های تعمیر آن هم تقریبا شبیه به یکدیگر است. به همین دلیل اگر تصمیم دارید تا بوق خودرویی را تعمیر کنید که از کار افتاده است، باید مسیری که در قبل برای بوق ممتد رفته‌اید را تکرار کنید. البته خوب است بدانید که یک‌سری کار اضافه‌تر باید انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

در اولین گام باید به سراغ رله بوق بروید و اطمینان حاصل کنید که آیا برق مورد نیاز خود را دریافت می‌کند یا خیر. در صورتی که برق درون رله وجود نداشت باید سیم‌کشی را مورد بررسی قرار دهید. مسیر سیم‌کشی مورد نظر بین رله و باتری است.

مقاله پیشنهادی: کارد پنیر خوری 

حال اگر برق مورد نیاز رله تأمین می‌شود باید به سراغ کلید روی فرمان بروید و بررسی کنید که فشار دادن کلید منجر به رسیدن برق مورد نیاز رله می‌شود یا خیر، البته باید ترمینال قسمتی که به بوق وصل شده است را بررسی کنید. در صورتی که خلاف این مسیر گفته شده اتفاق افتاد، ایراد از کلید روی فرمان یا رله است و باید برای تعویض آن اقدام کنید.

در ادامه باید اتصال‌های مختلف در مدار بوق بررسی شود. در صورتی که هیچ‌گونه مشکلی در اتصالات بوق وجود نداشت، می‌توانید مطمن شوید که عیب از سیم‌کشی است.

تعمیر بوق ماشینی که به شکل ممتد صدا می کند

مدار بوق در همه خودروها یکسان نیست.  برای پیدا کردن عیب موجود در بوق ممکن است با سختی هایی از جمله پیدا کردن سیم کشی مورد نظر روبه رو شوید به همین علت بهتر است در ابتدا کلید بوق و رله مورد نظر را بررسی کنید و در صورت برطرف نشدن عیب به سراغ سیم کشی بروید تا دیگر علائم خرابی بوق خودرو را بررسی کنید.

برای بررسی عملکرد بوق به یک مولتی متر نیاز دارید. با مولتی متر شما می توانید اتصالات مورد نظر را بررسی کنید.


5-بوق خودرو گلد مدل 100 مناسب برای پراید
بوق خودرو گلد مدل 100 مناسب برای پراید
مشخصات
مناسب برای
پراید , تیبا

در صورتی که رله یا همان فیوز مورد نظر مانند رله ای است که در بخش های دیگر استفاده شده، می توان آن را جایگزین کرد. به این شکل می شود متوجه شد که صدای ممتد بوق مربوط به رله است یا جای دیگر مدار دچار مشکل شده است.
 

بوق خودرو بوش مدل ۱۰۱

ویژگی های محصول

دربسته های دوعددی  است

برای تمام خودروها استفاده میشود،دارای دو بوق است،ولتاژ،برق ان 12ولت است،اندازه وزن این محصول 3000گرم است،این محصول در ابعاد طول33عرض17ارتفاع11 سانتی متر است،وزن بوق 3000گرم است،ابعاد بوق: طول16 عرض16 ارتفاع5.5 سانتی متر است.

مقاله پیشنهادی: هدبند دخترانه فانتزی

بوق خودرو اس ام اس مدل بنزی

ویژگی های محصول

در بسته بندی 2تایی است،برای تمام خودرو ها استفاده میشود،صدای بوق رسا است،عمراین بوق طولانی است،

بوق خودرو بورگ جرمنی مدل ۱۰۰۱

ویژگی های محصول

وزن بوق190گرم است،میزان صدای این بوق 115دسی بل است،این بوق الکترونیکی میباشد،دارای باتری نیست،به ولتاز12ولتی نیاز دارد،جریان برق 12ولت است،دارای رله برق مخصوص میباشد،دارای بوق دوفیش میباشد.

بوق خودرو تویوتایی سیگر مدل تک فیش بسته دوتایی

نقاط قوت این بوق صدای TOYOTA است.

 

ویژگی های محصول

برای تمام خودروها مناسب است.دارای دوبوق میباشد،این بوق ولتاژ12ولت دارد،تک فیش میباشد


6-بوق خودرو کویین مدل 5510 مناسب برای پژو 206
بوق خودرو کویین مدل 5510 مناسب برای پژو 206
مشخصات
مناسب برای
پژو 206

بوق خودرو بوش مدل FAbos101

ویژگی های محصول

این بوق بسته های دوتایی است،برای تمام خودروها استفاده میشود،ولتاژ این بوق 12ولت است،وزن بسته بندی این بوق،3000گرم است، اندازه بسته بندی این بوف طول33عرض17ارتفاع11.5سانتی متر است،وزن بوق3000گرم،اندازه بوق طول16عرض16ارتفاع5.5سانتی متر است.

ویژگی های محصول

این محصول بسته های دوتایی است،دارای دورنگ قرمز ونارنجی در بازار موجود است،از برند  : Lee-Teac واز مدل  B139میباشد.

ساختمان بوق ماشین چگونه است

در آخر

بوق خودرو با وجود عملکرد ساده خود یکی ارکان مهم در ایمنی است و همه رانندگان متوجه اهمیت بالای آن هستند. به همین علت در این مقاله به‌طور مفصل به بررسی روش‌های رفع عیب بوق پرداختیم تا در صورت بروز مشکل، بتوانید آن را به سرعت حل کنید.


7-بوق خودرو کد 2168 بسته 2 عددیبوق خودرو کد 2168 بسته 2 عددی
مشخصات
 
مناسب برای
تمامی خودروها

8-بوق بادی نوید نوین مدل FH
بوق بادی نوید نوین مدل FH
مشخصات
 
مناسب برای
تمامی خودروها

9-بوق خودرو ام کی اس مدل mks_12

خرید محصول

مشخصات

مناسب برای

تمامی خودروها


10-بوق خودرو کد 1001 بسته 2 عددیبوق خودرو کد 1001 بسته 2 عددی

خرید محصول

مشخصات

مناسب برای

پژو 405 , پژو 206 , پژو 207


11-رله بوق بی آی جی کد BIG32010102 مناسب برای پژو 405

رله بوق بی آی جی کد BIG32010102 مناسب برای پژو 405

خرید محصول

مشخصات

مناسب برای
پژو 405

12_بوق خودرو اس ام اس مدل AM 5964 بسته 2 عددی
بوق خودرو اس ام اس مدل AM 5964 بسته 2 عددی
مشخصات
مناسب برای
تمامی خودروها
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن