خانه و سبک زندگی

بهترین مارک قیچی دالبر – خرید قیچی دالبر تایگر،فینی ارزان قیمت

قیچی دالبر کاغذ، نمد، پارچه، خیاطی در انواع ریز، زیگزاگ، سینگر، فینی، تایگر، اونر، برقی به فروش می رسد. قبل از خرید قیچی دالبر به بررسی نکات خرید آن می پردازیم:

خرید محصول

قیچی ها انواع و کاربردهای مختلفی دارند ، انواع قیچی خیاطی ، آرایشگری ، آشپزخانه ، کاغذ بری وجود دارد که هر گروه خود دارای گونه های مختلف قیچی است و خیاطی نیز از حرفه هایی است که سر و کار زیادی با قیچی دارد ‌ قیچی های حرفه خیاطی نیز دارای گونه های مختلفی هستند یکی از آنها قیچی دالبری است که تیغه آن با سایر تیغه ها فرق دارد و از لحاظ شکل تیغه میتوان آن را به راحتی تشخیص داد‌ .

مقاله پیشنهادی: پرایمر چی خوبه

قیچی دالبری مانع از ریش شدن پارچه های حساس شده علاوه بر آن طرح زیگزاگی زیبایی در حاشیه پارچه ، کاغذ و … به وجود می آورد .
قیچی دالبری برای پارچه ، نمد ، کاغذ،چرم استفاده میشود ولی بهتر است هریک ازاین متریال ها قیچی دالبر مجزایی داشته باشند. این قیچی در سایزهای گوناگون وجود دارد و دالبرهایی که ایجاد میکند بر اساس سایزقیچی کوچک و بزرگ هستند .
نوع برقی این قیچی ها نیز برای کارگاه های خیاطی وجود دارد .‌
برندهای قیچی دالبر در بازار ایران شامل فینی، کورال بی ، اون ، تایگر ، و … می باشد ‌.
قیچی های دالبر بر اساس برند ،جنس ، سایز و … قیمت های متفاوتی در بازار دارند

مقاله پیشنهادی: خرید روغن ماساژ زوجین

قیچی یکی از ابزار مهم و پرکار برد در خیاطی و خرازی می باشد و گونه های متفاوتی دارد . هر یک از قیچی ها دارای کاربرد مخصوص به خود است که با استفاده آن در جای مناسب خود کارتان بهتر پیش میرود . در این مقاله ابتدا انواع قیچی خیاطی را به شما معرفی میکنیم ،سپس راجع به یک نوع از قیچی های خیاطی به نام قیچی دالبری صحبت خواهیم کرد.


خرید محصول

1.قیچی اونر مدل دالبر کد 25001

قیچی اونر مدل دالبر کد 25001

خرید محصول

مشخصات کلی

 • جنس تیغه
  استیل
 • جنس دسته
  پلاستیکی
 • نوع برش
  دالبر
 • ابعاد
  16*6*2 سانتی‌متر

انواع قیچی خیاطی:
قیچی خیاطی ساده : این گونه از قیچی لبه های صاف دارد و دسته های آن دو حلقه هم اندازه دارند . قیچی های ساده اغلب پشت و رو ندارند به این مفهوم که تیغه های آنها تیز و یکسان است . این قیچی در کاربردترین قیچی در خیاطی است.

قیچی زیگزاگ یا دالبری : این قیچی در قسمت تیغه دارای دندانه هایی است که این گونه قیچی برای پارچه های حساسی که ریش ریش می شوند به کار میرود . کاربرد دیگر آن ایجاد لبه های تزیینی است .

مقاله پیشنهادی: پشه بند از کجا بخریم

قیچی ضخیم بر : این قیچی حالت منحنی دارد و حلقه های دسته آن یکسان نیست یکی برای جای شست و دیگری برای قراردادن انگشت دو و سه است . همانطورکه ازنامش بر می آید برای برش پارچه های ضخیم نیاز به وارد کردن فشار زیادی برای برش پارچه است به کار می روند و.

نخ چین : نخ چین از لحاظ ظاهری کاملا با قیچی های دیگر فرق دا ذ . این قیچی دارای تیغه فولادی است و شبیه به دنیا است و از آن برای برش نه ها یا بین درزها استفاده میشود .‌


2.قیچی مدل دالبر به همراه 5 عدد تیغه

قیچی مدل دالبر به همراه 5 عدد تیغه

خرید محصول

مشخصات کلی

 • جنس تیغه
  پلاستیک
 • جنس دسته
  پلاستیکی
 • نوع برش
  دالبر
 • ابعاد
  21x11x1 سانتی‌متر

قیچی برقی عمودی : این قیچی ها در تولیدی ها و ما گاه های خیاطی که حجم زیادی پارچه را با الگوی یکسان می برند به کار می رود ، در زمان کوتاهی این کار را انجام می دهد.

قیچی جا دکمه : این قیچی دارای یک پیچ تنظیمی برای اندازه فاصله جا دکمه است ، به کمک آن میتوانید جا دکمه را به آسانی به سایز دلخواه برش بزنید .

قیچی چرم بر : این قیچی دارای لبت های ضخیم و آرت است و از آن برای برش چرم و جیر استفاده میکنند.

مقاله پیشنهادی: خرید زین اسب

دسته خمیده : دسته این مدل از لبه ی آن بالاتر است به این دلیل به حالت خوابیده پارچه را به راحتی برش میزند.

بشکاف : بشکاف را نمیتوان در گروه قیچی تا جا داد ولی از آنجایی در خیاطی به نحوی کار برش را انجام میدهد ، به این دلیل آن را معرفی میکنیم . بشکاف نیز همانند نخ چین برای برش نخ های بین دو درز به کار می رود . این ابزار در دو نوع کوچک و بزرگ تولید میشود ،که گونه بزرگ آن برای باز کردن درز و نوع کوچک آن برای کارهایی که نیاز به ظرافت دارند و به دوخت نزدیکند به کار می رود.

مقاله پیشنهادی: مشکی کردن مو با حنا

جنس قیچی :
قیچی از دو بخش دسته و تیغه تشکیل شده است این دو بخش یا جنس یکپارچه یا مختلفی ساخته میشوند .
دسته قیچی: دسته قیچی یا فلزی یا پلاستیکی است و گاهی نیز ترکیبی است یعنی فلزی با رویه پلاستیکی می باشد . اغلب قیچی های خیاطی دسته پلاستیکی دارند . دسته ها با ساده یا ارگونومیک هستند ، که مزیت دسته های ارگونومیک این است که انگشتان دست به آسانی در آن جا میشود و در اثر کار خسته نمیشوند و به عضلات دست فشار نمی آید ‌ . دسته های ارگونومیک برای خیاطان حرفه ای بسیار ایده آل می باشند.


3.قیچی مدل دالبر کد J225 به همراه پانچ مجموعه 5 عددی

قیچی مدل دالبر کد J225 به همراه پانچ مجموعه 5 عددی

خرید محصول

مشخصات کلی

 • جنس تیغه
  استیل
 • جنس دسته
  پلاستیکی
 • نوع برش
  زیگزاگ
 • ابعاد
  20x10x3 سانتی‌متر

دسته قیچی خیاطی در یک امتداد با تیغه قرار ندارد و این فرم دسته و تیغه سبب برش راحت تر پارچه میشود. ولی در قیچی های آرایش گری و کاغذی تیغه و دسته دریک امتداد هستند.

جنس تیغه قیچی : تیغه قیچی های مرغوب از جنس فولاد است که هم سبک است و هم ضد زنگ و میتوان در صورت کندی آنها را دوباره تیز کرد . علاوه بر فولاد جنس برخی تیغه ها استیل و نیکل و کربن است که آنها نیز سبک هستند . حین خرید قیچی برای امتحان تیزی تیغه چند پارچه با جنس مخالف با خود ببرید ، با قیچی مورد نظر برش بزنید . اگر پس از برش چه ها ریش ریش شد ،این قیچی جنس خوبی ندارد و برای خیاطی مناسب نیست . یک تیغه خوب باید یک برش یکدست و صاف ایجاد کند‌ .

مقاله پیشنهادی: لوستر از کجا بخرم

نحوه نیز کردن قیچی :
برای تیز کردن قیچی چند روش وجود دارد که در زیر برای شما این روش ها را شرح خواهیم داد:
سنگ چاقو تیز کن را چند بار روی تیغه ها بکشید ، در آخر براده های قیچی را از روی سطح آن پاک کنید .
روش دیگر استفاده از شیشه است . از یک لیوان شیشه ای ارزان قیمت میتوانید کمک بگیرید .

از یک بطری شیشه ای نیز میتوانید کمک بگیرید و قیچی را دور لبه و گردن آن تا زمان تیز شدن بکشید .


4.قیچی گلد فونیکس مدل دالبر

قیچی گلد فونیکس مدل دالبر

خرید محصول

مشخصات کلی

 • جنس تیغه
  تیتانیوم
 • جنس دسته
  پلاستیکی
 • نوع برش
  دالبر
 • ابعاد
  20×5 سانتی‌متر

قیچی های ظریف مثل قیچی خیاطی کاغذی را با برش زدن پ تکه تکه کردن چند ورق آلومینیوم ضخیم نیز می توانید تیز کنید .
با برش زدن کاغذ سنباده و ریز ریز کردن آن هم تیغه های قیچی شما تیز میشود.
میتوانید آن را نزد افراد مجرب و متخصص این کار ببرید تا قیچی را به شیوه ای درست دوباره تیز کند‌ .

قیچی دالبری چیست : نام دیگر این قیچی زیگزاگی است . این قیچی جز ابزار های تخصصی با کاربردهای مختلف در هنر خیاطی است . یکی از کاربردهای قیچی دالبر ممانعت از ریش ریش شدن لبه های پارچه است و توسط آن در حاشیه و لبه پارچه و چرم طرح های زیگزاگی ایجاد میکنند . برای دوام و کاربرد بهتر این قیچی مواردی مثل شیوه استفاده ،پارچه های مناسب، تیز کردن و نگهداری صحیح را رعایت کنید .

شیوه استفاده و مراقبت از قیچی دالبر :
پیش از برش پارچه را بدوزید : با توجه به حساسی و نوع پارچه می توانید پیش از برش دوخت های مختلف با چرخ خیاطی یا دستی روی پارچه بزنید تا در اثر برش کمتر ریش شود ، با برش حاشیه و لبه آن طرح های زیبایی با این قیچی روی پارچه ایجاد کنید .

برش را دور از دوخت خود انجام ندهید : فاصله زیاد برش و دوخت سبب ریش شدن پارچه میشود . پس همیشه حواستان باشد که فاصله برش از دوخت زیاد نباشد ، زیرا اگر پارچه ریش شود دیگر نمیتوان را به شکل اول درآورد.


5.قیچی بلتکس طرح دالبر کد 100

قیچی بلتکس طرح دالبر کد 100

خرید محصول

مشخصات کلی

 • جنس تیغه
  استیل
 • جنس دسته
  پلاستیکی
 • نوع برش
  دالبر
 • ابعاد
  22x9x2 سانتی‌متر

برش و دوخت باید هم راستا باشند :
اگر دوخت و برش در یک امتداد باشند ، لبه پارچه دالبری شده یک دست و صاف به چشم می آید . برای اینکه این کار به نحو احسن انجام شود می توانید از یک خط کش بهره بگیرید . بهتر است از خط کش های های فلزی به دلیل منعطف بودن و محکمی کمک بگیرید .
ابتدا روی یک پارچه تمرین کنید : برای اینکه برش های زیبایی را ایجاد کنید ، ابتدا روی پارچه هایی که به آنها نیازی ندارید ،چند بار برش بزنید و تمرین کنید ، سپس روی پارچه اصلی برش بزنید
 
انتخاب و متریال پارچه : قیچی های دالبر می‌توانند پارچه های مختلف ، چرم ، کاغذ و دیگر جنس ها را برش بزنید . ولی برای اینکه قیچی های دالبری شما کند نشوند الا پارچه چیز دیگری با آن نبرید ، زیرا هر متریالی به جز چرم و پارچه درگذر زمان سبب کندی قیچی خواهد شد .
 
قیچی های خود را به صورت دوره ای تیز کنید : قیچی دالبر بر اساس تعداد دفعات استفاده کند میشود و باید آنرا نیز کنید. برای تیز کردن تیغه های این قیچی می توانید آن مرد افراد مجرب و متخصص این کار ببرید و تیز کنید ، یا از روش های خانگی در بالا توضیح دادیم بهره بگیرید .
 
قیچی دالبر را روغن کاری کنید : این قیچی ها در فواصل زمانی خاصی نیاز به روغن کاری دارند و روغن کاری آنها به این شیوه است که دهانه قیچی را باز کنید و چند قطره روغن چرخ با اسپری روغن چند کاره به وسط و پیچ قیچی زده و بعد چند با. قیچی را بازو بسته کنید . برای تیز ماندن قیچی آن را مرتب تمیز کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن