خانه و سبک زندگی

خرید بهترین مارک سنباده لرزان ارزان قیمت و با کیفیت

سنباده لرزان در مدلهای توسن،گرد،مشتی،آاگ،محک،دیوالت،پوکا،نواری کوچک به فروش می رسد.قبل از خرید سنباده لرزان به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

دستگاه سنباده لرزان چیست و چه کاربردی دارد؟

سنباده لرزان دستگاهی است که سطوح زبر و ناهموار سطح چوب را صاف و یک دست می کند . همانطور که اسم آن پیداست برای این کار از مکانیزم لرزشی به جای چرخشی استفاده می کند . این دستگاه یک صفحه برای قرار دادن سمباده دارد که این صفحه به کمک شفت دستگاه ، میل لنگ و فنر تعبیه شده در زیر صفحه ، به لرزش در می آید .

همچنین این دستگاه با قدرت مکش خود ، براده هایی که در اثر سنباده کاری روی سطح کار پخش می شوند را به کیسه ی براده ی خود انتقال داده و با این کار عمل سنباده کاری به شکل بهتری اتفاق می افتد .

این وسیله در انواع مختلفی ساخته شده است که هر کدام کاربرد های گوناگونی دارند . دو نوع اصلی آن سنباده لرزان تخت و گرد هستند . سنباده لرزان تخت قدمت بیشتری دارد و بیش از ۵۰ سال است که برای پرداخت در پروژه های ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد ‌.

مقاله پیشنهادی: بهترین برند آچار

کار با این دستگاه بسیار آسان است و در اندازه های مختلفی تولید می شود که شما می توانید مناسب با نیازتان انواع بزرگ یا کوچکتر آن را خریداری کنید.

مقاله پیشنهادی: خرید مواد تزیین کیک

سنباده لرزان گرد از روش سنباده زنی تصادفی بر روی قطعه کار استفاده می کند و جالب است که این روش پرداخت بسیار صاف تری را به شما تحویل می دهد و اثرات معمولی که در کار با سنباده ی نواری معمولی بر جا می ماند را ایجاد نمی کند .

مقاله پیشنهادی:پاک کردن حنا

در استفاده از سمباده با صفحه ی تخت ، شما می بایست در مسیر رگه های چوب حرکت کنید ، در غیر این صورت به قطعه ای که بر روی آن کار می کنید صدمه می زنید .


1-سمباده لرزان ادون مدل ED-3201

سمباده لرزان ادون مدل ED-3201

مشخصات

ابعاد

320x160x100 میلی متر

خرید محصول


ولی در هنگام کار با سنباده لرزان گرد ، به دلیل روشی که این دستگاه برای سنباده زنی از آن استفاده می کند ، محدود به سنباده زنی در مسیر رگه های چوب نیستید .

مقاله پیشنهادی: قیمت لجن کش استخر

این نوع سنباده لرزان گرد می تواند پرداخت نهایی بسیار زیبایی به شما تحویل دهد . از انواع سنباده لرزان گرد می توان به سنباده لرزان یک دستی ، سنباده لرزان زاویه قائمه و سنباده لرزان خطی بزرگ اشاره کرد .

مقاله پیشنهادی: رکاب سمند

در نظر داشته باشید که هر چه نگه داشتن و استفاده از سنباده تان راحت تر باشد ،می توانید بدون خستگی زیاد یا درد های عضلانی برای مدت زمان طولانی تری از آن استفاده کنید .

مقاله پیشنهادی: دوغ آبعلی تقلبی

برای این منظور تنها راهی که می توانید بفهمید که در دست گرفتن کدام یک از انواع سنباده برای شما آسان تراست ، رفتن به یک فروشگاه و امتحان کردن چند مدل مختلف است .

شما می توانید دستگاه را روشن کنید و ببینید که آیا انگشتانتان راحت روی دستگاه قرار میگیرد یا خیر .

آیا وزن برای شما سنگین است یا به راحتی می توانید آن را حرکت دهید .

بعضی از سنباده ها برای راحتی بیشتر با دسته ی نرمی طراحی شده اند . سعی کنید حتما سنباده ای که هنگام کار با آن راحت تر هستید را برای خرید انتخاب کنید .


2-سمباده لرزان کرون مدل CT13394

سمباده لرزان کرون مدل CT13394

مشخصات

ابعاد

180x130x170 میلی متر

وزن

1.36 گرم

توان

240 وات

بازه توان

0-500 وات

خرید محصول


در ادامه تعدادی از برند های آشنای تولید کننده ی دستگاه سنباده لرزان را به شما معرفی می کنیم که تصاویر و قیمت هر کدام را می توانید در دیجی کالا یا فروشگاه های اینترنتی دیگر ببینید :

سنباده لرزان برقی رونیکس ، سنباده لرزان ماکیتا ، دی سی ای ، محک ، توسن ، اینهل ، الیت ، سنباده لرزان اتویی آاگ ، اسکیل ، اوربیتال ، بلک اند دکر ، انکور ، بوش ، سمباده لرزان بادی سوماک ، سمباده لرزان پوکا ، پارکساید ، پاور پلاس ، توسن پلاس ، مک تک ، اکیتا ، دیوالت ، سفیر ، فلکس ،فیستول ، کازالس ، کناف ،کرون ، وات آنکور و …

دستگاه های سمباده لرزان به طور کلی به سه دسته ی برقی ، شارژی و بادی تقسیم می شوند که در ادامه مقاله در مورد ویژگی ها ، کاربرد ها ، مزیت ها و معایب هر کدام توضیحات کاملی می دهیم . پس برای انتخاب دستگاهی متناسب با نیازتان با ما همراه باشید .

معرفی دستگاه سنباده لرزان

این وسیله  به منظور صاف و صیقل نمودن سطوح چوبی استفاده می شود . معمولا وقتی محصولات چوبی ساخته می شوند در سطوح آنها ناهمواری هایی وجود دارد و برای رفع آنها سطح چوب را سمباده کشیده و بعد برای محافظت از سطح آن از رنگ ها و  روغن های گیاهی استفاده می کنند . سمباده کشیدن محصولات چوبی با دست کار سختی است و برای این کار دستگاه های متنوعی ساخته شده اند که یکی از آنها دستگاه سمباده لرزان (orbital sander) یا دستگاه سمباده زن برقی می باشد .  روی این دستگاه یک صفحه وجود دارد که سمباده روی آن قرار گرفته و با لرزش دستگاه عمل سمباده زنی انجام می شود . بازه ی حرکتی لرزش دستگاه ۲ تا ۳ میلیمتر و به شکل دایره های بسیار کوچک اتفاق می افتد .


3-سمباده لرزان کرون مدل CT13327

مشخصات

ابعاد

280x130x200 میلی متر

وزن

2400 گرم

ستگاه سنباده زن بوش مدل GEX 125-1 AE

۲,۲۲۷,۰۰۰ تومان

دستگاه سنباده لرزان رونیکس مدل 6401

دستگاه سنباده لرزان رونیکس مدل 6401

۱,۵۵۸,۰۰۰ تومان

دستگاه سمباده زن آنکور مدل O2

دستگاه سمباده زن آنکور مدل O2

۶۸۰,۰۰۰ تومان

روغن لحیم مدل RL-112

روغن لحیم مدل RL-112

۱,۸۹۰ تومان

دریل چکشی کرون مدل CT10128

دریل چکشی کرون مدل CT10128

۹۲۴,۵۰۰ تومان

مینی فرز دسته بلند کرون مدل CT13022

مینی فرز دسته بلند کرون مدل CT13022

۱,۲۲۹,۰۰۰ تومان

دریل چکشی کرون مدل CT10067

دریل چکشی کرون مدل CT10067

۱,۳۴۸,۰۰۰ تومان

دریل پیچ گوشتی برقی کرون مدل CT10113

دریل پیچ گوشتی برقی کرون مدل CT10113

۱,۱۱۷,۰۰۰ تومان

فرز انگشتی کرون مدل CT13308

فرز انگشتی کرون مدل CT13308

۹۶۵,۰۰۰ تومان

دریل بتن کن کرون مدل CT18108 BMC

دریل بتن کن کرون مدل CT18108 BMC

۲,۴۳۴,۰۰۰ تومان

مینی فرز کرون مدل CT13499

مینی فرز کرون مدل CT13499

۹۸۸,۰۰۰ تومان

فرز مینیاتوری کرون مدل CT13428

فرز مینیاتوری کرون مدل CT13428

۱,۱۵۰,۰۰۰ تومان

فرز انگشتی کرون مدل CT13307

فرز انگشتی کرون مدل CT13307

۱,۱۵۵,۰۰۰ تومان

کارواش کرون مدل CT42022

کارواش کرون مدل CT42022

۳,۷۰۰,۰۰۰ تومان

پیستوله برقی کرون مدل CT31013

پیستوله برقی کرون مدل CT31013

۹۵۴,۰۰۰ تومان

دریل چکشی کرون مدل CT10129

دریل چکشی کرون مدل CT10129

۱,۰۴۸,۰۰۰ تومان

مشخصات فنی

بیشتر

بازه توان: 0-500

کیسه براده: دارد

خرید محصول


ساز و کار دستگاه به این صورت است که با حرکت شفت دستگاه ، میل لنگ که زیر صفحه سنباده قرار دارد به حرکت در می آید و به علت وجود صفحه روی پایه ی فنری ، صفحه ی سنباده بدون حرکت اضافه ای به لرزش در می آید .

کاربرد این وسیله در برطرف کردن خط و خش های باقیمانده از سمباده کاری اولیه و سطوح چوبی دارای پرز الیاف می باشد . همچنین این دستگاه خطوطی که به صورت دایره وار از دستگاه پولیشر روی سطح چوب باقی مانده را برطرف کرده و سطحی صاف و صیقلی از چوب به وجود می اورد ‌.

معرفی انواع و اقسام سنباده لرزان :

دستگاه سنباده لرزان در انواع مختلف تولید می شود که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند . که از این دسته به سه نوع برقی ، شارژی و بادی ( پنوماتیکی ) اشاره میکنیم . از بین این 3 مدل ، دستگاه های برقی و پنوماتیکی پر کاربرد تر هستند.

سمباده لرزان های برقی با موتور های آرمیچری کار می کنند که در بعضی از آنها ، سرعتش توسط دیمر تنظیم می شود .

دستگاه سمباده لرزان بادی یا پنوماتیکی برای حرکت از  فشار باد خارج شده از کمپرسور هوا استفاده می کند  که  به همین دلیل نسبت به نوع برقی آن سبکتراست و نسبت به نوع برقی استهلاک  کمتری  دارد . اما برای اینکه دستگاه سمباده لرزان  بادی کارایی مناسبی داشته باشد نیاز به کمپرسور هوا با حجم مخزن بالا است زیرا اگر  حجم مخزن کم باشد به طور مداوم دستگاه سنباده زنی قدرت خود را از دست داده و بنابراین کمپرسور هوا یکسره روشن می ماند. اگر قصد استفاده از این دستگاه  را در کارگاه و یا منزل شخصی خود دارید ،  بهتر است از دستگاه سنباده لرزان برقی استفاده کنید .


4-دستگاه سنباده زن گرد لرزان 125 میلی‌متری دیوالت مدل DWE6423

دستگاه سنباده زن گرد لرزان 125 میلی‌متری دیوالت مدل DWE6423

مشخصات

ابعاد

140 × 170 میلی متر

وزن

1.3 گرم

توان

280 وات

ابعاد سنباده

125 میلی متر

حداکثر سرعت

7000-12000

سرعت لرزش

کند , تند

خرید محصول


دستگاه سنباده لرزان گرد، سنباده لرزان مشتی، سنباده لرزان اتویی و سنباده لرزان با صفحه مستطیل شکل  جزء پرکاربردترین دستگاه ها محسوب می شوند . البته انواع دیگری از دستگاه های سنباده لرزان نیز وجود دارد که کاربرد کمتری دارند .

معرفی دستگاه سنباده لرزان گرد

دستگاه سنباده لرزان برقی دارای اشکال مختلفی است که هر کدام مناسب انجام کاری متفاوت می باشند .  برای مثال سنباده لرزان گرد در نوع برای انجام کارهای بسیار استفاده می شود . طریقه کار این وسیله گردش صفحه همراه با لرزش است که با این روش می تواند سطح صاف و صیقلی تری از سطح چوب را شکل دهد . صفحه این دستگاه همانطور که از اسم آن مشخص است دایره ای شکل است و در دو قطر ۱۲۵ و ۱۵۰ میلی مترطراحی شده است . قطر بزرگ تر این دستگاه از قدرت بیشتری برخوردار است. این دستگاه در دو نوع مشتی و دسته دارساخته شده است . طراحی نوع مشتی آن به گونه ای است که قسمت بالای بدنه آن  به راحتی در دست (مشت ) قرار می‌گیرد و کلیدهای پاور و  تغییر سرعت در دسترس هستند. این دستگاه قابلیت پرداخت انواع مختلف سطوح چوبی را دارد .

از جمله برندهای مختلفی که این دستگاه را تولید و عرضه می کنند  می توان به دستگاه سمباده لرزان گرد متابو، سنباده لرزان گرد بوش، سمباده لرزان گرد محک، سنباده لرزان گرد ان ای سی و برند های دیگر مانند ماکیتا (Makita)، رونیکس (Ronix)، توسن (Tosan)، دیوالت (Dewalt)، آاگ (AEG) و غیره اشاره کرد.

دستگاه سنباده لرزان ماکیتا bo3710 یکی از پر فروش ترین برندهای شناخته شده است . این دستگاه بسیار سبک و خوش دست است  و کیفیت ساخت بالایی دارد . صفحه این دستگاه مستطیلی شکل و دارای ابعاد ۹۳*۱۸۵ میلی متر است. این دستگاه برای سنباده زنی انواع سطوح چوبی کاربرد دارد .


5-سمباده لرزان ان ای سی مدل NEC 3112

سمباده لرزان ان ای سی مدل NEC 3112

مشخصات

توان

250 وات

ابعاد صفحه

92×176 میلی متر

حداکثر سرعت

6000-14000

خرید محصول


معرفی دستگاه سنباده لرزان مشتی با صفحه مربع

این دستگاه صفحه ای تقریبا مربعی شکل و معمولاً به ابعاد ۱۱۰ در ۱۰۰ میلی متر دارد . اما برخلاف دستگاه سنباده لرزان گرد ، دلیل مربع بودن صفحه این دستگاه فقط دارای لرزش است و قادر به گردش همزمان نمی باشد . این دستگاه به خاطر ابعاد کوچکی که دارد به صورت مشتی مورد استفاده قرار می گیرد. اما فایده داشتن صفحه مربعی در این است که برخلاف سنباده لرزان گرد می تواند به راحتی در گوشه جعبه های چوبی، کمدها، کشوها و ….قرار بگیرد و سمباده زنی را آسان تر کند .

معرفی دستگاه سنباده لرزان با صفحه مستطیلی

همانطور که از اسم آن پیداست این دستگاه یک صفحه مستطیلی شکل دارد که می تواند بزرگ یا کوچک باشد . نوع کوچک آن درابعاد ۱۸۰ در ۹۰ میلیمتر ساخته شده و به مراتب توان کمتری  برای سنباده زنی دارد و اغلب برای سنباده کاری  محصولات کوچک و ظریف چوبی  استفاده می شود و نوع بزرگتر آن هم طبیعتا دارای توان بیشتر و صفحه بزرگ تری است و به طبع نسبت به نوع کوچک تر آن سنگین تر است و حدودا ۳ کیلوگرم وزن دارد . از این دستگاه برای  سنباده کاری سطوح پهن و بزرگ  چوب استفاده می شود .

معرفی دستگاه سمباده لرزان با صفحه مثلثی

صفحه این دستگاه به شکل مثلث با اضلاع منحنی به جهت بیرون است اگر به دنبال نمونه ای عینی در ذهن خود میگردید  صفحه اتو را در نظر بگیرید ، در واقع به همین خاطر به آن دستگاه سمباده لرزان اتویی نیزمی گویند . می توان گفت که این دستگاه به دلیل نوک تیز و مثلثی شکل آن ، مخصوصا برای قرار گرفتن در گوشه و کنار محصولات چوبی که دسترسی به  آن با انواع دیگر دستگاه های سنباده زن سخت می باشد ساخته شده است . این دستگاه نیز در دو نوع دسته دار و مشتی عرضه شده است . برای سنباده کاری  سطوح و کنج پنجره های چوبی، درب های چوبی، انواع قاب تونیک و انواع جعبه ها می توان از این وسیله استفاده کرد .

اگر براده هایی که  در هنگام سمباده کاری پخش می شوند از روی سطح کار مکیده شوند، عمل سمباده کاری به شکل بهتر و تمیز تری انجام می گیرد  به این منظور در بیشتر انواع دستگاه های سنباده لرزان قابلیت نصب مکنده و همچنین کیسه براده وجود دارد که کار آن  جلوگیری از پخش شدن براده هایی است که در هنگام سنباده کاری آزار دهنده هستند .  اگر دستگاه این قابلیت را نداشته باشد براده های حاصل از سنباده کاری روی سطح کار باقی می مانند و بین سطوح چوب و سنباده فاصله ایجاد می کنند و با  لرزش دستگاه روی این براده ها در عمل سنباده کاری اختلال  ایجاد می شود .

چگونه از دستگاه سنباده لرزان استفاده کنیم ؟

اولین اقدام برای استفاده از انواع دستگاه سنباده لرزان بستن سنباده مناسب روی دستگاه می باشد. نصب سنباده روی دستگاه سنباده لرزان گرد آسان تر است زیرا سنباده های این دستگاه حالت پشت کرکی دارند و به راحتی روی صفحه دستگاه چسبیده و از آن جدا می شوند. اقدام بعدی تمیز کردن صفحه دستگاه  توسط فشار باد است که باعث نصب بهتر و راحت تر  سنباده روی دستگاه می شود  . در صفحه این وسیله سوراخ هایی است که براده های حاصل از سمباده کاری را کیسه دستگاه منتقل می کنند .

سنباده ها جنس پارچه ای داشته و بسیارمقاوم اند. به علاوه  میتوانید به تناسب نوع صفحه چوبی از انواع سنباده های زبر و نرم سمباده های پشت کرکی دایره‌ای استفاده کنید . انواع و اقسام سنباده های گرد پشت کرکی توسط شرکت های مختلف عرضه شده و به بازار آمده اند ولی اگر به هر دلیلی این سنباده ها در دسترس نباشد می توان سنباده های پارچه های نواری را مشابه با آنها برش زده و همچنین سوراخ های لازم برای انتقال براده را روی آن به وجود آورید. سپس می توانید سمباده جایگزین را روی سنباده پشت کرکی که سطح آن صاف شده چسبانده و از آن بهره ببرید . تا ۲ یا  ۳ بار میتوانید به این روش سنباده جایگزینی ساخته و از آن روی سمباده پشت کرکی قدیمی تان استفاده کنید .

اگر اهل تهران هستید برای خرید انواع سنباده پشت کرکی میتوانید به بازار حسن آباد بروید. فروشگاه های معتبر اینترنتی  نیز انواع مختلفی از این سنباده ها را برای انتخاب شما در لیست لوازم فروش قرار داده اند .

در دستگاه هایی که دارای صفحه مستطیلی و مربعی شکل هستند باید از سمباده های پارچه ای نواری استفاده کنید. این دستگاه ها در در قسمت جلو و عقب صفحه ضامنی دارند که کار گرفتن سنباده را به عهده دارد. جنس صفحه این دستگاه ها از ورق فلزی است و روی آن یک اسفنج فشرده چسبیده شده است که قرار داشتن اسفنج فشرده در زیر سنباده، کیفیت سنباده کاری را افزایش می دهد .

به منظور اندازه بری سنباده، باید طول صفحه اندازه گیری شود و سپس مقدار سنباده ای که باید به زیر ضامن ها برود به آن افزوده می شود و پس از آن سنباده به اندازه ای که نیاز است بریده شده و از یک طرف زیر ضامن نگهدارنده قرار می گیرد. در ادامه سنباده را به وسیله دست کشیده و درسمت دیگر زیر ضامن قرار می دهیم و با آزاد کردن ضامن، سنباده ثابت می شود.

برای سنباده کاری با دستگاه سنباده لرزان، صفحه دستگاه باید تماما روی سطح چوب قرارداشته باشد . همچنین برای جلوگیری از ایجاد خطوط خلاف جهت الیاف ، سنباده کاری و حرکت دستگاه باید در جهت الیاف باشد. دست شما باید فشار متعادلی را  روی دستگاه اعمال کند و نیازی به اعمال فشار زیاد نیست. به منظور سنباده کاری سطوح پهن، صفحه دستگاه را در جهت الیاف حرکت می دهیم و گام به گام به سمت پایین حرکت می کنیم. در هر مرحله صفحه سنباده باید یک سوم از مرحله قبلی را پوشش دهد تا در هنگام سنباده کاری فاصله ای بین مراحل، باقی نماند. اگر در یک نقطه  از سطح چوب زدگی مشاهده کردید  نباید برای سنباده کاری در آن نقطه تمرکز کنید و باید با حرکت رفت و برگشتی ، آهسته و پیوسته  زدگی را از بین ببرید؛ در غیر این صورت آن نقطه گود خواهد شد و حاصل کارتان محصولی با سطح صاف و صیقلی نخواهد شد .

دلیل ایجاد خطوط فنری شکل روی کار، هنگام سنباده کاری چیست ؟

بسیار مهم است که در هنگام قرار دادن سنباده هیچ ذره خارجی  یا براده های چوب بین سنباده و صفحه اسفنجی قرار نگیرد. برای اینکه خیالتان از این بابت راحت باشد می توانید از فشار باد برای تمیز کردن آن استفاده کنید. برای احتیاط بیشتر بهتر است بعد از نصب سنباده نیز، ما بین سنباده و صفحه توسط فشار باد تمیز شود. زیرا اگر کوچک ترین ذره ای بین سنباده و صفحه قرار بگیرد، به دلیل حرکت ریز و دایره وار صفحه لرزان در هنگام سمباده کاری روی سطوح چوبی خطوط فنری شکل از خود به جا می گذارد و عمل سنباده کاری را دچار اختلال می کند .

نکاتی که هنگام خرید سمباده لرزان باید در نظر بگیریم .

اولین قدم برای خرید یک دستگاه سمباده لرزان در نظر گرفتن  کاربرد آن است. دستگاه سنباده لرزان برای سنباده کاری، باربرداری زیادی ندارد و نباید از آن انتظار باربرداری زیادی داشته باشیم.از این دستگاه برای از بین بردن پرز الیاف، خط و خش و داغ رنده های بسیار ریز حاصل از رنده و گندگی استفاده می شود. برای سنباده کاری سطوح ناهموار مانند رزین و ناهمواری های زیاد و داغ رنده های درشت در سطح چوب، ابتدا باید از دستگاه سنباده دیسکی پولیشر استفاده شود.

قدم بعدی در نظر گرفتن توان و قدرت دستگاه برای سنباده کاری است که نکته بسیار مهمی در انتخاب دستگاه سنباده لرزان برای خرید محسوب می شود . زیرا هرچه توان دستگاه بیشتر باشد، انرژی کمتری برای پرداخت سطوح صرف می کنید. اگر محصولات چوبی بزرگ تولید می کنید که نیاز به  سنباده کاری طولانی  مدت دارند ، انتقال لرزش دستگاه به دستگیره و همچنین صدای دستگاه را نیز از فاکتورهای مهمتان برای خرید قرار دهید . زیرا با لرزش دستگاه عمل سمباده کاری را سخت تر شده  و خیلی زود دست را خسته می کند. سنباده کاری و پرداخت نیاز به صبر و حوصله دارد و صدای زیاد دستگاه می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد طوری که  باعث عجله در اتمام سمباده کاری شود.

داشتن کیسه براده و اتصال دستگاه به مکنده سبب بهتر و سریع تر انجام گرفتن سمباده کاری می شود . همان طور که ذکر شد با انتقال براده های حاصل از سنباده کاری به داخل مکنده، دیگر فاصله‌ای بین سنباده و سطح کار ایجاد نمی‌شود که سمباده کاری را مختل کند  و اگر از سنباده های نرم استفاده کنید محصولی با سطح کاملاً صاف و صیقلی خواهید داشت .

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن