خانه و سبک زندگی

خرید بهترین مارک دم باریک ارزان قیمت + 7 مدل با کیفیت

دم باریک ارزان در انواع کوچک، مینیاتوری، بلند، سرکج، سرگرد، رونیکس،نووا، تاپتول، توسن، به فروش می رسد. قبل از خردی دم باریک به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

 

خرید محصول

یکی از ابزارهای کاربردی که قادر است کار چند ابزار دیگر را هم انجام دهد دم باریک است . دم باریک از خانواده انبر دست است .

انواع دم باریک عبارتند از سوزنی ،مینیاتوری ، بدون عاج ،  پایه بلند، دم گرد ، تاشو ، فنری ، قفلی ، کج ، دم گرد و… می‌باشد.

مقاله پیشنهادی :پارچ و لیوان فرانسوی

این ابزار در جواهرسازی سازی ، کارهای الکترونیکی ، تعمیرات ، برق کشی  کاربرد دارد .

ازبرندهای  معتبر در ساخت دم باریک میتوان از رونیکس ، توسن ، ایران پتک. ابزار مهدی ، استنلی ، اینکو ،  پروسکیت ، تاپ تول ، تیوان، جی موس ، جی تک، شیلدر، فوجیا ، کلوین ، نووا ، گوت ، ماکسیم ، میکا ، نولان ، هنسون ، یونیور و … نام برد.

مقاله پیشنهادی : قیمت دال عدس

دم باریک ها دارای سایزهای مختلف ۴,۶,۷,۸  اینچ هستند.

دم باریک یکی از ابزار لازم و اصولی است باید در هر جعبه ابزاری وجود داشته باشد . در این متن ما کوشیده این شما را با این ابزار بیشتر اشنا کنیم .

مقاله پیشنهادی : ساخت جعبه لایتنر

دم باریک از لحاظ ظاهری شبیه انبر دست است و در گروه انبر دستها نیز جا میگیرد . دم باریک نوک کشیده و دسته بلندی دارد و هم کاربرد نگهدارنده و برش دهنده را دارد. این ابزار همینطور به جای سیم چین هم استفاده میشود.


1-انبر دم باریک هنسون کد 06 سایز 6 اینچ

انبر دم باریک هنسون کد 06 سایز 6 اینچ

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 170x65x22 میلی‌متر

جنس دسته: پپلاستیکی

جنس بدنه: فلز

حداکثر میزان باز شدن:45 میلی‌متر

قفل: ندارد

نوع: انبر دم باریک


ساختمان دم باریک : دم باریک از دو اهرم که به هم وصل هستند ، تشکیل شده است . نوک کشیده و دندانه دندانه آن وسایل را نگه میدارد

مقاله پیشنهادی : آبلیمو گیری دستی قدیمی

و از  بخش میانی آن هم برای چیدن و بریدن سیم کاربرد دارد. دم باریک دارای دو دسته کشیده و بلند با پوشش پلاستیکی است که این روکش ضخامت زیادی دارد ، دلیل این پوشش هم عایق شدن آن در برابر برق است اگر حین کار با سیم های لخت یا سیم هایی که برق دارند روبرو شدید . از شما در برابر برق گرفتگی محافظت کند.

مقاله پیشنهادی : قیمت سنسور اثر انگشت

کاربردهای دم باریک : دم باریک مخروطی شکل و کم جا است ، و حین کار میشود آن را به خودتان وصل کنید . این ابزار. کاربردهای گوناگونی دارد که در زیر برای شما شرح میدهیم :

نگهداشتن وسایل مثل سیم یا پیچ : همان‌جور که ذکر کردیم دم باریک دارای نوک دراز دندانه دار است که این ویژگی سبب میشود اشیا را به راحتی نگه دارد . دندانه دندانه بودن از سر خوردن اشیا درون آن جلوگیری میکند.

مقاله پیشنهادی : انواع تسمه چرخ خیاطی

خم کردن سیم یا مفتول : نوک باریک و مخروطی شکل دم باریک سبب شده تا سیم ها و مفتول های نرم را به راحتی خم کنید و شکل بدهید . همینطور ضخامت نوک دم باریک که به تدریج ضخیم میشود ، سیم و مفتول را در سایزهای گوناگون میتوانید خم و شکل دهید .

بریدن : اگر در شرایطی هستید که نیاز به سیم چین دارید ولی در دسترس تان نیست ،میتوانید دم باریک را جایگزین آن کنید . بخش میانی دم باریک مثل نوک سیم چین است و سیم ها را به راحتی برش میزند.


2-انبر دم باريک فايو استار مدل PA 1661 سايز 6 اينچ

انبر دم باريک فايو استار مدل PA 1661 سايز 6 اينچ

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 150x60x20 میلی‌متر

جنس دسته: پلاستیکی

جنس بدنه: کروم-وانادیوم

قفل: ندارد

نوع: انبر دم باریک


لخت کردن سیم : یکی دیگر از کاربردهای سیم چین که دم باریک ازپس آن بر می آید، لخت کردن سیم است . به کمک بخش میانی سیم چین سیم را لخت کنید و روکش لاستیکی آن نیز از برق گرفتگی شما ممانعت میکند. نحوه این کار این است که بخش میانی روی سیم شیار به وجود بیاورید ، ولی آن را خیلی فشار ندهید تا سیم قطع شود ، بعد به آسانی روکش پلاستیکی سیم را جدا کنید . حتما حین کار دستکش پارچه ای و ایمن داشته باشید ، تا از خودتان در مقابل برق گرفتگی محافظت کنید.

بیرون کشیدن سیم : اگر یک سیم در یک محیط کوچک ، باریک و عمیق است ،میتوانید  به کمک دم باریک سیم را با آسانی خارج کنید .

بیرون کشیدن میخ یا پیچ : زمانی که انبر دست و چکش ندارید ، میخواهید میخ را بیرون بیاورید ، میتوانید از دم باریک استفاده کنید ، ولی مواظب باشید به دیوار آسیب نزنید.

انواع دم باریک : دم باریک نیز همانند سایر ابزار و وسایل دارای گونه زیادی است، در این بخش انواع و موارد استفاده آنها را شرح میدهیم :

دم خم : سر این دم باریک زاویه ای حدود ۴۵  تا ۹۰ درجه دارد . انتخاب هر یک از آنها به نیاز شما مربوط میشود. دم خم ها نیز تمام کارهایی که یک دم باریک انجام میدهد را انجام  میدهند ولی در شرایطی که ارتفاع کمی در بالای سطح کار وجود دارد ،این دم باریک ها کارآمد تر هستند و دم باریک معمولی کارآمد نیست.


3-انبر دم باریک رونیکس مدل مکسی کد RH-1368 سایز 8 اینچ

انبر دم باریک رونیکس مدل مکسی کد RH-1368 سایز 8 اینچ

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 200x60x10 میلی‌متر

جنس بدنه: پلاستیک

قفل: ندارد


دم پهن : دم باریک های معمولی ظریف هستند و برای کارهای سنگین و کارهایی نیاز به فشار زیادی دارند مناسب نیستند و مقاومت ندارند . اما گونه ای ازدم باریک به نام دم پهن وجود دارد که تحمل نیروی زیاد و کارهای سنگین را دارد . این دم باریک قادر است وسایل پهن و ضخیم که در فضاهای باریک و بلند انبر دست کار آمد نیست ، را بردارد و نگهدارد.

دم باریک سوزنی : این دم باریک در فضاهای تنگ و باریک که دم باریک معمولی هم کارآمد نیست ، به کار میرود . کاربرد اصلی این دم باریک جواهر سازی است که با آن مفتول ، سیم و میله های نازک را شکل می‌دهند و خم میکنند.

دم گرد : این دم باریک هم برای کارهای ظریف ی مثل جواهر سازی استفاده میشود ،این گونه از دم باریک به علت زبانه کوتاه و گرد نمی‌تواند اجسام را بردارد یا نگه‌دارد ،فقط قادر است حلقه های سیمی زنجیرها را شکل بدهد .

دم کج : دم کج ها در واقع دم باریک ها معمولی می باشند که سر آن کج شدت و در جاهایی که نمیشود از دم باریک استفاده کرد ، برای بیرون آوردن یا گذاشتن خارهای مدور به کار میرود.

همینطور تمام دم باریک هایی که در بالا گفتیم به شکل مینیاتوری وجود دارند که در کارهای الکتریکی مثل ساخت و تعمیر بردها استفاده میشوند.


4-انبر دم باریک مدل YPA-CAMEL07 سایز 7 اینچ

انبر دم باریک مدل YPA-CAMEL07 سایز 7 اینچ

 

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 175x50x15 میلی‌متر

جنس دسته: پلاستیکی

جنس بدنه: کروم-وانادیوم

حداکثر میزان باز شدن: 60 میلی‌متر

قفل: ندارد


 

مزایای استفاده از دم باریک : این ابزار به دلیل شکل ظاهری خاصی که دارد یعنی نوک باریک و دسته کشیده بسیار کم جاست و در شرایط کاری گوناگون نظیر موارد زیر میتوان آن را کار گرفت :

محیط های الکتریکی کوچک : این ابزار به دلیل نوک باریک در فضاهای محدود و کوچک مثل ساخت و تعمیر بردها ی کوچک تا بزرگ قابل استفاده است.

محیطهای کم سطح : در فضاهای کم ارتفاع یا باریک این وسیله بسیار کارآمد است.در فضاهایی با لبه برنده و تیز دم باریک ها به کار می‌آیند.

در فضاهای عمیق که سایر ابزار آلات نمی‌توانند یا به سختی به آن عمق دستیابی پیدا میکنند دم باریک ،به کمک شما میآید .

مزیتی که دم باریک به سایر ابزارهای هم خانواده اش دارد این است که سبک است و به راحتی می توان آن را همراه خود حمل کرد.

تفاوت انبر دست و دم باریک :

انبر دست ، سیم چین و دم باریک از ابزار ضروری هر جعبه ابزاری هستند به رغم شباهت ظاهری زیادی که دارند، از لحاظ کارکرد با هم فرق دارند.


5-انبر دم باریک شیلدر مدل Shcr-v2 سایز 7 اینچ

انبر دم باریک شیلدر مدل Shcr-v2 سایز 7 اینچ

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 23×55×180 میلی‌متر

جنس دسته:پلاستیکی

جنس بدنه:کروم-وانادیوم

نوع: انبر دم باریک


اصلی ترین تفاوت انبر دست با دم باریک کاربرد آن است ، انبر دستها فقط قادرند اجسام را نگه دارند یا بعضی قطعات یا سیم ها را خم کنند. برای مثال یکی از کارایی انبر دست نگهداشتن اشیا داغی است که نمیتوان به آنها دست زد.

ولی دم باریک علاوه بر این که این  دو کارکرد  انبر دست را انجام میدهد ، در برش سیم ، جدا سازی گونه های مختلف سیم و … نیز کارآمد است .

اختلاف دیگر انبر دست و دم باریک این می‌باشد که انبر دست  فقط استفاده کلی دارد  ولی دم باریک از ابزارهای  مهم و تخصصی برق کاران است . دم باریک میتواند سین ها را از یک دیگر به ویژه در فضاهای شلوغ که دستیابی به آنها سخت است را تفکیک کند.

لبه های دم باریک در مقایسه با انبردست تیزتر است  ، اگر میخواهید برای کندن روکش سیم از دم باریک کمک بگیرید،موارد احتیاطی را رعایت کنید .

دم باریک و گونه های آن از خانواده انبر دست می باشند و کاربردهای شبیه به همی دارند و گاهی نیز به جای هم استفاده میشوند، علاوه بر کاربرد ازلحاظ  ظاهری نیز شبیه به هم می باشند، سرهایی دندانه دار و دسته های با روکش پلاستیکی دارند هم باعث خوش دستی آنها شده و هم اینکه آنها را عایق نموده است .


6-انبر دم باریک آردیر مدل RT-505 سایز 5 اینچ

انبر دم باریک آردیر مدل RT-505 سایز 5 اینچ

خرید محصول

مشخصات

ابعاد: 125 میلی‌متر

جنس دسته: پلاستیکی

جنس بدنه: استیل
قفل: ندارد
نوع: انبر دم باریک

نکات مهم درخرید دم باریک :

حین خرید این ابزار ،باید نکاتی را رعایت کنید تا متناسب با کار و نیازتان بهترین خرید را داشته باشید ، در زیر ما موارد مهم در خرید دم باریک را برای شما بیان میکنیم :

اولین نکته حین خرید توجه به نوع آن است ، با توجه به گونه های در بالا توضیح دادیم ، کدام نوع متناسب کار شماست ، هرچند که دم باریک های معمولی از پس بیشتر کارها بر میآید ولی برای بعضی از کارهای تخصصی تر نیاز به دم باریک مخصوص دارید .

نکته دوم در خصوص دم باریک توجه به سایز آن است دم باریک ها در دو سایز استاندارد و مینیاتوری وجود دارند اگر شما آن را برای کارهای ظریف و محیط های کوچک و ریز میخواهید نوع مینیاتوری آن را تهیه کنید .

موضوع دیگر در خصوص خرید دم باریک جنس بدنه است ، معمولا ازاستیل ضد زنگ ساخته میشوند که مقاومت زیادی ندارد ، ولی سایر جنس ها مثل آهن نیاز  به مراقبت دارند و در هر محیطی تاب نمی‌آورند.

حین خرید دم باریک به خوشدستی دستی و نرمی روکش پلاستیکی آن دقت کنید ، همچنین روکش ضخامت لازم را داشته باشد .

عامل مهم دیگر در خرید دم باریک ، تیزبودن بخش میان آن برای برش سیم و دیگر قطعات نازک و مفتولی است .


7-انبر دم باریک مدلCE-1020 سایز 4.5 اینچ
انبر دم باریک مدل CE-1020 سایز 4.5 اینچ
مشخصات
 
ابعاد: 50*130*0.5 میلی‌متر
جنس دسته: پلاستیکی
جنس بدنه: استیل
حداکثر میزان باز شدن: 250 میلی‌متر

قفل:ندارد


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن